Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 4-та тема

  • 87 264
  • 365
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 226
да попитам и тук, 1 кубче жива мая от 42 гр. на какво количество суха мая се равнява.  знам, че някъде съм го срещала, но не мога да го намеря,  помагайте момичета  Praynig

# 346
  • Мнения: 85
Ето моята питка с лимонада и разчупена

# 347
  • Мнения: 1 175
да попитам и тук, 1 кубче жива мая от 42 гр. на какво количество суха мая се равнява.  знам, че някъде съм го срещала, но не мога да го намеря,  помагайте момичета  Praynig
Обикновено 1 кубче жива мая е равно на две пакетчета суха,поне така е с тази  на Д-р. Йоткер,която използвам и която ако не се лъжа е 14 гр.Има обаче една френска марка,която е 28 гр. и съответно е равна на едно кубче.Най-често за един килограм брашно се слага едно кубче жива или две пакетчета суха от 14 гр.

# 348
  • София
  • Мнения: 641
Ето моята питка с лимонада и разчупена
            Къде да намеря рецептата?    ИЗГЛЕЖДА МНОГО ВКУСНО  bouquet  bouquet  bouquet

# 349
  • Мнения: 85
някъде я писах във форума,ако не я намериш пак ще я пусна  bouquet

# 350
  • Мнения: 85
ето и рецептата:4яйца,1 жълтък се заделя за намазване,1пакетче мая-42гр,1 съп лъж.сол,500мл.жълта лимонада,малко вода за разтваряне на маята,брашно колкото за твърдо тесто.От продуктите се измесва тесто и се оставя да втаса.След това се премесва още веднъж и се дели на 10 топки.Затопляме мас или масло.Тавата се окъпва с мазнината.Потапяме едно топче в мазнината и с ръка разтягаме голямо колкото тавата,оставяме настрана и разтягаме другата кора,слагаме две кори една върху друга ръсим с натрошено сирене и увивамена рило и усукваме и подреждаме в тавата като охлюв и така докато се напъли тавата.Оставя се да втаса.Мажим с разбития жълтък и малко мляко,поръсваме с малко кристална захар и печем.  bouquet  bouquet

# 351
  • София
  • Мнения: 641
ето и рецептата:4яйца,1 жълтък се заделя за намазване,1пакетче мая-42гр,1 съп лъж.сол,500мл.жълта лимонада,малко вода за разтваряне на маята,брашно колкото за твърдо тесто.От продуктите се измесва тесто и се оставя да втаса.След това се премесва още веднъж и се дели на 10 топки.Затопляме мас или масло.Тавата се окъпва с мазнината.Потапяме едно топче в мазнината и с ръка разтягаме голямо колкото тавата,оставяме настрана и разтягаме другата кора,слагаме две кори една върху друга ръсим с натрошено сирене и увивамена рило и усукваме и подреждаме в тавата като охлюв и така докато се напъли тавата.Оставя се да втаса.Мажим с разбития жълтък и малко мляко,поръсваме с малко кристална захар и печем.  bouquet  bouquet
     Много БЛАГОДАРЯ!!! НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА Я ПРИГОТВЯ!  bouquet  bouquet  bouquet

# 352
  • Мнения: 226
да попитам и тук, 1 кубче жива мая от 42 гр. на какво количество суха мая се равнява.  знам, че някъде съм го срещала, но не мога да го намеря,  помагайте момичета  Praynig
Обикновено 1 кубче жива мая е равно на две пакетчета суха,поне така е с тази  на Д-р. Йоткер,която използвам и която ако не се лъжа е 14 гр.Има обаче една френска марка,която е 28 гр. и съответно е равна на едно кубче.Най-често за един килограм брашно се слага едно кубче жива или две пакетчета суха от 14 гр.
Катка, точно за д-р Йоткер питах, но тя е 7 гр. , а 4 пак. ми се виждат много  newsm78. Исках да пробвам машината за хляб , за да замеся тесто за питка с отложен старт, но май късничко попитах и си легнах преди да си отговорила. Сутринта я замесихме с жива мая.
Ето я и нея:

# 353
  • Мнения: 1 175
Съжалявмам,че не съм била полезна Embarassed!Май бая съм объркала грамажите Embarassed!Нямах пакетче суха мая да погледна и съм писала по памет (глупости ).Аз меся доста често,но с жива. Значи френската е 14 гр. и е за 1 кг брашно,а тази на доктора е за 0,5кг. Но пък питката,която си показала е умопомръчителна Peace.

# 354
  • Мнения: 1 283
На 500 грама брашно слагам половин кубче прясна мая или една суха от 7 гр. Ако искаш по-голямо количество удвояваш дозата.
 След малко ще ви покажа питките, които направих.......днес Crazy Станах разногледа.
Ето и трите питки: Двете за помен, третата за годеж. Такъв е живота!!!





Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 19:03 от Пепика

# 355
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Пепика........нямам думи Shocked  bouquetтакава красота.да си призная на живо никога не съм виждала толкова красиви пити като твоите!!!Браво! Къде мога да видя рецептите за тях?

Един въпрос аз никога до сега не съм правила пита и все още само събирам информация как се прави и да питам бихте ли ми предложили постна пита като за начинаещ?Веднъж бях яла една пита и казаха че била с лимонада.Търсех тук такава, но все има или яйце или масло.

# 356
  • Мнения: 1 394
Пепика,Пепика...,след твойте снимки вечно съм половин час със зейнала уста и очи ,като балтонни копчета. Shocked Направо нямам думи!Да не са за някоя сватба?Незнам какво да кажа-спря ми дъхът...
Веси,Миленка и вашите са хубави!Миленка сега да каже къде се заплесна накрая  smile3503

# 357
  • Мнения: 4 358
Цоцеееееееее през няколко станици си ми ама....що шъ ма биеш ма приятелко Rolling Eyes я гледай каква питка си претнала Peace.Домочадието не беше ли доволно newsm78.Трябва да ме почерпиш ,не да ме биеш hahaha Wink
Момичета тук е страшно - Фиор, Лабрекс,Пепика - тежка артилерия Peace и всички други правили чудеса от тесто.
Аз хлуяб пекох обикновен и затова нямам какво да покажа, но ви следя Hug и се наслаждавам на красота Peace

# 358
  • Мнения: 1 283
Много благодаря момичета  Hug. Пак от снощи - сина ми го кръсти "Ескалибур"  Joy

Ескалибур Joy

- намазан, преди да го пъхна във фурната

- изпечен  Wink

# 359
  • Мнения: 1 394
 Пепика,много е хубаво и това-меч ли е?За годежа ще да е тази последната с розичките-познах ли? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт