Отговори
# 45
  • Мнения: 318
Пак съм аз за малко,забравих да си похваля "пуканката" от седмица време казва МАМА и БАБА  Hug Hug Hug,от начало си мислех че си внушавам или нещо подобно,но вече всички го чуват а тя си ги изговаря едно такова ясно и многоооооооо сладко  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
За протокола вече сме 8кг. и 69см. на 7м.  Grinning
Зъбки и ние нямаме,но беззъби няма да останем  Wink
лена нощ  Hug

# 46
  • Мнения: 92
samimami много е сладък Коко наистина, душичка....

ето и нашият първи опит в паяка :


хайде лека нощ и от нас .... и един хубав и снежен ден - утре... Mr. Green

# 47
Добро утро, много спите бе никой няма  Grinning

Иво тази сутрин пак има температура, не е висока 37,3 но от 2 мес почти постоянно има, отначало го отдавахме на зъби но сега невярвам, вече незнам.Да ви питам вие мерите ли така профилактично темп на бебоците си и ако да каква  е тяхната, защото четох че нормалната при бебета можеда достига и до 37,3  но при положение че има дни в които му е 36,9 не вярвам да е нормално това вдигане.

FoxMamma много ви е хубава момата  Heart Eyes , и какви мигли само  Heart Eyes
(а това с надписа на снимката как го направи )

# 48
  • Мнения: 17
Хайде, за много години, момичета!  Hug Да имате всички много усмихната, здрава, весела, щастлива и късметлийска година!  Praynig Peace
Аз напоследък се позагубих, обаче нали работя от вкъщи и доста време ми отнема това, както и малката ми звездичка вече изисква повече внимание.  Heart Eyes Иначе следя редовно какво се случва тук.  Mr. Green
При нас какво ново - ами Дея има вече 2 зъбчета  tooth, много е пораснала, водихме я за Нова година на Сапарева Баня, а тя милата се събуди 15 мин преди фойерверките (да не изпусне нещо  Laughing) и посрещна Новата година заедно с нас!  Simple Smile

Иначе все усмихната е моята мъничка Дея (макар, че сега със зъбите е доста капризна...)  Heart Eyes:






Ама ей тая снимка докато пътувахме с колата и я обожавам...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



Иначе Деяна вече много обича и да украсява Коледни елхички  Mr. Green:



Ето и Дея с лудите и родители  Mr. Green, които не спират да я водят насам-натам, дори и когато е много студено  Sunglasses:





Аз за градините, яслите и бабите няма да се включвам, защото още изобщо нямам идея какво ще правим ние, но мисля, че и едното и другото си има предимства и недостатъци!

FoxMamma, май първият ви опит в паяка ще да е от 2009-та година  Mr. Green...

Хубав и усмихнат ден на всички!   bouquet

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 10:13 от maristuta

# 49
  • София
  • Мнения: 388
Добро утро!

_ALISA_ аз съм мерила температурата на Дани и при нас варира от 36,4 до 37,3, мисля, че е нормално, все пак зависи дали е затоплено детето (когато току-що се събужда), дали скоро е разсъблечено или известно време е било голичко (в стая 20 градуса не е много топло) и т.н. Мисля, че това са нормални стойности. Когато бяхме хванали някакъв вирус вдигаше 37,8.

Дани засега само се обръща от гръб по корем и обратно и то от скоро го прави по-скоростно и осъзнато (с цел). Все още не можем да седим сами (освен за секунди), на крака също не стои, пълзи много странно по гръб, по нормалния начин изобщо няма мераци и освен с две зъбчета, с друго не можем да се похвалим. Затова пък е много кисела и невъзможна в последно време и кой знае защо на мен най-малко ми се усмихва  Sad.

# 50
  • Мнения: 17
Абе голяма съм тиква...  Joy Забравих да ви почерпя - днес Дея става на 7 месеца!  Heart Eyes Peace



Да е честита месечинката и на всички други бебоци, родени на нашата дата! Живи и здрави да са всички и много усмихнати!  Heart Eyes Peace

Хайде, отиваме ние за тортичка да си спазваме традицията...  Joy Joy Joy

# 51
  • Мнения: 11
Здавейте и от нас ние още сме болни днес е малко по добре има температура но е по ниска 37.5 иначе вдигаше до 39.2 . Според педи е вирус но тя нито кашля нито хремо има според мен са зъби но и те не излизат  newsm78 .

Мимченце ако можеш да ни запишеш мерките от вчерашната консултация 6м- 8.200кг. и 70см. предварително благодаря  Hug

 maristuta честита ви месечинка снимките са много хубави и Дея е много пораснала  Heart Eyes

FoxMamma и твоята принцеса е много сладка  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

вчера бяхме и на консултация и забравих да се отчета - 72 см и 9,200. Добре наддаваме, макар че и ние сме на 4 хранения.

И Марти е все още болен. Вчера вечерта беше с 38,6. Цяла нощ се буди през 1,5 - 2. Но това не му пречеше сутринта в 7 да започне да играе, вече за секунди се изправя и разбира се започва да се хили като тиква, въпреки болестта. Ама мен кой ме пита вече, днес вече съм като парцал.

Irinkula браво на теб за свалените кг. Аз съм с +2 покрай празниците newsm50.

На Марти от баницата му се падна - таз година булка, догодина люлка Joy

_ALISA_ къде мериш температурата? Пробва ли да смениш термометъра?

Лек ден на всички от мен

# 53
  • Мнения: 194
Привет, мацки  Mr. Green

Аз от няколко дни също съм в отбора на недоспалите, на Марти пак й растат зъбки и се буди по 4-5 пъти на нощ (понякога и по повече  Tired). Дано като избият и да се кротне  Praynig

За гърнето мисля да поизчакам малко. Тя моята мома и без това не е от най-редовните. Като я захраних с картоф и чак на 5-я ден се изака  ooooh! Има бая да си почакам, ако я сложа на гърнето  hahaha

Мартина също още не седи стабилно. Трябва да я придържам. Иначе прави разни опити за пълзене, обаче не са така сполучливи като на Коко  Wink

Температурата знам, че ако се мери в дупето, е нормално да стига до 37,5  Peace

Atina_Eli
, за главичката и преди съм писала, че Марти много си я въртеше по едно време и доки каза, че било просто лош навик, нищо страшно. И така изведнъж и спря да я върти. Вече не го прави.

Приятен ден на всички   bouquet

# 54
  • Plovdiv
  • Мнения: 1
Здравейте и от нас  Grinning
Не съм писала от миналата година. Честита нова година на всички - много здраве и късмет и здрави и послушни дечица.

Ние бяхме на консултация - Марти вече /7 месеца/ е 9,490 кг. и 74 см. Този път нямаше ваксини, боцкания - много готино така  Laughing. Още няма зъбче, но и не бързам като ви чувам колко тежко го преживяват повечето бебчета.

Вече викаме - баба. И бабата /майка ми/ е на много щастлива, разбира се.

Гърне купих същото като на Росица. Но Марти хич не иска да стои на него - веднага почва да реве. Затова за сега го слагам с дрехите, за да свикне.     

За яслите - още не съм отишла да го запиша, но ще свърша и тази работа. Мисля от двегодишен да пускам, пък ще видим.

За сядането - и Марти не стои стабилно все още. В лазенето доста задобря. Като го държа за двете ръце прави крачки и много се кефи. В тази връзка педите каза, че до края на 8-ми месец трябвало да дава боц, да се изправя от седнало положение чрез някаква опора, и да си играе на криеница /да си крие лицето като си играете/.

Ядем почти всичко вече, включително жълтък, глутен, месо. Още сме на 5 хранения - сутрин се кърмим като се почне от 6 часа до къв 8 и 30, когато ставаме - цокне малко, заспи, после пак  Simple Smile. После към 11:30 яде зеленчуково или месно-зеленчуково пюре. Около 15:00 - 210 мл. мляко. Към 18:30 давам различни работи - или каша с плодово пюре, или плодово пюре с бишкоти плазмон /тези които са на прах/. Правила съм и кисел, но не ми харесва. Пресни плодове също давам. Към 21:30 пак мляко. Смятам да купя в скоро време масло Президент - четох, че било добро да бебета. Ще купя и бебешки сухари и краве сирене и да правя попара. И така ни минава деня  Laughing
Ето ни и нас в една скорошна снимка как се гушкаме

Малко дълго стана, ама отдавна не съм писала все пак  Party

# 55
  • Мнения: 233
Всичките ни бебчета са големи сладури!  Hug

Вчера ходих на възстановителна гимнастика след раждане. Не знам как по-кратко да го преведа от немски. Брей, ма аз хич не съм предполагала, че упражненията са толкова сложни и трудни. Не сме правили нито една коремна преса! Целта е всяко упражнение да се прави със стегнат корем, без да се отпуска или контрахира. Днес съм с мускулна треска. А аз си мислех, че съм в добра форма след раждането... Че и домашно ни дадоха. Ако не се упражняваме в къщи, казаха, че следващия път няма да можем да правим следващото ниво упражнения.  Shocked Иначе, дребното го оставих на една лелка, която е наета там в залата да гледа бебчетата (в отделна стая). И понеже никога не съм я оставяла на чужди хора, през цялото време докато се гърчих на пода, си мислех какво ли прави Мишел. Обаче се радвам, че така ще е с други бебчета. Още малко да порастне и ще им е сигурно много забавно.

nickless®, и ние сме във вашата категория.  Laughing Мойта не прави дори опити за пълзене.

Докито пък се изказа, че имало голяма вероятност Мишел да не пропълзи, а да започне да се влачи по дупе.  Joy Като я вдигна за ръцете (под мишниците) нагоре, тя си вдигна краченцата. Това било признак за бъдещо влачене по дупе. Каза, че обикновено на дечицата им увисвали краченцата надолу. Ама наш'то е пак от изключенията.  hahaha

А, и още нещо. Другите майки вчера на курса се изпреварваха да ме питат колко ми е голямо бебето и да повтарят, че била много дребничка. И че техните бебчета на 3 месеца били колкото нея. Накрая се ядосах и им се изрепчих "Съжалявам, че ми е дребно детето" и веднага смениха песничката. Почнаха "Аааа, ама аз бих се радвала мойто дете да не наддаваше толкова много, бла-бла-бла"  Joy Чак ги досрамя, че са им толкова големи бебетата.   ooooh!

Иначе, кое колко е голямо или малко, няма значение, важното е да са здрави. Няма стандарти. Нито аз, нито мъжа ми сме били големи бебета, на кой да е гигантче моето?  Mr. Green Тя верно, че беше зациклила преди 1-2 месеца с килцата, ама сега последния месец наддаде с цели 800 гр!

# 56
  • София
  • Мнения: 388
Sleeping Beauty хич не се връзвай! Щом детето се развива нормално и се чувства добре значи всичко е наред. И ние не сме от много наддаващите, ама хич не ми пука (на 6 месеца, т.е. преди десетина дни бяхме 6680г.).

# 57
  • Мнения: 13
За много години и от нас! Здрава и щастлива 2009-та! Simple Smile



Кристиан още не седи сам, задържа се секунди и хоп на една страна. Иска все изправен, прави крачки, подскача. Но по корем не иска, издържа минута-две и това е. От два дни вече взе да повдига дупето, да свива крачета, наченки на пролазване има. Но като не иска по корем как ще се научи.

Нашето захранване зацикли. 6 дни отказваше всякакви пюрета, после прояде отново по малко. На какво се дължеше не знам. Месо още не давам, сега ще предлагам каши. Купих каша от елда на Хип, някой дава ли такава, с какво я приготвяте?

.....................................Аз лично имам ужасни спомени от градината - ходех всеки ден с рев, стигащ често и до повръщане, всеки ден нашите се разправяха с "другарките" да не ме карат да ям, ако не искам, но те все ме караха... Дано Ина да е друг тип дете, аз бях болезнено привързана към мама.
И аз бях много привързана към майка ми. В детската градина след като майка ми ги помоли, спряха да ме насилват да се храня и бях много щастлива след това. Всичко, с което ме тъпчеха, после повръщах. Много трудно свикнах, големи ревове бяха. Още разказва родата...  Mr. Green Но пък ми беше и много забавно в същото време. Мен баба не ме е гледала.
А за ясли съм против. Но ще видим при нас как ще се стекат обстоятелствата и колко ще издържа без да ходя на работа.

Рони, малката ти пуканка много сладко спинка.

samimami, Коки много интересно пълзи, голям сладур.

Всичките ни бебоци са страхотни!  Heart Eyes

Sleeping Beauty, ти ли беше писала, че даваш Осанит? По каква схема и по колко?
Измъчиха го тези зъбки. Снощи спа, но две нощи се буди на всеки час и само хленчи, пак са се подули венците. От два месеца е така на периоди, а нищо не избива. Вчера приятелка ми казва "Нас започнаха да ни мъчат на 5 месеца и първия зъб изби на 11 месеца" Crazy Не, че ние бързаме, де.


# 58
  • Мнения: 233
cveta3, аз наистина не им се връзвам Wink Мишел, ако не ядеше, щях тогава да се притеснявам, пък тя яде доооста. Предното ни зацикляне в килцата беше от недостиг на кърма.  Confused Ама, късно го разбрах, нали не се цедя и не знаех колко изпива.... Слава Богу, че започнахме захранването по-рано! Сега и АМ пропи, изобщо сме 6! Ще ги стигнем швейцарците.  Joy

Джи_Джи, Осанит-а се дава по 8 гранулки (хомеопатична му работа Wink ), през 30 мин. А пък, ако е необходимо, може и през 15 мин. Да, аз бях писала за тях наскоро. Преди още някой беше споменал. При моето дете действат дори и леко приспивателно, ама знам ли - може пак да сме от изключенията.  Crazy М/у другото, много сте хубави двамата с Кристиян!  Flutter

# 59
  • Мнения: 92
Добър ден на всички то май Добър вечер вече Grinning.... Hug

спомням си веднъж и аз като мерих температурата на Веселка и показа 37.6 и като се обадих на педиатърката ни тя ми каза, че бебета поддържали по висока темп. така, че вика всичко е ок  newsm78

и ние още не седим сами, но пък много обича да е седнала.... опити за пълзене правим, повдига се и само на едно място..."напред назад" по скоро е като люлеене на място, исках и клипче да сложа ама е над 100МВ и никаде не можах да го кача, а цял ден се мъча...ади друг път

_ALISA_ надписа на снимката сe прави много лесно с Photoshop  Wink
maristuta много са ви хубави снимките...ам,  да опита е от 2009 още съм в старата година май... Outta Joint
rozi_ozi срещу вас да бягаме пак не можем ви стигна е тези с мерки.. Hugбраво да сте живи и здрави и по бързо да се възтановявате, дано да е зъбче и да избие... tooth
 
искам да ви питам също вие мажете ли още бебчетата с крем  като сменяте памперса, аз всеки път като и го сменям мажа отсрани на гънчиците и на дупето с Бочко или понякога с едно кремче А-Derma се казва... Simple Smile

хайде хубава вечер на всички...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт