Гоблени-35

  • 38 991
  • 372
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте на всички маниачки на гоблени.
Искам да ви покажа моята колекция от схеми.Знам,че повечето сигурно сте ги виждали,но въпреки това се надявам да бъда полезна на някой.

http://www.terpi.snimka.bg/

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 610
donsita   благодаря за отговора, но как трябва да е по принцип правилното? Rolling Eyes
 irein   просто нямаше кой да ме светне, че има освен кръстат бод и гобленов бод  и го докарах така на фантазия малко,но важното, че побрах по важното от гоблена Whistling
 Здравка79     bouquet в оригинал е много хубав

# 32
  • Мнения: 356
Запис и от мен в новата темичка!!!!! Hug
terpi,страхотна колекция имаш - браво!!!!!!!!!!!!!А всички тези красоти имаш ли си ги ушити?
 

# 33
  • Мнения: 3
terpi -Благодаря ти за схемичките,много са хубави
Момичета аз пак с поредния въпрос,но ми е любопитно.Когато шиете гоблена си как разбирате на схемичката до къде сте стигнали,кое сте ушили и кое не?Аз лично зачертвам с моливче,но ми се иска да има и друг начин и да си запазя схемата чиста.И в какво си нареждате всичките конци,имате ли си масичка или нещо такова,защото аз като започна да шия заемам толкова много място само от конци,моливи и ножици  LaughingЗатова и майка ми купи една дървена масичка и на нея се разполагам,а конците си ги наредих в празни кутии от бонбони suchard   Simple SmileИ вкъщи по земята винаги има по нкой конец който котката си е откраднала и разнася на ляво на дясно  Joy
 

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 610
terpi комплимемти  bouquet
С тази колекция можеш само да се гордееш,завиждам благородно.Всичките са толкова хубави, Heart Eyes а тези с теменужките ме жегна по слабото ми място.Обожавам теменужки и лалета Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 2 925
donsita   благодаря за отговора, но как трябва да е по принцип правилното? Rolling Eyes
 
Правилното за кръстчета е така


На гърба на бродерията бодовете трябва да са вертикални

Виж тук целия албум с обяснения за идеален гръб:)
http://sonechko-y-vikonci.gallery.ru/watch?a=zzP-bvvm

# 36
имам само Възкресение го имам ушит 85/65 см
имам и Момичето с книгата,но схемата съм я попиляла някъде
сега мисля да почвам Момичето с мандолината ,много ми харесва.

# 37
  • София
  • Мнения: 418
Аз лично си държа конците в тетрадка с отбелязяни на страницата номер и знак. На схемата не отбелязвам. Някак помня и се ориентирам, въпреки, че понякога със седмици не пипам гоблена. Сега шия първия си по схема от нета и ми е малко по-трудно, но се справям. Но шия гобленов бод, а не кръсчета въпреки, че оригинала е с кръсчета доколкото знам.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 610
ХИПАТИЯ БЛАГОДАРЯ  smile3525 вече ми стана ясно,но незнаех че иглата с конеца се прекарва под кръстчетата аз си мислех, че се промушва отзад newsm78
Рдвам се че, някой ми прочита постовете и отговаря

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 16:42 от pyypi

# 39
  • Мнения: 5 683
Момичета аз пак с поредния въпрос,но ми е любопитно.Когато шиете гоблена си как разбирате на схемичката до къде сте стигнали,кое сте ушили и кое не?Аз лично зачертвам с моливче,но ми се иска да има и друг начин и да си запазя схемата чиста.И в какво си нареждате всичките конци,имате ли си масичка или нещо такова,защото аз като започна да шия заемам толкова много място само от конци,моливи и ножици  Laughing
Ако искам да си запазя някоя схема, предварително си я преснимам на ксерокс, /освен ако не съм я теглила от нета/, и си прибирам оригинала, а върху пресниманото си задрасквам ушитото. Аз даже задрасквам с фулмастри  Laughing.
А иначе всеки започнат гоблен го държа или в чантичка, или в кутия от бонбони и като шия си вадя само конеца и схемата, които ползвам в момента. Не се разпростирам изобщо  Wink.


Допълвам се, за да кажа как аз започнах с гоблените. Бях ученичка и в свободното си време плетях пуловери /от мама се научих/. Моя приятелка шиеше гоблен. И така двете като се съберяхме, едната шиеше, другата плетеше и съответно ни беше интересно заниманието на другата. Стана така, че на мене ми се доши като я гледах и започнах един гоблен, а тя ..... започна да плете пуловери  Laughing - сменихме си хобитата. Оттогава, че до днес /с известни прекъсвания в рамките на години  Embarassed/, не съм му изневерявала на хобито си с нищо друго.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 15:43 от pepi_r

# 40
  • sf
  • Мнения: 10 181
схемите не си ги пазя, драскам яко с каквото ми падне.
Всеки започнат гоблен ми е в различен плик или несесер, зависи колко е голям. Ако конците са млако на брой използвам картончетата с дупки, дето ги дават в оригиналните Ланарте, макар че не са ми много удобни, защото много се оплитат.
Или пък в малки пликчета, или навити на картончета. Въобще- всеки започнат гоблен ми е по различен начин организиран.  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 131
Лелее,колко нещо сте изписали докато ме няма.Кетри ,благодаря за новата темичка и със закъснение да ти пожелая здраве и много ушити гоблени!
Добре дошли на всички нови,дано им е приятно при нас!
Днес купих подаръка за моята жертвичка и тези дни мисля да го пусна по пощата.
Аз винаги си преснемам оригиналната схема и драскам само по преснетата,така ако някой друг поиска да шие има чиста схема.Понякога когато се шие по голям гоблен може схемата от прегъване да се изтърка или децата да я залеят с нещо,затова на помощ идва оригинала.

# 42
  • Мнения: 0
Ето ме и мен в новата темичка!
Аз също  преснимам схемите  и си драскам върху копието.Преди си държах всичко в пликче и всеки конец в отделно пликче с номерчето а сега ми е по лесно с чантата на дмц-то там си има място за всичко и нищо не се разпилява.Вадя си само конеца с който шия и схемата и всичко ми е компактно и прибрано.

# 43
  • Мнения: 3 622
Днес получих подаръчето си от ina221
До сега не съм шила коне, но ще го направя с удоволствие. Благодаря ти  Hug
Ето го и него http://www.milenastyle.com/catalog/catalog/popup_image.php/pID/665
 

Моето пакетче също пътува и се надявам до два дни жертвата ми да се похвали че го е получила  Wink

# 44
  • Мнения: 7 803
ей, оплакнах око, видях 2 подаръка, супер са  Hug

Общи условия

Активация на акаунт