Машина за хляб - 13 част

  • 86 137
  • 997
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 321
А ето 50 гр.-едно време...Пина, ами тогава да не е много малко таз мая,при количеството брашно и т.н от рецептата

# 991
  • Мнения: 9 776
Ако помещението е много студено, или поне не достатъчно топло, може да е по-добре да се използва тази програма, знае ли човек newsm78? Абе май всичко трябва да се съобрази.

# 992
  • Мнения: 321
ама, как тази програма пък сега. Всички блестящи козуначени опити до сега ,бяха на първа -основна. Аз съм правила на сладък хляб, в зората на моята експериментална дейност Laughing и стана нещо като сладък хляб. Това вече е обсъждано. Вкусно ,но хляб. Мамето си яде козуначето и изчезна някъде Laughing

# 993
  • Мнения: 9 776
ама, как тази програма пък сега. Всички блестящи козуначени опити до сега ,бяха на първа -основна. Аз съм правила на сладък хляб, в зората на моята експериментална дейност Laughing и стана нещо като сладък хляб. Това вече е обсъждано. Вкусно ,но хляб. Мамето си яде козуначето и изчезна някъде Laughing

Е да де, ама нали пък три часа се оказаха недостатъчни. При нас основната е 3 часа, а при другите Аляски малко повече. Ще се огледам за друга подходяща програма после. Дето да е три часа и нещо.

# 994
  • Мнения: 321
Втора- за бял хляб от френски вид/ с хрупкава коричка???? / тя е 3.30 Но пък да не е много дълга,пък и тази хрупкава коричка......

# 995
  • Мнения: 9 776
Втора- за бял хляб от френски вид/ с хрупкава коричка???? / тя е 3.30

Утре ще пускам хляб и ще го направя на тази програма, за да засека кое по колко време го прави. Дано не ми мине котка път.

# 996
  • Мнения: 11 607
Вижте...не се притеснявайте за програмата... Важни са продуктите....Намалете малко брашното, вижте каква е консистенцията, да не е така както моето. Но и не прекалено меко. Спазете това - половин кубче мая, 400-450гр. брашно. И с програма 3 часа няма да имате проблем! Не пестете от топлото. Бъркайте с машинката в началото и не се притеснявайте за пръстите си! И да заминат.....много важно...Нали за сметка на вашите, мъж ще си оближе своите от козунака.....(простете черния хумор!) Това,че пиша на компютъра е доказателство,че моите не са заминали. Нищо, че винаги бъркам с машинката.

Ех, бях близо...бях близо.......Сега се сетих...ако ви се струва, че не втасал козунака - греете печката, прехвърляте козунака и на 50 градуса оставяте да втаса. Като видите,че вече се надига, увеличавате градусите, мажете и ...добър апетит!

Тестото да превтаса........Типични белези след опичане - влажна вътрешност, хлътнала коричка.....А превтасало тесто......Незнам как да го обесня....Втасалото има един вид - свеж, хубав вид, стегнато е...А превтасалото - е като болно......Една разплуто....Ох...какви изрази използвам.....

Ох...как ме е яд още за днес.....Но децата ми викат - Мамо, кекса е много хубав....Какъв кекс, бе деца.....А бой....Козунак му викат на това във форума......

Ще снимам и хляба си и ще ви го покажа - по-късно като го разрежем.......Че сега е топъл!

При 3,30 с количеството на Пина смятам,че ще превтаса, знам ли.......И дълга не е добре.....

# 997

Общи условия

Активация на акаунт