АВГУСТ е тъй далече, а в коремчето расте мъничко човече! №5

  • 15 038
  • 276
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 636
Да, определено не важи за всички. Права си, че има страшно много некадърни  и по частните кабинети.

 Но някои въобще не са чували за фетална морфология в 13-та седмица за риск от Даун, защото това е сравнително ново за България и тези, които нямат желание просто не се образоват. Нито ти казват, че можеш да си направиш биохимичен скрининг, нито нищо. Поне половината са точно такива, другите може и да са в час, но има голям риск да попаднеш на некадърник. Съжалявам, че го пиша, но имам богат горчив опит с гинеколози и вече отдалеч познавам кой е мошеник и кой си разбира от работата.

И това мерене на корема е такава отживелица, мерили са едно време, защото не е имало ехограф, но сега какво точно мерят и те не знаят.

# 256
  • София
  • Мнения: 17
Момичета,аз няма да имам възможност да влизам във форума до понеделник,затова искам да ви пожелая весело посрещане на новата година,много положителни емоции и скорошно възстановяване(психическо) на Роси и Краси!
Прегръщам ви силно!!!

# 257
  • Мнения: 5
О, чак сега видях че има тема 5, пък аз си чета и пиша в предната тема. Искам да ви питам знаете ли дали е верно, че пиенето на кола помага при гадене или не е препоръчително? Аз сега ще пробвам една кутийка кола, защото много ми е неприятно това пусто гадене.

# 258
  • Мнения: 285
При някои газираните напитки не се понасят и предизвикват повече гадене.
На мен добре ми действа спрайт,помага ми, когато много ми се гади (преди да съм повърнала,защото ако повърна не мога да пия никакви течности).

# 259
  • Мнения: 636
Газирана вода по-добре, отколкото кола, но при някои не минава и от това. Малко изцеден лимон в чаша вода също помага.

# 260
  • Мнения: 2 382
Роси, Краси, съжалявам момичета и ви прегръщам силно Sad!Бързо възстановяване и скоро пак в отчетни Hug.

Относно газираното, док ми каза да го избягвам, но не знам защо newsm78.В началото много ми се пиеше, но една вечер така ми се поду корема, че имах чувството, че ще се пръсна.Беше ми много лошо.И от тогава изобщо не искам да погледна газирано.

# 261
  • Мнения: 5
благодаря ви момичета за съветите, това с водата и лимона ми звучи много приятно. За сега аз не мога нищо друго да ям освен супички, препечени филийки, плодове и зеленчуци от всичко друго така ми се гади. Вие как се справяте с домакинството, как готвите, на мен от всичко ми се гади и незнам как ще я карам за напред, поне едно готвене ще гледам да върша.

# 262
  • Мнения: 285
Ох, и на мен ми е много тежко това с готвенето, просто защото като погледна месо и ми става лошо, само като вляза в кухнята и ми се повръща. То и затова не съм готвила няколко дни, горкият ми мъж.
Тази вечер обаче, ще трябва да се преборя, няма как повече да отлагам. Embarassed

# 263
  • Мнения: 2 382
Минали сме на готова храна Peace.Т.е., основно мъжът ми.Аз съм я на кисело мляко със сухари, я на някоя подобна глупост.
Готвенето за сега е мисия невъзможна.Абсурд е изобщо да се готви в къщи, защото после съм Sick само от миризмата.В началото си казвах какво толкова, ще сготвя.Да, ама не!Готвенето приключваше в момента, в който отворя хладилника Sick.

# 264
  • Мнения: 179
Момичета,нещо не сме се разбрали за вагиналния ехограф  Wink В никакъв случай не мисля,че прегледа с  него би ми навредил.Моята лекарка ми каза,че още на предния преглед си е  мислила да ме види с  него,защото размерите на бебето са били притеснително малки за нея-тогава беше 4мм.И днес ми спомена за такъв вид преглед като възможност,но аз отказах- не от страх да не ми убие бебето,амиии....след като е  пораснало тройно за 11 дни  значи се развива   Laughing

# 265
  • София
  • Мнения: 5 743
На вагинален ме гледаха до 3 ия месец! Peace

# 266
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Здравейте момичета,още не мога да се похваля със сърчице защото по празниците не ми се ходи до варна за преглед,ще чакам работните дни,но това ,че бременноста ми е факт,няма място за съмнение.Гадене, Sickнепоносимист към кафето и цигарите са основните ми признаци още от първата ми бременност,макар,че този път храните ,които ми допадат са по-разнообразни от супичките,които ядях преди.Имам обаче проблеми с ходенето до тоалетна.Ако някой има изпитана рецепта да помага.Искам да ви попитам виждат ли се вече коремчета,защото при мен доста е нарастнал,немога да си закопчея панталоните,още от сега.С първата бременност бях така/в 3 месец имах оформено коремче/и накрая приличах на майка-слоница,затова сега ще внимавам повече с храната.За сега това е от мен,весело посрещане на новата година ,много весели емоции и усмивки.Безпроблемно бременеене Hug

# 267
  • Мнения: 1 147
Привет и от мен,
последната седмица не успявам да пиша, но чета всичко.
Роси, Краси, Hug Hug Hug Незнам какво да кажа, затова много Hug и искрено ви пожелавам скоро пак да се похвалите с хубавата новина Praynig

За гаденето помага разгазиран спрайт. Съдържа натриев цитрат, който се дава точно при такива ситуации. Аз в началото само това пиех и определено имаше ефект. При мен гаденето сякаш попремина и вече само като съм много гладна ми се гади, но като хапна вече съм наред.

Моето коремче също вече поизхвръкна, ама аз бях така и с предната ми бременност, доста рано имах коремче, но до края си вървях добре, даже в края бях сякаш със сравнително малък корем.

Иначе и мен много ме тормози ходенето до WC и ще съм благодарна да споделите вие как се справяте с това.

# 268
  • Мнения: 33
Роси, много съжалявам Weary. Дано достатъчно скоро имаш повод за радост.

Тина и Деси, на мен както при гаденето, така и при ходенето до WC много ми помага компот от кайсии, може и да се пасира на нектарче. Четох в нета, реших да пробвам и стана  newsm10

# 269
  • Мнения: 1 147
Тина и Деси, на мен както при гаденето, така и при ходенето до WC много ми помага компот от кайсии, може и да се пасира на нектарче. Четох в нета, реших да пробвам и стана  newsm10

Обезателно ще пробвам. Благодаря ти Peace

Общи условия

Активация на акаунт