Отново ще е златна есен, а заливът БУРГАСки - чудесен - 64

  • 13 302
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 145
Амелия, да ти е жива издрава рожденичката, винаги весела, добра и игрива!

# 226
  • Бургас
  • Мнения: 130
Здравейте и от мен!
За пластмасовите шишета, аз съм против, като в никакъв случай не твърдя, че пластмасата е супер-вредна! Тя си показва, кога се износва и съответно шишето се сменя - тогава не е чак такъв проблем! За мен просто стъклото е по-добрият вариант от пластмасата.  Поддържа се по-лесно, даже и да го накиснеш за 5-10 мин. във вряла вода от бойлера в чиста тенджера, пак ще си осигуриш известна стерилност! Нямам опит, но съм против постоянните стерилизациии (най-много 2-3 седмици след раждането, а след това на 2-3 дни)! Но водата наистина трябва да се преварява, доста време, и това не е заради солите, а по-скоро заради микроорганизмите в нея, защото бебето няма добре-развита имунна система!
Амелия да ти е жива и здрава рожденничката и мноого да те слуша!  bouquet  bouquet  bouquet

# 227
  • Мнения: 2 577
Мерси много момичета  Heart Eyes и да ви се връща  Hug
по-късно и сериозните питиета с мезета Simple Smile

..... голяма съм шматка Tired разочарована съм от тортата, ама сама съм си виновна... #Cussing out
иначе тая за яслата е хубава

Аз за баткото преварявах и вода и шишета, че нямаше такива екстри като розови етикети. Често сменях шишета, няма чистене...
Малката си е от началото с розов етикет

Колкото до стъклото - спор няма, най си е стерилно. Те затова в болниците си карат с тях 

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 16:25 от Amelia

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Ками, да ти е жива и здрава Юлето, да ви радва много и да слушка мама, тати и батко! Да я нацелуваш от нашето семейство и  весело празнуване!   bouquet

# 229
  • Бургас
  • Мнения: 225
Amelia , честит рожден ден на Юлето! Да е жива, здрава и засмяна! И да я слушате много!  newsm51

# 230
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Ками, честита ви рожденничка! Да е жива и здрава, много послушна  и да расте весело и щастливо дете!   bouquet newsm59  bigdance2 Tada

А какво й е на тортата? Защо не ти хареса? От къде поръчахте?

# 231
  • Мнения: 2 660
Амелия, честита  ти рожденничка!  bouquet

 ooooh! Ами то и аз имам парен стерилизатор, ама кой да се сети. До сега си ги варях в тенджера. Аз вода рядко давам, но покрай лекарствата за колики ми се налага да и ги разтварям. И в последно време по-често сменяме шишета. Не смея още да спра дя изварявам. Като вземе да лапа всичко наред - тогава. Между другото стъклени шишета никъде не съм виждала да продават, иначе бих взела.

Преварената вода след време се утаява и става на едни бели парцали. За розов етикет мисля, че още и е рано. Вече три педиатърки ми казват да не давам още - преварена чешмяна било най-подходящо за нейната възраст, иначе се претоварвали бъбреците. Ама с този варовик в нея!

А във филтъра на Брита няма ли някаква химия?

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 130
Patishonka - стъклени шишета видях на "Штъркела" - преди една седмица! Водата като се превари се оставя да изстине в съда, в който е преварена и едва тогава внимателно се налива в шише, като последното количество вода се изхвърля. Това се прави точно за да се утаят варовикови отлагания и различни метали, които присъстват във водата! Най-добре след преваряване водата да се остави за 2-3часа в съда, в който е преварявана

# 233
  • Мнения: 2 660
DeeDee, мерси! Така ще направя. Grinning

# 234
  • Мнения: 18
здравейте, бургаски мами и от мен.от 1 година само ви чета,но ето,че се престраших и да пиша.виждам,че си обменяте инфо и съвети и сте като 1 голямо семейство,в което бих желала да ме приемете

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 130
gushtera welcome!

# 236
  • Мнения: 2 577
Оф, не остана време с нещо по-сериозно да почерпя, Embarassed ще се реванширам

Двете торти са от Захаро. Отидох в четвъртък да ги поръчам и за малко да ме върнат, ама аз седя там тъпо и упорито. Звъняха насам-натам и казаха, че голяма единствено за модел със снимка ще ми вземат поръчката. Макар и да я исках за днес след 4, нямало кога да ми я направят - много поръчки имали  Confused И аз какво да правя, нямах време, викам си сега ако отида до центъра и там и от Розата ме отрежат... Иван предложи да поръчваме направо Ну Погоди, че малката му е страшен фен, пък и няма време и аз вече в 18ч се примирих.   
Да ама не ми хареса като я видях на живо, а и картинката не беше така в овал, а на цялата торта... Абе, не ми хареса
Аз досега такива с рисунки не съм поръчвала, но покрай РД на други деца съм ги виждала и не съм била кой знае колко очарована...
Както и да е - здраве да е, поне вкусна беше. И голямо лудуване падна на Караокето
Иначе утре за яслата - Калинките. А третата торта сестра ми я прави за семейния купон Laughing Тя най-много ми хареса  Laughing
А бясът е много щастлив - на 2г. с 3 торти - порущя направо Mr. Green

ето малко снимки качих http://www.snimka.bg/album.php?album_id=296078

Сега отивам да си довършвам багажа, че в 6ч. тръгвам за София Tired

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 723
Амели най-важното е,че малкат принцеска изглежда щастлива и доволна Peace

Като гледам снимките и на мен ми се иска да съм детенце и да се забавлявам.
А последната снимка направо ме умили-такава сладка усмивка пу-пу.

# 238
  • Мнения: 917
Ками, какво си се заоплаквала от тортата. Супер вкусна беше. То пък тия на розата красиви красиви, ама на вкус ужас. На последният РД на Деница имах чувство че вместо блат са сложили вътре една топка сладки отпадъци, хубаво омачкани, че едно равномерно парче да не може да се одреже.. А на сестра ти тортатата изглежда много професионално направена.

# 239
  • Мнения: 644
Каме, Честито ти рожденничка, много да ти е здрава и само радостни мигове да ви донесе!
Снимките са страхотни, особено последната!
И тортите са хубави- ама последната с барбито за къде беше?
То съвременните рожденни детски дни наистина не могат да минат само с 1 торта!


И имам едно запитване в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27447.new#new
Ако може някой да ми препоръча УНГ специалист ще съм много благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт