Отговори
# 150
  • Мнения: 1 291
Момичета имате ли планове къде ще посрещате Коледа, Нова година?

# 151
  • Мнения: 123
Днес си взех витамини за бременни Пренантал, мисля да започна да ги пия.
Все още ми се гади сутрин и вечер, но не съм повръщала.
Разрових се във форума и прочетох че ниската плацента може да се вдигне до 32г.с., т.е. била мигрирала.
Дано да е така, сега съм малко по-спокойна. Като гледам моята снимка и вашите не виждам някаква разлика, но може да е от мащабите на ехографа.
За БХС се притеснявам защото времето през което трябва да го направя 16-18 г.с. е по време на празниците и няма да има никой.
Другият вариант е да отида на 22.12, но тогава все още няма да съм в 16 г.с. и е възможно да е неточен резултата.
Докторът щял да ми даде снимка и някаква бланка попълнена от него за БХС и да отида да ми вземат кръв в майчин дом. Както върви заради празниците ще изпусна допустимите срокове.
Добре че е дъщеря ми да ми ангажира 99% от времето защото ако бях сама с мислите си сигурно да съм полудяла.
Напоследък нося по широки панталони и анцузи, а тя много се кефи като се хване за тях и ми виси по крачолите, докато не ми ги смъкне.  Не ме оставя да скучая, злато ми е тя.

# 152
  • Мнения: 47
Здравейте!!!!!!!!
Може ли и аз да се вредя за паролка за албумчето. Blush

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 21:08 от shompal4e

# 153
  • Мнения: 136
За БХС се притеснявам защото времето през което трябва да го направя 16-18 г.с. е по време на празниците и няма да има никой.
Другият вариант е да отида на 22.12, но тогава все още няма да съм в 16 г.с. и е възможно да е неточен резултата.
Докторът щял да ми даде снимка и някаква бланка попълнена от него за БХС и да отида да ми вземат кръв в майчин дом. Както върви заради празниците ще изпусна допустимите срокове.


Можеш да си направиш БХС между 15-та и 19-та седмица, това го пише и на бланката. Така че ще се вредиш преди празниците. А и не ми се вярва в Майчин дом да почиват през всичките празнични дни. Става дума за здраве и човешки животи все пак...

# 154
  • Мнения: 9 814
 ooooh! #2gunfire  писна ми от лекари, на които единствената им цел е само да плашат бъдещите майки.
shom4e, въобще не се притеснявай. Това че, бебето е по-малко с няколко дни от очакваното е много относително. Потърси все пак второ мнение, просто така за твое успокоение.
Лично аз с първата си бременност имах страхотни преживявания с разни докторици.
Първо, с адски възпален апандисит в 6 г.с. гинеколожката, при която първоначално започнах да си следя бременността ме праща в Спешното с диагноза спонтанен аборт. И поради ранната седмица никой не ми обръща внимание, просто видяха направлението и ми казаха да седна, природата щяла да си свърши работата сама #Crazy Т.е. лекарите си мислеха, че изхвърлям зародиша и е безвъзвратно, поне според диагнозата, с която ме прати въпросната "лекарка". Добре че, се намери един хирург да ме прегледа и като видя какво ми е се хвана за главата. Ясно смених гинеколога, отивам при друга,  в 16 г.с. тя "вижда, че бебето е с недоразвити крайници или всъщност май въобще няма/думите са нейни/. Представете си как се почувствах. Влязох в първия гинекологичен кабинет, ревяща и почти изпаднала в истерия, за да чуя между хълцанията, че чакам напълно здраво момиченце.
Така че, от тогава винаги търся по две лекарски мнения, просто нямам вяра.

# 155
  • Мнения: 47
Моля някой да ми прати паролката.
PLEASE- Blush

# 156
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Влизам да се отчета, минах първата ФМ, всичко засега е наред с бебчо.

Прегледа при Балев е 60лв. първичен, следващите два по 45лв. Както са казали момичетата преглежда в Клиника Темелков, на Тракия. Записването петък сутринта, на място най-добре, към 7и 30 да можеш да се вредиш.

Ще помоля да ми промените термина на първа страница за 04. 06. и лентичката си трябва да сменя    като ми остане време.

shom4e, дано всичко с бебчето е наред. Както е писала Франческа най-добре да чуеш две мнения.

# 157
  • Мнения: 9 814
Няма ли вече мама дето да знае пола на бебчето?
Особено от тези, които са вече около 13-14 г.с.
На повечето мой познати още при първата ФМ в 11-13 г.с. са познали пола.

# 158
  • София
  • Мнения: 215
Много ви благодаря момичета.Радвам се,че ви има. Утре рано ще отида в Токуда,там ще направя и кръвния тест.Веднага щом имам резултати  ще ви пиша.

Франческа, наистина косата може да ти побелее от такива лекари.Днес от толкова притеснение главата направо ми се пръска,толкова силно не ме е боляла скоро.

Лека вечер мили мами...

# 159
  • Мнения: 216
Аз до колкото знам в 19-20  може да се каже. А FM кое е точно( тройният тест, или това с биопсията на плацента, или нещо руго, защото тук по друг начин се наричат и незнам как е в БГ)?

# 160
  • Мнения: 47
wiwi,Lil_Vixen-благодаря ви много. Hug Hug Hug
Много хубави коремчета сте заформили момичета. Grinning

# 161
  • Мнения: 1 475
Няма ли вече мама дето да знае пола на бебчето?
Особено от тези, които са вече около 13-14 г.с.
На повечето мой познати още при първата ФМ в 11-13 г.с. са познали пола.

Мисля, че Mindi, беше казала, че са и казали , че ще бъде момче на ФМ, то май само тя досега е ходила от всички ни!

# 162
  • София
  • Мнения: 56
Привет момичета,
днес си взех резултатите и понеже ми подействаха успокояващо и се оказа че е нисък рискът при мен, реших да го споделя с вас. Та ...  бях на ранният УЗ, бебето си отговаря на седмиците 11+4 в понеделник , след това на БХС /който е за 11-13 г.с./  Ами това е , не се налага повече. По-натам ще направя и другите два УЗ както препоръчват.
Иначе както четох и при други и мен ме наболява вечер кръста. Не точно кръста а малко по-надолу. и то само вечер, без значение  дали съм била цял ден на работа или съм си стояла спокойно в къщи цял ден. Не си го обяснявам. А сутрин съм свежарка  Laughing

# 163
  • Мнения: 168
Влизам да се отчета, минах първата ФМ, всичко засега е наред с бебчо.

Прегледа при Балев е 60лв. първичен, следващите два по 45лв. Както са казали момичетата преглежда в Клиника Темелков, на Тракия. Записването петък сутринта, на място най-добре, към 7и 30 да можеш да се вредиш.

Ще помоля да ми промените термина на първа страница за 04. 06. и лентичката си трябва да сменя    като ми остане време.

shom4e, дано всичко с бебчето е наред. Както е писала Франческа най-добре да чуеш две мнения.
Моля те разкажи повече за прегледа,какво точно се вижда сега ?Кога е добре да се направи ФМ,какви са впечатленията ти от доц.Балев?
Shom4e,искрено се надявам лекарката да греши и всичко да е наред.


# 164
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
От три дни не съм влизала, а то нова тема  newsm68. Да ви питам нещо, то май е още рано да се мисли за това, но все пак, колко време планирате да си стоите вкъщи след раждането? Така хипотетично? Аз мисля една година, а тук мои познати веднага ме метнаха как можело, минимум две години трябва да си стоиш в къщи да гледаш детето!  Confused .... Не знам, чак ме карат да се чуствам зле. Сякаш това, че мисля, че трябва да работя и все пак освен като майка да се развивам и професионално е нещо толкова лошо. Вие какво мислите, а майките, на които им е втора бременност колко си стояхте в къщи?
Лека вечер! Hug

Общи условия

Активация на акаунт