Слънчеви лъчи през облаци надничат и нежно галят Юнските мъници

  • 9 855
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 620
mimchence   bouquet

Bili, да би трябвало да има басейни  Peace В ДМСГД Русе има, а също така и в една детска ясла  Peace

хубава разходка си направихме и днес
мама намина да ни види, имаше служебна работа насам  Wink
В 9:30 Митето опита около 1-2 лъжички картофено пюре  Simple Smile баща му остана разочарован, мислеше си сигурно, че ще изяде като за начало целия картоф  hahaha и ми направи забележка, че съм му сложила АМ в пюрето, трябвало вода  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте и от мен в новата темичка Hug

Рали, а как успя да пасираш картофа, за да не стане лепкаво? Може би с вода?

Маристута, аз правя готово пюре - варя, пасирам, заедно с водата, в която са врели зеленчуците и после във формичка за лед във фризера - така се събирам кубчета, които после мога да смесвам.

Аз също мисля, че е правилно всяка нова храна да се дава в началото по 1-2 лъжички, за да може, ако се окаже случайно, че детето има алергия към съответната храна, от по-малко количество се предполага, че реакцията ще е по-малка.

Честит празник на всички, които празнуват тези дни  bouquet

Щях да забравя - Бъни, голяма сладурана е Росито с тази голям коса и прическа Simple Smile

# 17
  • Мнения: 24
Здравейте отново .....
Преди час счупих живачен термометър и така се паникьосах  Shocked ,но 4етох в нета това онова и се поуспокоих ..
Аз картофа го мачкам с  една джиджавка за ма4кане  Mr. Green и после в блендера с масло и АМ
и не става лепкав
 Peace

# 18
  • Мнения: 1 404
panterkata66 ,предполагам си прочела,че трябва да поръсиш със сяра PeaceЗатова ги мразя живачните термометри,но и аз не съм измислила с какъв да заменя нашия.Имам дигитални,но ми дават гоеми отклонения.

# 19
  • Мнения: 24
да БИЛИ про4етох но пише 4е ако нямам сяра да се поръси с брашно...и така и направих....

ДИГИталните дават отклонения така ли ? Аз мислех да вземам такъв защото мн се наплаших ...

# 20
  • София
  • Мнения: 388
mimchence   bouquet

Vanesssa и аз мисля, че всяка нова храна се въвежда постепенно, за да следиш за алергична реакция.

Моята малка муцунка вече две вечери подред ми спи много лошо нощем-  събужда се много начесто - и съответно и аз съм недоспала.

А за замразените зеленчуци и аз в момента се чудя- сурови или сварени? Мисля предварително да ги сваря и на кубчета да ги замразявам. newsm78

# 21
  • Мнения: 3 743
Цвети, аз разсъждавам така. Ако варя и замразявам, после трябва да ги размразявам пак. Т.е. претърпяват две топлинни обработки. Докато ако ги замразя сурови, после само варя и пасирам. Освен това мисля, че няма проблем заедно да варя морков и картоф например newsm78. И после само пасирам и да има кой да яде Whistling

# 22
  • Мнения: 1 404
Аз ще замразявам сурови зеленчуци,поради причините,които Гали е изброила.
Пантерке,моите специално дават отклонения Confused
Рали,а хареса ли му на Митето картофа Wink

# 23
  • Мнения: 3 743
Момичета, какво мислите за това столче http://www.pakostnik.com/bg/pics/4676091801.jpg. Още се чудя, какво да взема и дали да вземам, че е доста тесничко вкъщи newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз пак да ви питам...
Има ли мами, които смятат да захранват от шестия месец на бебето, т.е. при 5 навършени???
Гали - столчето е много хубаво. Само трябва и да е стабилничко.
Ние в четвъртък купихме стол на Чиполино - Гранд комфорт 2008 светлосин от мушама, а не от плат - надявам се да не пера като гламава тапицерията, като прави бррррр с пюренцата.  Joy Лелята се прибра от чужбина и искаше да направи по-голям подарък, пък, ние всичко останало сме купили вече, та се сдобихме със стол преди захранването.

# 25
  • Мнения: 3 743
Аз пак да ви питам...
Има ли мами, които смятат да захранват от шестия месец на бебето, т.е. при 5 навършени???
Гали - столчето е много хубаво. Само трябва и да е стабилничко.
Ние в четвъртък купихме стол на Чиполино - Гранд комфорт 2008 светлосин от мушама, а не от плат - надявам се да не пера като гламава тапицерията, като прави бррррр с пюренцата.  Joy Лелята се прибра от чужбина и искаше да направи по-голям подарък, пък, ние всичко останало сме купили вече, та се сдобихме със стол преди захранването.

Киа, а това столче сгъва ли се? доста обемно ми се струва newsm78, иначе е много хубаво и аз се двуомях за него Peace.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 381
Да, сгъва се. И ние не живеем в палат.  Rolling Eyes Още не сме го извадили от кашона, защото не ни трябва. Гранд комфорт е еднакво с едно столче на Кангару - само тапицериите и начина на сгъване са леко различни.

# 27
  • Мнения: 510
 Момичета,много благодаря за съвета да попитам в майчино счетоводство!  bouquet Отговориха ми,само дето отговора не ми харесва особено  Thinking ама нямам избор.
 Пантерке, не го мисли термометъра! И аз четох темата за живачните термометри(бррр,изкараха го суупер токсичен и опасен за живота на цялата хранителна верига!)Аз докато бях бременна зимата счупих 2(и дори не знаех,че се посипва със сяра,даже по 1ч си играх да събера топченцата Crazy)
 Гали,и аз се чудя за стол за хранене,но не какъв, а Дали изобщо?  Rolling Eyes Даже съм нагласила едни пари,но понеже и у нас е мнооого тясно се чудех няма ли да мине номера да се храним в шезлонга newsm78(нали става в седнало положение)
 Ние днес имахме гости и малкия толкова им пя,че заспа още в 6ч. без баня Mr. Green

# 28
  • варна
  • Мнения: 1 395
 В ДМСГД- Варна няма функциониращ басейн, чакат проект за такъв от ЕС, но това ще го ползват някои други деца, ние там ходим на процедури разни.
 Веси, за нас ще е много полезно плуването наистина, той има повишен тонус на краката и дясната ръка- по-стегнати са, а плуването отпуска мускулите и масажира. Затова ми се ще да е с яката, да се движи свободно. Ако му държа ръцете, няма да движи рамото свободно, а то е по-стегнато.
 За Варна знам, че в Карин дом има плувна терапия за деца като Боян, но нямам представа къде се провежда, а за там абсурд да се вредим.
 Днеска оползотворих едни райски ябълки на пюре, чудни станаха, ама кога ще ги давам незнам. Аз правя пюре и го замразявам на кубчета.
 Засега съм прекратила опитите с лъжицата, че не сме готови май за нея. Само каша давам с биберон.

# 29
  • Мнения: 1 404
Гали,интересно е като идея това столче.Колко струва?Хареса ми това,че после може да се ползва и за по-голямо дете.Ния например още яде супата на колене,защото масата и идва висока Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт