Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 3

  • 68 183
  • 543
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 219
Добре дошла и дано всички се преборим с тази напаст....
Направо ми настръхнаха косите, като четях темата ти!
Аз си мислех, че тук сме зле.... не че това е успокоение #Cussing out

Аз съм лекувана в Германия от скулиоза, благодарение на което имам нормален живот, но...... явно и там има проблеми!

# 526
  • Мнения: 2 070
и моето дете се дави още.все си мисля че е от секрети от носа,защото хърка и преглъща все едно, пие вода на големи глътки.обаче днес ще я заведа и на пулмолог.направо се побърквам вече.

# 527
  • Мнения: 219
Пали, дано се намери адвекатно лечение, което да помогне,хче аман #Cussing out

# 528
  • Мнения: 1 812
Пали, четох че май вие сте ходили при д-р Мустаков и не сте доволни?
А при Куфраджиева ходихте ли?

Исках и да споделя (може и да го знаете), че д-р Тихомир Мустаков, който сега преглежда е синът на известния д-р Богдан Мустаков , който е бил светило (Бог да го прости). Та покрай името на баща си много хора се бъркат, за кого става дума. Сигурно и синът е добър, не знам.

# 529
  • Мнения: 3 146
Злобара де Мон , радвам се, че дойде при нас!  bouquet

Gigi, да и аз имам подозрение, че много хора се бъркат, а то не става дума за един и същи човек...

Пали, после веднага пиши какво е станало! Heart Eyes

Уф, това гърло... МОят си е на 5-те лекарства сега, но вчера се побърка от някаква суха кашлица (а Еуреспалът го пие 4 пъти на ден Shocked) Вече съм в абсолятно неведение... Чакам просто да дойде 26-ти, че да ходим пак при Кирилова и да се решава за тази сивица...

# 530
  • София
  • Мнения: 1 546
Е аз писах..писах... Whistling Хайде пак.
Посетихме алерголог да видим след тестовете какво да правим. Отидох в провинцията, и там се намират добри специалисти. Вече имам няколко съвпадащи мнения  ( гастроентеролог, пулмолог и интернет) и мисля да действам. Схемата е следната: една година без прясно и сухо краве мляко във всякакви продукти. Една прочистваща диета от 10 дена без никакво млечно и после захранване. Всяка седмица нов млечен продукт, като кравите най-последни. А за астмата каза, че тази алергия към домашен прах н е е изненадваща. Според него внимателно може да спрем Фликсотида и да останем на Сингулер. За него е най-подходящото лекарство. Смята, че ще израсте алергията. И дано да се окаже прав. Peace
Само сега съм в голяма чуденка за детската градина. Как да отида напролет и да им кажа ами не давайте прясно мляко на детето ми, кремчета и...разни там бисквити и дрън-дрън други изкушения. newsm78 Rolling Eyes newsm78

# 531
  • Мнения: 2 070
dama ,и аз се надявам да го израстат,въпреки че Мустаков ми каза-че няма такова нещо ,като израстване(буквално).за граината,казваш им без да се притесняваш.има много дца с алергии за съжаление и госпожите се съобразяват.в нашата група има детенце с алергия към мед и билки.изобщо не ги консумира.майката е предупредила за чая,и детето пие компотче.ние сме утре на пулмолог.оказа се че лекарката работи само до обяд

# 532
  • Мнения: 1 812
dama ,и аз се надявам да го израстат,въпреки че Мустаков ми каза-че няма такова нещо ,като израстване(буквално).

Израстване, какво се разбира по израстване? Имам чувството, че всеки си го представя по различен начин (и е нормално)?
Понеже мъжът ми е с алергична астма от малък, за мен той я е израстнал, защото в момента само при смяна на сесоните кашля, не прави пристъпи, не се дави, няма секрети, не пие нищо. Но тои и пуши доста, та и от това.
Та за мен това е жив пример за израстване.

Пак имам въпрос - ако не дай Боже, ми се наложе да ходя по спешност в болница с малкия, в коя трябва да отида?
Може ли в Окръжна? Или само в Александровска?

# 533
  • Мнения: 426
По-добре в Александровска

# 534
  • Мнения: 752
Аз вече ходя в Токуда по спешност. последните два пъти там лежахме и сме диспансеризирани там.

# 535
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз вече ходя в Токуда по спешност. последните два пъти там лежахме и сме диспансеризирани там.
И аз също и съм много доволна и от отношението и от лечението.
Единствено последния път като ходихме - беше през декември една нощ към три часа, че малката много повръщаше и явно я болеше много силно коремчето, та останах разочарована от лекарката която беше дежурна, щото ни прати в къщи под предлог че нямали места, а ние явно не бяхме нещо сериозно болни и я беше страх да не се заразим с някой вирус. Абе незнам какво беше, но и мина още на другия ден, та добре че не останахме.
Но то да ви кажа при различните болести и различните симптоми се ходи в точно определена болница. Ама вече ще го знам де.

Пали при коя пулмоложка ще ходите newsm78?

Съгласна съм за казаното по горе за др. Мустаков, аз по едно време мислех да водя баткото при него, че и малката, но точно тогава и на мен една приятелка, която е имала честта да познава и двамата и бащата и сина, ми каза че само си губя времето и няма смисъл да ги водя, после прочетох и доста отрицателни мнения на майки тук във форума и тотално се отказах. Истината ече той наистина ЛЕЖИ НА СТАРИ ЛАВРИ! Naughty

# 536
  • Мнения: 1 610
Благодаря за топлото посрещане!
Вчера започнах да чета първа тема, още не съм в час кой, какво, как. Затова ще питам...
ние засега не сме имали спешност, но вие защо тичате по болници. Какво се случва?Нас ни вкараха в болницата заради сините устни. Резултатът го знаете.
И още нещо.Имам изписани две  свещички за спешни случаи - клисмакорт. Според вас винаги ли трябва да си ги нося? Малко параноично ми се струва, но пък от друга страна нямам никаква идея от протичането на болестта.

# 537
  • Мнения: 2 070
ще отидем при Гинева,тук в Пазарджик.поне да отхвърли,или потвърди ,от къде е това давене.
аз съжалявам за кожните тестове,може би първия е отключил алергията към микрокърлежите.но нали уж им се доверяваме на тия лекари,че правят най-доброто за нас и децата ни.и като ги направихме та каква ли полза.

# 538
  • Мнения: 1 812
Но нали уж им се доверяваме на тия лекари,че правят най-доброто за нас и децата ни.и като ги направихме та каква ли полза.

Не знам, просто те се презастраховат - това е всичко.
Аз само това приех от д-р Гизова, за кожните тестове, понеже го знаех от преди това и тя просто ми затвърди на 100%. Иначе не я харесах, защото не може от 1 преглед да ми каже да огранича детето от почти всичко и да каже че най-вероятно има алергия от домашен прах и др. такива. Това нещо не ми даде мира 1 година, защото вътрешно бях сигурна че не е права. Направихме тестовете и наистина не беше права. Затова и се пренасочихме към Куфраджиева.
За Мустаков, също направих проучване, знаех че мъжът ми е ходил при бащата. И после пак си доказах, че съм права. Между другото ако отидете на сайта им, по нищо няма да разберете, че бащата е починал. Аз така се изложих... Embarassed Обадих се да запиша час при Мустаков-баща и....сещате се. Извиних се и се отказах.

# 539
  • Мнения: 2 070
и аз имам чувство,че на детето ми е поставена грешна диагноза.и не съм съгласна да го тровят без да има смисъл.но се тревожа че от непрекъснатата хрема,накрая може да се стигне до астма.за Мустаков -син ,писах ,не искам да се повтарям Confused

Общи условия

Активация на акаунт