ЮНИ още е далече, но нетърпеливо чакаме своето човече! Тема №2

  • 12 171
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 59
 и аз ще се включа за килограмите, незнам как ще се оправя с тях но ми се хапва доста , а да ви кажа не съм се мерила от 2-3 месеца но все си мисля че все още нещатата са под контрол. Само дето ми излизат киселини от всичко което хапна, дори от плодове и зеленчуци. Кажете как се справяте с киселините ако имате такива?

# 61
  • Мнения: 31
   Здравейте мами,
гледам, че отбора се увеличава и това е много готино! реших да споделя, че утре съм на лекар на първи преглед след този за установяване на бременността и малко ми е притеснено... толкова неща изчетох, че съм полупсихясала вече...какви ли не глупости ми идват на ум /лекаря ми беше казал да не бързам да се радвам и аз още не смея да повярвам на чудото!/ днес ходих при личната докторка и тя ми сметна термин 06.06.2009, което доста ме обърква- според всички видове калкулатори съм на 16.06.- първи ден на последен цикъл- 09.09., предполагаемо зачеване- 23.09.! както и да е, за мен датата не е от решаващо значение, по- важно всичко да е наред. Засега се чувствам УЖАСНО, обаче Sad от последния път като писах не съм повръщала, но затова пък ми се гади НЕПРЕКЪСНАТО!!! вече незнам какво да правя и къде да се дяна, взех да се чудя дали ще издържа  Cry спазвам всички видове съвети- храня се начесто със съвсем малки порции, но въпреки всичко, няма подобрение. Последната ми надежда е в гинеколкожката утре, дано намерим някакво решение, поне от време на време да има почивка от гаденето. Да си призная се чувствам неспособна да си изпълнявам и най- елементарните задължения. Другото, което сериозно ме безпокои е, че тази седмица съм болнични и предстои да кажа на шефовете защо!!!  Confused Вие как има го сервирахте??? Аз съм от 9 месеца на тази работа и сега ми е леко неудобно, че ще отсъствам. Всъщност... незнам , май съм прекалено съвестна  ooooh! някой да ме посъветва нещо?!?!?
гледам, че съм се отплеснала в писане, хубава и спокойна вечер на всички и предварително мерси за съветите!

# 62
  • Мнения: 1 475
     Здрасти Airina, моите шефове разбраха днес, исках още малко да поизчакам, ама колегите-клюкари са ме изпреварили, та след  това им казах и аз! Единия шеф пита, кога  ти е термина Laughing  и като  разбра че е зодия Рак, направо му направи личностна характеристика ooooh!,  а то милото още не му се е оформило сърчицето, вече беше обсъдено, явно цял живот така ще му върви, да го обсъждат/на втория ден, от както разбрах, че съм бременна, давах интервю по Би Ти Ви Embarassed/- щяло, да бъде голяма клюкарка, нямало да създаде добро семейство, единственото хубаво дето каза за зодията, е че са много привързани към родителите си и че няма никога да ги изоставят/той така си избира персонала според зодията/. Каза, че ако се чувствам зле, няма проблеми да закъснявам и да отсъствам, при което му казах, че засега нямам проблеми да чукна на  дърво, при което той най-компетентно ми заяви, че няма и да имам, щом от самото начало не съм имала!! Joy

# 63
  • Мнения: 165
Благодаря на всички за съветите!Май няма да се мажа с Фастум или други от сорта, че наистина загряват, а не е добре.Все пак ще питам док за друг начин за облекчаване.
Airina, ние с теб сме на една дата Simple SmileНа мен също ми се гади доста, почти през целия ден, но вечер е най-зле.Моя шеф още не знае, но смятам другия месец да му споделя  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 143
ехеееее.. ама вие днеска доста сте се постарали с темичката браво smile3501
Виждам още нови попълнения в нашите бременни редички честито и лека бременност newsm10
Славена с тебе мисля че,се познаваме от една от Варненските срещи  Wink

Аз да се похваля сега днес ходих на преглед и за щастие гадния грип не е оказал влияние  вnewsm44 и вече си имаме Two Hearts  много съм щастлива и малко по-спокойна.
Относно гаденето за сега да чукна на дърво ми е спестено но пък много ми се вие свят и се задъхвам newsm78 някой ми беше казал че,било от ниско кръвно Thinking някой им ли такива проблеми Rolling Eyes
Лека вечер на всички  bouquet

# 65
# 66
Михайлова, не се притеснявай, аз цялата първа бременност бях така. Хапвай сладичко и ще ти е по-добре.

Да се похваля, днес изядох една шоколадова вафла и изпих едно сокче и не ми се гади Simple Smile Ама май ми тръгнаха леки киселини Sad Много рано - предната бременност чак в пети месец започнаха.

Относно киселините - малко сода за хляб във вода, ама помага до следващото хапване.

А за гриповете пийте предимно хомеопатични особено след 3-ти месец - мен така в 6-ти месец ме беше хванал вирус и с осцилококцинум го пресякох навреме. Ама за най-сигурно си се пазете.

Има ли вече храни, които ви се ядат, а по принцип не сте им почитатели? Аз предната бременност бях луда за кренвирши и не можех да погледна маслини - преди да забременея беше обратното.

А сега само шоколадови вафли ми се хапват и от миризмата на киселото мляко много ми се повдига.

Е, "баткото" ме вика.
Чао чао за сега!

# 67
  • Мнения: 989
Добро утро на всички коремчета!Как се чувствате тази сутрин?Аз през тази част от деня се чувствам най във форма.
Относно предпочитанията към храни и моите вкусове леко се поизмениха.Преди обожавах айран,а сега вкусът му не ми харесва особено.Постоянно ми се прияжда и попара със сирене.Иначе ми се хапва и сладко,и солено.Но вкусът на пастата за зъби направо ме отвращава.Едва си ги мия.Аз досега не съм имала проблеми с повръщането,макар че снощи бях на косъм.

# 68
  • Мнения: 9 814
Добро утро и от мен.
polito_87 , аз пък ненавиждах айран, а сега пия по два-три на ден.
Всеки ден откривам че ми се ядат разни неща, които преди не обичах.
С първата си бременност не бях така. Тогава вкусовете ми не се промениха особено.
 

# 69
  • Мнения: 9 814
Ето малко полезни линкове с курсове за бременни:
http://www.roditeli.info/ - София
http://www.rodi-mechta.com/ - Бургас
http://dkc2-plovdiv.hit.bg/mami/mami.html - Пловдив
http://www.holisticabg.com/pages.php?lang_id=1&page_id=70&curr_node=8 - Велико Търново

# 70
  • Мнения: 1 475
    Добро утро и от мен, момичета!! Simple Smile

    Аз съм от тези , дето и преди и сега пият много прясно и кисело мляко! И слава богу, защото освен мляко и банани и портокали, единственото дето много ми се яде и сигурно, чак прекалявам, ям много кюфтета, които приятелят ми приготвя, през ден го карам да ми прави, ям ги, като бонбони без нищо/преди не обичах кюфтете/ Sick. Другото, което започна да ми прави впечатление, сутрин започнах да се събуждам към 5-6, преди спях до към 8 и се събуждам много гладна, пък нищо всъщност не ми се хапва, преди закусвах чак към 11-12ч.
  Сутрин  почна да ми се повдига вече, втори ден, докото се возя в трамвая за работа и ми се сгажда, не от миризми, незнам и аз от какво!!

# 71
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета! Честита ни нова тема! Специални поздрави за авторката  bouquet
Честито и от мен на новите момичета и лека бременност!
И мен грипа не ме подмина, а може и настинка да е, защото при мен се прояви с главоболие и хрема.И днес ми е петия ден и като, че ли всичко е отминало.
Аз на моя работодател му казах, като бях в 8 г.с. без заобиколки. Помолих го да ми вдигне осиг.доход/т.е  да ме осигурява на реалната ми заплата/ и му обясних причините. За моя щастие той се съгласи.Това е. И от тогава тая тема повече не е обсъждана. Нито аз имам други претенции, а и той дипломатично не е казал на никой друг.
Приятен ден ви желая!

# 72
  • Мнения: 9 814
Да, това с казването на работодателя предстой и при мен.
Въобще не знам как ще реагира и наистина се чудя кога да му го кажа?
Има ли опцията да прекъсне трудовият ми договор като разбере, че съм бременна?

# 73
  • Мнения: 2 106
Добро да е утрото и от мен!
Макар, че мойто не е от най-добрите, това гадене сутрин ме побърква Confused
Слава Богу през деня не е толкова зле...В събота съм на лекар за да чуем сърцето и се надявам всичко да е наред! Засега нищо конкретно не ми се прияжда, но пък ужасно ми се пие Швепс-Битер лимон, който за съжаление се оказа, че вече не се произвежда - мъжа ми обиколи почти всички магазини във Варна, с цел откриването му, но уви...
Михайлова, за съжаление съм ужасен физиономист и не мога да стопля кога сме се виждали, но това е поправимо - като гледам колко сме много от Варна за юни, ще организираме по-нататък някоя опознавателна среща Grinning

# 74
  • Мнения: 25
ХЕЙ ДОБРО УТРО И ОТ МЕН НА ВСИЧКИ МАМИ!

виждам, че повечето от нас не се разминават с гаденето! Вчера обсъждахме доста темата, но каквото и да се прави НЯМА ДА НИ СЕ РАЗМИНЕ МАЙ!

Много хубава тема сте подхванали за работодателя и съобщаването на новината! На всички, които са го направили -Бравооо! Аз чакам някой удобен момент....в и-нет пише, че е много подходящо да се съобщи примерно след някъкав успешен проект или успешно свършена работа. Аз не работя с много колеги, сама съм в стая и това донякъде е добре защото ако има хора покрай мен със сигурност ще се усъмнят....и клюки както при somebody - гадноо!
Какво работите момичета???
Аз съм мениджър във рекламна агенция и мн си харесвам работата!Всички трябва да искат по-висок осигурителен доход!!!!!!! аз дори мисля да си довнасям...

Общи условия

Активация на акаунт