Ползвали ли сте WELEDA-масло за перинеум???

  • 40 253
  • 187
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 691
Не знаех, че има специално масло... Ние с мъжо ползвахме масло срещу стрии, щото и без това с такова се мажех Simple Smile Пък наистина масажчето беше само началото  hahaha и обикновено стигахме до тортата, че и до черешката.
Накрая епизиотомията не ми се размина, но не защото имаше нужда - изобщо даже нямаше нужда!, ами защото там, където раждах правят епизиотомии на всички наред - особено ако са първескини (нищо че родих 4 седмици по-рано и съответно не можеше да се очаква голямо бебе - беше 2,600).

# 46
  • Мнения: 2 567
Ползвах го и определено го препоръчвам! Тук едва ли има акушерка, която да не убеждава за това масло и масаж, явно има защо! Нямам грам шев, смятам, че до голяма степен се дължи на това.  Peace
Честно казано не разбирам защо останахте леко шокирани след превода?! Идеята е тъканта да се разтяга леко и постепенно, колкото по-еластично стане мястото, толкова по-добре. Peace Странно ми е, че в България се тръби за секцио наляво-надясно, а стане ли дума за естествени неща, народът се облещва Shocked Същата реакция постигнах и като споделих за масажа и маслото в моята отчетна тема преди 4г.
Леко раждане на всички Hug

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 18:13 от _ШоШи_

# 47
  • Мнения: 3 092
не съм ,  не знаех ...иначе не виждам защо не   Simple Smile
Леко раждане !  bouquet

# 48
  • Мнения: 2 013
Накрая епизиотомията не ми се размина, но не защото имаше нужда - изобщо даже нямаше нужда!, ами защото там, където раждах правят епизиотомии на всички наред - особено ако са първескини (нищо че родих 4 седмици по-рано и съответно не можеше да се очаква голямо бебе - беше 2,600).
[/quote]

Къде си родила?Кажи коя е тази кладница че да не попадна там???????Че съм и първескиня!!!!!!!!!!!!!!! #Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 2 613
Разпечатих си превода, връчих го и мъжа ми да го прочете Embarassed
После се опитахме да го приложим, засега с обикновено масло, че нямах време да търся Веледата.
Не зная до колко правилно го прилагаме, но мисля, че с времето ще свикнем, а и си мисля, че все накакъв положителен ефект би следвало да има.

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм ползвала-даже не съм и чувала за това

# 51
  • Мнения: 2 013
Мами,срам не срам трябва да кажа че от тези масажи и разтягане,получих бяло течение.Сега не знам на какво се дължи?!Да не би на това че влиза вътре...? ThinkingНормално ли е?

# 52
  • Мнения: 233
Мами,срам не срам трябва да кажа че от тези масажи и разтягане,получих бяло течение.Сега не знам на какво се дължи?!Да не би на това че влиза вътре...? ThinkingНормално ли е?

Ако си го правила масажът по инструкциите, не би трябвало да е от него!
Иначе, по време на бременността си има едно бяло течение, което е съвсем нормално. Дължи се на увеличеното количество млечни бактерии, доколото си спомням. Да не ги бъркаш двете?
Пък, ако си много разтревожена, бягай при гинеколог да те види!  Peace

# 53
  • Мнения: 2 013
Мами,срам не срам трябва да кажа че от тези масажи и разтягане,получих бяло течение.Сега не знам на какво се дължи?!Да не би на това че влиза вътре...? ThinkingНормално ли е?

Ако си го правила масажът по инструкциите, не би трябвало да е от него!
Иначе, по време на бременността си има едно бяло течение, което е съвсем нормално. Дължи се на увеличеното количество млечни бактерии, доколото си спомням. Да не ги бъркаш двете?
Пък, ако си много разтревожена, бягай при гинеколог да те види!  Peace

Ами може и нормално да е де да знам.Аз до преди да прочета как точно се прави масажа не бях бъркала "там" и сигурно за това не ми е направило впечатление  Thinking

# 54
  • Мнения: 2 013
Течението се засили?!Лигаво е,но не е постояно?!Дали пък не е грешно да се ползва "вътрешно?" newsm78

# 55
  • Мнения: 1 132
Позлвах маслото на Веледа, но въпреки това имах доста разкъсвания. Но и дъщеря ми се роди с доста голяма глава -обиколка 38 см.  Crazy

# 56
  • София
  • Мнения: 6 120
А наистина ли се прави с палци? Не е ли по-удобно с показалци или средни пръсти??

# 57
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За пръв път чувам за такова нещо.  Embarassed
и аз newsm78

# 58
  • Мнения: 2 013

То е ясно че всички го чуваме за пръв път!!!

# 59
  • Мнения: 233
Позлвах маслото на Веледа, но въпреки това имах доста разкъсвания. Но и дъщеря ми се роди с доста голяма глава -обиколка 38 см.  Crazy
Маслото все пак не прави чудеса Wink Но, помага значително!! А и бебчето ти е било големичко.  Thinking Има също значение и как е минало самото раждане. Ако е излязло много набързо бебето, мускулите са нямали достатъчно време да се разпънат добре, затова може да се е получило разкъсването. В такива случаи, няма спасение, за жалост. Така че, освен масла, масажи и тем подобни, много зависи и как протича раждането.  Peace

**Rbaby1**, като се притесняваш, по-добре спри с масажа!  Naughty Или просто масажирай само външно. При следващия контролен преглед при доктора ти, той ще ти каже имаш ли основания да се притесняваш. Но, като му кажеш, че правиш подобен масаж, нищо чудно да те изгледа малко скептично Wink Много лекари и акушерки в БГ все още не са чували за подобно нещо, камоли и да го препоръчат.

Общи условия

Активация на акаунт