Германската Нова Медицина на д-р Хамер 3

  • 65 777
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 655
А. (на 4 години и половина, миналото лято и извадихме сливицата) се върна в 27 февруари от детската градина и ми разказа, че има сополи, защото Преси имала и тя била болна, показа ми как си държала носа и тичала към тоалетната. Каза: знам, че е болна, но ми е приятелка и я обичам затова си играх с нея. До събота малко гъсти сополи и толкова. Вечерта се заинати и отиде да спи при баба си (аз съм против) и на сутринта беше вече зле. Обадих се на хомеопата й и почнахме Меркуриус 15. През цялото време до вториник беше добре, но вторник стана нетърпима, почна да хленчи и да вдига температура 38.6. Оплака се, че я боли ухото и не дава никой да и го пипне, но видя дете от квартала и замрънка да му ходи на гости. Продължи около час, да носи от различни кладенци вода само и само да я пусна (но майка му е против да се събират болни и здрави деца и няма как), накрая не издържах и и се скарах. Вечерта бе с 38.6 и накрая към един през ноща спадна и аз съм заспала.
На сутринта пак бе с 37.1_37.2, а аз със ужасни болки в гърлото и главоболие.
Само бързо да питам дали и къде е конфликта?
За да преценя дали да продължавам с хомеопатия или да я заведа на уши нос и гърло?
И какво да правя...

Само да напиша, че след изчетенето тук установи, че моята темепрература е 35.2, поговорих с детето, рисувахме цяла вечер, извадих и рокля и обувки на токчета, направих и прическа и и обясних, че аз съм най-добрата и приятелка и т.н. И още, че от нея зависи да се излекува. Късно вечерта аз се обринах цялата, а нейната температура спадна. Днес е по добре. Останаха само сополите й, с които ще се преборим до ден два. И най-вече е спокойна и послушна.
Мерси на всички, които пишат тук и вярват в ГНМ.

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 08:24 от Пела

# 46
  • Мнения: 1 178
 Hug На всички в темата много благодарности!

# 47
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Видях в началото на темата че сте разисквали варицелата и децата.
Наскоро тествах заразата дали действа. Имахме раздяла с татко, който замина за да печели пари. Мислех че това ще отключи ред конфликти. Предварително говорихме с децата. Обяснихме за какво иде реч. След разговора и двете деца по своему си боледуваха - с лека температура, кратко неразположение, сополи и кашлица. Татко ни замина, но за сега няма изява на конфликт.
Водих ги на гости на детенце подивяло от стоене у дома заради варицела. Мислех че като е на лице раздялата може и ние да се шарим. Но ние не се разболяхме от шарка.
Може би това че се опитахме да подготвим децата за това което ги очаква ни помогна и те приеха всичко някак по - леко. Времето ще си покаже!

# 48
  • Мнения: 1 947
   Говоренето с децата върши чудеса. Simple Smile
   Моята щерка е вече добре, само гласът и е като на дърт пушач все още. Simple Smile Сега аз изхвърлям отвратителни кървави носни секрети, които като че ли от мозъка ми излизат - точно след като тя се оправи и аз се изнесох от нейната стая и прегърнах милата си възглавница.
   Относно множеството конфликти: мисля, че в хомеоптаията се започва с излекуването от последните и после се преминава към по-старите. Така ли се процедита и в ГНМ ил се започва от по-сериозния и тежък конфликт?

# 49
  • Мнения: 16
Здравейте,

Сега за първи път научих за съществуването на ГНМ, но изключително много се заинтригувах. Впечатлена съм от това как тя придава един напълно различен смисъл на понятията "болест" и "здраве" и разглежда света като една напълно съвършена система, където природата  е помислила за абсолютно всичко!

Тъй като все още нямах възможност да изчета всичко изписано за нея бих искала да попитам дали при превеждането на някоя статия или от цялата информация, която сте изчели и коментирали, някой е попадал на евентуалната причина за моя проблем ... А той е едно ужасно акне на лицето, с което се боря вече 8 години без никакъв резултат. Получих го след прекарана едра шарка в 10-ти клас и от тогава няма нещо, което да ми подейства ( сега съм на 25 г.). Изпробвала съм абсолютно всичко - като се започне от билки, през кремове до локални антибиотици и антибиотици през устата по схема и ефект няма. Ако случайно нещо го успокои малко, то ефекта е най-много до 2 месеца и то не пълен, след това отново по старому. Изследвали са ме и за инфекции, но резултатът беше отрицателен. Най-странното е, че нямам и черни точки, кожата на лицето ми е нормална ( не е мазна или смесена) и не се влияе от нищо - при последния прием на антибиотик  миналия месец дори се влоши още повече и заприлича отново на обрив от шарка .. Самата аз имам усещането, че проблемът не е в кожата ми, а идва отвътре, от организма ми, но не можем да установим причината.

Ако в моя случай приложим ГНМ, то би трябвало да има някакъв конфликт , който да е провокирал това състояние. Въпросът ми е дали някой от вас, с информацията, която е изчел, може да ми даде насока от какво естество би могъл да е този конфликт и въобще някой може ли да ми даде някакъв съвет? Ще съм благодарна за всяко мнение!

# 50
  • София
  • Мнения: 505
На свекърва ми вчера са й открили рак на гърдата!

Christian, можеш ли да ми дадеш съвет какво да направя, че да й помогна да се пребори с тази тежка диагноза?

# 51
  • Мнения: 2 176
Не съм Christian, но искам да ти кажа няколко успокоителни думи, понеже наскоро минахме през подобен кошмар - свекър ми една седмица живя с ужаса на диагнозата рак..  Комисия му назначи лъчетерапия на база на тази диагноза. Резултатите от биопсията не ги дават (?!), никой нищо.. нито пита, нито обяснява! В крайна сметка се оказа, че изобщо не е рак - идеята е да се източат пари от Здравната Каса. Но това можеш да го научиш само ако плащаш за посещението в частен кабинет на някои от шефовете на болницата, участващи в комисията. Иначе си минаваш по процедурите.. без да получиш каквато и да е информация. Много е страшно в момента в България!  ooooh!

Сега се успокой и кажи - в коя болница и е поставена тази диагноза и на базата на какво? Биопсия правена ли е - какви са резултатите от нея? Важно е да се тръси второ (независимо) мнение на специалист от друга болница. Даже е най-добре ако може да се вземе микроскопския материал от биопсията, за да го види друг патолог.
Рак на гърдата е много общо - трябва точна диагноза..

# 52
  • Мнения: 63
Цитат
bla bla , i az se vkliuchvam po temata za raka na gardata.Ne se striaskai ot tazi diagnoza , raka e lechim ,misli si che stava duma za niakakav dosaden grip naprimer i ne se plashi ,tova e mnogo vajno ...
Na mene mi biaha postavili sashtata diagnoza predi godina i niakolko meseza ...sega se chuvstvam po-dobre ot predi diagnozata...

bla bla, и аз се вклиучвам по темата за рака на гардата.Не се стриаскаи от тази диагноза , рака е лечим ,мисли си че става дума за ниакакав досаден грип например и не се плаши ,това е много важно ...
На мене ми биаха поставили сащата диагноза преди година и ниаколко месеза ...сега се чувствам по-добре от преди диагнозата...


----------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 12:42 от Доня Туфиня

# 53
  • Мнения: 63
Цитат
P.S. Moga da ti kaja niakoi drugi alternativni metodi , ako te interesuva pishi mi na lichni ... ne sa svarzani s GNM ,zatova mislia che ne e umestno  da razvodniavam temata s izlishni pisania tuk vav foruma.


П.С. Мога да ти кажа ниакои други алтернативни методи , ако те интересува пиши ми на лични ... не са сварзани с ГНМ ,затова мислиа че не е уместно  да разводниавам темата с излишни писаниа тук вав форума.



----------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 12:43 от Доня Туфиня

# 54
  • Мнения: 4 150
Пела,как сте сега? Това са били леки конфликти...

Мимито,
Цитат
Може би това че се опитахме да подготвим децата за това което ги очаква ни помогна и те приеха всичко някак по - леко. Времето ще си покаже!
Да,това определено е подействало.Затова мисля,че е много важно да се говори с децата колкото и малки да са.

Анна В.
Цитат
Относно множеството конфликти: мисля, че в хомеоптаията се започва с излекуването от последните и после се преминава към по-старите. Така ли се процедита и в ГНМ ил се започва от по-сериозния и тежък конфликт?

При ГНМ винаги можеШ и е вьzможно само да реШиШ най пресният конфликт пьрво и после поред всички останали.
Това zависи много от това,кьде са в моzька конфликтите,дали са в констелации и тн.
На раzличните части от моzька едни конфлкити се реШават пьрво,на други части други.Т.е. ако в малкият моzьк имаШ стари конфликти,не пречи да ги реШиШ пьрво тях,ако в големият моzьк имаШ сьвсем пресни конфликти и ги реШиШ след теzи в малкият моzьк....Ужас...как го обясних... Embarassed

Бла,бла
Трябват подробности.Веднага й дайте да чете zа ГНМ и преведените материали zа гьрдата. Peace





# 55
  • Мнения: 1 947
Стана ми ясно, Кристиан, благодаря! Simple Smile Не е толкова просто, значи.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 192
Здравейте!
Можете ли да  ми дадете съвет -  във възрастта около 18-24 месеца детето ми силно намали и почти спря да "проговаря". Използва всичко старо, но ново не показва. Тъпче на едно място като речева реакция, а като комуникация в игра, емоции, поглед се развива според мен в обичаен темп.
Търсих причини... трябва да са доста старички, защото във възрастта 12-18 месеца не виждам...
Благодаря!

# 57
  • Мнения: 16
Здравейте,
да взема да се прехвърля и аз в новата тема  Simple Smile

Нов участник съм във форума и много се запалих по ГНМ.

Кристиан, виждам, че ти си доста добре запознат с ГНМ и бих искала да те попитам за съвет. От 8 години се боря с ужасно акне на лицето без никакъв резултат. Получих го след прекарана едра шарка в 10-ти клас и от тогава няма нещо, което да ми подейства (сега съм на 25 г.). Изпробвала съм абсолютно всичко - като се започне от билки, през кремове до локални антибиотици и антибиотици през устата и ефект няма. Ако случайно нещо го успокои малко, то ефекта е най-много до 2 месеца и то не пълен, след това отново по старому. Изследвали са ме и за инфекции, но резултатът беше отрицателен. Най-странното е, че нямам черни точки и кожата на лицето ми не е мазна или смесена ( а обикновено мазна кожа с комедони дават като основна причина за появата на акне). Миналия месец отново много се влоши и започнах прием на антибиотик, но вместо да се оправи то се  влоши още повече и заприлича отново на обрив от шарка .. Съответно лекарите смениха този антибиотик с два други .. Сега е малко по-добре, но не мога да кажа че има необходиия ефект след едномесечен прием на 2 вида антибиотика едновременно. Самата аз имам усещането, че проблемът не е в кожата ми, а идва отвътре, от организма ми, но не можем да установим причината.

Можеш ли да ме насочиш от какво естество би могъл да е  конфликтът в случая и  да ми дадеш някакъв съвет? Ако това има значение, имам и алергия (получих я 1-2 години преди акнето), изразяваща се в непрекъснато запушен и понякога течащ нос, а наскоро май съм си докарала и хроничех фарингит ...

Ще съм благодарна  за всяко мнение и на другите участници във форума!  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 936

Интересен ми е следният въпрос - коклюша обикновено се обсъжда само във връзка с ваксините и бебетата, но как стои въпроса с него при възрастните?

Имам една позната, която учеше в Швеция, разболя се, там не можали да й кажат какво точно й е, тя се прибрала в Бг и се установило, че е болна от коклюш. На 30 г. е, имаше ужасна кашлица, вече е по-добре, но втора година не може да се възстанови напълно; все има някакви дихателни проблеми...

Та мисълта ми е какъв конфликт би могъл да предизвика такова нещо? Не съм запозната, но може би кашлицата идва от бронхите, т.е. ектодермата, което говори за териториален конфликт (страх в територията). Така ли е или бъркам някъде???

# 59
  • Мнения: 415
А аз искам да питам при туберкулозата какъв е конфликта?
Страх, смъртен страх - или бъркам? Моля , помогнете ми !

Общи условия

Активация на акаунт