Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 3

  • 68 135
  • 543
  •   1
Отговори
# 540
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
За кожните тестове- моите алерголози твърдят, че теоретично има вероятност да отключат алергии, но само при по- малките деца и по- специално за алергии към храните. За полени, прах, мухъл- нямало опасност.
При всички случаи мисля да ги ограничавам вече. Малкият толкова много са го тествали, първия път нямаше годинка и лекарката го тества за някакви безумни храни, които той така или иначе нямаше да опита поне още 2 години.

# 541
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
Здравейте момичета.Моля ви за помощ и мнение.Даниел е на 7 години и от към 3 годишен прави спазъм при ОВИ.Лекувах го с Вентолин когато е така , а през останалото време,ако се разкашля с Зиртек,за кратко Има доказана алергия към доста неща.преди два дни пак тръгна хрема и от там направи силен спазъм и аз потърсих мнение от пулмолог.Водих го при Д-р Куфарджиева ,тя го хвана точно в момент на спазъм и ми предписа един месец Флексод,ксизал и безпрекъсване Сингулер.Когато се върнах и казах на педиатърката ,която го гледа от малък и знае за всеки негов проблем,тя не се съгласи за Сингулера/ досега не е  видяла дете с подобрение от него/ и е на мнение само помпичката да ползва поне 6 месеца.После ни изпрати на консултация в дет.белодробна клиника,там беше Др Желева,тя категорично е против за Флексодида и също написа терапия със сингулер.И така вече ще се побъркам-от една страна не ми се иска да започваме помпичката,но казват че всеки следващ пристъп може да е по зле положение ,а от друга знам че на Сингулира не е сигурно действието и му трябва време за да подейства.Моля ви за ваше мнение ,кое е по добре да направя и коя лекарка да послушам

# 542
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз съм с две ръце за лечението предписано от Др. Куфарджиева, за да нямате проблеми по нататък предприеми нещо още сега, за да има резултат за в бъдеще! Hug НО все пак ти си решаваш. Ние сме на Сингулер вече трети месец - два месеца без никакъв пристъп иначе в продължение на една година почти, бяхме четири пъти в болница със силни пристъпи и през десет дни все сме били на Вентолин инхалации. Сега два месеца сме добре, наскоро обаче имахме хрема и започна да кашля, но нямаше нито спазъм нито пристъп и само с Вентолин овладяхме нещата. Предполагам, че е от Сингулера и се надявам и занапред да ни действа добре! Hug

# 543
  • София
  • Мнения: 2 262
Заповядайте в новата си темичка: 
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 4
Заключвам тази!

Общи условия

Активация на акаунт