Отговори
# 30
  • Мнения: 492
Вили, знам какво значи операция, пък било и "рутинна", както ги наричат. Но вече е минало и ти пожелавам бързо да забравиш тези неприятни моменти. Сега пожелавам бързо възстановяване на Наско и вече никакви такива работи.  Naughty   Hug

# 31
  • Мнения: 2 122
Лили, браво- и аз съм така, винаги казвам добре съм и се усмихвам широко, прекрасен е самия факт, че имам такова добро семейство, страхотен мъж, прекрасно дете. Всичко друго са подробности, които са допълнение. Ядосват ме много неща, но бързо ми минава и не смятам, че трябва да се натоварвам продължително с тях, а пък още по-далечна ми е мисълта да се оплаквам на хората за всяка случка в днешния ден. Всичко е преходно, а малките моменти- щастливите погледи на децата, влюбения на съпруга, усмивката на непознатия- ето за такива моменти се радвам, че съм благословена да преживея.

# 32
  • Мнения: 492
Лили, браво- и аз съм така, винаги казвам добре съм и се усмихвам широко, прекрасен е самия факт, че имам такова добро семейство, страхотен мъж, прекрасно дете. Всичко друго са подробности, които са допълнение. Ядосват ме много неща, но бързо ми минава и не смятам, че трябва да се натоварвам продължително с тях, а пък още по-далечна ми е мисълта да се оплаквам на хората за всяка случка в днешния ден. Всичко е преходно, а малките моменти- щастливите погледи на децата, влюбения на съпруга, усмивката на непознатия- ето за такива моменти се радвам, че съм благословена да преживея.
Абсолютно  Peace
А да ти кажа, че сега с второто дете сякаш още повече оценявам тези малки нещица и им се наслаждавам много. Дори малко ме е яд, че се връщам на работа и ще съм по-далече от децата, ама няма как ... от друга страна и това си има добрите страни ... и така.

# 33
  • Мнения: 79
Здравейте мацки!
Много хубава темичка сте подхванали.За радостите и приоритетите в живота.Ще се опитам накратичко да ви разкажа нещо, което прочетох преди време.Може и да сте попадали на него.
Един професор влязъл на лекции с голям буркан.Сложил вътре няколко камъка и попитал студентите дали буркана е пълен и те отговорили - да.После той изсипал вътре шепа дребни камъчета,които заели място между по-големите.Отново попитал студентите дали буркана е пълен и те отново отговорили с да.Професорът изсипал в буркана шепа пясък и пак попитал студентите дали е пълен буркана и те пак отговорили - да.Тогава професорът излял в буркана една бира и студентите се разсмели и попитали за какво е всичко това.Професорът отговорил,че големите камъни са важните неща в живота - семейство,деца,родители,приятели.Дребните камъчета са дома,работата, колата, а пясъка са всички онези екстри,които смятаме за важни, но без които всъщност можем да живеем.Ако изсипем първо пясъка в буркана няма да остане място за действително важните неща, без които живота ни няма смисъл.Студентите мълчали и само един се обадил: "А защо беше тази бира накрая?" Професорът се засмял и казал "С нея исках да ви покажа,че колкото и пълен да е живота ви винаги има място за една бира с приятели." Simple Smile))
Радвайте се на децата си и семействата си защото това са големите камъни.Вярно е че понякога малките камъчета обръщат колата,но аз винаги съм вярвала,че най-важно е да сме живи и здрави всичко друго е поправимо.
Целувки и прегръдки от мен на всички съфоромки.
Вили, много се радвам ,че всичко лошо е вече зад гърба ви. Hug
Лили, завистта е най-черното чувство и убива радостта от живота.
Отивам да дочета старата тема и да видя как е изкарала сладката Калинка втория ден на яслата.За първия прочетох, но не можах да пиша,че ни е мноооого бавен нета на работа.
Лека нощ от мен.

# 34
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Вили, добре, че всичко е вече зад вас.

Гери, каква е тази игра "Балонът се надува"?

Аз също се старая да мисля позитивно. Нека всички продължаваме да си пишем в темата Hug

# 35
  • Мнения: 299
Аз също се старая да мисля позитивно. Нека всички продължаваме да си пишем в темата Hug
Напълно съм съгласна и аз Hug

# 36
  • Мнения: 907
Дени, това е онази детска песничка "Балонът се надува, надува, надува, надувайте момчета, да стане на парчета, пук!" - докато се пее децата се въртят в кръг хванати за ръце като на хоро, а на пук трябва да клекнат (за по-големите деца - който клекне последен, изгаря от играта).

За дребните радости - мисля, че е много важно да ги виждаш и усещаш. За това, че близките са наи-важни - всички го знаем, но понякога за съжаление го усещаме най-силно когато се появи някакъв проблем.

Хайде, вече ще лягам. Лека и спокойна нощ на всички!

# 37
  • Мнения: 492
И преди да легна и аз искам да ви кажа, че наистина ви чувствам адски близки и много ми харесва да си бъбря за нещо свежо, просто да си помърморя или пък да дискутирам нещо важно именно с вас.
И след излиянието ми:
Лека и мека на всички  Hug

# 38
  • Мнения: 84
Вили, чак ми се сви нещо в стомаха като четох за операцията ви. Хубаво че всичко вече е зад гърба ви.
Дакра, това което си написала е наистина много точна метафора за нещата от живота. Малките неща са важни, и то много, но най-важното е да има около теб хора, които заедно с теб да им се радват и да ги оценяват.
Тази игра "Балона се надува..." е любима на Раличка и двете дечица дето ги събраме да си играят. Като дойде време за "пук" и Рали вика "клякай!" и всички клякат, а само тя стои права и се хили.
Да ви кажа какво ни се случи днес. Сутринта като се наспа Рали, облякох я, оправих спалнята и отидох да и направя закуската. Отворих прозореца да се проветри. Рали тичаше насам-натам и се чудеше каква да я свърши рано-рано. По едно време нещо се укроти и я чувам да си приказва: "коте - багай, коте - долу, коте ила, там" Като поглеждам - някаква котка!?!?!? При нея, на земята. Седи и я гледа и се търкаля, глези се такава една и се омилква около нея, а Рали и бърбори и я побутва да ходи някъде. Направо настъхнах! Оказа се че това е домашното коте на съседа. Гледат го вътре и го пуснали малко на двора.  А ние живеем в къща и спалнята е на първия етаж, та котето решило да изгризе мрежата на прозореца и да дойде на гости. След като ми минаха какви ли не мисли как можеше да издере Рали... видях че котето е много добричко и гальовно и ме напуши на смях като ги гледах как се разбират. Върнахме котката, а Рали горката цял ден обикаля около прозореца  вика "коти, там, туп долу".
Хайде лека нощ от мен.




# 39
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Добро утро от нас!
Ето кафето за старт на седмицата:



Тази игра въобще не бях я чувала, звучи интересна. Но ми се струва,че момиченцата от форума тук са по- напред в развитието си. Ние само в моторика го раздаваме напредничиво, а и малко с говоренето вече.

Целувки  bouquet

# 40
  • Мнения: 413
Дакра,Много точни приказки Peace
Гери,сетих се,че исках да ти пиша относно кухнята ти-страхотна е Peace(но забравих Tired)
 Ето нещо и от нас.Вечер моето слънце като заспива и започва да ме разпитва за тати,писито и бао-бао.И аз отговарям,че всички спят.Ходихме на лозето уикенда и задминаваме една каруца с магаре и Габи вика и сочи с пръст бао-бао Laughingна магарето hahaha(горкото напоследък не е виждало друго животно освен кучета и котки)
 Желая на всички ползотворна и позитивна седмица Hug

# 41
  • Мнения: 250
Добро утро момичета

Паста за зъби използваме Ненедент-тази която може да не изплакваш.Исках да ви питам  какви четки за зъби ползват децата?Тишо още със силиконовия накрайник го мия,защото има само 10 зъба и е щадящ венците.
Вода давам на Девин-розовия етикет,но понякога и друга мин.вода каквато ние пием.
 vili_ap радвам се че всичко при вас е минало добре.Бързо възстановяване на Наско и всякакви такива болести и интервенции вече да са далеч от вас и от всички дечица.

Единственото което искам да кажа във връзка със спора който се заформи тия дни е:Ще се радвам ако отношенията в темичката ни останат каквито бяха-приятелски,и всички пишат както досега.  bouquet

"Балона се надува" и Тишо обича да играем.Вчера като разглеждахме книжките с животни,без въобще да съм го карала започна да целува котенцето като стигнахме до него.Много ми е смешен.Той също се опитва да говори и дори последната седмица ми се струва че изведнъж порасна.
В събота вечерта обаче пак ми вдигна Т,а уж беше пооздравял.Нещо не можем да се отървем от тия болести откакто тръгна на ясла.Тази седмица ще се гледаме и оздравяваме и живот и здраве,следващия понеделник пак ще е в ясленските редици.

Хубав ден.  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 988
Днес сутринта се возихме с Ева и изпяхме "Балона се надува" поне 100 пъти, а Ева участваше основно с "Пук!"
Изкарахме страхотен уиленд. Забавлявахме се много, но за да не е всичко прекрасно, Владислава се поряза много дълбоко с една ампула витамин C. Добре,че се срещнахме с един приятел-лекар, който я заведе в болницата и й залепи пръстчето. Слава Богу, няма по-сериозни поражения освен раничката.
Целувки и прекрасна седмица на всички! Hug

# 43
  • Мнения: 2 989
Вили, радвам се, че операцията е минала успешно, бързо и леко възстановяване на Наско. Понякога това да се реши в момента за операция е по-добре, защото не се притесняваш дни наред за уречената дата. Аз така родих Ния на 08.03, не беше предвидено, трябваше секциото да е на 21.03, но сутринта като отидох на запис на тонове и набързо ме приеха и после я извадиха. Докато се притесня какво става, вече беше факт.
Вава, дано пръстчето на кака Влади зараства бързо.
Страхотна случка с котката е имала Рали. Laughing
Тишо да оздравява бързо.
Ния също харесва "Балона се надува", опитвам се като няма деца да я уча да играе сама.
При нас засега няма особено подобрение в съня, по точно безсънието, и състоянието. Хремата продължава. Днес пак ще я заведа да я видят. Дано се оправяме.
Исках да ви споделя идея за играчка. На Ния й подариха един надуваем фотьойл и онзи ден го надухме. Голяма забава пада, качва се, друса се върху него, обръща го, дивее на воля. Сигурна съм, че повечето сте ги виждали или може би имате, но да споделя. Снимах я, но не съм качвала още снимки, ще пусна по-нататък.
За водата - пие розов Девин основно.
За зъбите - май ние сме изостанали. Още не й ги мия с паста за зъби. Само с четка, с която повече си чеше венеца и да си призная някои дни забравям.  Embarassed Ния има само осем зъба, време ли й е вече за паста. Иначе много благодаря, че споделихте за пастите.
Мини, казала си го страхотно, а историята с разказа на професора от Дакра за приоритетите е наистина страхотна, не я бях чувала.   bouquet

# 44
  • Мнения: 79
Цитат
За дребните радости - мисля, че е много важно да ги виждаш и усещаш. За това, че близките са наи-важни - всички го знаем, но понякога за съжаление го усещаме най-силно когато се появи някакъв проблем.
С пясъка исках да визирам по-скоро неща от типа на дрехи, обувки и други неща от типа.Не че понякога човек няма нужда и от това.Всички знаем, че понякога едно "парцалче" може да ти повдигне малко настроението Joy.А за дребните радости съм напълно съгласна.Човек трябва да ги забелязва и да им се радва.
ДАН , при нас лятото и мухите даже бяха бау- бау Laughing
bambi mama , дано бързо се оправи момчето Hug
За водата - аз да си призная честно си давам от чешмата и то много отдавна.

Общи условия

Активация на акаунт