пак за ...ЯДЕНЕЕЕЕЕЕЕ

  • 16 863
  • 179
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 195
Да прибавя про4утия Stampot(тъй ли се пишеше newsm78),много спанак Sick,картофи...Аз взех доста да пооби4вам крокетките,4е моя 4ак взе да ми се кара,4е правел шкембенце и дръжки от мойте крокети и пържени картофи Laughing(той като спортист Stop).А тез фрикандели Sick ooooh!.Оби4ам да си правя хап4ици със сиомга bowuu

# 61
  • Italia
  • Мнения: 4 492
mcdirokcчe ,мамма миа какви манджаре имате ! какво се чудиш : лазаня, пици, спагети ..калцоне малцоне прошуто мрошуто фунги там...ко беше? я давай рецептурника Mr. Green
Манджаре има колкото искаШ, Gioia mia (нъл ма разбра  Wink ) Какви рецепти да давам кат аз съм пиШман готва4   chef Embarassed Предпо4итам да папкам отколкото да готвя  Twisted Evil ( абе знам и аз да завъртя някоя и друга манджа колкото да не съм капо  Wink )

# 62
  • Мнения: 265
опа, пак я втасах ooooh! на зелето на Деби тука му викат Фермерско зеле, а на тва мойто - зелено...... обърках се от Gruenkohl - не се ли превежда зелено зеле  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 2 195
mcdirokcчe ,мамма миа какви манджаре имате ! какво се чудиш : лазаня, пици, спагети ..калцоне малцоне прошуто мрошуто фунги там...ко беше? я давай рецептурника Mr. Green
Манджаре има колкото искаШ, Gioia mia (нъл ма разбра  Wink ) Какви рецепти да давам кат аз съм пиШман готва4   chef Embarassed Предпо4итам да папкам отколкото да готвя  Twisted Evil ( абе знам и аз да завъртя някоя и друга манджа колкото да не съм капо  Wink )
Италиянците имат невероятна кухня.И сега кат ви кажа откъде знам,ще паднете EmbarassedСкоро про4етох една книга "Ако искаш да си легнеш с мен...,сготви ми!" на Антъни Капела.Та в таз книга едни манджи,едни работи...То кои спагети с какъв сос се правели,пиците...аууууууууууууу....докато я 4етяхвсе лиги ми капеха Rolling Eyes Crazy

# 64
  • Spain
  • Мнения: 3 750
брей за газпа4ото също бях забравила . ето видя ли торнероссе 4е и испанците имат нещи4ко  вегетарианско. сега например се подсетихи за една салата мурсиана и за доста други неща .
а забравих да кажа 4е испанците са луди по аспержите и АЛКА4ОФАТА - е това в на4алото ми прили4аше на трева ..но сега по незнаини при4ини ме кефи максимално - маринована  и наи добре с аншоа - супер е 

... и така като го поразгледах си е маи 4ист магарешки трън..ама е вкусно ей  Laughing

оба4е иглежда не само в испания го оби4ат  Sunglasses

# 65
  • Мнения: 2 195
брей за газпа4ото също бях забравила . ето видя ли торнероссе 4е и испанците имат нещи4ко  вегетарианско. сега например се подсетихи за една салата мурсиана и за доста други неща .
а забравих да кажа 4е испанците са луди по аспержите и АЛКА4ОФАТА - е това в на4алото ми прили4аше на трева ..но сега по незнаини при4ини ме кефи максимално - маринована  и наи добре с аншоа - супер е 

... и така като го поразгледах си е маи 4ист магарешки трън..ама е вкусно ей  Laughing

оба4е иглежда не само в испания го оби4ат  Sunglasses
Това не е ли артишок?Аз все се 4удя като видя как се приготвя newsm78

# 66
  • Мнения: 4 244
Аааааа, Ани - на това при нас му викат артишок.
Толкова е вкусноооооооооо, ама е  много трудоемко за приготвяне.
Аз ползвам готовите консерви  Embarassed

# 67
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Какви рецепти да давам кат аз съм пиШман готва4   chef Embarassed Предпо4итам да папкам отколкото да готвя  Twisted Evil ( абе знам и аз да завъртя някоя и друга манджа колкото да не съм капо  Wink )
аз пък наиш каква готвачка съм? два пъти една и съща манджа на мога да я докарам...ма и аз съм експериментатор и все гледам различно да приготвя.
вчера мъжо ми вика жена ,не искам да ми се представяш с манджи, искам либов! Embarassed Embarassed Crazy
последно време се караме заради това лягане.....все след него, той горкият ме чака , а аз на компа още джиткам. Rolling Eyes


ама каква боза стъкнах сега  Party :party:5 ( пет! ) литра!

# 68
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
хулиганке Wink, я скажи някоя рецепта?
аз така и не можах да го харесам това нещо, веднъж го сложих във фолио и малко зехтин да се пече във фурната ,ама голяма гадост ми се видя Confused Confused

# 69
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Аааааа, Ани - на това при нас му викат артишок.
Толкова е вкусноооооооооо, ама е  много трудоемко за приготвяне.
Аз ползвам готовите консерви  Embarassed
идея си нямАМ ,за пръв път го видях тук Simple Smile
jara боза ?! как се прави туи нещо?
ами ти либов що не даваш ? тои и моито мъж тъи ми се сърди -вика аман с тоз форум...
за алка4офата - ами като правя паея само с зелен4уци. варя я  . а после може да се запърже с месо ..но моя мъж не я харесва ..и така само маринована ..от буркани..
..но казват 4е била много полезна....

# 70
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
бозата я правя вече 3 път, много е хубава Grinning
все ми става, сега последно 1/2 ми донесе от българия и от нея взех закваска.правя я по тази рецепта:

 Необходими продукти 5 л вода
2 чаши брашно
2 чаши захар
1 чаена чаша боза или специално приготвена закваска
 

Начин на приготвяне:
Брашното се препича до бледорозово, като се внимава се да не прегори ( бърка се по време на печенето). Разтваря се в малко хладка вода. Така получената смес се изсипва в съда с останалото количество вода и се поставя на огъня. Добавят се двете чаши захар и се бърка, докато заври. След завирането продължава да се бърка в продължение на 5-6 минути. Оттегля се от огъня, охлажда се и след това се досипва или 1 чаша боза, или 1 чаша от предварително приготвената закваска. Съдът се държи 2-3 дена на топло да ферментира, след което се налива в бутилки и се съхранява в хладилник.
 
 
 
 Закваска за бозата Необходими продукти 1-2 лъжици препечено брашно
1 чаша хладка вода
1 лъжица захар
 

Приготвяне на закваската:
Препеченото брашно се размива във водата и се прибавя захарта. Оставя се на топло 2-3 дни да шупне, като от време на време леко се разбърква.
Забележка: Прибавяната към основната смес чаша боза или закваска може да се замени с 6-7 леко навлажнени и натрошени филии от черен хляб или сухар или 6-7 супени лъжици хлебно тесто (с мая).
Имаме основание да предполагаме, че би могла да се използва като прибавка малко мая, размита с вода и лъжичка захар и оставена да ферментира.
За да станете добър бозаджия, очевидно трябва да експериментирате

# 71
...не искам да ми се представяш с манджи, искам либов! Embarassed Embarassed Crazy
....
Flutter Flutter Flutter . Засрами се бре моме, не принуждавай човека да   comp03

# 72
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Зна4и и тука са луди по алка4офата,кар4оф по италиански или артиШок както му викат по другите земи. И аз много ги оби4ам тези гадинки наистина са трудоемки за готвене, мамка им. Освен това има най_разли4ни видове.
Аз най_4есто ги ям консервирани в зехтин,свекито е цар да ги прави. То всъЩност от целия кар4оф остава само сърцевината.
Ина4е съЩо има един сорт малки кар4оф4ета,които са много вкусни,задуШени и сготвени с кЮфтенца в доматен сос.  Blush

# 73
....
Ина4е съЩо има един сорт малки кар4оф4ета,които са много вкусни,задуШени и сготвени с кЮфтенца в доматен сос.  Blush
Искаме рецепти, искаме рецепти, искаме рецепти.

И аз само го заобикалям недоверчиво тоя артишок

# 74
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
...не искам да ми се представяш с манджи, искам либов! Embarassed Embarassed Crazy
....
Flutter Flutter Flutter . Засрами се бре моме, не принуждавай човека да   comp03
чакай сега ,че пак ме изненада на компютъра  Embarassed Embarassed
дойде си ненадейно и аз пак тука...добре поне ,че боза направих днес Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт