Германската Нова Медицина на д-р Хамер 3

  • 65 781
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 176
Аз пак с въпрос. Blush
На мъж му вадят зъб.Частица от него отива в синуса и се появава гной,която не може да бъде спряна по никакъв друг начин освен оперативен.Той е категоричен,че няма да се оперира.

моля ви споделете мнение?Хомеопратията също дали би могла да помогне?

Може да потърсите хомеопат!
Но.. не ми е ясно как "се появава гной,която не може да бъде спряна по никакъв друг начин освен оперативен"?

# 31
  • Мнения: 585
преди време бях питала за болест на паркинсон на мой близък , действително конфликтите, който   отговарят на тази болест ги има отдавна в ежедневието му , въпроса ми е ако успее да осъзнае и така да разреши / да се освободи /от тези конфликти ще се излекували  , имали в практиката на Хамер  излекувани пациенти с тази болест

# 32
  • Мнения: 3 376
Не не мисля,че е мъдрец.Не съм сигурна ще попитам.

А иначе за опративната намеса така са му казали-единсвения начин бил да се отвори синуса и да се изстърже това там/може би парченцето зъб което е останало и предизвиква постоянна поява на гной/.

Благодаря ви bowuu

# 33
  • Мнения: 2 176
А иначе за опративната намеса така са му казали-единсвения начин бил да се отвори синуса и да се изстърже това там/може би парченцето зъб което е останало и предизвиква постоянна поява на гной/.

Благодаря ви bowuu

Явно има прична да се образува гной. Но и да го отворят и изчистят, докато не се реши конфликта, ще има рецидиви.
Хубаво е да пробвате с хомеопатия първо, ако тя не се справи - чак тогава оперативна намеса.
Но си зависи и от човека де, неговия избор е важен.

Дали има начин да се говори с модератор - да забоде тази тема, макар че е на първа страница и е актуална.. newsm78
Някакси бях свикнала къде се намира. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 700
 

Явно има прична да се образува гной. Но и да го отворят и изчистят, докато не се реши конфликта, ще има рецидиви.
Хубаво е да пробвате с хомеопатия първо, ако тя не се справи - чак тогава оперативна намеса.
Но си зависи и от човека де, неговия избор е важен.
Да ви кажа синусът е почти напълно затворена кухина и организмът няма как да го изхвърли навън това парченце.По скоро съм на мнение,че трябва да му се помогне да се извади,т.е. оперативно.

# 35
  • Мнения: 2 176
Да ви кажа синусът е почти напълно затворена кухина и организмът няма как да го изхвърли навън това парченце.По скоро съм на мнение,че трябва да му се помогне да се извади,т.е. оперативно.

В хомеопатията има лекарство за изхвърляне на чужди предмети и нагнояване.
Иначе не бих си позволола да дам подобен съвет.
Не че тя е панацея..

# 36
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Много се надявам, че някой ще отговори и на мен...
Четох доста, но не намерих подобен на моя проблем. А и той не е един-единствен, а по-скоро съвкупност от няколко.
Така ми се иска да си имам бебенце, но ме е страх ужасно, че ако не се освободя от проблема, преди да забременея, нещо няма да бъде наред. А вече си е време...така ме е страх, а искам да съм здрава и да си имам бебче Sad
На 30 г. съм и от около 4 години страдам от кожни проблеми, които влияят ужасно на самочувствието ми. Нещо като закъсняло акне, но предимно с дълбоки и болезнени пъпки, които по някога си стоят и седмица, без промяна в състоянието. Доста често не издържам и ги разчоплям и понеже съм с много светла кожа, се обзаведох и с пигментни петънца.
Била съм при много дерматолози, без някой да ми даде задоволителен отговор или да ми постави точна диагноза. Реакцията обикновено е: "Ще се оправи с възрастта!" Да, но аз съм вече на 30!
Имам много властна майка, заради която съм прекарала доста рестриктивно детство и юношество...дори и сега иска да определя какво да правя. Много я обичам и не искам да я наскърбявам, затова гледам да избягвам конфликти с нея, но това ми се отразява зле, тъй като в много случаи действам против разбиранията си и не съм в хармония със себе си. Във връзка с ГНМ си спомням, че като бях малка, изпитвах много силен страх, че нещо ще стане и ще загубя майка. Не че ще умре, а по-скоро, че обстоятелствата ще ни разделят и никога вече няма да я видя. Сега този страх го няма, аз живея в Германия и виждам майка 2-3 пъти годишно, но мисля, че все още съм твърде зависима от нея.
Също така страдам от чувство за вина заради една провалена дългогодишна връзка. Въпреки че бившият ми приятел твърди, че ми е простил и не храни никакви лоши чувства към мен, аз сякаш не мога да си простя. Винаги съм страдала от много ниско самочувствие и ужасна срамежливост. С възрастта положението малко се подобри, но все още много трудно установявам контакт с нови хора. Не се развих професионално, както се очакваше от мен и не мога да се отърся от мисълта, че родителите ми са ужасно разочаровани от мен. Нямам много приятели.
Имам прекрасен съпруг, наистина невероятен човек, който се опитва да ме подкрепя по всякакъв начин. Вместо обаче да се възползвам от това и да съм щастлива сега, аз само се връщам към миналото и човъркам раните (буквално тези по кожата и в преносен смисъл тези в душата ми). Мисля си, че е само въпрос на време съпругът ми да се разочарова от мен и да осъзнае, че бракът ни е бил грешка, но не правя нищо, за да променя нещата. Състоянието на кожата ми се влошава, а кризите на чоплене и разраняване зачестяват и се задълбочават.
Ако писанието ми е твърде депресиращо и отвлечено няма да се разсърдя, ако бъде изтрито, но много се надявам някой да може да ме посъветва...

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 19:19 от flowerofdreams

# 37
  • Мнения: 4 150
Не винаги имам отговор zа всичко,което питате. Peace

Паркинсон е висяЩа лечебна фаzа на моторен конфликт,ектодерм,червено.
Постоянно има Шини,драzнител.Знам zа иzлекувани хора,сменили тотално обстановката.

За zьба.
Нормалната реакция на органиzма е или да раzгради тоzи чужд гостенин или да го капсулова.Това става с гной,после с друго.
Обаче наистина няма как да го иzхвьрли.
Ако прави проблеми,по добре да се оперира и Ще се приключи.
Според мястото на операция,аz лично,бих преценил дали да не иzчакам да се капсулова или да го режа веднага.
т.е ако мястото е рисково,бих иzчакал.
Чудно ми е,че е станало при Не мьдрец...Но там Бунгичка ги раzбира. Peace


 flowerofdreams

Много конфликти....Трябва да zапочнеШ от някьде...иначе всичко се zадьлбочава и води до оЩе по тежки конфликти.
Мисля,че най голямият ти конфликт е майка ти и тя е причина zа акнето.Акнето е реШен конфликт.т.е. когато нямаШ пьпки си в активен конфликт.
30 е много хубава вьzраст и никак не е кьсно zа деца.Даже тенденцията тук е на 34 с пьрво дете.
Ех,кога бях на 30... Tired

Цитат
Не се развих професионално, както се очакваше от мен и не мога да се отърся от мисълта, че родителите ми са ужасно разочаровани от мен. Нямам много приятели.
Ако бьрнеШ неЩата и пожелаеШ твоите родители да са имали професия,която ТИ си искала zа тях,Ще видиШ,че и ти Ще се раzочароваШ от тях.
Не си се родила,zа да угаждаШ на някого,а zаЩото някой го е искал.Някоя висШа сила,по силна от желанието на родителите ти.
Тук мисля са на място стиховете на Калил Гибран zа детето.

On Children
 Kahlil Gibran

Your children are not your children.
They are the sons and daughters of Life's longing for itself.
They come through you but not from you,
And though they are with you yet they belong not to you.

You may give them your love but not your thoughts,
For they have their own thoughts.
You may house their bodies but not their souls,
For their souls dwell in the house of tomorrow,
which you cannot visit, not even in your dreams.
You may strive to be like them,
but seek not to make them like you.
For life goes not backward nor tarries with yesterday.

You are the bows from which your children
as living arrows are sent forth.
The archer sees the mark upon the path of the infinite,
and He bends you with His might
that His arrows may go swift and far.
Let our bending in the archer's hand be for gladness;
For even as He loves the arrow that flies,
so He loves also the bow that is stable.


Ако някой го има на бг,нека го сложи. Peace

Не zнам как да ти помогна...






# 38
  • Мнения: 2 652
ВАШИТЕ ДЕЦА не са ваши деца.
Те са синове и дъщери на копнежа на живота да съществува.
Те идват чрез вас, но не от вас.
И въпреки че са с вас, те не ви принадлежат.

Можете да им дадете любовта си, но не и вашите мисли,
защото те имат свои собствени мисли.

Можете да дадете подслон на телата им, но не и на душите им,
защото душите им обитават дома на утрешния ден,
който вие не можете да посетите дори в мечтите си.

Можете да се стремите да бъдете като тях,
но не се опитвайте да ги направите като себе си,
защото животът не върви назад, нито чака отминалия ден.

Вие сте лъковете, от които децата ви като живи стрели излитат надалеч.

Стрелецът вижда мишената върху пътеката на безкрая
и Той те насочва с мощта си,
за да могат Неговите стрели да летят бързо и надалеч.

Нека, когато лъкът се огъва в ръката на стрелеца,
да бъде за добро; защото както обича стрелата,
която лети, така Той обича и здравия лък.


Искам само да добавя, че бременността прекратява биологичните програми след 3-тия месец. Те се възобновяват отново по-късно, но самото раждане на дете може да бъде решението на множество конфликти.

flowerofdreams, ти си щастливка, че имаш такъв съпруг, който високо цениш. Също така си щастливка, че си далече от майка си в момента (ако тя е причина за конфликта ти). Щастливка си и че нямаш никакви, ама никакви пречки да започнеш бебеправенето (едно акне просто е едно нищо в сравнение с проблемите, които имат хората). Така че, не чакай, а грабвай момента. Представи си, че това отнеме известно време.

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 19:12 от Grace'

# 39
  • Мнения: 4 150
Светкавица си... Hug

# 40
  • Мнения: 3 506
Ако бьрнеШ неЩата и пожелаеШ твоите родители да са имали професия,която ТИ си искала zа тях,Ще видиШ,че и ти Ще се раzочароваШ от тях.
Никога не ми е хрумвало да погледна нещата от този ъгъл    bouquet

Flowerofdreams, много познато ми звучат някои от нещата, които пишеш... Тук в този подфорум има една темичка "Да живеем в хармония със себе си" или нещо подобно, мисля, че може да ти е от полза (аз все не намирам време да се разпиша в нея, но ми се струва, че доста може да се научи от там). Има също една "Подсъзнанието може всичко", може пък с това да пробваш. От проблемите, които си изброила, не виждам някой, който би ти повлиял върху бременността, макар че част от нещата със сигурност после рефлектират в отношенията с детето, буквално на подсъзнателно ниво... Така че може би е хубаво да работиш в двете насоки едновременно. Успех  Hug

# 41
  • Мнения: 700
 multimodal,парченцето от зъба,ако трябва да сме точни, вече го брой извън тъканите на организма,но е в кухината на синуса.Неприятна и нетипична ситуация,за която организмът е безпомощен.Хем извън него(извън защитните способности на живата тъкан),хем в него.Би дразнило лигавицата на синуса с прояви на синузит,ако не се премахне.
 EASpirit,наистина неприятна работа с мъжът ти се е получила,но операцията е общо взето лека.
 Кристиан,по-рядко се случва такава ситуация при мъдреците.Те са почти зад синуса.Най-често от 4 до 6-тите зъби.

# 42
  • Мнения: 5 713
flowerofdreams, прекрасно те разбирам, толкова неща искам да ти кажа...Била съм в същата ситуация като теб. Докато те четях...все едно аз съм го писала. Но горе главата, всичко е поправимо. Съдбата е в твоите ръце. Ти си осъзнала, че имаш прекрасен човек до себе си в лицето на съпруга ти. Не го губи, сега той е твоето семейство. Аз вече 7-ма година се връщам назад, превъртам ленти, търся грешки...И при мен миналото определено рефлектира върху отношенията ми с хората. Но с общи усилия / мъжът ми ми е голяма упора / превъзмогнах нещата. А и все още ги превъзмогвам. Имам напредък, в началото бях много зле.  Wink  Simple Smile
Също така появата на децата много ми помогна. Иска ми се да не правя същите грешки като майка ми спрямо тях.
 Hug

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 07:15 от Вери

# 43
  • Мнения: 3 376
Момичета и Кристиян благодаря ви!!!! Hug

Не е мъжа ми,става въпрос за друг човек,който се опитваме да оправим със Скенар,но уви не се получава,незнам защо Rolling Eyes Исках да разбера ако евентулано има някакъв конфликт да пробвам с капките на д-р Бах,но в този случай незнам на какво да наблегнем.Ще го посъветвам да се обърне към хомеопат Peace

Имам и друг въпрос за сина ми,но ще се въздържа,че много ми стана Crazy

Искам да ви споделя,че откакто видях темата и научих да ГНМ ми се обърна целия ми мироглед.Това затвърди неверието ми в традиционната медицина.
Благодаря ви искрено и от сърце bowuu

Не пиша често,но винаги ви чета.Просто съм от тези накоито им трябва малко повече време докато запомнят и асимилират Blush
Изтеглих си файловете от nenaatoa ,но ви моля отнова ако някой има и други файлове под ръка да ми ги изпратите Peace

# 44
  • Мнения: 3 869
(бутонът "извести" одавна не работи, така че се налага по този начин да следя Confused)

Общи условия

Активация на акаунт