пак за ...ЯДЕНЕЕЕЕЕЕЕ

  • 16 885
  • 179
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 238
Най-голямата гордост на датчаните са така наречените Smørrebrød, ........
Брей, че това не е ли типично шведско?

Ааааа не не не! Баш датско си е. Датчаните много се гордеят с това. Може и шведите да си ги имат, но си е 100 процента датско. Naughty Naughty Naughty Naughty

# 106
  • Мнения: 1 238
ами това е зелено зеле тук има картинка

Веднъж в Антверпен  питахме на пазара дали имат и получихме зашеметяващия  отговор " Ама моля ви се това е цивилизована страна Naughty, това нещо не е храна за хора"  #Crazy
ААААааааааааааааа , не много моля
Това изобщо не е зелено зеле
Това е Wiersing и не е това което имаше Роза предвид.
В това зеле ако правите сарми стават нещо божествено!

A това е зелено зеле

Да, това зеле го има и при нас и го обожавам.Но тук го ядът по един особен начин, аз обаче си го правя както аз си знам. Тука го варят и после му слагат сметана...

# 107
  • Мнения: 1 238
Леле какви вкусотийки. Аз освен да ида да изям един БигМак и да се гръмна след това  Sick

Е аз ако го направя това със сигурност ще се гръмна после Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 108
  • Мнения: 1 238
....
Gruenkohl zимен zеленчук, които пък напр. в Полша го дават само на животните
...
Laughing Laughing Laughing
Я дайте повечко инфо за тая "вкуснотийка" Mr. Green
МНого специфичен остър вкус има. Изпозва се за гарнитура към тежки месни манджи особено зимата. Аз сега го взех замразено и ще го правя с свински врат.
Слага се задължително индийско орехче като подправка че иначе много на треволяк бие
Иначе бих го приготвяла и като лапад (българска зеления като спанака)

Да. Да допълня само че свеки го вари 45 минути в свински бульон и след това острият му вкус е изчезнал. Аз обаче си го бланширам за няколко минути и си го ръфам като зайче. Така си му запазвам витамините, иначе ква полза имам от цялата тая трева???!!!

# 109
  • Spain
  • Мнения: 3 750
извинявам се ..мможе да вие смешно , но не знам как изглежда босилека - я даите снимков материал  Laughing плс

# 110
  • Мнения: 1 238
ами това е зелено зеле тук има картинка

Веднъж в Антверпен  питахме на пазара дали имат и получихме зашеметяващия  отговор " Ама моля ви се това е цивилизована страна Naughty, това нещо не е храна за хора"  #Crazy
Gruenkohl ли? Защото той не иzглежда така.
Ето това е

Да и при нас се казва Gronkol.

# 111
  • Мнения: 1 238
извинявам се ..мможе да вие смешно , но не знам как изглежда босилека - я даите снимков материал  Laughing плс

Eto go
Моя на терасата вече почна да се подава, чакам го с нетърпение...
http://uni-schule.san-ev.de/space/Duft/pflanzen/basilikum/basilikum1.jpg

# 112
  • Мнения: 265
.... гаспачото го правим  едно към няколко Mr. Green....

jara, да те питам  Thinking а пюрирането може ли да стане с пасатор? Или само с блендер се свещенодейства Blush

# 113
  • Мнения: 265
Да прибавя про4утия Stampot(тъй ли се пишеше newsm78)

около smile3503  Stampрot - на мен повечето ми допадат, но ги правя по-нискокалорични  Wink без бекон  Laughing

# 114
  • Мнения: 1 238
.... гаспачото го правим  едно към няколко Mr. Green....

jara, да те питам  Thinking а пюрирането може ли да стане с пасатор? Или само с блендер се свещенодейства Blush

става и с пасатор Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Само бъркай по хубаво и равномерно.

# 115
  • Мнения: 265
Благодаря ти Торнероске  Hug
и на мен ми хареса гаспачото и исках да пробвам, но понеже нямам блендер се зачудих дали тавана няма да се боядиса в червено  Laughing

# 116
  • Мнения: 1 238
Благодаря ти Торнероске  Hug
и на мен ми хареса гаспачото и исках да пробвам, но понеже нямам блендер се зачудих дали тавана няма да се боядиса в червено  Laughing

виж сега има една тактика с пасатора, която просто трябва да я усетиш, за да не стане тавана червен. Много ми е трудно да ти обясня точно, но аз само като хвана пасатора и натисна един път и знам какво да очаквам. Просто правиш едни движения като движеш пасатора хем на долу хем нагоре,без да го изкарваш на вън, по този начин придаваш и въздух в сместа. Незнам колко хубаво го обясних, но се надявам да съм ти помогнала Wink Wink Wink Wink Praynig Praynig Praynig Praynig

# 117
  • Мнения: 980
Към моя пасатор си има специална каничка (така го купихме), тя е с високи стени и не хвърчи ниЩо наоколо. Веднъж пробвах директно в тенджерата и после и стените мих и пердетата прах Rolling Eyes Ако нямаШ такава кана, тогава внимавай пасатора да не иzлиzа иzвън сместта Thinking

# 118
  • Мнения: 265
виж сега има една тактика ... Незнам колко хубаво го обясних, но се надявам да съм ти помогнала Wink Wink Wink Wink Praynig Praynig Praynig Praynig

Много добре го обясни Peace И аз така процедирам, чудех се, защото досега със супи и т.н. не съм имала проблем, а това все-пак са сурови зеленчуци. Още веднъж - много ти благодаря  bouquet

Към моя пасатор си има специална каничка (така го купихме), тя е с високи стени и не хвърчи ниЩо наоколо.

Тедсан, имам и аз такава каничка, ама е малко малка за кило домати плюс чушки и т.н. Grinning

# 119
  • Мнения: 1 238
виж сега има една тактика ... Незнам колко хубаво го обясних, но се надявам да съм ти помогнала Wink Wink Wink Wink Praynig Praynig Praynig Praynig

Много добре го обясни Peace И аз така процедирам, чудех се, защото досега със супи и т.н. не съм имала проблем, а това все-пак са сурови зеленчуци. Още веднъж - много ти благодаря  bouquet

Към моя пасатор си има специална каничка (така го купихме), тя е с високи стени и не хвърчи ниЩо наоколо.

Тедсан, имам и аз такава каничка, ама е малко малка за кило домати плюс чушки и т.н. Grinning

Е, ти няма да правиш цяло кило, направи си само за тебе една порцийка.

Общи условия

Активация на акаунт