Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 352
Момичета, болничния ми за 45 дни преди раждането е от 18 май - кога най-рано мога да очаквам някакви пари от нои
Срока е 15 работни дни след представяне на документите в НОИ. А документите се носят в НОИ до 2 работни дни след изплащане на заплатите за месец май.

# 631
  • UK
  • Мнения: 1 351
Успях  Party Получих решението от Социалните... Ще взимам детски  Hug  bouquet

# 632
  • Мнения: 161
Може ли някой(я) да ми отговори на следните 2 въпроса:

- колко на брой, са децата в БГ до 18 г. възраст в момента
- на колко от тях са спрени детските от 35 лв. месечно, поради прагът от 350 лв. бруто


Благодаря предварително - "Загрижен"

# 633
  • Мнения: 140
Добро утро!
Подала съм си вс документи още фервуари месец, превеждат ми майчинството долу- горе навреме, но все още никакви детски надбавки.
Пращах майка ми да пита дали съм одобрена / не живея сега в гр. където ми е адреса по лична карта/, казали и да. Аз трябва ли да ходя да вземам решението и да се подписвам някъде?
Благодаря ви предварително за отделеното време да прочетете поста ми! Hug

# 634
  • София
  • Мнения: 1 352
Добро утро!
Подала съм си вс документи още фервуари месец, превеждат ми майчинството долу- горе навреме, но все още никакви детски надбавки.
Пращах майка ми да пита дали съм одобрена / не живея сега в гр. където ми е адреса по лична карта/, казали и да. Аз трябва ли да ходя да вземам решението и да се подписвам някъде?
Благодаря ви предварително за отделеното време да прочетете поста ми! Hug
По принцип се издава заповед, която трябва да се връчи на лицето, но това че не си я взела не означава, че не трябва да ти превеждат детски. Предполагам, че си посочила че искаш по банков път да ти ги превеждат и си написала банковата сметка в молба - декларацията. Щом си подала молба през февруари първите детски е трябвало да си ги получиш около 20 март.

# 635
  • Мнения: 140
Благодаря за отговора, да посочила съм номера на сметката. Ще почна редовно да следя сумите по картата и тогава ще ходя да се жалвам.

# 636
  • Мнения: 8 242
Благодаря за отговора, да посочила съм номера на сметката. Ще почна редовно да следя сумите по картата и тогава ще ходя да се жалвам.
Искай си разпечатка от банката..
А сигурна ли си, че отговаряш на дохода - да не са ти отказали  Rolling Eyes

# 637
  • Мнения: 56
имам един проблем понеже никой не ми беше казал че мога да получавам детски надбавки изпуснах 6 месеца но в друго е проблема. Поисках от работодателя си служебна бележка той ми каза че не може да ми издаде защото не си бил внесъл осигуровките, и така може да ме мота още няколко месеци, дали найстина е така или нещо ме лъже а не е за първи път да си патя майчинството от 2 месеца не го взимам защото не са дали молба декларация която е за продължаване на майчинството и незнам какво да правя вече

# 638
  • София
  • Мнения: 1 352
имам един проблем понеже никой не ми беше казал че мога да получавам детски надбавки изпуснах 6 месеца но в друго е проблема. Поисках от работодателя си служебна бележка той ми каза че не може да ми издаде защото не си бил внесъл осигуровките, и така може да ме мота още няколко месеци, дали найстина е така или нещо ме лъже а не е за първи път да си патя майчинството от 2 месеца не го взимам защото не са дали молба декларация която е за продължаване на майчинството и незнам какво да правя вече
Не виждам проблем да ти издаде удостоверение за доходите, нали си получавала някакви доходи докато си работила. Социално подпомагане не ги касае това, че не е внесъл осигуровките и не виждам причина ти да патиш от това. За месеците, който си в майчинство в бележката ще пише 0 лв. и ще посочи от коя дата си в отпуск за бременност и раждане. Дирекция"СП" получава по служебен път информация за изплатените обезщетения от НОИ.

# 639
  • Мнения: 56
ох незнам вече какво да правя писна ми от този шеф мерси все пак днес ще пратя мъжът ми той да се разправя а при него на 6 - 5

# 640
  • Мнения: 1 212
Може ли някой(я) да ми отговори на следните 2 въпроса:

- колко на брой, са децата в БГ до 18 г. възраст в момента
- на колко от тях са спрени детските от 35 лв. месечно, поради прагът от 350 лв. бруто


Благодаря предварително - "Загрижен"

В тази връзка и аз имам един въпрос :
Как се спират надбавките, когато при калкулация на 12 месечния доход се надхвърли в един момент въпросния праг ?
Това служебно ли става или лицата ползващи ги трябва сами да уведомят съответната инстанция ?

  bouquet

# 641
  • Мнения: 8 242
Може ли някой(я) да ми отговори на следните 2 въпроса:

- колко на брой, са децата в БГ до 18 г. възраст в момента
- на колко от тях са спрени детските от 35 лв. месечно, поради прагът от 350 лв. бруто


Благодаря предварително - "Загрижен"

В тази връзка и аз имам един въпрос :
Как се спират надбавките, когато при калкулация на 12 месечния доход се надхвърли в един момент въпросния праг ?
Това служебно ли става или лицата ползващи ги трябва сами да уведомят съответната инстанция ?

  bouquet
Не ти ги спират, докато ги получаваш .. Т.е. като си подала документи и в момента на подаването всичко е било ок - получаваш ги следващите 12м. .. Детските се отпускат на база МИНАЛ период.. Никой не може да каже какво и как става в настоящето и бъдещето Simple Smile
След това, новото подаване, ако надвишаваш дохода.. чакаш докато стане така, че отговаряш на условията Simple Smile
Но никой няма да ти спре детските, защото докато ги получаваш си взела 10 000 лв.. Те влизат за следващия период ..

# 642
  • Мнения: 1 212
Аха , ок ... тенкс    yes
  bouquet

# 643
  • Мнения: X
Аз пак да питам:значи,съпругътми напусна работа преди няколко месеца,но за съжеление не се разделиха по-най-културния начин с шефа.....и сега въпросния е разпоредил,да не му се издават никакви документи и справки.Счетоводителките съответно не смеят/пък няма как-шефа трябвало да го  подпише/ и няма как да вземем бележка за дохода за този период.Има ли друг начин да го докажем/например от НОИ да се вземе някаква справка за внесените осигуровки/?

# 644
  • Мнения: 56
Аз пак да питам:значи,съпругътми напусна работа преди няколко месеца,но за съжеление не се разделиха по-най-културния начин с шефа.....и сега въпросния е разпоредил,да не му се издават никакви документи и справки.Счетоводителките съответно не смеят/пък няма как-шефа трябвало да го  подпише/ и няма как да вземем бележка за дохода за този период.Има ли друг начин да го докажем/например от НОИ да се вземе някаква справка за внесените осигуровки/?
да може по служебен път днес бях в социалните и те ми казаха че ще я изискат от шефа с писмо по служебен път така че отиди в социалните и им кажи

Общи условия

Активация на акаунт