30-та Хелоуинска тема на канадките

  • 21 038
  • 221
  •   1
Отговори
# 195
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шеметна, интересен разказ и красиви снимки, явно преживяването с "деца на почивка" си заслужава притесненията! Марти е доста пораснал, вече не е бебе, а пораснало човече!
Много е хубаво човек да те "види" в темата. А за това колко бързо растат децата мога да съдя по подписа ти - имам чувството че вчера ни съобщи за раждането на втората ти принцеса а тя вече е на 8 месеца.... Как се справяш с двете мацки? Пусни някоя снимка да ги видим.

Точките си използвах за безплатна книжка и календар от Шътерфлай, направих страхпотна книжка за първата една годинка на Виктория, ще и остане страхотен спомен. Мисля че я имам снимана в линка в подписа ми. Peace
Дразни дразни ... само се чудя от къде да открадна малко време за тия книжки, календари и т.н. Голяма си зарибявка.

# 196
  • Мнения: 5 713
B52, Саб Симплекса запичаше Маги. На тази възраст по-скоро е криза на растежа отколкото кърмаческа стачка.  Rolling Eyes
За колики аз пих един чай, правих си го, но не бях много редовна.

По една ч.л. Копър (семе),Анасон,Мащерка,Кориандър,Резене се поставят в 1 литър вряща вода и се оставят да поврат 3-4 мин.Прецежда се и се пие в рамките на 24 часа.Да не се пие отвара престояла повече от 24 часа!

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 02:18 от Вери

# 197
  • Мнения: 449

Точките си използвах за безплатна книжка и календар от Шътерфлай, направих страхпотна книжка за първата една годинка на Виктория, ще и остане страхотен спомен.
Дразни дразни ... само се чудя от къде да открадна малко време за тия книжки, календари и т.н. Голяма си зарибявка.

И аз си използвах точките за същата книжка, защото Гаргамелчо ме зариби и мен. Книжката наистина е страхотна и си заслужава да се направи, макар че на мен ми отне доста време да селектирам и подредя по месеци хилядите снимки на Мони.  ooooh! Лятото като си ходих до БГ я показах на роднините и приятелите и всички останаха много очаровани.
Абе наистина е голяма зарибявка. Аз вече правя 4-та книжка. Party

milla_, как върви отбиването? Пропи ли Виктория формулата?
Kalida, радвам се да те "видя" отново тук.  Peace

# 198
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Гаргамелчо  newsm20
Сама ли направи дизайна на кножките? Как ги измайстори тези красоти? Има ли сайтове откъдето могат да се вземат идеи? От кои сйтове поръчвате книжки?
На този сайт пък има идейки за фотоколажи, става много бъзро и лесно: http://www.photofunia.com/
B52, ако знаеш и аз колко пъти съм се питала какво му става на това дете, защо се дърпа, не му ли стига кърмата - в края на месеца си наддаваше нормално. Случвало се е да реве в момента, в който засуче или да посуче малко и да се дръпне разреван, да суче от двете гърди и пак да продължава да плаче. Нали бебетата си имат пикови периоди на плач, които май бяха първаята седмица, на 4 седмици, на  3 месеца, по спомени, ако искаш мога да потърся за по-сигурно инфо, както се казва това си е част от кърменето, всъщност нямам база за сравнение.
За Саб Симплекс, при нас нямаше запичащ ефект
heureuse, мерси за информацията за захранването.

# 199
  • Мнения: 1
Мерси за споделения опит за хранене..ще опитам канадската фета-Double creme, а също и ще потърся кус-кус -органик тук. Така или иначе май най-късно се захранваме, но аз се придържах досега към съветите на нашия педиатър тук, но Никола също ни гледа доста гладно като ядем и само придъвква, и разбирам, че е време да му разнообразя храната. Вече опита сурова намачкана ябълка -много му хареса, също и банан. Сварих му и сладък картоф, също го хареса много. Явно му е било време да си хапва. Всичко възприема добре. Дано така да е и за напред. Мерси отново за съветите  Hug

# 200
  • Мнения: 38
хм единственото което ми помогна за коликите беше инфакол,поръчах си го от канада то и в бг се намира по поръчка и от разни мами.Саб симплекса наистина доста запича,ползвах и още някакви капки ама им забравих името нищо не помагаше,успокоявах я....никак почти,отвари всякакви варих-нищо,2 седмици инфакол и забравих що е това колики и после зъбкииииии-приключенията никога не свършват Flutter

# 201
  • Мнения: 919
Шеметке, не чети този пост Wink Laughing

Lady_Cherie, има цяла тема в хобитата, ето тук. Там ще намериш много снимки на кнжки които хората са си направили и линкове, купони и инструкции кое как се прави.. Wink

Сега е времето да се правят календари и Артскау имат много добра оферта за 6.99 за календари, качеството на календарите за разлика от книжките им е много добро, а са чудесен подарък за бабите в бг и не само Laughing Също от там е много изгодно да се пращат снимки до бг... общо взето само време да има човек  Mr. Green
ето моя календар за 2009

# 202
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шеметке, не чети този пост Wink Laughing

Аз хубаво няма да го прочета - проблема е че чета темата в хобитата нищо, че не пиша там - та вчера поръчах календара ... преди няколко дни пуснах и книжката в Инку-то... както виждаш голяма зараза си.

# 203
  • Мнения: 625
Kalida ,не съм се отказала от кърменето,въпреки,че болката не е отминала.Може би малко понамаля или пък аз тотално привикнах с нея...Консултантката ми показа един трик за поставяне на бебето по-добре на гърдата ,сега го правя почти винаги испешно ,но и това не  намалява болката,но поне бебо суче по-добре.А резултата за първият месец е 1100 гр.,много съм доволна и това ми дава огромен стимул да продължа.Другара седмица имам пак рандву и ще изчистваме лека-полека проблемите.А рожденният ден мина добре,благодаря!
B52 ,малко късно се включвам,но така от описанието не мисля,че е млечница.Иначе на мен ми предписаха нистатинов крем ,който в аптеката го приготвиха,а после консултантката го замени с Канестен(който е по принцип за вагинални неразположения) и той е на свободна продажба.
Гаргамелчо ,много е хубав календара,иска ми се и аз да успея да направя подобен,но нещо не ми се отдава много.

# 204
  • Мнения: 39
Имаме леко подобрение, вече не се дърпа на всяко хранене. Давам му от капките на Гаргамелчо ...
Не е млечница наистина, устичката му е чиста ...
Повтарям си ... и това ще мине Simple Smile
И аз се зарибих по книжките, започнах да си правя Simple Smile Но наистина ме става бързо.

# 205
  • Мнения: 3 271
И календара, и пъзела са страхотни!

# 206
  • Мнения: 1 216
Момичета- кокичета, и по-специално тези от вас, които се занимват с фото книжки и албумчета, кажете ми от къде да си поръчам снимки с хубаво качество! Полседно поръчах от сайта на кодак и съм много разочарована, сравнявам със снимките, които съм вадила в България, и разликата е огромна.
Поздрави и стойте на топличко!  Grinning

Б52, това е временно и с двете съм имала такива моменти и тогава съм на принципа- който е гладен, ще яде, млечният бар е отворен денонощно, но изборът е лява или дясна гърда  Wink

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 02:08 от Г-жа Броненосец

# 207
здравейте девойки,

Не съм сигурен дали това е правилната тема но не намерих друга активна тема за Канада.. (ако съм се омешал нещо сори)..

Та да ви питам:

Имам Канадско гражданство но от около 10на години не живея там...  Имам син на около 3 години и сериозно се замислям по въпроса дали да не прескоча за няколко  години до Канада за да научи малкият английски.. (в ранна възраст е най-добре заради акцента)..

Пък и на мен Канада ми харесва по принцип.. . единствено зимата не ми понася и заради това се изнесох... иначе ..оплаквания нямам..

Разбира се освен английският искам синът ми да опознае и канадската култура, манталитед и прочие които доколкото си спомням не са лоши.. 

Конкретните ми върпоси са.

1.Как стои въпросът със детските градини... Има ли такива няма ли?   Доколкото си спомням държавни няма.. Частни ако има не зная какви са цените..??

2.Как стои въпросът със здравното осигуряване...

3.Образованието?  по принцип... Доволни ли сте? .. ако не сте какво ви притеснява... ?

4. Други неща от социална и културна гледна точка които не ви допадат??

Между другото насочвам по конкретно въпросите към девойките от Ванкувър и околностите..   (лоуър майнленд)..  защото ако ще се ходи в Канада там ще е..

Между другото с тези олимпийски игри предполагам и наемите и цените на недвижими имущества са още по-абсурдни... но какво да се прави.. Човек си плаща  ако има нужда от нещо..

Предполагам дискусията ще се разшири но нега започнем с това за сега..

Предварително ви благодаря..

 sohappy


П.С.  Поздравления на човека/хората които са започнали този форум...  направо кърти мивки  ...

# 208
  • Мнения: 557
daman,

Аз живея в Квебек и тук има държавни детски градини. Цената им е 7$ на ден на дете.
Частните стигат и до 25$. Но не знам как е за около Ванкувър.

Пробвай да намериш информация и тук:
http://www.bgcanada.com

Долу в дясно има меню "Форуми"
Успех!

# 209
  • Мнения: 3 271
Карам под ред, но накратко Simple Smile

1.Как стои въпросът със детските градини... Има ли такива няма ли?   Доколкото си спомням държавни няма.. Частни ако има не зная какви са цените..??

Скъпички са, около 400-500 поне е на месец за тази възраст. За държавни - не зная, но има субсидии.

2.Как стои въпросът със здравното осигуряване...

Голяма тема, а и не съм много квалифицирана. Тук, във Ванкувър си се внасят осигуровки, не са огромни, но ги има. Много работодатели ги поемат изцяло или частично.
За нивото му не мога да съдя, от скоро сме сравнително и не ни се е налагало (дано дълго да е така!)

3.Образованието?  по принцип... Доволни ли сте? .. ако не сте какво ви притеснява... ?

Спрямо БГ - по-спокойно за децата, с доста повече уважение и разбиране към тях и нуждите им. Много зависи от преподавателя, разбира се, но това е основното и една от най-важните причини, които ме доведоха тук.
Притесняваме нивото. За малките класове ми харесва много, точно пасва на моето разбиране какво и как трябва да учат и съм доволна много. Но спрямо БГ е по-бавно и се чудя кога започват да учат по-сериозно, вероятно след 7 клас.

4. Други неща от социална и културна гледна точка които не ви допадат??

На мен ми допада. Това ми е 2-рото идване в Канада, преди бяхме в Торонто и после малко пак в БГ. Допада ми приемането на различните, това МНОГО ми липсваше в БГ. Също и че има всякакви хора и това е ОК за всички. Има хора, и хора, трудно е да се обобщава, много липсват близките, ако си привързан към тях като нас. Това всъщност ми е най-големия проблем тук. Знаех, че е така, преживяли сме го вече и все пак дойдохме отново.
Не ми допада, че са материалисти, това ме дразнеше в Торонто. Но като се върнахме в БГ видяхме, че и там хората все повече губят ценности и "мерят" пари. Така че тази тенденция май е навсякъде Sad

Засега толкова.

Общи условия

Активация на акаунт