Коледа идва с нови надежди-да имаме повече видове прежди!

  • 37 142
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 127
Искаш да кажеш,че там,където са опаковите бримки го прегъваш и става двойно?А това за прикачането и различния цвят прежда го знам,но го правя с нормално бие,не кухо.Аз друго имам предвид-плете се една лицева,една опакова,като едната от тях-не помня коя обаче,само се взима,и то си става кухо.Плела съм такова за край на детско клинче и промушвам ластик вътре.Освен да заплета малко и да си спомня.

# 286
  • с. Драгоево, обл. Шумен
  • Мнения: 60
dani t   изплита се само лицевата, а опаковата само се прехварля на дясната бримка, като конеца се превжеда пред куката, като за изплитане на опакова бримка.

# 287
  • Мнения: 197
Честит имен ден на всички празнуващи! Heart Eyes

# 288
  • Мнения: 525
Като ровех из форумите попаднах на нещо,което може да заинтересува Фифундрела -
детски комплект с мотив като лилавия шал на Стефка
http://forum.puzkarapuz.ru/index.php?showtopic=3076   последното мнение на страницата

# 289
  • Мнения: 425
Честит Имен Ден на всички именници!
Да ви е живо и здраво името и само хубави емоции да изпитвате!
  newsm51

# 290
  • Мнения: 110
здравейте  и честит празник на всички именници!аз съм от тези ,които само четат и плетат.така е,като съм скарана с техниката...това със започването на плетка с друг конец,който после се маха не ми е много ясно...гледам из форумите,ама не намирам обяснение.ако някой има материал,моля да покаже!много ми се ще да знам и това за плетенето...много успехи на всички през тази година!

# 291
  • Мнения: 1 523
Честит празник на именниците!От здраве да не се отървете и злото да ви забрави! baloni

Да взема да пусна нова тема,та обясненията да не се разкъсват,а?

Заповядайте в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361651.new#new.

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 17:10 от Дидк@

# 292
  • Мнения: 2
Здравейте майсторки плетачки!Нова съм тук,но ви следя от месеци и съм изчела всичките ви теми.Възхищавам се на вашите творения, много ми еприятно да влизам във вашия форум.При вас намерих ,много идеи и полезни неща и сега вече се престраших и аз да пиша.Аз също много обичам да плета ,да шия и изобщо да майсторя, да правя от нищо нещо.Бих желала да ме приемете като една от вас, макар да не съм такава майсторка.
 И като начало за да ме оцените искам да се похваля с подаръците за коледа, за приятелите ми, които сътворих, благодарение на вашите идеи.
http://picasaweb.google.bg/st.dobrinca/tYUigJ#5288561414488875170

# 293
  • Мнения: 127
Хоп и аз в новата тема!

dani t   изплита се само лицевата, а опаковата само се прехварля на дясната бримка, като конеца се превжеда пред куката, като за изплитане на опакова бримка.

Мерси,и аз нещо такова се сещах,ама не бях сигурна

здравейте  и честит празник на всички именници!аз съм от тези ,които само четат и плетат.така е,като съм скарана с техниката...това със започването на плетка с друг конец,който после се маха не ми е много ясно...гледам из форумите,ама не намирам обяснение.ако някой има материал,моля да покаже!много ми се ще да знам и това за плетенето...много успехи на всички през тази година!

Материал аз нямам,знам го от свекърва ми.Използвам го да прикачавам биета,защото хич не ме бива да си вадя бримки от вратната извивка-все ми стават дупки някъде.Ще се опитам да го обясня,значи плетеш си бието колкото искаш да е широко,и накрая изплиташ два,три реда допълнително с различен цвят.Изглаждаш го с ютия,за да се опъне последната бримка от основния цвят и после разплиташ втория цвят.Със топлийки си прикрепяш бието равномерно върху вратната извивка -опънатите бримки да са в/у лицевата страна на плетката и почваш да шиеш-обикновен бод зад игла,като бодеш в 1-вата бримка и изкарваш иглата през една-в третата.После бодеш във втората,изкарваш в 4-тата и т.н.И то си става като готовите неща.

Дано ме разбра,малко объркано май го обясних.

Боже,мисля си че пиша в новата тема,ама съм патица!Отивам да го копирам!

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 18:02 от dani t

# 294
  • Мнения: 78
Записче и от мен. Grinning

# 295
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има нова тема. Линкът е малко по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт