Тихо се сипе първият сняг, учудено гледа Юнският юнак

  • 10 879
  • 308
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 318
Здравейте и от мен  Simple Smile

mimchence както винаги бърза и прекрасна тема   bouquet

Малко се позагубихме тия дни,но използваме максимално все още поносимото време за разходки,че при нас все още няма сняг  Wink
Паола вече замести и обедното хранене с месно  пюре много и хареса пилешкото,утре ще пробваме и от зайче  Mr. Green,но със зеленчуковите имахме малко проблеми не ги искаше,но една жена ми каза да пробвам да и смеся зеленчуково пюре с плодово,което харесва и така и направих та днес Паола си хапна 190гр. пюре от картоф,тиква и банан  Sick  Laughing

п.п.mimchence като можеш моля те смени снимката на Паола,аз съм сложила нова в колажа  сигурно вече ти е писнало от нас Blush

# 46
  • Мнения: 510
 Вери, аз ще захранвам с ориз Rolling Eyes И като знам колко трудно намерих оризова каша без АМ и глутен(като попитам продавачките,те първо така Shocked,после ми показват рафта с :"Ми,това е, което виждате!") Та,ако попитам за киноа и амарант ще са  #Shocked
Аз още се ослушвам,не ми се ще да започвам захранване явно.Хем с какъв мерак купих кашите Laughing Но като чета вашите бебоци колко лакомо гледат и едва ли не си искат...ми,той моя, ако ме гледа докато ям е по- скоро от любопитство какво правя(напоследък всичко му е много интересно)
 Гали,рибата е алерген.Затова не се препоръчва за малки бебоци.
 Инче,синчето много оправно! Wink
 Аз цикъл още нямам.Ама и аз знам,че по принцип докато бебчето е само на кърма не идва.Не ми липсва изобщо,освен в случаите,когато ме кара да се замислям разни неща,които са последици от едни други Embarassed Как го обясних само Party Че познавам доста мами забременели с 2-ро докато се чудят"МЦ ли е това или пък не?" Thinking Нямам нищо против,ама поне да бях на нормална работа,където не те карат да се чувстваш виновна,че си родила..и да се чудят как да те шътнат Crossing Arms
А кафявата линия и на мен ми седи още Sad И не ми е особено приятна като я гледам,но скоро няма да се разголвам публично Mr. Green Стрии на корема нямам,но пък за сметка на това краката задните си форми хич няма да коментирам..
 За подсечени гънки знам,че трябва много добре да се подсушават.Аз след като мия дупе или къпя, старателно забърсвам водата,а за зачервено- мажа с 1 кремче,което ми правят в аптеката.
 За обръщането  на бебоците  newsm32-няма нищо притеснително-някои са по-активни,други по-мързеливи.Моя е от мързеливите,макар че с това любопитсво,дето го е обзело май скоро ще навакса...
 Ами...лека ви нощ!Дано всички спим непробудно поне 6 часа Sunglasses

Пп..Кооn, как мина романтичната вечер? Wink

# 47
  • Мнения: 1 404


Били, ти къде изчезна? Да ти дам линк към една интересна тема.  Wink
Тук съм,давай го WinkДокато ви изчета и понеча да пиша нещо,бебето се размрънква,тези дни и повече работа в кабинета имах...Захраних Виан с твоята манджа-тиквата,картоф и морков.Пощуря от кеф-облизва се,мляска,говори...много ме е яд,че не я снимахме.После пробвахме и с пюре тиква и картоф-на Хип-не го ще Crossing Arms
Линия и аз нямам,но пъпът ми е черен вътре,мнооого неприятно Blush
Оффи,тъкмо се чудех къде си.Добре,че лесно е оздравял Митака,мен най-много ме е страх от ентеровируси.Виан пък кашля,нощем хърка...водих я на лекар,чисти са гърдите,изписа някакви капки за нос,но аз само физиологичен разтвор слагам засега,ще видим как ще се развият нещата,дано мине без усложнения Praynig

# 48
  • Мнения: 510

 Сори,че пак АЗ, но да споделя за черното в пъпа Blush Аз моето го изчистих с напоена със спирт клечка за уши след баня.Стана доста лесно... Wink

 И като съм се цопнала така и така пак, да споделя,че голям глад ме гони тия дни...точно като пред МЦ  Rolling Eyes Ям като,че ли ми е за последно...Ей в такива моменти се сещам с добро за цикъла-поне обеснява някои неща... Joy

Ей,offioly , голям е скица тоя Митко,Димитър, Миташки Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 2 381
Инчока с бебешока и аз още нямам МЦ, ама линията ми изчезна, тя и без това беше много бледа.
На мен вече 2 пъти ми идва МЦ, ама, линията под пъпа още си ми седи. Е, поизбледнява, де...
fly, и на Марти гънката на гушката все му се зачервява. Мажем го, като е обърнат по корем. Иначе не става.

# 50
  • Мнения: 3 743
Съни, благодаря за инфото. Ама аз съвсем мъничко банан й дадох, на върха на пръста ми 2-3 пъти. Ще видим утре какви ще ги изфабрикува дупето и може все пак да отидем при педи. Днес нищо не съм давала. Реших да преустановя захранването /ако 1ч.л. ориз на ден се води захранване Rolling Eyes/ докато навърши 6 месеца другата седмица и не отидем при педи.
Флай, и ние като Цвети мажем гушката, когато бебката е по корем. Слагаме бебешко олио. Но един ден ако пропуснем и на другия пак е червено ooooh!

Бюти, това намерих аз за алергиите:
подпухване, отделяне на газове
обрив(например грапав обрив по лицето), екземи, уртикарии
хрема, запушен нос
червени сърбящи очи, тъмни кръгове под очите
диария, слузести изпражнения, разстройство
червен обрив около ануса
нервност, раздразнителност, колики
повръщане
астма, като трябва поне 2-3 симптома да има, за да се предположи алергия и пак може да не е сигурно, че е това Peace

Били, и на Диди нослето й хърка, но педи каза, че било задна хрема и може да се дължи на зъбките. Засега капя само физиологичен разтвор и то не много редовно

Роси, киноа и амарант би трябвало да има в диетичните магазини. Аз не съм търсила. Така или иначе трябва да се приготви по домашному, а аз още не съм се пробвала. Понатам ще потърся Blush
За обръщането и аз се бях притеснила /щото свеки всеки път като се обади и първо това ме пита Confused/ и даже пуснах тема тук във форума и се успокоих. Има и дечица, които първо пропълзяват и прохождат и едва тогава започват да се обръщат  Sunglasses






# 51
Привет и от мен по тия късни доби Hug .
Мимченце-   Flowers Sunflower .
Моето момче още е само на кърма и за сега пробва различни вкусове само със близване и се подготвяме за великия ден Laughing .
И аз все още имам линия на корема , но вече доста бледа .
За подсечените гънки- оправих ги с крем "Здраве" и мас. Относно второто бях много против , но факт е ,че имаше ефект  Naughty.
И накрая един въпрос - забелязали ли сте на вашите бебчета да им пукат костите като ги вземате , или като правят някакви движения ?Не знам дали е нормално или не , но от известно време като взимам Валентин и усещам как му пукат костите и малко се  притеснявам #Puppy dog.
Айде , и дано поспим тая нощ .

# 52
  • Мнения: 5 713
Роси, е то ако ще се купува киноа и амарант, няма да е готова каша. Гали, в линка, който дадох, пише къде във Варна може да се намерят.Иначе и Ясен не е готов за захранване, никакъв интерес; аз му дадох трошици банан и каротоф, плюе.
Валеро, не съм забелязала да му пукат костите.
Били, заповядай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=350350.45

Дано ти е интересна.  Wink

# 53
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Добро утро  Hug!

Мимченце   bouquet за темата!

Ние в понеделник дадохме кръв и урина за изследвания и вчера излязоха. Ама нещо левкоцитите са по-малко от колкото пише в таблицата на първа страница  newsm78! На дребчо са 5,14, а като минимални са дадени 6, та се чудя дали е нормално или имам повод за притеснение  newsm78! А тромбоцитите са му леко в повече. Педи беше казала да не се разкарвам да и ги нося сега, а чак на 18-19.12 когато сме на консултация, ама май ще отида. Дано всичко да е нормално  Praynig!

Зеленчуковите пюрета дето са без вкус според мен и дребния не ги харесва. Тиквичките с картофи ги плюе, обаче му намерих лесното  Wink! Смесвам с морков или тиква и то се лъже хайванчето  hahaha!
И аз още имам линия на корема! Че и нагоре и надолу от пъпа!
На мен явно пак ми се разбъркаха много хормоните  Crazy! След 4 нормални цикъла сега вече 20 дена ми закъснява  Crazy! То преди да забременея и по 3 месеца ми е закъснявал, ама си мислех че е нормализирал от раждането. Да, ама не явно  Rolling Eyes! Аз го чакам, за да си направя цитонамазка, пък то май ще ходя на доки заради липсата му!

# 54
  • Miami
  • Мнения: 412
Добро утро  Simple Smile

Момичета, дайте съвет за отказване от нощното хранене. На Жорко какво му става не знам, обаче е като новородено - яде през три часа нощем  ooooh!  Проблема ми е такъв, че той нито от шише иска да пие(вода примерно), нито биберон ползва(изобщо не го иска).  Искам да го откажа, че после като ми намалее кърмата или пък спре, какво ще правя не знам  Rolling Eyes

... И като знам колко трудно намерих оризова каша без АМ и глутен...
Е, как така трудно си намерила  newsm78  На Милупа, на Хип, на Нестле нямате ли във Варна? Има ли изобщо оризова каша с глутен? Аз като отида в магазина и казвам, че искам оризова безмлечна каша. Не съм добавяла "без глутен", да не би това да ги обърква продавачките, щото някои са като паднали от Марс, не знаят изобщо къде се намират и какво продават  Mr. Green

За костите - и на Жорко понякога пукат, но бях чела, че е нормално.

# 55
  • Мнения: 1 404
Добро утро Simple Smile
 dari75 ,на Ния редовно и бяха леко отклонени кръвните показатели,всички педиатри са ми казвали,че е нещо нормално при бебета.
А защо чакаш цикъла си,за да си правиш цитонамазка newsm78Аз си правих,докторката каза,че няма значение цикъла ThinkingВ тая връзка-момичета,не навсякъде (особено в провинцията)правят адекватни цитонамазки-вижте в темата в здравния,аз там си харесах д-р Ганчева Peace
Вери,благодаря,интересна изглежда темата,ако заспи дребоса,ще чета след малко.
 Gali80 ,Ния имаше същите изпражнения след една бананова каша-няколко дни продължиха,тогава ми казаха,че е алергия към банана и да го отложа за след годината.Ама ти ме хвърли в размисъл сега с тия симптоми на алергия newsm78Виан започна да хърка и кашля точно след като опита за пръв път картоф.
Rositsaio ,мноооого ще те черпя,махнах си черното и аз Grinning
Кори,Виан се буди през час,понякога и през половин Mr. GreenАко намериш изход някакъв,свиркай,аз пробвам сега един метод,да видим какво ще излезе.А кърмата няма да ти намалее,не се притеснявай,на мен обаче започна да ми пречи безсънието Tired

# 56
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
А защо чакаш цикъла си,за да си правиш цитонамазка newsm78Аз си правих,докторката каза,че няма значение цикъла Thinking

Така е, но когато закъснява цикъла много често са хормонални проблеми, а това оказва влияние на резултата! То за това и доки не искаше да ми прави цитонамазка първите 4 месеца, защото хормоните не се били наместили още, после направих възпаление на яйчниците, а сега кой знае какво  ooooh!!

# 57
  • Мнения: 3 743
Вери, а да знаеш къде се намира този магазин “Здраве за Вас“ в град Варна. Може и на ЛС.
Между другото, и на нас са ни интересни такива темички, давай смело линкове Wink

Били, според Косе Босе Laughing наистина са от банана тези нишки, но не са алергия. Проявяват се поради затрудненото усвояване на хранителната целулоза в началото. Според нея, с напредването на захранването трябва да изчезнат.

Кори , и моята дъщеря снощи пак ми спретна среднощно парти. Събужда се точно на 3 часа - 1.00ч, 4.00ч, 7.00ч и 9.00ч. А как хубаво си спинкаше няколко дни...ама така си е то, всяко чудо за три дни. А дали не може да е поредната криза на растежа newsm78

# 58
  • Мнения: 510

  Добро утро!

valero , пукат им ставите на децата,не костите Joy Обеснява се с хлабави ставни връзки и е нормално явление за тази възраст. Ако се притесняваш можеш да го заведеш на ортопед Wink
Kory , аз намерих в крайна сметка оризова каша на Милупа, но на Хип нямаше-имаше само Елда.Аз взех и елда,де,но offioly писа вчера,че не се препоръчва за първа храна-по-трудно се усвоявала. На Нестле също нямаше,т.е имаше,но пишеше,че не се препоръчва за деца с алергии,т.к може да има следи от кр.мляко. Общо взето гледам подробно да чета кутиите,защото продавачките просто вдигат рамене и...
 Bili   Wink  Hug
 Ох,аз пък след раждането така и не съм ходила на гинеколог... Embarassed Все отлагам... Rolling Eyes
 А пък нощното хранене не отпада ли след въвеждане на по-твърди храни?  Rolling Eyes Мамите с опит да споделят.Аз като давам само кърма, бързо му престъргва цигулката Laughing

# 59
  • Miami
  • Мнения: 412
Rositsaio, бях забравила, че вие трябва повечко да се съобразявате с храните  Hug

А пък нощното хранене не отпада ли след въвеждане на по-твърди храни?  Rolling Eyes Мамите с опит да споделят.Аз като давам само кърма, бързо му престъргва цигулката Laughing

Ами то нали вечер пак си яде само мляко бебето и пак му престъргва цикулката  Wink   Laughing Ох, майтапя се аз, ама наистина е много изморително да се става на три часа,  хронично недоспала съм вече  Tired

Общи условия

Активация на акаунт