Сменяй куката с две,шал и шапка ще ПЛЕТЕМ

  • 55 641
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3
Ето това е плетене с вилка http://it.youtube.com/watch?v=kRPSFc8ts_g
И такива красоти могат да се сътворят

# 256
  • Мнения: 1 172
Момичета, близък роднина на моя приятелка се нуждае от спешно кръвопреливане на кръв от група 0 отрицателна. Моля ако сте от тази кръвна група или имате познати в София,готови да дарят кръв,да се свържете с мен!

# 257
  • Мнения: 3 550
Амели, не мога да помогна. Това май е рядка група.

МНого добро изпълнение на шала на бабунки. Виждала съм шалове от такава прежда, където елементите стоят някак притупани и наблъскани един до друг. Този е по-арт.

Фиф, ти на кой номер игли плете шала от цветя? Гледам, че идеята да се плете наполовина е да стоят всички листа обърнати нагоре. А обясненията на knitty не ги разбрах, въпреки че са придружени със снимки. Захващат се като се изплита един лицев ред между тях ли? както сме коментирали, че може да се направи при монтирането на гръб и предница.

# 258
  • Мнения: 197
Амели, майка ми е тази кръвна група, но тя е в Германия и ще идва чак лятото  Sad Мъж ми е с 0 , но положителна ...Не знам дали би могъл да помогне  SadПожелавам ти да успееш в начинанието си и роднината ти скоро да оздравее....
Момичета, бихте ли споделили откъде си ги купувате тези вилки и колко струват?  Peace

# 259
  • София
  • Мнения: 17 592
Момичета, близък роднина на моя приятелка се нуждае от спешно кръвопреливане на кръв от група 0 отрицателна. Моля ако сте от тази кръвна група или имате познати в София,готови да дарят кръв,да се свържете с мен!

Не е нужно да търсиш човек със същата група. Достатъчно е да намериш какъвто и да е (от каквато и да е група) кръводарител - дават ти бележка, с която на нуждаещия се преливат, разбира се, от нужния вид - взета от банката. Така или иначе никой няма да прелее току-що взетата кръв, хеле пък от случаен (в смисъл не редовен кръводарител, с всичките му там изследвания направени) човек.

# 260
  • София
  • Мнения: 17 592
Това с вилката страшно ми хареса като идея... от къде се взема това чудо, обаче?

Направо зяпнах от това чудесо на снимката...

# 261
  • Мнения: 588
Много моля да ми кажете от къде да си купя една кука за плетене, размер 6 мм или J10 по американската номерация, за София става въпрос, благодаря много.

# 262
  • Мнения: 9 905
абе май е въпрос на късмет, но такава кука вкл. 7 и 8 мм съм купувала/лятото още имаше/ от щанда за прежди на базар Поли, на Герена. Бяха оцветени в златно или лилаво.

# 263
  • в баира
  • Мнения: 861
dionisii - Много са хубави шаловете!
Суха Мащерка: Как изплете твоя? И аз видях от тази прежда шал и съм се чудила каква е плетката.
vanka1979 : Дай снимки с облечен пуловер! Преждата ми хареса.
Steisi: № 4.5

# 264
  • Мнения: 3
Много се радвам, че ви харесаха.А, за вилката не съм я купувала, просто накарах мъжа ми да ми огъне една по-дебела тел П-образно.Това е!
Ако желаете мога да я снимам и да ви я покажа.

# 265
  • София
  • Мнения: 17 592
Да, дай снимка - както и дебелина и материал на телта. Щото ми се струва, че повечето ще се огънат от натиска по време на плетене...   newsm78 А много ме изкефи идеята. За шала, де - блузата не се и надявам някога да я проумея как е станала.

# 266
  • Мнения: 2 199
dionisii - Много са хубави шаловете!
Суха Мащерка: Как изплете твоя? И аз видях от тази прежда шал и съм се чудила каква е плетката.
vanka1979 : Дай снимки с облечен пуловер! Преждата ми хареса.
Steisi: № 4.5

Фифундрела аз го плетох с най-тънките куки които имах (номер не мога да кажа) плетката е все "опаково" като
между 2те бъбунки го плета така: плета една опакова бримка след това я прехвърлям пак на лявата кука и пак я плета опаково(просто така ми хрумна за да мога да използвам целия материал пълноценно. Така плетката става много стегната.
Докато модела който беше изложен докато аз си купувах преждата при моя опит стана мноооооогооо рехав и нестабилен, за това го модифицирах  Whistling
Ето това беше в магазина:

http://picasaweb.google.com/aylyabg/Shopping?authkey=tfirYDwFT7I … 41690783289578658

Другият шал е такъв:

http://picasaweb.google.com/aylyabg/Shopping?authkey=tfirYDwFT7I … 41690762855560706

Летящата чакам с нетърпение новата коледна колекция, кога ще я качваш   bouquet

# 267
  • в баира
  • Мнения: 861
Суха Мащерка : Ти нямаш сърце. Обявила съм "диета" да не купувам и да не влизам в магазин за прежди, че в последно време само това правя. Като ти отворих албума, едвам се сдържах да не изахкам на глас, че шефа ще ме чуе. Ох, отивам пак да гледам.

# 268
  • Мнения: 2 199
 Heart Eyes  Laughing
Аз имам 2 проекта да приключвам от университета и работя по тях нощем късно(защото през деня съм на работа) за да мога почивните дни да си ги уплътня изцяло с плетене  Laughing Laughing Laughing
Купувам си прежда и ще видим, докъде ще я докарам  Whistling  smile3508

Тези снимки са от Турция и мисля, че бях показвала албума преди(септвемри месец)  newsm78

# 269
  • Мнения: 129
момичета,  Grinning  включвам се за две неща - да се похваля и да искам съвет  Peace
първо да се похваля, че съм завършила пуловера на малкия, ето го
http://www.mkamenska.snimka.bg/album.php?album_id=242592&pid=9533879
моделът е същия като предишния път - реглан с цип  Peace
тази прежда си купих в събота от пловдив
http://www.mkamenska.snimka.bg/album.php?album_id=242592&pid=9533880
и искам да си плета шал от нея, но  newsm78 искам да помоля да ми дадете идея каква плетка ще е най-удачна в случая - ще ми се да е нещо рехаво, на дупки  Rolling Eyes но не съм плела шал отдавна, така че съм отворена за идеи  Peace
а това кълбе за 1 кука
http://www.mkamenska.snimka.bg/album.php?album_id=242592&pid=9533882
си го взех защото адски много ми хареса като цвят, пък и отдавна не съм плела на една кука и ме засърбяха ръцете като го видях  Laughing решила съм да правя от него плетени бижута и в частност колие от големи топчета, само че още не съм избистрила как точно да ги оплета  Rolling Eyes ако някой е срещал в нета схеми и нещо подобно за топчета, моля да ги сподели с мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт