30-та Хелоуинска тема на канадките

  • 21 040
  • 221
  •   1
Отговори
# 165
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
aneta007 ние също на 9 месеца бяхме основно на кърма и опитвахме различни пюрета и нови вкусове. По принцип за да въведеш попара трябва да си въвела глутена, а неговото въвеждане се препоръчва да стане след 10-ти месец. Сиренето до тогава се дава в зеленчуково пюре. Сурови плодове се дават след годинка защото киселините които съдържат могат да изиграят лоша шега на бебешкото стомахче. До годинка се дават само минали през термична обработка - единствения плод който се дава суров преди годинка е банана. На 11 месеца дадох кисело мляко а прясното малко след годинка но така и не си припадна от любов към него. Жълтък дадох на около 8-9 месеца, а белтък все още избягвам да давам количествено. Всеки захранва детето си според своите представи и в зависимост от неговата възприемчивост. Защото има и деца които просто не приемат някои храни толкова рано колкото майките им искат. Така че ти пожелавам успешно преминаване към обща храна и дете с апетит.
Естествено има и деца, които на 6 месеца ядат боб с пръжки, ама тези случаи няма да ги коментираме.

# 166
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
escorial, честита дъщеричка   bouquet  Много радост да ви носи!
Отивам да чета в другата тема.

shemet_neveroiaten , страхотни снимки, страхотен разказ. Ех, как и на мен ми се ходи...

sissleyy, добре дошла!

# 167
  • Мнения: 5 713
aneta007, аз Маги, макар че я отгледах в БГ, не я захраних по тамошната схема. Започнах с твърдите храни на 5 навършени месеца. Тя беше на АМ. Попара и нишестета не съм давала хич. Сурови банан, ябълка, авокадо започнах да давам в средата на 7-я месец. Други сурови плодове постепенно към годинка като цитруси, мъхести, ягоди, малини след годинка. Яйце, краве сирене, кисело мляко, прясно, месо без пилешкото и заешкото, сурови зеленчуци след годинка. Някъде след 9-ти месец дадох овче и козе сирене, по малко масло в пюретата. Дотогава зехтин. Глутен пак в този период. Преди това във вид на каша бях въвела ориз, елда, просо. От глутеновите- овес, ечемик, ръж и най- накрая пшеница. В този ред на мисли и аз съм давала кус кус, но не помня кога. Не знам да има в него яйце. Отделно, че на това дето ние викаме кус кус, си е чисто макароново изделие. Истинският кус кус е съвсем друго нещо.
Сега с Ясен не знам как ще процедирам, а и не бързам. Още един месец ще е само на кърма и после ще го мисля. Иска ми се да го захраня педагогически.

# 168
  • Мнения: 1 216

Сега с Ясен не знам как ще процедирам, а и не бързам. Още един месец ще е само на кърма и после ще го мисля. Иска ми се да го захраня педагогически.
Добре, ти не бързаш, а той не показва ли интерес? Нашата е направо неудържима, когато види някой да яде, посяга, бърка в чиниите, ако се докопа. Онзи ден лапна едно суши, което много трудно изкарах от юмручето и в пюриран вид, а погледът и беше леко дивашки! И това е вече от поне 2-3 седмици! Да не говорим, че от няколко дена реве неудържимо, ако вземеш нещо от ръката и! Засега съм и давала някои неща, по-скоро за мирисане- близане, но определено е време за нас, ми се струва! На 4 месеца си удвои рожденното тегло от 3,5 кг, но дали това има категорично отношение към захранването?
С голямата започнахме на 6 месеца, но тогава се местихме и дори нямах кухня, ядяхме навън или каквото дойде и не помня да е проявявала голям интерес към нашата манджа.

# 169
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Г-жа Броненосец явно си е до дете - Мартин седеше с нас на масата, но не проявяваше интерес към храната ни - доста след годинката започна да се интересува какво ядем ние.

# 170
  • Мнения: 38
аз моята беба я захраних много малка,така да се каже бо бг схема,че нали там бяхме,на 3 месеца си пиеше сокове най-различни и АМ,не можах да я кърмя,защото тя изобщо не искаше да сучи с 300 зора 1.5 месеца беше на кърма,с цедене главно и мисля,че се дължи на това,че в бг няма кой да те упъти,да ти помогне със кърменето,да покаже като хората и така си пропилях шанса да си кърмя бебенцето,сега е почти на 10 месеца и яде буквално всичко+прясно мляко и не и се отразява зле,но смисъл всичко е индивидуално,аз лично исках да махна АМ,много качи от него и плюс това каквото и да е си е мляко на прах,още пие АМ от време на време,понеже сме пристрастени и незнам изобщо как ще я отуча Crazy

# 171
  • Мнения: 5 713

Сега с Ясен не знам как ще процедирам, а и не бързам. Още един месец ще е само на кърма и после ще го мисля. Иска ми се да го захраня педагогически.
Добре, ти не бързаш, а той не показва ли интерес?
Не, не проявява. Дадох му еднократно трошици сварен картоф и банан, понеже и той ме гледаше много любопитно. Плюеше. На масата като го взема ни дърпа чиниите, но не бърка в тях, не реве.

# 172
  • Мнения: 1 216

Вери, тогава спокойно може да си откарате с цицката още месец, защото от туй по-лесно няма  Mr. Green
Дано при нас номер 2 яде по-добре, защото с голямата нямах много успех със захранването, честно казано...

Сисли, то е хубаво да си пие формулата, до година поне това е най-пълноценната за него храна. А щом няма алергии, няма какво да се косиш, радвай се, че си хапва и има апетит

# 173
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Здравейтеее !

Защо никой не поглежда календара  Laughing? Имаме рожденничка днес !

Честит Рожден Ден, Мама Вени ! Здрава и щастлива да си, мъжете ти много да те слушат  Wink !

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 02:24 от E&M

# 174
  • Мнения: 319
 
...какъв кус-кус си взимала..дали е бил някакъв специален за бебета или просто кус-кус...
...
П.П. А p4eli4ka исках също да те питам краве сирене ли слага в попарата( Feta??), защото ние си купуваме българско овче сирене,което е 100 пъти по-вкусно от тукашните според мен, но незнам дали овчето сирене става за 9 месечни бебета  newsm78 .

Кус-кус купих от Бг на Plasmon. С 2 кутии откарахме доста дълго време. Води се бебешки, но не съм сигурна дали не е просто по-ситен. Точно по него време си ходихме до Бг и аз се възползвах Peace
Сирене купувам българско краве, овче не съм взимала от много време и на детето не съм давала. Купувала съм и канадска фета, но от по-масленото, води се Double creme. А нормалната канадска фета за мен си е чист тебешир Crossing Arms

С цитрусите и аз изчаках до след годинката, ябълки и краставици започнах да й давам сравнително късно, защото са доста твърдички и можеше да се задави с парченца. Дори все още не може добре да дъвчи краставиците, с ябълките вече няма проблем. Изчаках до след годинката и за ягоди, малини, абе горските плодове с една дума. То като гледам май аз най-рано съм въвела глутена, ама като видях че няма алергични реакции, станах по-смела. Някои неща въведох по-рано от предвиденото, поради предстоящото пътуване до Бг, тъй като бях сигурна, че бабите няма да се стърпят да й набутат нещо в устата (както и стана разбира се Crossing Arms). За щастие засега алергии няма към нищо Peace

ЧРД на мама Вени и от мен  bouquet Много здраве, щастие, дълголетие и любов с двете малки   Nature Sun With Face  Nature Sun With Face и с голямото   Nature Sun With Face(таткото на малките   Nature Sun With Face  Nature Sun With Face)

# 175
  • Мнения: 38



Сисли, то е хубаво да си пие формулата, до година поне това е най-пълноценната за него храна. А щом няма алергии, няма какво да се косиш, радвай се, че си хапва и има апетит

хах даже се плаша,че си хапва доста,ама лакома работа Flutter

# 176
  • Мнения: 557
mama Veni,
Честито и от мен! Здраве, щастие и много весели моменти със семейството ти пожелавам!

# 177
  • Мнения: 5 713
Честит Рожден Ден, Вени!
Да си жива и здрава! Любов и прекрасни мигове с любимите хора ти пожелавам!

  bouquet   bouquet   bouquet

Нямам навик да гледам календара, директно влизам в темите, където съм писала и които съм следила.

# 178
  • Мнения: 11
 balloon balloon balloonЧестит рожден ден на мама Вени!!! Много хубави моменти ти пожелавам и сбъднати мечти! newsm59 nbirthday

П.С. как върви кърменето?

# 179
  • Мнения: 1 199
Честит рожден ден на мама Вени!  bouquet
Кус-кус, ама е по-дребен от българския, се продава тук - аз си купувам пълнозърнест и био, от органик секциите или секциите за зърнени храни в магазините. Като размер по-скоро прилича на грис.
За суровите плодове - виждала съм препоръки за от 8 или 9 месеца и то за определени плодове. На моето бебе на тази възраст обаче му се отразиха определено зле на стомахчето. Получи тежък запек.  За суровите плодове - ето какво пише Косе Босе  от темата за захранването в Кърмаческия:

Сурови плодове


Може след 6 м.
- само някои плодове (банан; авокадо; грозде; пъпеш; ябълка - спорен плод; манго - евентуално)
- не трябва да предизвикват никакъв стомашен дискомфорт

Най-добре след 8 м.
- всички гореизброени могат да се включат и от 8 м.
- суровите плодове са по-силен алерген от термично обработените
- плодовите киселини стимулират двигателната активност на стомахчето (проблемите идват в по-късна възраст)
- суровите плодове съдържат доста фибри (товарят храносмилането)
- в много схеми на захранване сурови плодове се предлагат именно след 7-8 м. (с някои изключения)

Първите пресни плодове, независимо от възрастта, трябва да бъдат нискокиселинни и слабоалергизиращи:
- ябълка (сладка)
- круша (сладка, не много твърда)
- грозде (обелени зърна)
- банан (да не се прекалява с количеството, съдържа хистамин)
- авокадо (съдържа много мазнини, зависи кога и как се предлага)

Избягва се смесването на пресни плодове, поне в началото. Причините са две: за да опознае детенцето 'чистия' вкус на даден плод и за да не се претовари храносмилането поради различната смилаемост на плодовете.

Допълнение за ябълката: в някои схеми се препоръчва сурова, но по-често се среща мнението да е леко термично обработена. Ако е прясно пюрирана, ябълката не е лесносмилаема (заради целулозата и пектина). Ако е под формата на сок, той също може да бъде агресивен за стомаха.

Консумират се до 15-20 мин. след разрязването, почистването и пасирането, след това пресните плодове имат много малко витамини в резултат на окислителните процеси.

Има и научно обосновани теории, че е добре да се предлагат за начало пресни плодове, типични за местните географски ширини, но практиката по-скоро не доказва правотата на тези теории.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311302.msg8056233#msg8056233

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 08:48 от heureuse

Общи условия

Активация на акаунт