Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-12

  • 35 370
  • 371
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 351
Ако кулата се направи максимално светла, а каменните елементи - малко по-тъмни от сега, може би ще се получи  Peace

# 331
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
На мен къщата на galana_s ми харесва така.
Частта с каменните елементи трябва да се откроява. Даже цветът може да е още по-контрастен.

Освен това басейна си е точно на мястото.
Като цяло фън шуй съветва да сме в хармония със заобикалящият ни свят и да се придържаме към собствените си усещания за това.
Ако на хората басейнът, разположен там, им харесва, създава им чувство за хармония и спокойствие, значи че мястото му е точно там.
Обаче поддръжката му трябва да е редовна, а не да се занемарява.

Същото е и за цветовете - те са подходящи или не само заради собственото ни усещане за тях. Когато погледнем къщата, трябва да изпитваме радост и задоволство, а не да сложим елемент, който да ни дразни, само защото някой е казал така.

Това, което на мен не ми хареса, е че отпред уж трябва да е заоблено и образува гладък и непрекъснат овал, а пък стените и прозорците са разположени така, че се образъва някакъв многоъгълник.
Но това може да е от самата визуализация.

# 332
  • Мнения: 637
bob_bs ,  цялата кула ще е от камък, в смисъл облицовка. Или идеята ти е от камък да е само оная част, която стърчи над останалото ниво?
6, мерси  bouquet

# 333
  • Мнения: 9 487
Аз не видях никъде в оградата врата Blush
Къде ще се паркира колата ?
Ако е само този входа за къщата няма ли да ви е неудобно..ако да кажем сте натоварени с покупки, багаж..
Иначе много ми хареса Peace

# 334
  • София
  • Мнения: 351
Кулата пак може да си е с каменна облицовка, но да е светла. А допълнителните каменни елементи по цялата сграда (обрамчването на прозорците, корнизите) могат контрастират по цвят с основните повърхности.

# 335
  • Мнения: 637
Aхааа, да стана ми ясно Peace Мерси  bouquet
MTV , има (т.е. ще има де Laughing)голяма врата от улицата към двора, но не е отразена. Всъщност и паркингът не се вижда. Те ще в началото Peace

# 336
  • Мнения: 3 770
galana_s , аз бих те посъветвала да помислиш за прозорците сега , когато нещата са поправими.Заинтересувай се как ще се слага дограма на тези места и как ще се мият , изобщо всичко.

Относно цвета на кулата , не смея да изкажа някакво мнение , защото не знам на всеки мониторът как го възпроизвежда.При мен е с някакъв кафяво-зеленикав оттенък.Какъв камък всъщност ще използвате за облицовка ? Аз пак хвърлих поглед и не знам дали няма да заприлича на бойница , ако цялата е облицована с камък ?!
 Rolling Eyes И аз съм на мнение , че трябва да е по-светла , но и по принцип мислех , че искаш доста по-светли цветове.

# 337
  • Мнения: 1 243
6 аз не съм писала, че басейнът не е на мястото си, а просто попитах точно там ли трябва да бъде? Освен това много хора не вярват във фън шуй. Нищо не казвам! Всеки усеща и преценява най-добре за себе си. Нас например ни посъветваха басейнът да е в страни от къщата, тъй като според нашите числа  не е подходящо да е отпред това имах в предвид  Peace
Аз така и не успях да изчета цялата тема, та да попитам сега. На първия етаж какво ще има? в антре ли се влиза? Като цяло къщата много ми допада, интересна е и поздравих автораката!  bouquet
 Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 19:51 от tsve_te

# 338
  • Мнения: 3 770
tsve_te , моля , редактирай онова на първия ред , че умрях от смях !   Joy

# 339
  • Мнения: 9 487


И аз се заливам Joy Joy Joy

# 340
  • Мнения: 1 243
Стига дееее
оправих го  Joy
Извинявам се   bouquet

# 341
  • Мнения: 9 487
Няма нищо-на мен лично ми дойде мн добре дозата смях Peace

# 342
  • Мнения: 3 770
Няма нищо-на мен лично ми дойде мн добре дозата смях Peace

И на мен !  smile3521  Даже още се смея !  Joy Доста хора харесват , ако не фън , то х...шуй със сигурност !   Mr. Green

# 343
  • Мнения: 637
http://atig.bg/gallery-light-tuf.html
Диди, такъв ще е камъкът. Не е зеленикав, може би бежов или жълтакав. Все още проучвам камънаците, де. Има време до тях. Иначе основният е много блед.

 tsve_te , всички ме гледаха като душевно болна-умирах  от смях просто. Много сладък гаф. След такова хилене, ще те съдя да ми платиш ботокса Hug Wink Joy Hug

# 344
  • Мнения: 3 770
Ааа , добре !  Grinning Аз не разбирам от камънаци , но това ми прилича на врачански ! Но не съм сигурна !   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт