Отговори
# 15
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Гали, много е сладка Дилянка на аватара ти! И каква усмивчица е пуснала...
Аз Калина все още немога да я хвана с усмивка...

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Добро утро! И аз да се цопна в новата тема.  Hug

# 17
  • Мнения: 194
Добро утро  Hug

mimchence,   bouquet

На ясла още не знам дали ще пускаме Марти. Нещо не ми се иска да я оставям толкова малка, но ако се наложи от финансова гледна точка, няма начин  Confused При всички положения, ще я караме максимално вкъщи заедно  Grinning

Приятен ден   bouquet

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Добро утро!Или май вече е добър ден?!Всъщност няма значение.
Искам да ви попитам вашите бебета въртят ли си главите наляво-надясно, докато лежат по гръб?Защото забелязвам,че Станислав го прави често и малко се притеснявам.
Вери е права, че е препоръчително до 3 годишна възраст детето да си стои в къщи,тук ще допълня- особено ако е момченце.Това е така защото момченцата се развиват по-бавно от момиченцата и по-трудно се адаптират.Освен това много по-бавно се научават да се съсредоточават,да изрязват с ножичка.Това ми го каза мъжа ми, който го прочел някъде.После си купих 1 книга"Как се възпитават момчета" и в нея пишеше почти същото.
Офиоли , а защо яслата е по-добър вариант от гледането от баба?Мен баба ме е гледала,и до днес продължава много да ми помага, и съм много доволна.Мисля, че не бива да лишавам на Емо майка му от това удоволствие-щом иска да гледа Станислав, нека го гледа.Знам че ще и донесе само радост и положитени емоции.
Иначе и аз много харесвам детските клубчета и определено ще водя малчо там като порастне още малко-тъкмо мама и тате да имат време да изгледат някой филм и да напазаруват  Mr. Green
За гърнета-не е ли още твърде рано за тях?Той Станислав още не може да седи седнал без помощ,камо ли да го накарам на гърне,пък било то и с моя или на баща му помощта.Освен това на здравните картони на последните странички има написано какво трабва да може детето на определена възраст и пише,че на гърне без помощ-от 1 година и 7 месеца до 2 години, за ползване с помощ чух някъде след годинката.Така че няма да го насилвам.Когато му дойде времето-тогава  Naughty
И малчо се заглежда по други бебета.Онзи ден във вторник на консултацията имаше още едно бебе момченце.И двамата като се видяха само се гледат,усмихват се един на друг и накрая почнаха да си бърборят-единият мрънка нещо,другия го слуша и после обратното.Баха много сладки  Heart Eyes
Хайде лек и хубав ден на всички!

# 19
  • Мнения: 3 743
Благодаря ти, Мира  bouquet. Мога да кажа, че на тази снимка позира, защото на предната поза беше много ухилена, но риташе с крака и излезе размазана и аз й казах "спри се, да те снимам" и тя замръзна в тази поза Crazy

Хайде, последно за яслите. Това е от ясления сайт във Варна за яслата, за която ние се борим: Материална база: Детското заведение разполага с отлично поддържан двор, който е разделен на 6 площадки за всяка група, оборудвани с необходимите съоръжения.

Групи: Яслата разполага с 6 групи

Персонал: Във всяка група за децата се грижат 2 медицински сестри и 2 детегледачки така, че на всяко дете да се обърне нужното внимание.

Занимания: Мед. сестри следят здравословното и физическо състояние на децата и провеждат занимания с тях. В Детската ясла има педагог, който следи нервно психичното състояние на децата и дава указания на Мед. сестри за провеждането на съответните занимания.

Мен ме удовлетворява като информация. Плюс положителните отзиви от форума и от познати bowuu

За бабин дом, и аз съм против, ако се използва постоянно. Най-малкото децата се разглезват.

Диди започна пак да се буди през 3-4 часа нощем. Аз го отдавам на зъбките. Все пак се надявам да не продължи дълго, защото вече се чувствам ужасно недоспала и ей сега май ще легна до нея Wink

Ей тази снимка, тя вече не е много актуална, но исках да ви я покажа Blush

# 20
Добро утро и от нас  Hug
Първо искам да почерпя със закъснение и за нашият именник Иво Честито и на всички празнуващи със здраве да си носят името... Heart Eyes

Ние чак сега си направихме изследванията и нещо не съвпадат с табличката на 1ва стр и референтните стойности дадени при мен, които също са за деца но ще изчакам и лекарят да ги разчете, поне, можеби де, отпада алергията на бронхите(каквото и да означава това ).Хемоглобинът ни е 100, но се надявам да си го набавим само от храната  Thinking
За яслите и аз не съм им привърженик като цяло но само от егоистична гледна точка-искам си го до мен, но има и друго- незнам дали ще издържа в къщи 3 год без да имам различни социални контакти от мамите и другите бебоци( и той), сигурно ще ми се доработи знам ли.Иначе нямам планове конкретни каквото дойде.А за работат на мед.сестри в детските градини мога да кажа, поне от това което съм видяла, че много повече обгрижват по- малките и всички като че ли повече им се радват- само ги разнасяха с тях.  Wink това го казвам защото имам наблюдения, по миналото лято работих в детска градина

Това от нас засега, само да кажа, че аз уж бях против за гърнето толова рано и мислих да последвам примера на Вери в по късна осъзната възраст, но като ви слушам ще взема и аз да купя едно пък ако се плаши или никаква не я върши в него ще го отложа, незнам и аз докога.Единственото което ме спира да го направя към 2те год. е реакцията на всички около мен, въпреки че тогава ще е по лесно и за мен и за детето всички ще мрънкат че още е с памперс, като се почне от таткото  Mr. Green
Аиде хубав ден и послушни бебоци   bouquet

# 21
  • Мнения: 657
Темата за яслите май ще доведе до полемики от типа захранване, проходилки, бънджита и тем подобни. В крайна сметка всичко стига до изтърканото "който както реши да си гледа детето". Naughty Пък това какво пишат по сайтове и брошури не винаги отговаря на истината, все пак е един вид реклама. Wink Почасовите детски клубове и на мен ми се струват добра идея, като стигнем до там ще му мислим. А пък след няколко месеца като идем в Перу, там Йойо я очакват 4 братовчеда, тъй че няма да страда от липса на "социални контакти". Mr. Green

Атина, ами щом не може да седи детето, не го слагай. Мойта щерка седи стабилно още от 5 месеца и половина, това пак си е до бебе, пък и момчетата нали по-късно трябва да се слагат седнали. Thinking На нея й е особено забавно като я сложа, давам й няколко играчки, тя се заиграва, говори им и между другото върши работата. Wink Това не значи, че го прави осъзнато, но се надявам навикът да остане и после преходът към напълното премахване на памперса да стане по-лесен. Flutter И аз не харесвам картинката 2 годишно дете с памперс, появява се и някакъв страх от гърне или пък тоалетна чиния при повечето деца. Blush

# 22
  • Мнения: 510
Aйде и аз да се изкажа "компетентно" Laughing
За яслите(Гали,няма последно,предпоследно..като си отворила темата... Wink) Аз съм против яслите и За градините! Сестра ми е била все на ясли и градини и все болнава беше,не само като малка, а и като по-голяма.Като се разболеехме 2-те аз се възстановявах много по-лесно и бързо,тя като залепнеше в това легло-та поне седмица...И защо? Ами гледана съм в бабин дом! Нали съм по-малка,та съм имала късмет баба да е вече пенсионерка и да ме гледа.Нямам по-мили и по- скъпи спомени от онези дни НА СЕЛО! Може и да ви е смешно,но пък си имах супер баба, от която научих много,много...Не мисля,че това ме е направило асоциална, защото по онова време на село имаше по цяла група деца и определено съм имала контакти Naughty Сега, ако трябва да съм откровенна дори съжалявам,че нямам баба под ръка, на която да разчитам от време на време. Съвсем не мисля,че една добре обучена Мед. сестра ще прояви по-добро отношение към детето ми от собствената му баба(пък в случая моята свекърва се явява баш детска мед. сестра Laughing) Така, спирам...

Мира,ти ме разби..как няма да я хванеш малката с усмивка Flutter Моя като циври или се инати,вземам апарата да го снимам и той е готов ухилен.Даже като се замисля май имам само 2 снимки,където реве Thinking

За гърнето-и аз го слагам сутрин след сън(през деня,ако не ме домързи Embarassed) и няма пропуск, ако не ака, поне пиша.Нашето гърне е от 2 части-предната е глава на заек с дръжки и топка,която се върти.Тази част впоследствие се демонтира-като започне да седи стабилно сам.Първия път се разплака като го сложихме, но явно защото е било студено. Сега гърнето нощува пред печката и сутринта е готово стоплено и чака Лъчкоо Grinning

Инче, честито ти Християнче!Да ти е жив и здрав и да ти носи само положителни емоции!  bouquet

И накрая като за последно са споделя,че Лъчезар много захитря! Вече всичко разбира и хитрува..и много се разшета, та да видим как ще я караме.

Айде лек ден, че заех цялата страница! Wink

# 23
  • Мнения: 3 743
Роси, ами последно беше за мен, т.е. тази тема повече няма да я дискутирам Peace. Както писах по-рано само бъдещето ще покаже дали нашите решения са били правилни или грешни.
Аз не съм ходила на ясли, сестра ми /т.е. кака ми, която е по-голяма с 2г и 8мес/ е ходила, и двете боледувахме еднакво и по много.
Аз  лично имам много лоши спомени от бабин дом през лятото на село. Баба ми беше детска учителка, Бог да я прости, и държеше всичко да бъде по график и най-вече яденето. А за яденето няма да отварям изобщо дума ooooh!. Винаги ми е било мъка Crazy

# 24
  • Мнения: 318
Здравейте и от мен    Hands Clap
Аз няма да се включвам в горещите теми #Onfire
влизам само на бързо да ви покажа иначе трудната на заспиване госпожица Паола,но вчера докато и измия шишетата те се беше заиграла в проходилката и поедно време млъкна и като се обърка какво да видя  Shocked  Mr. Green

http://media.snimka.bg/1811/009876864.jpg

 Joy hahaha

това е от нас  Whistling
mimchence мерси за темичката ,качих снимка на Паола за колажа,като имаш време я промени,предварително благодаря newsm51
п.п.пробвах да надпиша от долу,че е моята мома,но нещо не стана,та да знаеш,последната розова пуканка е моята  Mr. Green

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 12:31 от РОНИ_23

# 25
  • Мнения: 67
За яслите и аз смятам че всяка майка сама занае кое най-добрият вариянт за нея и за детето, но както няма места в яслите ........незнам
На 6-ти празнувахме и ние, бяхме си само ние тримата. Вчера го водих при лекарката защото кашляше,не може да спи изревава на всеки час, неспокоен е и спря да яде -оказа се че са го напанали няколко зъба горкия- ще се озъбваме  Laughing ама много го тормозят зъбките това дете.
Като влизахме в кабинета на педито и тя вика -Я ямя ти май доста морковчета папкаш!
А той нашия стана оранжев-точно щях да я питам защо щото бях притеснена  Joy ама целия се е оцветил особенно носа му е оранжев въпреки че не яде моркови толкова често. Та лекарката каза да не му давам моркови, домати, кайсии, праскови, тиква и всички такива оцветяващи - пък то пюретата все едно от тях съдържат.
Ето ви един начин за хващене на тен-моекови, тикви и домати  hahaha

# 26
  • София
  • Мнения: 388
Да се включа и аз в новата тема. Моята мома последните две нощи съвсем ми взима акъла. Миналата нощ сме спали от 4,15 до 7,20 и вчера цял ден ходя така:  smile3507. Отгоре на всичко снощи заспа пак в 12,30 след като му дръпна един здрав рев, а аз бях полуумряла за сън  Shocked. Е , нощес се буди "само" около 7 пъти, което вече го считам за малко. И денем е доста раздразнителна, само ръмжи и трябва да я гушкам, не иска да си играе самичка като добро дете. Ако са зъбите , докато изникнат всичките ще капитулирам. На каката изобщо не ги усетих кога поникнаха, ама сега... И носът ни е леко позапушен, той изобщо не е бил в нормално състояние вече повече от месец, ама педи каза "никнещите зъби дразнят синусите", а дали е така  newsm78 "кооой ще ми кажеееее"? Боже, моето дете докато имаше колики направо беше песен, сега е ужасно  newsm45.

По въпроса за яслите се надявам да си я гледам докато ни позволят финансите, хич нямам никакво желание да ходя на работа никога повече. Наработих се за два живота. Отгоре на всичко имам кофти спомени от каката- тя не беше изобщо хващала и хрема дори, докато не тръгна на ясла на 1,9г. и като се почна веднага- две седмици болна (от които едната на антибиотик), една седмица на ясла и цикъла се повтаря безкрайно докато навърши 3г. и ни извадиха третата сливица. Беше кошмарно. А относно бабиндом- ми зависи от бабата изцяло. Аз съм против.

За гърне- и аз съм се заканила скоро да си купим, че още си нямаме, ама дали ще го ползваме по предназначение- това е друг въпрос.

Извинявайте за фермана, ма ми дойде музата. И като гледам колко съм изписала с една ръка ,че в другата се извива, скърца и ръмжи бебчо, направо се възхищавам от себе си.

# 27
  • София
  • Мнения: 389
Лелее, Рони, каква е сладуранка Паола! Heart Eyes
Направо ви завиждам как така заспиват бебчетата ви, както си играят... при нас такъв филма няма, за съжаление Sad

# 28
  • Мнения: 3 663
около 2г със сигурност свикват с яслата много по-трудно - наблюдения покрай мен колкото ви душа иска
или преди 1.5 или след 3, това е за мен истината
седмичната ясла е гадост Sad
това, че момчетата се развивали по-бавно от момичетата  Laughing Laughing Laughing по-добре да не го коментирам Simple Smile
проблемът в яслите (особено в софия) не е точно в персонала, ами в многото деца...
таня бяха 46 по едно време в люлин, е тя лелята да не е слънце да огрее навсякъде... отделно си бяха и леко (да не кажа доста) неебателни лелките, но като цяло смятам, че са изключение
да, яслата е стрес, но децата се учат от този стрес, не се травмират в общия случай (особено ако имат стабилна и спокойна среда вкъщи)
другата страна на нещата е, че аз няма да издържа 3+ години да гледам децата (даже и с работата от нас)
не е за мен това
няма да съм пълноценна нито за тях, нито за себе си
болести навсякъде - аз съм в ясли от едногодишна и не съм боледувала, брат ми тръгна на 4г (до тогава беше при баба), е ако не изкараше по един бронхит и една пневмония на година, значи са го сменили с друго дете
и така до първи клас, от втори клас не е боледувал, освен хреми (до ден днешен, пупупу, да не ме чуе  Twisted Evil  Praynig )


сега да се похваля - на тедко хемоглобина скочил У небесата - 134  Wink
тия каши и пюрета са страшна работа Simple Smile
гърне не използвам, но като го видя да се напъва за акане, свалям памперса и го хващам в издържаша поза над него и той винаги ака мнооооого добре  Mr. Green да са живи и здрави кори и още кой беше, дето ме навиха, никога не съм вярвала, че ще направя такова нещо преди 2г  Blush

# 29
  • Мнения: 132
Здравейте и от мен в новата темичка!
Мимче, мерси  Hug!

Тези дни само попрочитам, защото нашия тати си е вкъщи и нямам много достъп до компютъра  Wink

Честито на патерици на всички, празнували в последните дни, да са им живи и здрави имената и да им носят много късмет!

Можете да ме отпишете от групата на кърмещите мами без цикъл - вече съм със и се чувствам много зле  Sick - коремът ме боли както преди - т.е. много силно, имам чувството, че е доста по-обилно от преди, а то и преди си беше... С две думи като парцал съм, дано поне скоро мине и само първия път да е толкова зле.

За яслите и градините - много се надявам да мога да си гледам Ина до 3г и тогава да тръгне на градина. Аз лично имам ужасни спомени от градината - ходех всеки ден с рев, стигащ често и до повръщане, всеки ден нашите се разправяха с "другарките" да не ме карат да ям, ако не искам, но те все ме караха... Дано Ина да е друг тип дете, аз бях болезнено привързана към мама.

После ще пиша още  Wink

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт