Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 3

  • 68 142
  • 543
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 146
Изида, и аз ги мразя сиропите, усилват страшно и дразнещо кашлицата. Никога не давам без лекарско предписание, но да ти кажа нашият лекар какво изписва, което, забелязала съм, е много по-щадящо и е билково - Хустагил, но крем за мазане по гръбчето и стъпалата на крачетата (звучи странно, но така го прилагам и е много ефективно), евкалипт е основната съставка и, фактически, детето я вдишва. може и отпред по гърдите да се намаже. Ефектът е откашлячен, но по-малко дразнещ.

за физ.р-р-купувате от тази голямата банка ли, а отгоре с игла стерилна ли отваряте и капете,

При нас със задната кашлица е същото положение. Купувам банката голямата физиологичен разтвор, заедно с две стерилни игли (трябва да са сравнително дълги, не от най-късите, ако не ги продават отделно, можеш да вземеш и от спринцовката). Двете се забучват в капачката или на обозначените места, като ги запушваш с памук. Едната да е по-издадена, за да я различаваш - от нея всеки път изсмукваш със спринцовката за физиологичния разтвор необходимото количество, като накланяш банката, после запушваш иглата отгоре пак с памуче, без да трябва да я вадиш всеки път. Втората игла е, за да може да се изтегля разтвора, нали се сещаш. Важното е да стои на недостъпно за светлина място шишето. Докато свърши разтвора, не зная за друг срок на годност, освен посоченият на банката.

Ако някоя мама има друг метод, да сподели.  Praynig На мен това ми обясниха аптекарят и лекарят и досега така съм процедирала.

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 10:28 от gergandi

# 46
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Изида, тези които давам не са точно отхрачващи- те пресушават секретите. Иначе той кашля от секретите, които са много обилни. Сега май си докарахме друг проблем - при вирус не получава пристъп, защото е на силни лекарства, обаче гърлото и сливиците нищо не може да ги спаси. Вече втори път сливиците му се надуват много...

# 47
  • София,
  • Мнения: 4 267
На моята пък хустагила не и действа добре, кара я да кашля още повече. Последният път в болницата и даваха Муколизин и като че ли беше добре, не е кашляла повече, даже напротив. Наскоро и аз го пих същия сироп, защото от Хустагила и аз кашлям повече и чак се напъвам и задушавам, явно сме алергични към някоя от съставките, та Муколизина не ме караше изобщо да кашлям, а даже напротив, усещах как ми става по леко и дишах по леко. И аз миналата седмица направих остър бронхит и то с бронхоспазъм и бях много зле, но от няколко хапчета нофилин бронхоспазъма изчезна. Сега съм още на АБ и се чувствам по добре.
МАлката от два дни пак нещо се опитва да подкашля и тя, и пак и правих инхалации. Задържа някакви секрети в носоглътката или гърлото и от инхалациите се разтичат явно и почва да кашля и ги отхрачва. А и дишането като, че ли пак и е отслабено, но тя не ми дава да чуя. Ще взема да си купя едни слушалки и ще се правя на лекар и аз Mr. Green

# 48
  • Мнения: 504
Изида, тези които давам не са точно отхрачващи- те пресушават секретите.
pirinka,
би ли споделила кои са, някое име, за да мога да му прочета листовката? Нещо като Синекод ли? То и той е опасен ако пък има силна секреция, той е подтискащ кашлицата. Ако имаш тайна за пресушаване на секрецията моля те, моля те, моля те, сподели Hug Ние още сме на сополи и кашлица, ама едва ли ще избегнем спазъма.

# 49
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Не знам кои са аналогични лекарства в БГ- мисля, че точно това, щом подтиска кашлицата. Алергологът ни предписа тука Tussi-12, дава се два пъти на денонощие.
http://www.drugs.com/cdi/tussi-12.html
Много пресушава, но страшно го успива.
Такива подтискащи кашлицата са
http://www.dimetapp.com/faq/formula.asp
От скоро не ги препоръчват за по- малки деца.
Иначе опитвам с физиологичен разтвор в носа, чистене на секретите, слагам го да спи на висока възглавница. За съжаление, обикновено не сме много успешни.  Sad

# 50
  • Мнения: 3 146
Оф, това Туси 12 май не е подходящо за нашите хора newsm78:

"Do NOT use Tussi-12 if:

    * you are allergic to any ingredient in Tussi-12
    * you are unable to urinate or are having an asthma attack"

# 51
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
така е, когато имат пристъп- не трябва да се дава

Алергологът ни твърди, че целта на лечението  при него е астмата да е под контрол т.е. да не получава синът ми пристъпи или да са много рядко. Защото всеки пристъп прави състоянието  по- тежко. (Тук никой не дава надежда, че астмата се израства, а че евентуално, с възрастта, може да има по- леки пристъпи и по- нарядко Sad )
Затова сега синът ми е на силни лекарства, но както ви казах, не мога да се похваля особено.

# 52
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 488
Да се разпиша и аз с последни новини-Цвети е все още с кашлица, хубавото е, че не е направила спазъм и няма нищо в дробовете, а е от гърлото. Силна алергична реакция последствие от цъфтящите треви на разходката на Витоша CrazyВече поне положението почва да ми се изяснява, миналата седмица пак беше така-всичко окей, до една целодневна игра на площадката с поляната покрай нея и още вечерта-сополи и кашлица.Тъкмо я излекувахме и пак след Витоша-същата картина. Хомеопатичката ни вече успява да овладее тези състояния бързо и днес, 3 дни след прием на хомеопатичното и инхалации вечер с физ.разтвор е с влажна кашлица и по-нарядко. През нощта понякога кашля насън и по препоръка я будя за инхалация и давам препарат (пак хомеопатичен) който я успокоява и спи добре след това, без кашлица и секрети, около 3-4 часа. Е, не е кой знае какъв напредък, но все е нещо.Досега от месец на градина няма неприсъствен ден, ходи си, макар че кашли, защото за алергичната кашлица не е необходимо да я спирам.Поне излязохме от омагьосаната схема на АБ при всяка болест, засега. Да видим като се сблъска с вирусите как ще я караме.
Благодаря ви, че ви има и ви намерих Hug  bouquet

# 53
  • Мнения: 3 146
така е, когато имат пристъп- не трябва да се дава
Тук никой не дава надежда, че астмата се израства, а че евентуално, с възрастта, може да има по- леки пристъпи и по- нарядко Sad )

Къде е това "тук"? Интересно ми е, какво казват лекарите по други места... Разкажи още, ако виждаш разлики с това, което сме писали мамите от БГ  Hug

# 54
  • Мнения: 1 434
Когато малкия направи    първия астматичен пристъп бях с надеждата   че е случайност  ..но грам не бях запозната ...какво е астма ?
Точно и ясно ми казаха  че  това може да се повтори  ..потрети   и ако стане   влизаме в графата Астматик .Като  чух дръпнах един голям  рев   Confused
Шефа на отделението дойде  и ме успокои като си каза  човека всички  болести негови   ooooh! И каза че напълно здрави  хора  почети няма  ..това може би за успокоение ..
Срещнахме се с най добрите специалисти в София и  във  Пловдив  Прогнозата е  50 /на 50   50  го израстват - и наистина е така ,имам познати  приятелки астматички  ..които са започнали да плуват на 7-8  години и край забравят за астмата  водят нормален на4ин на  живот.
Другите  50 си остават  на помпичка (кортикостероид ) - това е ...По важното е че има лекарства с които да контролираш заболяването .

# 55
  • Мнения: 504
Благодаря и аз за инфото.
Ние също продължаваме с кашлицата и сополите... Днес колежка ми каза "рецепта" за кашлица - изпечен на тефлонов тиган белтък от яйце, който се поръсва с лайка и се поставя като компрес на гърдичките, така да преспи детето. Някой чувал ли е, пробвал ли е? newsm78
Вече се чудя какво да правя и се изнервям страшно от всяка кашлица, а то почти нямаме спокойни периоди не знам от колко време. Септември ни беше много тежък.
Мисля си дали прилагаме правилно фликсотида с бейбихалера. Обяснявам на детето да вдишва дълбоко, но понякога ми се струва, че толкова леки вдишвания прави... При вас как е, мами?

# 56
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 488
И на Цвети и е досадно към края на инхалацията и диша по-плитко, подсещам я често.Аз реших да го правя под формата на игра, докато правим инхалация чета вечерната приказка, а тя е гушната в мен, опряла гръбче на гърдите ми.Така усещам, когато не вдишва дълбоко, и я подсещам.
За тази рецепта за кашлица не съм чувала, но сме правили един чай, който и е помагал:
една ябълка със семенника, нарязана на филийки, един лимон, 7 ореха счупени с черупките и седем карамфилови зърна в една тенджера и покрити с вода.Вари се докато стане ябълката мека и водата поизври около 1/3, слага се щипка джоджен и мед. Охлажда се и се пие леко топъл, облекчава наистина бързо. Това го знам от вуйна си(81 год, да е жива и здрава)-те някога са нямали всички тези сиропи и лекарства и така са лекували. Цвети го е пила доста, така че мога да гарантирам, че не действа алергизиращо(но тя няма алергия към меда!!!)

# 57
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
gergandi, не мисля, че има големи разлики, повече като че ли разчитат на тестовете и смятат, че в непрекъснатото приемане на лекарства няма нищо лошо (антихистамини, кортикостероиди)
ние сме във Вирджиния, климатът е влажен, има много дървесни видове, треви и полени, към които се развиват алергии. Специално в тоя район всеки втори е със "сезонна алергия", много са астматиците и децата с хранителни алергии

# 58
  • Мнения: 3 146

Мерси! Изглежда, няма чак такава разлика.


Мами, доколкото аз разбирам от нашия доктор, при бейбихалера е строго необходимо да се вдишва силно от страна на детето, но дали това е наложително и при инхалациите с небулайзер или при тях стига и нормалното дишане? Аз му напомням "Дишай! Вдишвай!", но моят постоянно се разсейва...

# 59
  • Мнения: 1 434
Няма  нужда  да  се кара детето   да  диша и издишва когато е с небулайзера  ... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт