Отговори
# 15
  • Мнения: 492
Аз съм съгласна.

Може и да обединим отново предложенията за следващи заглавия и да ги актуализираме. Например ето тези:
1. Цял ден смея се на глас, малко МАРТенче съм аз!
2. МАРТенчетата добри, заспиват вечер бързичко сами!

нещо не ми се връзват вече. Или поне не в такъв вид.
В момента ми хрумват ето такива:
Мама за зъбките се притеснява, но МАРТенчето биберона си не дава!
Нека духа, нека вее - с усмивки МАРТенчето ще ни грее!

ето как може да стане едното от горните:
Някои МАРТенчета са добри и заспиват вечер бързичко сами!

Помагайте и вие  Hug

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 09:30 от mila_pa

# 16
  • Мнения: 907
Добро утро! Аз докато се наканя, вие вече по няколко поста сте изписали Simple Smile

Мини,  bouquet

Приемам предложението на Десем за "стягане" на списъка. Мисля, че също е прегледно и се отличават датите и имената.
Деси, дано при Ели да е нещо не сериозно.

За похода - ако вали, няма да ходя, няма на кой да оставя Киара. Ако идвам, ще ви се обадя, Деси и Лили.

honey, на мен също 400 гр. ми се струва много храна, но пък нашата докторка твърди, че вече децата са достатъчно големи да ядат колкото им се яде. Все пак ако яде толкова много, а междувременно похапва други неща, аз бих се постарала да огранича подхапването между храненията.

Киара също яде буклуци, като солетите и обикновените бисквити даже не ги броя. С шоколада засега удържаме положението, както и с повечето сладки неща. Ако някой й подари, аз благодаря, но казвам, че все още не яде и обикновено казват "Ами ти го изяш тогава" Mr. Green Давам й някои бисквити, различни от обикновените, които ми се струват "подходящи", кроасанчета (с карамел или тортен крем Simple Smile), кексове, щрудели, яла е и торта. Давам зрънчо, но по-рядко, много цапа, яла е картофени мечета навън, за пуканки умира. Яде колбаси, от което най-не съм доволна. Напоследък почти не яде, а по принцип най-много яде когато сме на гости или на кръчма. Снощи бяхме на гости, на ниска масичка и девойката обикаляше и си взимаше от всички чинии каквото си хареса Blush

Да кажа, че на Киара й капя в носа 1% разтвор на Коларгол, бързо се справя с хремата, но някои доктори не харесват тези капки.

А, за спането - Киара определено спи повече, но по-скоро спи до по-късно сутрин. Което също е добре, онзиден спах до 9 часа, не помня откога не ми се е случвало. Ето, сега още спи. Е, сигурно роля за това има и фактът, че си ляга по-късно. В тази връзка да се "оплача", че от окло месец и нещо Киара вече не сика да заспива сама, трябва мама да лежи на спалнята. Нищо друго, просто тя се върти и приспива в нейното легло, а аз да лежа на спалнята. Да, ама често това отнема около 40 мин., а мама заспива даже преди Киара и понеже не е вечеряла, го прави към 11-11:30, като/ако се събуди...

Ала-бала, луканката е един от любимите колбаси на Кика, въпреки че се старая да й давам филета и др. подобни.

Мила-па, съгласна съм и с теб за заглавията. Ще гледам и аз да се включа с някое предложение Embarassed

# 17
  • Мнения: 1 004
Момичета, да ви питам: От няколко дена насам малката ми се буди по 100 пъти на нощ, ама не само да плаче, ами и не спира да се върти в леглото, става, мрънка. Вземем я при нас, дремне и посл пак почва да се върти. Незнам какво й става. Като заспи в 8,  и от 11 до  4 сутринта не спира - въртене, ставане, викане.
Имате ли и вие такива проблеми? Незнам дали са зъби, не ми прилича на такова, кучешките й излязоха..направо се чудя какво й става.... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 172
Добро утро!!!!!

Много сте чевръсти в писането!
Първо да отговоря на Манго,че сама съм си категоризирала Слънчо като боклучави каши въз основа на съставките,които са описали и на тези,които не са описали,но ги знам от една позната,която е работила с тях преди 3 години. Купувам Милупа,независимо от цената,а ако сме навън - каша в бурканче Семпер.Както писах и вчера,не давам каши всеки ден,а редувам с бисквитена торта,грис и мляко с ориз.

Аз,за щастие, и за разлика от множество други майки,имам привилегията да мога да си храня детето почти изцяло с естесвени продукти.Свекърите ми имат голямо стопанство,в което отглеждат всякакви плодове и зеленчуци,както и животни - овце,свине,зайци,крава и кокошки.Получавам редовно плодове,зеленчуци,месо,мляко,сирене,брашно,яйца и оползотворявам всичко, вкл. и хляб меся. Въобще не купувам солети,зрънчо и др.подобни, Ива ги е опитвала само като я почерпи някой на детската площадка,но дори и тогава се опитвам да не й позволявам. Кренвирши и др.месни полуфабрикати не е яла,мисля че само веднъж баща й й беше намазал филия с пастет. В живота си е изяла един шоколадов бонбон, с мое знание, една приятелка черпеше за РД и аз реших да позволя и на Ива да се почерпи.
Имам съмнения,че бабите понякога си позволяват волности с храната,но добре,че не се вижда с тях често,а и аз винаги като я оставям на баба,давам предварително приготвена храна в буркани,които те ,мисля, няма да се осмелят да изхвърлят и да я нахранят с нещо друго. Сега не знам на яслата какво й дават,и днес нямах възможност за говоря с лелите,но все едно,няма как да променя нещата ако не ми харесват, продължавам да се старая вкъщи да поддържам ниво на храната.

Количества,които изяжда,ми е трудно да премеря, но предполагам около 200 гр на ядене,на закуска по-малко. Онзи ден на вечеря изяде 3 пълнени чушки с една филия хляб.Това може и да еповече от 200гр. Не я следя - колкото иска,да си хапва. На прегледа преди постъпването в яслата тежеше 11,280 кг с памперс и боди.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Добро утро мацки! Много сте изписали и доста теми сте захванали  Laughing

Рали за щастие (или нещастие) не много голяма привърженичка на сладките неща, затова кашите отдааавна не й ги предлагам, само на соленото налита. Храни се с не повече от 150-200 на ядене, но пък яде солети, кракери (едни солени бисквитки, сладникавите не ги долюбва). Рядко яде от това, което й готвя, по-скоро пробва от всичко по масата. Освен това е на фази какво й се яде. След 2 дни хляб със сирене, сега е на вълна кисели краставички. Вече си отваря и сама хладилника ooooh!
От миналата вечер вече се и завива сама, което много ме изненада. По-скоро си хвърля юрганчето на топка отгоре и краката остават навън  Laughing

Не ме оставят да пиша повече, айде до после и ви желая слънчево настроение в този мрачен ден Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Добро утро и от мен!
"ЗА" съм стягането на първия пост  Peace За предложения за заглавия обаче немога да помогна, хич не ме бива в стихоплетстването  Blush
Мисля, че и друг път съм го казвала, но Преси вече си яде всичко. Не давам шоколад, мед, пържено в много рядки случаи. Мисля, че вече е достатъчно голям да си яде от това, което му харесва. Малко ми е трудно ограничаването на снаксове и подобни заради баткото и таткото, но все пак се опитвам да не прекалява. А солетите и бисквитите са ми далеч от представите за боклучави храни  newsm78
Десем, дано ви се размине леко и бързо да се оправяте  Hug

# 21
  • Мнения: 413
 Аз само се записвам и се връщам да чета Hug
 При нас-стягаме се за бабешко гледане,че мама ще отива на лекции от 1 октомври.Чалко ми е притеснено и най-вече ме тревожи това,че майка иска да вози Габи в колата.При това натоварено движение  ooooh! ooooh! ooooh!Страхувам се много имайки впредвид,че майка е на 60години и рефлексите и не са като на 30

# 22
  • София
  • Мнения: 8 283
Уж е добре. Лекарката каза че може и от стрес да е. Да давам лековете + 2 стрити хапченца мезин/м форте за деня на 3 пъти.
Това добре обаче от 10 мин сме се прибрали и Елица се търкаля по земята, блъска, рита, реве и ми крещи от време на време - иска на вън #Crazy върви и обясни, че вали

# 23
  • Мнения: 492
Калина се тръшка всеки път, когато някой друг излиза, а тя остава в къщи. Поне пет минути ужасен рев, придружен с полягване на земята. А след малко ще бъде щастлива, защото въпреки, че вали трябва да отидем да вземем Мила от у-ще.

# 24
  • Мнения: 79
Добро утро от дъждовно Русе Grinning
Да видя дали ще успея да се вредя на 1 страничка.
Ние снощи с мъжо добре се почерпихме JoyАпнахме,пийнахме/няма да разказвам подробно заради бременните  Wink/,даже и с подарък щях да се уредя ама не ми било ден.Искам нов панталон.Пообиколихме малко магазини,но много валеше, а нищо не ми хареса и отложих за друг път.
За храненето.При Мити положението е по-скоро оттървано.И той разбра,че в хладилника се крият разни неща от него и се тъшка пред вратата/още не е успял да го отвори/.Само от шоколади успявам все още да го предпазя.Веднъж само изяде един бонбон.

# 25
  • Мнения: 84
Здравейте момичета!
Нас ни нямаше известно време и определено ми липсвахте  Hug
С две думи за нас - Раи доста порастна, както и всички други мъници като гледам Simple Smile
Определено е много буйна и не я свърта на едно място откакто се развали времето и спряхме да излизаме.
Мъчи се да повтаря всичко, което види и чуе. Вече внимаваме какво правим и приказваме пред нея.
За храненето - определено се старая да избягвам сладкото, готовите клбаси, пърженото, но не чак до крайности. Шоколад е опитвала само 1-2 пъти на почерпка когато всички други ядат.
Много обича домати, круши и маслини Simple Smile
Имаме обаче големи проблеми със заспиването. Че не заспива сама - не заспива, ама ме мъчи по 1 час докато успея да я накарам да стои мирно та да заспи. Много нерви троша докато я приспивам и на моменти ми иде да я напердаша. Вечер заспива чак в 11.30, а сутрин я събуждам обикновено към 10 часа, защото ако я оставя незнам до кога може даотнесе.
Ох, не ме оставя да пиша вече "маму, ила" - т. е. да сядам при нея на земята при играчките. Какво да се прави.
Чао засега и болните деца да се оправят бързо. Ние с Рали това лято и в болница лежахме чак.
 Hug

# 26
  • Мнения: 93
Да се включа по въпросите !
Аз вече май всичко давам само цитруси,пържено и шоколад май не давам.Не я ограничавам в количеството ама ме притеснява че много яде на обяд манджата от кухнята с 1 филия хляб(ако е по-течна даже 2) и целия крем (понекога и плод след тях).На вечеря нейната си супа с хляб и от нашата вечеря колкото иска , а на закуска по 1 чинийка от нещото(около 300гр).И аз мислех солети и други да не давам ама не издържа и 2 часа и рева от глад та се принудих плодче бисквитка или нещо такова в 10 та да издържи до 12.
Аз давам каши Слънчо Али други не ще и да види.
Айде това е засега .Лек ден ви желая !  

# 27
  • Мнения: 2 990
Добро утро и от мен!
"ЗА" съм стягането на първия пост  Peace За предложения за заглавия обаче немога да помогна, хич не ме бива в стихоплетстването  Blush
Десем, дано ви се размине леко и бързо да се оправяте  Hug

И аз подкрепям горното. Дано на Ели й мине бързо. Hug
За яденето, не е особено злояда, но повече от 200 гр. рядко изяжда. На обяд яде основното от детската кухня, без хляб, ако пробутам плод или зеленчук е успех. Следобяд изяжда кремчето от ДК, даже напоследък мах 2/3 от бурканчето, което  е 190гр., на вечеря супата с един сухар и малко сирене. Закуската е най-проблемна. Става след 9ч. и въпреки че е вечеряла най-късно в 20,00ч. предната вечер не е гладна и не иска повече от 50-100 гр. каквото и да е. Но пък пие около 180 гр. мляко - кисело на гъст айрян сутрин и вечер, понякога и преди следобедния сън. Гледам и аз да не давам боклуци, но похапва солети и Зрънчо, ако сме навън, макар че й нося и плод и/или зеленчук, но примерът при другите деца е заразителен. Шоколад и тя опита преди няколко дни само една бонбона, иначе не давам. А виж аз много обичам, също предимно натурален, особено ако е аеро. Embarassed
Четох, четох какво друго щях да пиша, ама все забравям.
Вчера пробвах една от идеите за отказване от биберона-залъгалка - отрязах му връхчето и май наистина й стана безинтересен. Само повтаряше биба няма, но не го смука, заспа малко по-бавно и по-трудно, но без него. И през нощта не го търси. Сега трябва да я отуча да изпива по две шишета вода през нощта, за да спим най-сетне и ние като хората.
А за зъбките, ние сме назад, нали на 13м. и половина и проби първото. Засега са само 9 - четирите средни горни, по един през тях, и три долу в средата. Кучешки и кътници - нямаме.
Дакра, честита годишнина на патерица, много любов и щастие пожелавам.
А какво стана с Кари и Уини? Не са се включвали скоро, дано не са болнички.
Стискайте палци, довечера отивам на доктор дано всичко е наред и даде зелена светлина да започваме с бебеправене. Много се надявам на успешен и дай боже бърз резултат, че нали се отказвам да я давам на ясла, поне да си постоим повече заедно. Само дето преди това трябва да я отучим да спи при нас, че иначе не знам как ще се справим със задачата. newsm78 Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 8 283
....
За храненето.При Мити положението е по-скоро оттървано.И той разбра,че в хладилника се крият разни неща от него и се тъшка пред вратата/още не е успял да го отвори/.Само от шоколади успявам все още да го предпазя.Веднъж само изяде един бонбон.

Simple Smile и при нас го има този момент, но хуните се съюзяват пък баткото знае как да го отваря бърка вади и за него и за Ели познайте дали взимат това което трябва.


honey_81
, Ели толкова манджа и се събира за 1 седмица колкото при вас на ден (Завиждам ти Simple Smile
Погледнах ви мерките и в кръга на майтапа при това ядене мога само да кажа: "...и глистите й имат глисти" Simple Smile
Нека яде детето супер за госпожица да си хапва без да дебелее и аз искам ма няма Simple Smile

MianaNia, стискам палци

# 29
  • Мнения: 164
Привет, привет! Днес вече полудяваме вкъщи, надявам се утре да е по - добре времето  инай - накрая да излезем.
За къпането - лятото къпех Вики всеки ден по 2 пъти. Откакто се разболя я къпя през ден (според докторите това са бабишки девитини, но аз съм наплашена и не я къпех). От два дена вече я къпя всеки ден, права в нашата вана, с душа, косата мием 2 - 3 пъти седмично, зависи колко е омазана.
Шоколод - натурален, натурален и пак натурален, и най - вече Линд. Обичам и с ядки (лешници, бадеми), но ми идват малко тежички. Плодови и други такива меланжи не обичам да ми развалят шоколада, а пък Милка с диня с Жоро направо го хвърлихме, след като го опитахме Embarassed (да не се обиждат, тези които го обичат и  Мини, която го продава). От сладките неща си падам повече по кремове и разни сиропирани тортички.
За промяната във вкусовете след раждането - при мен май няма разлика. Майка ми казва, че като малка съм била много злояда, а пък сега всичко си ям (без колбаси, свинско, агнешко и други такива, отскоро ям телешко, но си предпочитам рибата и пилешкото).
Вики досега не е яла колбаси, шоколад, вафли, но е голям фен на брускетите и кубетите Laughing напоследък ни вежда, че ядем кашу и си отваря сама шкафа и го вади, но аз съм твърдо против, защото има опасност от задавяне.
Съгласна съм с предложенията на Мила и Десем.

Общи условия

Активация на акаунт