!!! Дрехи Втора Употреба !!!

  • 86 153
  • 343
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 092
  Има и големи боклуци в някой от магазините, може би затова хората се срамуват да признаят, защото все още свързват дрехите с парцали.
и аз така си мисля .
Иначе да , случвало ми се е да си купувам от там неща ,който са ми харесвали  Simple Smile

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
А ето ме и мен - СНОБЪТ! Един - единствен път по грешка нахълтах в такъв магазин и миризмата от препаратите, с който обработват дрехите беше на път да ме отрови! Естествено секунда след това направих обратен завой!
И аз да попитам:  Ако чак толкова не робувахте на чуждото мнение, защо пак се вторачвате в марките?
 Семейството на моя приятелка от детинство държи верига second hand и оттам виждам, че не-само далаверата е огромна, но и хората, които пазаруват от подобни магазини са безброй! Не осъждам никого, който поради финансовите си възможности пазарува каквото и да е втора ръка, но ми е смешно, когато някой, който уж уважава себе си, дебне единствено на етикета на блузката или дънките му да пише ВЕРСАЧЕ или ГУЧИ, пък ако ще да е от нечий варел! Shocked
 И аз имам маркови дрехи, но съм категорично на мнение, че дрехата, която нося, се носи, и е носена само и единствено от мен! И не става въпрос само за дрехи! Не мога да си представя как ще си купя обувки, бельо или да си оставя хляба върху покривка 2ра употреба! Все-още работя и аз, и съпруга ми, но дори и да не ми достигат финанси предпочитам да пера и сменявам постоянно 2 блузки, отколкото Шанелска блуза second hand!
  Предпочитам БГ производители, пред "подбраната" мода от казана!

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
РЕД, бъркаш снобизма с предразсъдъците.

# 33
  • Мнения: 1 632
Не става въпрос, че купуваме марки, а за дрехи които наистина могат да се открият там.
Аз лично държа на материя!
И да, наистина има големи боклуци, но действително се намират много хубави неща, дори с етикетите.
Купувала съм си обувки за 150 евро от друга държава, които в крайна сметка се оказаха български.
Не съм гледала марката, а качеството! Peace
Когато нещо ми харесва, не ме интересува дали е биташко,марково или 2-ра ръка!

# 34
  • Мнения: 2 270
Хич не ме е срам!
До скоро бях предубена, ама ела ме вижте сега - ровя се като луда, направо ми стана мания!
Имам доста сполучливи покупки!

# 35
  • Мнения: 76
И аз кати Pretty бях предубедена до преди няколко месеца, но една приятелка винаги беше различно и интересно облечена и ми каза, че почти всичко й е от такива магазини, Аз почнах да се заглеждам и като открих няколко хубави неща, вече чевсто ги посещавам. Особено за децата, които растат толкова бързо и доста късат дрехи това е много добро решение.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 933
Няколко пъти след такива теми решавам да посетя такъв магазин. Но се връщам още от вратата. Не от снобария (не робувам на марки), просто миризмата е отврат. Пък и явно не мога да се пречупя, да облека нещо чуждо.

# 37
  • Мнения: 3 830
...Пък и явно не мога да се пречупя, да облека нещо чуждо.

Това хич не е снобария... Laughing
Моите наблюдения за психиката на българина за пореден път се потвърждава, за съжаление.

# 38
  • Мнения: 681
Ама за каква снобария говорите?

"На гол тумбак,чифте пищови!"
В нашата страна няма истински богати хора и аристократи,та толкова да се правят,че умират от срам,ако не са с Версаче.
Повечето богаташи са както се казва първо поколение с гащи. Naughty

Не пазарувате  дрехи втора употреба,ама като дойдат разпродажбите в TERRANOVA ,или MANGO се препъвате кой повече дрешки да си вземе.
А пък точно  такива боклуци и парцали каквито там съм виждала никъде го няма. Mr. Green

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 19:03 от Dolce&Da

# 39
  • Мнения: 511
Долчето и права,хора!Тениските по 5 и 10 лв. в Теранова са такива бързоизбеляващи боклуци.Даже не си струва труда да де пълни гардероба.Пък  другите им парцалки също.Повечето са шити не в Китай ами в Танзания

# 40
  • Мнения: 3 830
Ама за каква снобария говорите?

"На гол тумбак,чифте пищови!"
В нашата страна няма истински богати хора и аристократи,та толкова да се правят,че умират от срам,ако не са с Версаче.
Повечето богаташи са както се казва първо поколение с гащи. Naughty

Не пазарувате  дрехи втора употреба,ама като дойдат разпродажбите в Теранова,или Манго се препъвате кой повече дрешки да си вземе.
А пък точно  такива боклуци и парцали каквито там съм виждала никъде го няма. Mr. Green



Именно и понякога истински се учудвам на свръх самочувствието на такива хора. Смешно ми става. Вярно, че все ме упкреват, че се подценявам и че самочувствието ми било ниско, но по-добре така, макар че аз мисля, че много обективна самооценка си имам.
Как може толкова много обикновени българи да имат такова самочувствие? И всичките купуваме гадните, евтини китайски или турски боклуци от "лъскавите" магазини първа употреба. Голяма гордост, няма що... Stop
В Тера Нова, Тали Уейл ли е, не знам как се произнася и една огромна част от останалите магазините стоката им се произвежда в Китай.
А БайБиби, ако си мисли, че българските фирми за трикотаж купуват платовете от Германия или друга подобна дестинация на качествени продукти, много се лъже. Ако материалиоте им са качествени, цените няма да са такива, а много над възможностите на средностатистическия българин.

Да Ви имам самочувствието, само това мога да кажа. Laughing

# 41
  • Мнения: 1 632
Тера Нова не е марка за мен, а конфекция която не е продадена, и доставена ние балъците да им изкупим остарелите боклуци!
Е, точно там ме е срам да вляза, а не във втората употреба.
Да си купя нова дреха приличаща на парцал само защото е нова, не мерси!
От Атина, от Зара си бях купила панталон произведен пак в БГ.
Качествената българска стока не стои в БГ!

# 42
  • Мнения: 2 388
Влизала съм в два такива магазина, защото мои приятелки бяха продавачки там. Не съм си купувала нищо, не защото ме е срам, а защото не искам. Незнам защото изобщо се разглеждат така нещата.
Купувам и нося китайски и турски неща, не задължително от "лъскави" магазини, нито пък "маркови".

# 43
  • Мнения: 1 064
Приятно ми е да ровя и да откривателствам ... Но ми се вгорчи удоволствието, когато лекар ми каза, че има вируси като този на туберкулозата, които не могат да се унищожат с никакви препарати и дезинфектанти. Хвана ме шубето и повече не съм взимала нищо от такъв магазин. Иначе, ако някой ми похвали дреха, обикновено е от такъв магазин. Така че ме е яд!

# 44
  • Мнения: 8 999
Само да ви светна, че голяма част от световното производство /в това число и конфекцията/ е пренасочено към Китай, Бангладеш, Панама и други бедни държави, където първо трудът е много по-евтин, отколкото в Европа и второ - така големите монополисти не си цапат собствените държави. Та, дори и с етикет "Версаче" някои дрехи имат малък добавък, където пише, че е произведено в Китай. Но това съвсем не означава, че това е китайска стока. Кройки, материали /включително и конците/ се осигуряват от този, чиято марка носи дрехата.
Малките български шивашки ателиета ползват основно български и турски платове, които, ако не знаете, да ви кажа, че са с традиционно добро качество.
Така че не виждам нищо лошо в това да подкрепим родното производство, купувайки български стоки, а не да пълним гушите на арабите, които въртят бизнеса с дрехи втора употреба.
Терранова е боклучарник, но в много други магазини се предлагат добри неща на добри цени, а и има големи намаления. Днес бях в един аутлет, където си закупих дънки на Еспри за 29 лева.
Да ви кажа честно, докато се мотах из центъра, заради суперлативите в тази тема, влязох в 5 магазина за дрехи секънд хенд! Порових усърдно, огледах старателно, но освен панталони с дълбоки дупета и натопчени пуловери с кройка от младостта на баба ми, нищо друго не видях. А, имаше и една дреха с етикет!!! Ама по-добре да не я описвам.
Е, имала съм свободно време - пропиляла съм го. Но за тези 4 часа, които прекарах из дрип шоповете, можех да свърша нещо полезно. Накрая се ядосах и си купих въпросните дънки, за да не съм капо. Да не говорим, че магазините бяха пълни с цигани и бабички, които ме обгазяваха със застоял дъх на чесън. Голямо приключение беше, признавам си, но май няма да повторя друг път.
А, да добавя, че влязох и в два-три магазина за дрехи втора употреба, но с цени, а не на килограм. Е, да ме прощават, ама гадни сака и поли мога да си купя от Кирковския пазар, при това на половин цена. Тези май са си повярвали прекалено. За съдрано яке не давам 50 лева, та чудо да стане!

Общи условия

Активация на акаунт