Машина за хляб - 13 част

  • 86 178
  • 997
  •   1
Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз нали съм от новите, редовно си печем хляб - до сега особени проблеми нямам. Следа ви съветите и ги изпълнявам.

# 31
  • Мнения: 4 428
Записвам се и аз да следя темата  Grinning

И аз много искам рецептата за хляба с лютеница  Crazy

Да кажа, че съм доволна от моя Моулинекс 5000  Peace Добре изпича от всички страни. Но до сега съм правила съмо 1кг. За 1.5кг не мога да кажа  Rolling Eyes И ние го ядем по-препечен и слагам на най-препечена коричка  Peace

И да си изплача мъката, че продължавам да не мога да намеря никъде пълнозърнесто брашно  Tired
Но пък си взех брашно за козунаци и мисля след Коледната питка да пробвам и това  Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Хлябът с лютеница е мое изобретение, което ще рече, че рецептата подлежи на преработка от всеки желаещ. А целият номер е, че ми беше хрумнало да правя хляб с домати, но установих, че домати нямам, а за сметка на това имам домашна лютеница от преди 3 години, която си е наред, де, но трябва да се употреби (имам повечко бурканчета от нея)... Просто слагам лютеница вместо вода - примерно към 1/4 от количеството вода е лютеница. После се налага да добавя още мъничко брашно, обаче - не знам точно колко, няколко лъжици сигурно, гледам да спре да е лепкаво тестото. Единият път добавих и малко черен пипер - от мен Simple Smile - а първия - не. Останалото си беше като основната рецепта за хляб. Надигна си се като обикновен хляб, има червеникав оттенък, на вкус е... ами, като да има добавени куп подправки (дето са били в лютеницата - магданоз там, каквото е), ама само лееекичък намек, и червен пипер и домати иии... ами, на мен много ми хареса, на бебето - също, а съкровището само каза "стаа" - демек, и по- хубави е имало - и... го омете за няма и няколко часа - абе, докато изгледам едно представление в музикалния театър и беше изчезнал почти...  Heart Eyes

Преди малко извадих една тава ореховки от еврейската кухня, с добавено катешко "оклепване", правени - на практика, само ги точих и пекох после - в пекарната... снимах ги даже (понеже всичко живо спи  Mr. Green), ама снимки и отзиви - по- натам, като ги "тестваме"...  Laughing

# 33
# 34
  • Мнения: 40
добро утро момичета, честита ни нова темичка. Хващам ви чак на трета страница  chef , а сега аз пак да си питам . Пекох си основния хляб и реших отгоре да го поръся със сусам, обаче при изваждането на хлебчето голяма част от него падна.  newsm78

# 35
# 36
  • Мнения: 1 698
добро утро момичета, честита ни нова темичка. Хващам ви чак на трета страница  chef , а сега аз пак да си питам . Пекох си основния хляб и реших отгоре да го поръся със сусам, обаче при изваждането на хлебчето голяма част от него падна.  newsm78
Сусама мисля, че трябва още преди печенето да се поръси. Може отгоре да намажеш съвсем лекичко с няколко капчици мляко и тогава слагаш сусама.

# 37
  • Мнения: 1 147
добро утро момичета, честита ни нова темичка. Хващам ви чак на трета страница  chef , а сега аз пак да си питам . Пекох си основния хляб и реших отгоре да го поръся със сусам, обаче при изваждането на хлебчето голяма част от него падна.  newsm78
Пробвай другия път да намажеш хляба с нещо преди да го поръсиш със сусам, примерно с жълтък, разбит с малко мляко или със смес от олио, сол и малко брашно.

# 38
  • Мнения: 242
Веселина, в Билла има готова смес за пълнозърнесто брашно. Не знам на коя фирма беше обаче... Но щом в Шумен го има, няма начин в София да го няма. Отделно имаше и три вида други брашна, може да комбинираш. Аз не съм пробвала, защото още не смея да експериментирам, за сега правя само обикновен хляб и меся тесто...

# 39
  • Мнения: 1 698
Аз поради ред причини не правя никога само бял хляб, винаги брашното е поне половината или пълнозърнесто или типово, останалото е бяло. Купуваме го или то Била или от Хит. Май е на Панино, поне сега такова имам в къщи. newsm78

# 40
  • Мнения: 518
момичета, 1 въпрос - аз съм с Мулинекс 3000 - първият път хлябът беше ок, но след това винаги ставаше голяма, дебела добре опечена кора, а отвътре глетав newsm78 Сигурна съм,че водата е добре премерена,защото я сипвам с мерителната чаша. Проблемът ми обаче е как да измеря точно брашното ooooh! - нямам кухненски везни, а и не искам да се задръствам с още 1 уред.
Вие как мерите продуктите? Thinking

# 41
  • Мнения: 9 776
момичета, 1 въпрос - аз съм с Мулинекс 3000 - първият път хлябът беше ок, но след това винаги ставаше голяма, дебела добре опечена кора, а отвътре глетав newsm78 Сигурна съм,че водата е добре премерена,защото я сипвам с мерителната чаша. Проблемът ми обаче е как да измеря точно брашното ooooh! - нямам кухненски везни, а и не искам да се задръствам с още 1 уред.
Вие как мерите продуктите? Thinking

С мерителната чашка можеш да мериш и брашното Peace. Сложи първоначално да речем чаша, чаша и половина и после добавяй по малко докато започне да се отлепя тестото от стените, т.е. да не се маже. Ако пък си сложила повече брашно, добавяш по малко вода, докато спре да се маже пак.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 916
...И да си изплача мъката, че продължавам да не мога да намеря никъде пълнозърнесто брашно  Tired
Но пък си взех брашно за козунаци и мисля след Коледната питка да пробвам и това  Grinning

Виждам, че си от Младост. Пълнозърнесто брашно съм виждала във ХИТ, Кауфланд и Фантастико - на Техра е. Малко скъпичко излиза, а и Техра слагат различни подобрители, но ако това не те притеснява, купи си. Иначе на пазарчето на Младост-3 (това дето е зад поликлиниката) има магазин за диетични храни. От там съм купувала пълнозърнесто брашно на Благополучие (не съм 100 % сигурна за производителя) има и разни други екстри - оризово и други странни брашна, семена, ядки и диетични изделия. Магазинчето е точно до магазина за кучешки храни.

Брашното за козунаци май не става за в машината. Имаше няколко споделени опита в темите назад. По-скоро не брашното, а рецептата към него, не се съвместява с реда и количествата на продуктите в машината.

Успех.

# 43
  • Разград
  • Мнения: 3 110
момичета, 1 въпрос - аз съм с Мулинекс 3000 - първият път хлябът беше ок, но след това винаги ставаше голяма, дебела добре опечена кора, а отвътре глетав newsm78 Сигурна съм,че водата е добре премерена,защото я сипвам с мерителната чаша. Проблемът ми обаче е как да измеря точно брашното ooooh! - нямам кухненски везни, а и не искам да се задръствам с още 1 уред.
Вие как мерите продуктите? Thinking

За това си купих ел.везна,много ми е удобна.Ще ти дам рецепта за френски хляб(машинката ми е същата),като продуктите се измерват с чаена чаша=240мл вода.Измерваш си една чаша и нея си я ползваш за рецептата.
3 сл зехтин или олио
1 чч вода
1 чч брашно
1 сл захар
1 чл сол
1 чч брашно
2 сл сухо мляко
1 чч брашно
1 чл суха мая
Писала съм я по реда на продуктите,както се слагат в контейнерчето,абсолютно точна е,не е нужно да се наблюдава процеса.
Рецептата е подходяща за отложен старт,обикновено така го правя този хляб.

# 44
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
   
Ще ти дам рецепта за френски хляб(машинката ми е същата),като продуктите се измерват с чаена чаша=240мл вода.Измерваш си една чаша и нея си я ползваш за рецептата.
3 сл зехтин или олио
1 чч вода
1 чч брашно
1 сл захар
1 чл сол
1 чч брашно
2 сл сухо мляко
1 чч брашно
1 чл суха мая
Писала съм я по реда на продуктите,както се слагат в контейнерчето,абсолютно точна е,не е нужно да се наблюдава процеса.
 


стават 3 чч брашно общо, така ли е  newsm78                                                               

Общи условия

Активация на акаунт