Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 192
  • 609
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Благодаря   bouquet. Днес донесох на колегите и те си облизаха пръстите.
В събота мятам да правя шоколадови  smile3508

Солени също съм намислила да правя, но не съм решила кои  newsm78

***************************
Направих шоколадовите  Simple Smile

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 21:32 от mari6a

# 301
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Включване със солени мъфини. Оригиналната рецепта е със спанак и джоджен (http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1732.msg42703.html#msg42703). 
В моите мъфини вместо тях има луканка  Simple Smile

Много съм доволна от резултата. А може би той се дължи на помоща на три годишният ми син... Детето настояваше да помага и добавяше бавно и методично лъжица по лъжица брашното, докато аз търпеливо бърках   chef

# 302
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Привет и от мен!
Направих първите си мъфини, но не успях да ги снимам! Sad Иначе станаха, като да не повярвам, и бухната и всичко! Избрах си като за начало по-простички - едни със шоколад и едни със сирене! Голяма заррибявка е!
Но едно не ми хареса, ако някой може да помогне! Кексчетата ми залепнаха за хартиените формички. Много неприятно!  Confused

# 303
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Привет и от мен!
Направих първите си мъфини, но не успях да ги снимам! Sad Иначе станаха, като да не повярвам, и бухната и всичко! Избрах си като за начало по-простички - едни със шоколад и едни със сирене! Голяма заррибявка е!
Но едно не ми хареса, ако някой може да помогне! Кексчетата ми залепнаха за хартиените формички. Много неприятно!  Confused


^слънчо^ и моите са така ако се пробвам да ги отлепям горещи  Grinning

Като поизстинат всичко е наред  Peace

# 304
  • Мнения: 164
Аз  слагам хартия за печене от кафявата, не залепват изобщо  Peace Малко играчка в сравнение с хартиените кошнички, ама съм доволна  Simple Smile

# 305
  • Мнения: 769
Не ползвам хартиени кошнички.Намазнявам формата със четка и слагам сместта.След като се изпекат оставям 10-15мин и готово.Нямала съм проблеми,ако нещо се запъне лекииинко с едно ножче отгори и....папкаме newsm44

# 306
  • Мнения: 2 082
мъфина ми от днес... Grinning

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 15:54 от nano

# 307
  • София
  • Мнения: 4 294
темата е много заразителна, като видя снимки и започвам да се навивам да правя, скоро не съм правила мини-кексчета, явно му е време щом съм в темата  Mr. Green

# 308
  • Мнения: 952
Бих искала да Ви препоръчам едни прекрасни козуначени мъфини.
Направих ги вчера и едва останаха три срамежливички да снимам. Днес вече ги няма. Много ни харесаха. Препоръчвам Ви ги, много са подходящи за наближаващия Великден.  Peace

# 309
  • Мнения: 623
Ralfieta,непременно ще се пробват!
Мъфините,наистина са много заразни  chef
ето моите от вчера - за пръв път сладкиш с банани ми се получава толкова въздушен и пухкав отвътре chef.......много сполучлива рецепта Peace

Бананови мъфини с хрупкав топинг




# 310
  • Мнения: 952
didibu - изглеждат прекрасно, а предполагам и на вкус са такива.  Hug

Подкрепям, че Мъфините са много заразни Peace

# 311
  • Мнения: 223
ето ги и моите солени мъфини  с извара, маслини и копър от вчера:

 мисля да направя от козуначените за Великден  chef; дано да се получат, че имам идея да ги раздавам с яйцата на мама, на баба ми и на свекърва ми Wink;
Ralfieta, четох рецептата; колко е рядко тестото за мъфините? както при другите видове ли? и предполагам не е проблем да се поръсят със захар, и ядки,и да се намажат с яйце както козунаците newsm78
nano, страшно сладко пиленце Heart Eyes, както и мъфина де Grinning

# 312
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вижте какво си харесах снощи:





 - нямам идея дали е добър тефлонът и дали ще залепват Rolling Eyes, ама ми хареса и така...утре ще я пробвам, че Калоян имат празник в училище - ако се получат кексчетата да почерпи децата.

# 313
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
mitsie, може ли линк към рецептата или да я напишеш ако е твоя.  Много обичам неща с извара, а малкия  е луд по маслини.

# 314
  • Мнения: 2 768
mitsie, може ли линк или рецептата за мъфините с маслини  Peace

п.п. не видях, че въпросът се повтаря, извинете

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 10:09 от eta

Общи условия

Активация на акаунт