!!! Дрехи Втора Употреба !!!

  • 86 151
  • 343
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 681
Baibibi,
Много насериозно си я взела тая тема. Peace
Нали знаеш,че всичко е въпрос на гледна точка. Thinking

Просто не си имала късмет с тия секънд хенд магазини,щом и на чесъноядци попадаш.
Аз незнам какъв късмет имам,но като вляза в такъв магазин(впрочем ходя само в тоя на Славейков) все виждам някакви костюмари от съседните офиси  да си избират евтини,но готини ризки с етикетче както  и дами облечени с вкус.Даже първия път като влязох в този магазин(беше съвсем скоро) помислих,че съм объркала входа. Joy

Аз пък да ти се оплача.
Преди две седмици също като теб си купих от разпродажба в Аутлет  дрехи.
Чифт готини черни панталони тип пура с ниска талия,тесни крачоли,абе убийствени за скромните 30 лв.Прибрах се,изпрах ги.....и какво да видя....целите бяха побелели от някакви конци-некачествена материя!!! #Cussing out
Добре поне, че  с  другата покупка (черна вълнена рокля с остро деколте)  всичко  беше наред,щото ти казвам щях да се пръсна от яд.
Та това е, всичко е  въпрос на гледна точка и  късмет в тоя живот ,та дори  и пазара на дрехи втора употреба.

  bouquet


# 46
  • Мнения: 1 796
Има разлика от едни до други магазини втора употреба, има наистина много гнусни и смърдящи, но има и такива, които трудно се различават от другите магазини.
Аз лично си взех 3 панталона за бременни за 18 лв и съм изключително доволна, много са удобни.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Аз пазарувам. Не редовно, защото нямам време, но поне веднъж месечно обикалям няколко магзина ей така, да разгледам. Ако си харесам нещо - взимам. На децата и дрехи в аванс. Примерно миналата седмица взех зимно яке за около 4-5г - страхотно Simple Smile Обаче съм твърдо против обувките от там. Дрехи, чаршафи, хавлии - пера и дезинфекцирам, ама обувките заемат формата на крака, а и не се перат Sick

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Ровя чат пат, повече от любопитство, но ако си харесам нещо го купувам и не ми пука особено от къде е. Не говорим за това, че в нашите магазини дрехи с моят размер няма, или ако някъде случайно има, то те са с модели като за баба ми и задължително изкуствени, та няма на къде. От качеството на много български стоки съм много разочарована. Със сигурност не бих купила никога вече български блузи от трико.

# 49
  • Мнения: 74
За втори път попадам на подобна тема и пак едни и същи изводи. Значи този, който не купува във втората употреба е сноб и предпочита "боклуците" на Теранова и Манго, пред хубавите маркови дрешки във втората употреба. Ами не съм съгласна. Не съм сноб, не обикалям "марковите" магазини, но и във втора употреба не стъпвам. Предпочитам нещо неизвестно, хубаво и ново, пред нещо с етикет Версаче, което неясно кой е обличал.

# 50
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
За да не се превърне темата в "сноби" срещу "гъзари", ще помоля тези, които са доволни от покупките си втора употреба на дрехи с етикет да напишат къде аджеба са тези прословути магазини, аз освен разни мазета, тип магазин и измислени аутлети други незнам и не намирам. 
Иначе, Естелиа психиката на българина не е това, което е  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 632
За втори път попадам на подобна тема и пак едни и същи изводи. Значи този, който не купува във втората употреба е сноб и предпочита "боклуците" на Теранова и Манго, пред хубавите маркови дрешки във втората употреба. Ами не съм съгласна. Не съм сноб, не обикалям "марковите" магазини, но и във втора употреба не стъпвам. Предпочитам нещо неизвестно, хубаво и ново, пред нещо с етикет Версаче, което неясно кой е обличал.
Оф!Ама вие наистина не четете!
И кои хора определяме като сноби?
Съвсем  не са тези които не пазаруват и отхвърлят пазаруването от тези магазини Naughty
По напред в темата момичета са изказали мнения, че не пазаруват,защото са предубедени по разбираеми причини.
Момичето пита дали пазаруваме от такива магазини и кой не се срамува!
Какво толкова не се разбира за снобите които определих аз?
Мисля, че дадох ясен пример с позната която определям като сноб.
Маркови или не дрехите, става въпрос за парадирането и за хората които се срамуват от къде пазаруват.
Пазарувам, пазарувала съм от всякакъв тип магазини, не заради марката определено!

# 52
  • Мнения: 3 576
Не намирам за срамно да се пазарува от такива магазини, нямам нищо против хората които го правят, но аз лично не бих го направила!
Особено пък за детето!

Ако толкова нямам възможност бих предпочела да си купя нещо турско, БГ или китайско, отколкото нещо вече носено незнайно от кой, пък било то "марково".
Да не говорим в колко сайтове детските дрешки са на смешни цени, а качеството им е повече от прилично (Ларедута визирам)...

А пък това за спалното бельо ме изуми .... колкото и да се дезинфекцира, на мен ще ми е гадно.  Sick

ПС: Не съм снобка, не държа на марковото, просто съм предубедена.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 231
За спалното бельо не се изумявай, защото беше чисто ново.  Wink
Един от магазините втора употреба внасяше за известно време разкомплектовани части. Отделно чаршафи, калъфки и пликове. Ставаха много интересни комбинации.
След малко ще ги снимам.

# 54
  • Мнения: 1 632
ria, кажи и магазина кой е, моля те!

# 55
  • София
  • Мнения: 8 933
За спалното бельо не се изумявай, защото беше чисто ново.  Wink
Един от магазините втора употреба внасяше за известно време разкомплектовани части. Отделно чаршафи, калъфки и пликове. Ставаха много интересни комбинации.
След малко ще ги снимам.
Ако е чисто ново, защо се води втора употреба? И ако само по етикета съдите, че нещо е ново-етикет се слага за секунди.

# 56
  • Мнения: 1 632
Личи си когато е ново!

# 57
  • France
  • Мнения: 726
До преди 2 год и аз бях предубедена към тези магазини, докато не влязох в един и купих на мъжа ми риза на Том Тейлър за 12лв /с етикет/, риза на Бос /пак с етикет/ за 16лв, за мен дънки на Levi's, тип клош, ама ги стесних за 3лв Laughing-пак с етикет, фантастична покривка на Икеа /пак с етикет/. От тогава, само в този магазин пазарувам! Има много дрехи, на които модата е минала преди няколко години, въргаляли се по складове, ама с добър прах за пране и умела шивачка, облеклото става супер.
Няма да забравя, как веднъж се натъкнах на 2 поли на Мotivi, шотландско каре, лек трапец...за по 1лв!!! Стесних ги за 4 общо LaughingИ те бяха с етикет.
И за да не ме питате, къде се намира този магазин, ще кажа, че е в провинцията.

# 58
  • София
  • Мнения: 8 933
До преди 2 год и аз бях предубедена към тези магазини, докато не влязох в един и купих на мъжа ми риза на Том Тейлър за 12лв /с етикет/, риза на Бос /пак с етикет/ за 16лв, за мен дънки на Levi's, тип клош, ама ги стесних за 3лв Laughing-пак с етикет, фантастична покривка на Икеа /пак с етикет/. От тогава, само в този магазин пазарувам! Има много дрехи, на които модата е минала преди няколко години, въргаляли се по складове, ама с добър прах за пране и умела шивачка, облеклото става супер.
Няма да забравя, как веднъж се натъкнах на 2 поли на Мotivi, шотландско каре, лек трапец...за по 1лв!!! Стесних ги за 4 общо LaughingИ те бяха с етикет.
И за да не ме питате, къде се намира този магазин, ще кажа, че е в провинцията.
Аз пак не разбирам. Втора употреба, но с етикети. newsm78 Ти просто си купила от така наречените ишлемета, които са се продавали в магазин, който се води втора употреба. Иначе самите дрехи не са били втора употреба. Или другият вариант да са им наслагали етикети. Незнам, нещо не ми е много ясно. Thinking

# 59
  • France
  • Мнения: 726
Анна, магазинът се води "Избрани маркови дрехи". В него има както нови, така и втора употреба. Вярно е, че новите са стари модели, но това не важи за мъжките ризи, които не се променят кой знае колко. И там не мирише така, както в останалите магазини секънд хенд. Влизала съм в магазин "на килограм"...ужасни боклуци...аз такива дрехи давам на циганите, които ровят по кофите.

Общи условия

Активация на акаунт