Подкрепете активното естествено раждане в БГ!

  • 130 600
  • 3 189
  •   1
Отговори
# 3 180
# 3 181
  • Мнения: 286

еха, чудно, аз още месец и половина имам да бременея, можеше и по-рано да се сетя да я потърся тази тема Simple Smile

# 3 182
  • Мнения: 201
Без да ни казваш става ясно, че не си чела темата  Laughing . Има и то голям. Вместо естествено раждане, жените раждат принудително, опасно за здравето на бебето и майката, под силен стрес, с рязане на гениталите, бърникане с ръце и железа в "интимните " части, които явно са интимни при бебеправене, но не и при раждане. Използване на ненужни медикаменти и практики, които сериозно застрашават цялостта на родилката и бебето.
 Бременността е болест, почти никоя жена няма право да бъде информирана и знаеща как протича раждане, защото няма медицинско образование за акушер-гинеколог. Работата на жената е да диша, когато и позволят и да не диша, когато и забранят. Напъва при команда и лежи така, както бива инструктирана. А, и има определени часове, в който тя ТРЯБВА да роди. Има ли неблагоразумието да се вмести в тях, лошо и се пише - манипулации, интервенции... абе изнасилване и осакатяване, но все пак лекаря има среща в 13 часа, не може да чака. А и  да не е единствена в болницата.

Ъъъ, за естествено раждане ли говорехме? А, не. Това е ужасно болезнено, вървиш по ръба на смъртта, не се знае в какъв вид ще излезе бебето ти(защо не и със счупен череп), освен това пораженията по интимните части са... майко мила! Гледката никак не ми е естествена.

За съжаление описаното не е никак преувеличено.Точно така стоят нещата.Не мога да проумея как сме принудени да се чувстваме като добичета в кланица,когато влизаме в родилното, за да ни се случи уж най - прекрасното нещо за всяка жена.

# 3 183
  • Мнения: 20
Тъй ли? Какво имаш предвид? Нещо до февруари  2011 ? Sunglasses Или говориш за 2012, когато ще е голямата промяна  Laughing
Skrech, нещо конкретно ли имаш предвид за тези дати или...?

# 3 184
  • София
  • Мнения: 2 348
Съвсем конкретно  Grinning . Тогава(или март) смятам да раждам и не смятам да е като първия път. Хайде успех ми!

А другата дата за никого не е тайна  Laughing  Нъл' света ще стане чисто нов  2012 Mr. Green

# 3 185
  • Мнения: 20
Ахааа, ясно Simple Smile Успех, skrech! Със сигурност няма да е като първото раждане - вече знаеш повече, а пък да не говорим, че организмът ти и той Simple Smile Опитай се да говориш с тях преди да са тръгнали сериозните контракции и да кажеш на какво държиш най-много. Все с нещо ще се "примирят", което си е успех. Аз напаравих грешката, че им казвах в момента на случката и нямах сили да се разправям и моля прекалено дълго. А и им идва като гръм от ясно небе.

# 3 186
  • Мнения: 176
Подкрепям с две ръце и два крака (щото само толкова имам)  Laughing Аз също заради страховите истории, които бях чула и чела реших да родиа в Англия, а и имах възможност. Имах страхотно раждане, без излишни интервенции и медикаменти, без стрес, майка ми и мъжа ми присъстваха през цялото време на раждането, бях в самостоятелна стая, имах на разположение акушерка, която през всичките 14 часа от моетя раждане стоя до мен да ми изчислява контракциите през колко време са и да ми мери кръвното, предложи ми всякакви натурални начини за обезболяване като седене на топка, вана, ароматерапия и т.н., без клизми, напротив през цялото време бях много гладна и си ядох 5-6 пъти поне, без да ме карат да напъвам, започнах да напъвам чак когато бебето само започна да се избутва, без да ме натискат по корема и да ми крещят като на помияр. Всичко беше отлично и имам страхотни спомени от моетп раждане, а дори и болката беше съсвем търпима без стрес и лошо отношение. Затова моето раждане ми беше за пример, че може да не си плащаш, за да ти "обърнат внимание", може да родиш голямо бебе (4230 гр.) БЕЗ насилване, железарии и секцио САМО с един външен шев на кожата на трамните устни. Така, че препоръчвам на всеки, който има възможност да роди на друго място, няма да съжалява. Чела съм за подобно естествено раждане във почти всички европейски страни, явно това е практика все още само в БГ.  Peace

# 3 187
  • Мнения: 1 071
Подкрепям активното раждане!

# 3 188
  • Мнения: 2 401
Поздравления bebolinka, много хубаво звучи! А пък ние тук само ще си мечтаем! Sad

# 3 189
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Беболина, много се радвам, че си имала прекрасно раждане!   bouquet

Country Life, не знам дали не ти е късно, но можеш да погледнеш и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=455469.0
Абстрахирай се от името - в темата (както и в предните теми) има много полезна информация кое е нормално и кое не, как се случват нещата, алтернативни методи за справяне с болката и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт