Отговори
# 135
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен!
днес малко се замотах в работата и като гледам колко много сте изписали...едва прочетох всичко! за водата, ще изгледам филмчето при първа възможност, но ми се ще да споделя нещо за нашата вода /софийската!/. т.к. работата ми е свързана с пътуване по целия свят /вкл. и държави в Африка/ от време на време имаме лекции как да се пазим от разни зарази и др. та на тези лекции съм чувала, че от всички европейски столици само в София чешмяната вода е хубава за пиене. аз от дете пия само от чешмата /спомням си на морето майка ми преваряваше вода за пиене, ама аз си пиех и там от чешмата/ и /слава богу/ досега нищо ми няма. за минералната вода знам, че не е много хубаво да се пие все една и съща, трябвало да се редуват изворите, марките и т.н. доколко минералната бутилирана вода в България е истинска също е под въпрос, така че най- добре всеки да си пие такава вода, на каквато е свикнал, а ние в София да се възползваме от чешмите си!  Wink на лекцията за бъдещи мами казаха, че било добре да пием изворна вода!
сякаш се отнесох в писане, съжалявам ако съм досадила!  Sad
хубава вечер на всички и много  Hug

# 136
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте момичета,
радвам се ,че всичко при вас е наред.Аз днес бях на преглед и лекарката страшно ме притесни.Каза че бебето не се развивало добре, отговаряло на 9седмица и 4 дни а трябвало да бъде вече след 10. Искаше да ме вкарва в болница за наблюдение,изписа ми рибено масло и утрожестан 100.Утре трябва да направя кръвен тест за бременност.При него в зависимост от нивото на хормон се определя в коя седмица е плода.Направо ми се къса сърцето.Моля ако накой знае,къде мога по-скоро да получа второ мнение от добър лекар да ми пише.

Благодаря и лека вечер на всички.

# 137
  • Плевен
  • Мнения: 857
Ох, shom4e, дано всичко да е наред.
Непременно потърси второ мнение!
Ако само 5-6 дни е несъответствието мисля, че не е проблем, защото зависело как ще се настрои ехографът. Стискаме палци. Praynig

# 138
  • Мнения: 216
Определено не е повод за притеснение, дори и ако е седмица, изчакай да ти вземат кръв и поискай да ти вземе нова кръв 48 часа по-късно, ако всичко е наред втората стойност трябва да е 2 пъти по-висока. Нормално е да не е съвсем точно изчисляването, защо мислиш изчисляват от деня на последният цикъл- защото никoй не знае с точност кога си забременяла.  Peace

# 139
  • Мнения: 136
Здравейте момичета,
радвам се ,че всичко при вас е наред.Аз днес бях на преглед и лекарката страшно ме притесни.Каза че бебето не се развивало добре, отговаряло на 9седмица и 4 дни а трябвало да бъде вече след 10. Искаше да ме вкарва в болница за наблюдение,изписа ми рибено масло и утрожестан 100.Утре трябва да направя кръвен тест за бременност.При него в зависимост от нивото на хормон се определя в коя седмица е плода.Направо ми се къса сърцето.Моля ако накой знае,къде мога по-скоро да получа второ мнение от добър лекар да ми пише.

Благодаря и лека вечер на всички.

snom4e, не се притеснявай и не вярвай толкова на думите налекарката ти. Точно сега, до края на 13-та седмица, мисленето ти трябва да бъде най-положително. Тази пък може ли така да те стряска, поне наистина да беше видяла резултатите от кръвния тест. Още повече, че няколко дена (дори няма и седмица) разлика, по мое мнение, не е нещо фатално. Щях да ти препоръчам моя лекар, но за съжаление той заминава следващата седмица за няколко месеца, а часовете му са изчерпани още преди месеци. Дори аз сега си блъскам главата при кого да се запиша. Онзи ден разглеждах сайтове на разни частни клиники и болници, виждам, че Токуда е една от най-препоръчваните, така че ако можеш да си позволиш частен преглед, може да се запишеш там. Също и за една д-р Кълвачева от клиника Вита четох много добри неща, но не съм се преглеждала при нея още.  
Утрогестан взимам и аз от месец и половина, това са хормони, които със сигурност ще ти помогнат (поне така мисля). Рибено масло (Ескимо-3) също пия по препоръка на един аптекар и от него се чувствам определено по-добре, помага ми най-вече за концентрацията.
И все пак горе главата, не се притеснявай излишно, всичко с бебето ще бъде наред. Просто мисли позитивно и ще видиш как всичко ще се оправи. Стискам палци за утре  Praynig

# 140
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте и от мен..аз нещо се позамотах тия дни и не смогвам да чета.
shom4e, на последната ми консултация и на мен ми казаха, че е малко по-малко бебо от г.с според цикъла, но ми казаха както е обяснила Франческа по-рано в темата може бебето да е заченато малко по-късно или ехографа или лекарката да не е измерили правилно. Мисля , че трябва да потърсиш второ мнение.

# 141
  • София
  • Мнения: 2 658
shom4e,потърси второ мнение, все пак това са няколко дни и е важно да не изостава повече. Нека да те види и още някой и да прецени дали имаш нужда от още изследвания.
Аз днес си взех резултатите от БХС, всичко е ОК, но моят доктор държи да ги направя и втория път, въпреки, че ще си правя и ФМ. Такова яко плащане е навсякъде............, така са го измислили Crazy
За водата, аз пия от Брита, но не е хубаво само такава, защото е като дестилирана вода, всички соли заминават. Софийската вода е хубава, става за пиене.
Аз пак като се поизморя ме наболява корема и ако продължава така след 15 седмица ще започна да взимам и магнезий.

# 142
  • София
  • Мнения: 215
Благодаря ви момичета,вдъхвате ми кураж.

Gydelichkova, сега се обадих в Токуда и ще отида утре след изследването. Моля те кажи ми как приемаш утрожестан орално или вагинално.Ще пиша задължително какво става.Стискайте палци всичко да бъде наред.

# 143
  • Мнения: 317
shom4e, преди две седмици на прегледа бях 8 седмица , бебето отговаряше на шеста . И мен ме попритесни доктора , че не се развивало добре , че било малко....... Две седмици вече съм под отвратително напрежение дали всичко е ок - в петък съм на преглед . но при теб са само няколко дни сигурна съм че всичко ще е ок . Ако се интересувеш т второ мнение , бих ти препоръчла моят доктор - пиши ми на лични ако искаш координатите му .

# 144
  • Мнения: 136
shom4e, взимам го вагинално, сутрин и вечер по 2 таблетки. малко е неприятно в началото, но се свиква. Ако и на теб са ти го предписали така, слагай си ежедневна превръзка, защото когато таблетката се разтвори, се получава течение и цапа.
Пиши утре как е минал прегледът. Стискаме мнооооого палци.

# 145
  • Мнения: 255
Здравейте и от мен!
днес малко се замотах в работата и като гледам колко много сте изписали...едва прочетох всичко! за водата, ще изгледам филмчето при първа възможност, но ми се ще да споделя нещо за нашата вода /софийската!/. т.к. работата ми е свързана с пътуване по целия свят /вкл. и държави в Африка/ от време на време имаме лекции как да се пазим от разни зарази и др. та на тези лекции съм чувала, че от всички европейски столици само в София чешмяната вода е хубава за пиене. аз от дете пия само от чешмата /спомням си на морето майка ми преваряваше вода за пиене, ама аз си пиех и там от чешмата/ и /слава богу/ досега нищо ми няма. за минералната вода знам, че не е много хубаво да се пие все една и съща, трябвало да се редуват изворите, марките и т.н. доколко минералната бутилирана вода в България е истинска също е под въпрос, така че най- добре всеки да си пие такава вода, на каквато е свикнал, а ние в София да се възползваме от чешмите си!  Wink на лекцията за бъдещи мами казаха, че било добре да пием изворна вода!
сякаш се отнесох в писане, съжалявам ако съм досадила!  Sad
хубава вечер на всички и много  Hug

В София водата е мека, при нас (Варна) е много варовита и пия само в краен случай.Това, което ми се иска е да си купя от ония кани за пречистване на водата, ама предния път нямаше в магазина. Някой знае ли, дали има различни фирми производители на подобни кани?

# 146
  • Мнения: 255
shom4e, не знам защо са те наплашили толкова  Rolling Eyes И моето бебе се оказа със седмица по-малко, но лекарката каза, че си е наред. Пък и доколкото разбирам от форума има известни разминавания и в ехографите-т.е. могат и да бъркат нещо  newsm78
И аз ще гледам да се запиша преди нова година на ЖК и ако (не дай си боже ) има някакъв проблем дотогава, ще потърся частен лекар.
Успех, стискам палци!

# 147
  • Мнения: 1 291
Пак да питам тази ФМ задължително ли е платена, нещо не минава ли по здравната каса?Някой не се ли е интересувал до този момент.Аз още не съм ама чувам че си е скъпичко

# 148
  • София
  • Мнения: 2 658
Пак да питам тази ФМ задължително ли е платена, нещо не минава ли по здравната каса?Някой не се ли е интересувал до този момент.Аз още не съм ама чувам че си е скъпичко
не, не минава. Това са изследвания пожелание, както БХС, така и ФМ си ги плащаш от джоба.

# 149
  • Мнения: 216
С толкова много празници и веселия, има ли такива като мен дето до сега не са пропускали да се надхвърлят всяка година, а сега нещо въобще не съм в коледно настроение, нито подаръци съм купила( освен колет към свекърите, които даже не направих с толко ентусиазъм като друг път) нито менюто за празниците ми е готово. Еето утре е денят на благодарността, а аз нищо не съм направила. Мисля само за бебешки стаи и нова къща и др. неща свързани с детето.

Общи условия

Активация на акаунт