Кафемашина - коя марка ще ми препоръчате?

  • 104 663
  • 377
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 172
Ние пък хич не сме доволни от Саекото виа Венето  Crossing Arms Незнам къде бъркаме, но кафето не е впечатляващо...все не можем да уцелим  дозата  newsm78 Пробвахме различни кафета,но все нещо не ни допада.Дали защото бяхме свинали на джезве преди  Thinking Аз нямам претенции де,все си ми харесва кафето,определено го предпочитам пред това на джезве,ама мъжът ми всеки ден ееее  #Cussing out
Как един път не било едно с едно кафето,все били различни...и този гаден каймак отгоре не бил каймак като каймак,а по-скоро дебела пяна  Mr. Green

Как изглеждат вашите кафета от тази Виа Венето?Като по заведенията ли са или ние нещо бъркаме  Rolling Eyes

Лаваца куолити оро-става слабо
Чибото густо-киселяк
Якобс Монарха-става чорба,защото е едро
Якобс Арома+Якобс монарх-гадно
Нова Бразилия за джезве-било като машинно масло  Laughing
Тези насипните въобще не ставали.....  Tired

Няма угодия....щял да изхвърли машината  #2gunfire

# 331
  • Мнения: 5 004
Аз съм с Нина Бар.
Разликата между двете е, че моята, т.е. Нина бар, има сензорни бутони
и някаква приставка, която взима млякото директно от кутийката му, разбърква го и го пльоска в кафето.
Доволна съм. Най-вече съм доволна, че си програмирах дължината на кафето и вече не оливам плота.

Би ли написала какво кафе ползваш? Взех за майка ми такава, но нещо не можем да и напаснем кафе  Confused не прави хубав каймак. Пробвахме с Лаваца червена и някакво Саеко.

# 332
  • Мнения: 26
                Еличка, аз ползвам такава кафемашина Saeco Via Veneto de luxe.
                 Наистина има разлика с предишната Saeco. Тук каймака е повече като пяна.
                Но аз си я харесвам. Ползвам Нова Бразилия-мляно .
                  Слагам две мерителни лъжички кафе за една чаена чаша.
                 По принцип италианците пият късо кафе-25 мл.
                 А теста за добър каймак е : захарта да се задържи на повърхността му и да се стопи сама
                   без разбъркване. Опитай ! Успех! Peace

# 333
  • Мнения: 4 970
Хайде и аз тук.Имам професионална италианска кафемашина с вградена мелачка , голям резервоар и т.н. екстри, която правеше страхотно кафе. НО е тотално амортизирана и  трябва да я сменям.Не ми се дават пари за професионална, а и ми се иска някоя малка и компактна.Ходейки по магазините, и четейки отзивите за различни марки и модели,сведох избора до Саеко и ..Бриел Rolling Eyes( за коите няма почти никакви отзиви).Харесах модел на Бриел заради ...белия цвят и металната цедка.КАто хвана ръкохватките в магазина ме е страх да не се счупят ooooh! ОТсега си знам че трудно ще свикна с някоя  кафемашинка от битов клас, но - поне ми се иска нещо стабилно технически да взема, което да прави хубаво кафе.
Ето и питанката ми - някой да има този модел http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=01000715 и въобще, отзиви от преди наблюдения върху марката.Знам че са португалски и са специализирани в производството на кафемашини но.... Rolling Eyes
Майка ми има саеко виа венето, а сестра ми - делонги.Пила съм кафета и от двете.Само Бриела ми е неизвестен Thinking

# 334
  • Мнения: 209
Здравейте, някой използвал ли е кафемашина Бриел?
Да, ние сме с Briel ES - 51. Доволни сме, прави хубав каймак и страхотна пяна на млякото за капучино!  Peace

velmar, цитирам се, това е нашата машина. Подобен модел е на тази, която ти си харесала. Ето я: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=01002025

# 335
  • Мнения: 18 008
Моята машинка е как да кажа... нищо особено, струваше 50-60 лв, ТСМ е марката. Няма значение какво кафе ползавам, винаги става страхотно, ще сложа снимки, ако ги намеря, преди време пак си я бях хвалила.
За самото кафе- от години пием само Tschibo- жълтото, червеното, ексклузив- което е на промоция. Винаги е страхотно

# 336
  • Мнения: 2 472
Elfi4ka,много съжалявам,че не случихте на кафемашина,която да прави кафе по ваш вкус.Както и преди писах,нашата е стар модел на Саеко-"Супер идея".Ползваме я вече 4-5 години и прави страхотно кафе.Ползваме като raja_nikol само Чибо.Може би зависи не само от марката,но и от модела. newsm78

# 337
  • Мнения: 2 172
Elfi4ka,много съжалявам,че не случихте на кафемашина,която да прави кафе по ваш вкус.Както и преди писах,нашата е стар модел на Саеко-"Супер идея".Ползваме я вече 4-5 години и прави страхотно кафе.Ползваме като raja_nikol само Чибо.Може би зависи не само от марката,но и от модела. newsm78

  Аз да вметна,че току що взех кафе Сегафредо  http://www.caffee-express.com/shop/catalog/images/Segafredo_Espresso_Casa_G02.jpg  ,стана просто страхотно  Heart Eyes От всичко,което изпробвахме до момента,това е най-доброто и определено има вкус на кафе от заведение  Crazy С много лек кисел привкус,но не прекалено,само загатнато.Щом и мъжът ми го хареса...   Hands Clap
  Явно проблемът не е в машината,а в марката кафе и нашите вкусови предпочитания.Просто не сме били уцелили "нашето" кафе  Rolling Eyes Засега мисля да спра с експериментите и да вземам от това Сегафредо/докато не ни омръзне де /,че всички да са доволни и да не плюем машинката,която пуска каймак дори и от Нова Бразилия за джезве пълна с някакви парчоци вътре  Laughing
  

# 338
  • Мнения: 2 472
Elfi4ka,много съжалявам,че не случихте на кафемашина,която да прави кафе по ваш вкус.Както и преди писах,нашата е стар модел на Саеко-"Супер идея".Ползваме я вече 4-5 години и прави страхотно кафе.Ползваме като raja_nikol само Чибо.Може би зависи не само от марката,но и от модела. newsm78

  Аз да вметна,че току що взех кафе Сегафредо  http://www.caffee-express.com/shop/catalog/images/Segafredo_Espresso_Casa_G02.jpg  ,стана просто страхотно  Heart Eyes От всичко,което изпробвахме до момента,това е най-доброто и определено има вкус на кафе от заведение  Crazy С много лек кисел привкус,но не прекалено,само загатнато.Щом и мъжът ми го хареса...   Hands Clap
  Явно проблемът не е в машината,а в марката кафе и нашите вкусови предпочитания.Просто не сме били уцелили "нашето" кафе  Rolling Eyes Засега мисля да спра с експериментите и да вземам от това Сегафредо/докато не ни омръзне де /,че всички да са доволни и да не плюем машинката,която пуска каймак дори и от Нова Бразилия за джезве пълна с някакви парчоци вътре  Laughing
   
Радвам се,че най-накрая улучихте!Да ви е сладко! Peace

# 339
  • Мнения: 49
Нашата кафемашина е Saeco Via Veneto De Luxe.  Кафето е с наситен каймак, доволна съм Simple Smile

# 340
  • София
  • Мнения: 3 080
Хайде и аз тук.Имам професионална италианска кафемашина с вградена мелачка , голям резервоар и т.н. екстри, която правеше страхотно кафе. НО е тотално амортизирана и  трябва да я сменям.Не ми се дават пари за професионална, а и ми се иска някоя малка и компактна.Ходейки по магазините, и четейки отзивите за различни марки и модели,сведох избора до Саеко и ..Бриел Rolling Eyes( за коите няма почти никакви отзиви).Харесах модел на Бриел заради ...белия цвят и металната цедка.КАто хвана ръкохватките в магазина ме е страх да не се счупят ooooh! ОТсега си знам че трудно ще свикна с някоя  кафемашинка от битов клас, но - поне ми се иска нещо стабилно технически да взема, което да прави хубаво кафе.
Ето и питанката ми - някой да има този модел http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=01000715 и въобще, отзиви от преди наблюдения върху марката.Знам че са португалски и са специализирани в производството на кафемашини но.... Rolling Eyes
Майка ми има саеко виа венето, а сестра ми - делонги.Пила съм кафета и от двете.Само Бриела ми е неизвестен Thinking

Здравей. Ние първоначално си взехме точно тази машина. Колебаехме се дълго между Бриел и Саеко и тъй като само Бриел имат бял цвят се спряхме на нея. А и наши приятели имат и кафето ни харесваше. Приятеля ми купи мисля този модел и се оказа, че цедката е много ниска и по-висока чаша трудно се поставя, а и дръжката за чай и капучино е на практика неизползваема, защото е още по-ниско - не може да се сложи чаша, или поне не за капучино. Отидохме и сменихме машината за другия бял модел на Бриел, който е с 10 лв. по-скъп. Цедките пак са нисички, но самата машина ни се стори много по-стабилна и с нормално висока пара, т.е. спокойно се слага чашата.  А височината на цедката си е повсеместен проблем на всички машини от този клас.  
Да ги похваля Бриел вече - кафенцето е прекрасно, с разноцветен гъст каймак и хубав аромат  Heart Eyes

Всъщност машината, която Tiffany е дала е и нашата машина, която в крайна сметка си купихме и от която сме доволни Peace

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 10:58 от Maidenly

# 341
  • София
  • Мнения: 3 080
Elfi4ka,много съжалявам,че не случихте на кафемашина,която да прави кафе по ваш вкус.Както и преди писах,нашата е стар модел на Саеко-"Супер идея".Ползваме я вече 4-5 години и прави страхотно кафе.Ползваме като raja_nikol само Чибо.Може би зависи не само от марката,но и от модела. newsm78

  Аз да вметна,че току що взех кафе Сегафредо  http://www.caffee-express.com/shop/catalog/images/Segafredo_Espresso_Casa_G02.jpg  ,стана просто страхотно  Heart Eyes От всичко,което изпробвахме до момента,това е най-доброто и определено има вкус на кафе от заведение  Crazy С много лек кисел привкус,но не прекалено,само загатнато.Щом и мъжът ми го хареса...   Hands Clap
  Явно проблемът не е в машината,а в марката кафе и нашите вкусови предпочитания.Просто не сме били уцелили "нашето" кафе  Rolling Eyes Засега мисля да спра с експериментите и да вземам от това Сегафредо/докато не ни омръзне де /,че всички да са доволни и да не плюем машинката,която пуска каймак дори и от Нова Бразилия за джезве пълна с някакви парчоци вътре  Laughing
  

Съгласна съм, шефовете от бившата ми фирма преди бяха официални представители на Сегафредо - пила съм всички кафета на Сегафредо, това е истинско италианско кафе. За мен е най-доброто в България.
Лавацата например ми е много кисела...

# 342
  • Мнения: 2 172
Maidenly те по принцип повечето машини са с ниски ръкохватки и по-висока чаша/чаена/ не може да влезе под ръкохватката.Но отдолу се маха пластмасовата решетка и така може да ползваш каквато чаша си поискаш.Поне  нашето Саеко има таква решетка,а доколкото виждам и белия Бриел я има.

За Сегафредото-да,много е хубаво.И на мен Лавацата ми е кисела и някакси слаба и блудкава ми идваше  newsm78

# 343
  • София
  • Мнения: 3 080
Elfi4ka, точно така правим - когато искаме кафе в пластмасова чашка (сутрин преди работа) махаме решетката, защото са по-високи, а иначе имаме едни чаши, които точно си влизат и без да я махаме, малко на една страна, но става  Simple Smile
Не знам защо не ги правят тези машини по-високи, не че е нерешим чак проблем, де.

# 344
  • Мнения: 505
velmar , имам точно тази машина от близо 1 година, но както Maidenly , е споделила, наистина е трудно използваема, ама аз не съм правила опити за смяна...  ooooh! та сега си и тегля теглото, не ми харесва кафето което прави, каймака е никакъв , независимо то материала дето ползвам, а за близо година повярвай ми доста се постарах... та съветът ми е хубаво да си прицениш дали точно тази е твоята машинка..  Peace

Общи условия

Активация на акаунт