Гоблени-31

  • 48 563
  • 491
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 434
Аз съм виждала в един руски форум, как си правят саморъчно бродирани мотивчета за елха. Слад като се ушие мотивчето на обратната страна се лепят няколко слоя подлепващо (от това, дето ползват шивачките). След това се изрязва в желаната форма и се обкантва със  шнурче, за ефект.

Това много хитро.Ма сещат се хората,както се казва по новому - креативни са.Ще претършувам сестра ми за подлепващо.

# 61
  • Мнения: 7 106
Зори, аз не можах да разбера как стават мотивите за елха по руски  newsm78 може би защото не знам каква е тази шивашка подплата  newsm78

Ето как изглежда подлепващото :



Има на текстилна и на хартиена основа, мисля че и двете ще свършат една и съща работа. С него се подлепват реверите на саката, колани, за да имат форма и да стоят изпънати и по-корави.
готовото мотивче се обръща с лицето на долу и на гърба му с ютия се "лепи" подлепващото на няколко пласта, за да стане твърдо и да не се огъва и мачка.
Дано доби някаква представа.... newsm78
Аз вчера купих подлепващо, избродирах един малък снежко и днес ще си търся подходящо шнурче и ще опитам технологията. ще се отчета каква съм я свършила после  Simple Smile.

# 62
  • Мнения: 36
Добро утро на всички  Hug Марулка, ще потърся схемите на кирилските букви и ще ги пратя, благодаря за Ленарт Wink. А вчера тъкмо реших да видя какво става във форума и..... все едно имаше скрита камера в къщи Thinking. От по-твърда панама еднонишкова, за да не се нищи много, започнах малко мотивче за проба. Днес като го довърша мислех да го намажа на гърба с С 200 и след като изсъхне да го изрежа като пластмасова панама, да приложа снимки и мнение, но вие вече всичко си бяхте казали. Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 643


после гоблен  Hug


Подлепващо се продава в магазините за платове, виждала съм, но не знам колко струва, няма да е много скъпо.
Те рускините са като нас- от нищо нещо ще направят.

Приятен ден на всички !

# 64
  • Мнения: 7 106
Текстилно подлепващо - половин метър - 2 лв. това попуснах да напиша по-горе. цената сигурно варира +/_ някакви стотинки, но е около тази.

Иначе и аз приветствам и идеята с С 200, и ще пробвам и нея непременно. Всичко, което води до положителен резултат е добре дошло и благодаря на Rommi за споделената идея   bouquet.

# 65
  • Мнения: 7 803
аз си мислех за лак за коса  newsm78 дали няма да помогне за втвърдяването

# 66
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
аз си мислех за лак за коса  newsm78 дали няма да помогне за втвърдяването
ааа да ще помогне,и вода със захар и бира даже... Joy Joy

# 67
  • Мнения: 172
аз си мислех за лак за коса  newsm78 дали няма да помогне за втвърдяването
ааа да ще помогне,и вода със захар и бира даже... Joy Joy
Joy Joy Joy
Да ви покажа и аз до къде я докарах с ангелчето:

# 68
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
zornitsa, иконата е страхотна. на коя фирма е?

Дъмпи на Солария е иконата,както вече Хипатия е отговорила, с конци Венус я шия 1:1 и имам някакви съмнения,че един цвят няма да ми стигне с 12 бода някъде,а от други ще ми остане доста. Не съм шила с ламе досега и малко ми е притеснено като стигна до него, но знам че ще помогнете със съвети. Затова сега шия всичко без ламето, като стигна до него ще питам.
И на мен ми стана интересно за перличките в Ангелинка, но сигурно Марулка ще го рамкира в София и  ще ни го покаже рамкирано като се върне.

Къдравелка, колко черна панама ти трябва за конете, Марулка ми е купила 50 см, ама двойна ширина, ако стига за твоето и моето гобленче може да си разделим панамата на срещата във Варна.И тогава ще трябва и двете да черпим Марулка, не само аз ( това в кръга на шегата) newsm44

# 69
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Сегааааа, вчера взех гобленчетата на мадамките от Варна, пък да видим сега, дали да им ги дааааам Crazy. Има страхотни моделчета, особено едни орхидеи, с Кетрева вчера обмислихме, дали пък да не си вземем един ден и ний такова  Wink

Иначе в сряда живот и здраве летим обратно за Варна, но не мога да кажа от сега, кога ще се видим, не зная какво ме чака там  Rolling Eyes

За това чакайте и потривайте ръчички и се гответе за среща  Wink

Kiki_andr, ти си Фитипалди, много си бърза, много хубавко става!

Аз пък започнах едни коледни мачки, да видим кога ще ги избоцкам.

# 70
като стана въпрос за колосване се сетих че по едно време продаваха специална смес  за колосване в пакетчета но може да се замести с каша от брашно  и вода или бяло нишесте 

# 71
  • Мнения: 1 142
 smile3501Браво на всички за хубавите творения.Аз тамън се наканих да покажа какво шия и големия ми син изтрил снимката.

# 72
  • Мнения: 7 803
zornitsa, обади се като стигнеш ламето, има малък трик  Wink

# 73
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
zornitsa, обади се като стигнеш ламето, има малък трик  Wink

Непременно, иначе ще взема да сгафя нещо и после много ще ме е яд.

# 74
  • Мнения: 131
-този вече е готов когато свърша момиченцето ще показвам.
Ангелчето е много лесно ако някой иска ще му дам номерата в DMC,но ще стане другата седмица защото заминавам в Търново на състезание по карате със сина ми

Общи условия

Активация на акаунт