Сменяй куката с две,шал и шапка ще ПЛЕТЕМ

  • 55 637
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 197
Тити, благодаря, ето че помогна на "майка си" и на мен  Hug Grinning
ето ,Коте, линк от същия блог, плетени топки за елха
http://yoshta.ru/novogodnee-ukrashenie-vyazanye-shary/
методът е същият като при герданите, само топките са за тенис или пинг понг
http://igrushka.kz/vip77/vazel.php
много сладка елхичка
ето как да подарим шампанското на приятели  Wink
http://woman.saechka.ru/creativ/vasanie/spiel/elochka.php
има още много , при интерес ще ги пейстна,но ангелчетата и снежинките на една кука като тези на Амели също стават перфектно за тази цел

# 286
  • Мнения: 1 523
За Котето http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=851&st=30 -разни идеи,разгледай и другите страници.

# 287
  • Мнения: 129
NightwishGrinning моля те продължи с превода  Peace доста съм на вие с термините, но нисък пълнеж и пълнеж с една наметка ми са ясни  Peace
благодаря ти предварително   bouquet

# 288
  • Мнения: 1 608
Многоооооо благодаря!!  bouquet

# 289
  • Мнения: 505
Здравейте!
Имам един бърз въпрос към вас. Започнах да плета едно шалче на племеницата ми, но не съм преценила правилно броя на бримките и сега реших да го правя на елече.  ooooh!
Само да кажа, че това е първото нещо, което плета - уча се от клипчета в ю туб  Mr. Green
На просто не знам как да направя извивките на ръкавите и деколтето. Мисля че с извивката за ръкавите ще се справя, като събера 3-4 бримки, но деколтето хич не се сещам как ще стане.
Дори обмислях вариант да си разделя бримките, едната част да я вържа с конец, а другата да я изплета и след това да изплета и вързаната част  Crazy
Помогнете ми   bouquet Hug Praynig

# 290
  • Мнения: 498
Хапя и сама си стигнала до вярното решение  Peace

# 291
  • Мнения: 197
Хапя и сама си стигнала до вярното решение  Peace
Хапя, и аз така правя  Peace Успех!

# 292
  • Мнения: 505
.......
Дори обмислях вариант да си разделя бримките, едната част да я вържа с конец, а другата да я изплета и след това да изплета и вързаната част  Crazy
............

Това ли имате предвид, че направо не ми се вярва в мен да се крие плетачка Mr. Green

# 293
  • Мнения: 498
Да това имах предвид, така го правя и аз  Hug

# 294
  • София
  • Мнения: 17 592
Nightwish , това е много оригинално.Ето я прословутата вилка:




newsm78

Ми не мога да преценя колко е дебело... Дай нещо за сравнение?.. Моля?..

# 295
  • Мнения: 197
Майка му на Тити, продължавам ...извинявай, че се забавих ,но имах някои ревящи ангажименти  Crazy И така : трети ред :\3 ниски пълнежа на трите следващи стълбчета,2 ниски пълнежа на следващото стълбче\ - това в скобите се повтаря три пъти.2 ниски пълнежа на последните две стълбчета.Сега вече са 17 стълбчета.Кръгове от 4 до 9 : ниски пълнежи.10 кръг :\3 ниски пълнежа на трите следващи стълбчета, свиване на нисък пълнеж\ да се направи три пъти. 2 ниски пълнежа на последните две стълбчета.Остават 14 стълбчета.В оплетения детайл се слага топчето, трябва да се , уверим, че дупчицата в топчето съвпада с центъра на плетеното нещо  Mr. Green.11 кръг :\свиване с нисък пълнеж\ 7 пъти.Остават 7 стълбчета.Бримката се закрепва.В 11 ред можем да промушим преждата и да я затегнем, така няма да личи.Готово. Mr. Green
 HugНадявам се да съм била полезна Peace

# 296
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, аз просто ги оставям на иглата, не ги завързвам с конец - освен в екстремни ситуации... щото ме мързи...

# 297
  • Мнения: 505
Хм, аз просто ги оставям на иглата, не ги завързвам с конец - освен в екстремни ситуации... щото ме мързи...
И продължаваш с друга игла? Thinking

# 298
  • Мнения: 3 550
Телефонка, големи номера куки за плетене съм виждала в магазинчето на ъгъла на ул. Борис І и ул. Денкооглу, до пицарията.

Момичета, в коя плетка на 2 игли разходът на прежда е най-малък. Според мен в гладката, ама и вие си кажете мнението. Май комбинацията от лицеви и опакови бримки взима доста прежда, особено оризовата....... Ако вкарам ажурни мотиви ще спадне ли разходът или ще се увеличи?

# 299
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, аз просто ги оставям на иглата, не ги завързвам с конец - освен в екстремни ситуации... щото ме мързи...
И продължаваш с друга игла? Thinking

Със същата - ако плетката го позволява (демек да не ми иде много на чомпек, много стегнато или... ами, криво. Ако бързо се свиват достатъчно бримки, че да се създаде пространство). Ако не става, оставенте бримки нанизвам на друг - с произволна, но равна или по- малка, дебелина обръч и му забучвамиглите някъде в плетката, че да не се изнижат.

Steisi, най- малък разход дават "рехавите" плетки - с много наметки и свивания, с изпуснати наметки, при които редовете стават по- дълги (високи). Но не ожеш да го вкараш като мотив, ще развалиш линията. Иначе - гладка.

Общи условия

Активация на акаунт