Бебе Юнче май с играчките скучае и иска с мама и тати да играе!

  • 25 733
  • 292
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 638
Алекс Честито и на вас за месечинката   bouquet  И Здравко има някакви сополки, но не ми се струва сериозно. Надявам се до ваксината да се оправи. Нашата консултация се измества всеки месец. Нали трябва да е минал поне месец от последната ваксина и така от 25-то число, първия месец отидохме на 28.07 втория на 01.09 и сега чак на 06.10- гледам да не е в петък, заради последващите почивни дни и евентуална реакция и нужда от доктор.

T o n i това за водата е МНОГО ЛОШО  #Cussing out съжалавам Rolling Eyes
.... Христомир е точно с такива костички ...
какви точно са му костите? той как ги видя.. нещо ми стана любопитно ...

ДА и на мен ми стана интересно  Thinking Матерна си пиех редовно

Мимченце радвам се, че температурата е паднала, но какво е пък това зачервено гърло  newsm78 #Crazy Нали казват, че до 6 месеца бебетата имат имунитет и не боледуват. Не е ли рано за болести още   Praynig

Между другото, заглавието на темичката е много вярно. Никакви играчки Naughty само на ръчички при мама и най много по 10-на минутки в шезлонга (ако имам късмет подремва там за по 15 мин). Аз още не съм го пробвала с активна гимнастика. Имаме една... още е в гардероба, трябва да я извадя. Но към нея нямаме такова килимче, на което да лежи. Дали да не си купя отделно?  newsm78

И още един въпрос. С какво мажете личицето на бебчовците? Много сухичка му е кожичката. Аз мажа с едно кремче на Мустела по няколко пъти на ден, но...  На морето беше много добре, там нали е по-влажен въздуха (мисля си, че е от това).

cveta3 Вие поне заспивате в количката. А при нас все едно пирони има там, хич и не иска да чуе за нея  #Crazy . За заспиването не мога нищо да ти помогна и аз се чудя как да го приспивам. Заспива само когато той си поиска. Мен не ме пита Naughty
Това за кенгурото ми звучи добре, тъкмо се чудех дали е правилно newsm78.

А какво се крие зад АБ (Сори за глупавия въпрос, ама със съкращенията не се справям явно).

# 16
  • Мнения: 8
Добро утро,
Честит юбилей на Даниела,  newsm59,
и честити месечинки на всички!  ura

Някой може ли да ми каже кк се слагат тези малки снимки в подписите ,оф пробвах нещо но станаха много големи.



# 17
  • Мнения: 60
здрасти и от мен
аз също съм срещала в морската разни мами от форума но не се обаждам. Гали80 съм видяла и майченцето.
Ние утре сме на втора ваксина. Аз съм си я запазила в аптеката. Обаче бухам като магаре и татко ни също е разкиснат.
Кво е това нещо ???? Няма Т, не боли гърло, само кашлица. Каката го изкара като зарази баба си, мен и баща си.
Явор и аз не знам кво го пази. Ама утре ще искам обстоен преглед преди ваксината.

Честото на всички празнуващи днес !

# 18
  • Мнения: 3 663
цвета - недей си го слага много на сърцето, малки са децата, всички се притесняваме, особено щом по-голямото ти дете не е боледувало така
но с всяка следваща болест се каляваш Simple Smile таня сефте на 6 мес се разболя, вдигна 40градуса за час, бяха сама, събота вечер... първо дете, нямам пукант сироп за Т у нас... не искам да си го спомням тоя момент  ooooh!
обаче пък така ме кали това боледуване, че ела да ме видиш сега каква съм смела и как не давам лекарства Simple Smile
бързо да оздравяваш и ти!

иначе за заспиването - имате ли си ритуал вечер? и също спи ли през деня досатъчно според теб?
има и един момент, че като се превъзбудени и хич не могат да заспят...
при нас, ако нищо не работи тати хваща кошницата и я люшка във въздуха като люлка напред-назад - винаги работи!
и като заспи дълбоко го местим на леглото

джули - лицето мажа само вечер след баня с млякото, което използвам и за тялото - хипп
АБ е антибиотик Simple Smile))

# 19
  • Мнения: 8
май го схванах,
[img][http://media.snimka.bg/0798/007851929-big.jpg/img]

# 20
  • Мнения: 8
оф  newsm78, да ама почти /аз понеже не знам много за Т-рата и се занимавам с глупости, то по-добре де..-да не се налага

# 21
  • София
  • Мнения: 2 381
Честит юбилей Даниела.    bouquet
Леко гледкане вкъщи на бебчовците. В София валиии. Гадост.  #Cussing out
Дари75, да, бебчовците разпознават, че са на "чуждо" място.

# 22
  • Мнения: 3 663
ел_ви, имаше някъде тема с инструкции, ама къде беше.. аз отдавна не съм слагала снимки  Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 2 381
ел_ви, имаше някъде тема с инструкции, ама къде беше.. аз отдавна не съм слагала снимки  Confused
В подфорума - "Правила..."

# 24
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте и от мен!

Ох, колко мрачно, студено и мокро време е навън. А как ми се излиза... Вчера излязохме в 11 и се прибрахме в 6.00. И беше страхотно... Калина спа като къпана в количката.

Честит юбилей, daniela nikolova!


Честити 3 месеца на Алекс на  panterkata66 и на Здравко на julielm!


Мимченце, как е бузанката ЙоЙо?
Бързо оздравяване на всички болни!

Калина най-сетне заспа. Ококори се още в 7, когато станах да приготвя Ивайло за градина. Ей, много се смее това хлапе на батко си...

Това за Матерната го чувам за първи път. Дали наистина оказва влияние върху костичките на бебетата? Аз Матерна нито с Ивчо, нито с Калина пих редовно - много големи хапове, а като ги стривах горчеха ужасно. Да съм изпила има-няма 10-тина.

Само да добавя, че и Калина нощно време много начесто започна да яде... Що така? newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 779
Здравеите и от мен. Днес много поводи за празнуване - честито на всички !!!!!!

За Т и аз съм против даването на лекарства при Т  до 38 - под мишницата, а и педито ми също. А АБ на толкова малко бебе е направо убийствено, ако нещо по-сериозно стане на бебчо - по-добре в болница (доколкото знам кърмачетата ако са болни, дори и не чак толкова сериозно ги приемат) и там си знаят. Аз съм много против даването на антибиотици за всичко, особено пък за деца.

За изправянето с хващане за ръчички и аз го правя, въпреки че ортопеда ми каза чак след 6 месец, но педи каза да слушам детето си и аз така и правя. Марти даже сам го практикува - хваща се за грифа на шезлонга и се надига почти до седнало положение, а ако му подам пръсчета сам се изправя и иска да си седи седнал, като се държи за мен, защото иначе не може да пази равновесие. Много е смешен.

Марти винаги се смее като се гледа в огледалото и то себе си гледа, вчера си смя с глас на себе си Shocked. Пробвала съм го и с друго бебе да гледа и на него се смее Laughing.

Аз да се похваля, толкова ми е послушен тези дни, все едно нямам бебе. Играе си сам с въртящата играчка и активната гимнастика. Заспива си сам, много е добричък.

Трънче и Марти има рефлукс, но перито беше категорична, че няма смисъл от лекарства щом наддава. Аз бях взела едни хомеопатични капки, но нямаше много много ефект и ги спрях. Сега като почнах пюрета като че ли повръща по-малко.

Като ви гледам как обличате малчовците аз май много гол го изкарвам. Ето така излизаме:



и с одеалце го завивам понякога. Аз много искам да го калявам, ако някой знае повече по темата може да сподели.

На мен вчера ми дойде цикъла Sad, но не ме боли (за разлика от преди) и не ми тече много. А ние в събота заминаваме на море Joy - лошо време, М и т.н голямо море ще правим.

Хайде чао, че се отнесох

# 26
  • Miami
  • Мнения: 412
А да, исках и да допълня за матерната, която ни караха да пием по време на бременността. Абсолютно бредно за бебето, защото му се калцират костите още в утробата и може да доведе до изкривяване и дори и пречупване на костичките по време на раждане. Христомир е точно с такива костички и затова ми каза, че може и по-рано да му изникнат зъбките

Не искам да споря, ама чак пък толкова вредни не вярвам да са тези витамини. Тези доктори вече май нови глупости измислят, всичко отричат, всякакви стари работи са вредни. Кво е това чудо не знам  Rolling Eyes И ако отидеш при десет различни доктора, десет различни неща ще ти кажат  Mr. Green

# 27
  • по света
  • Мнения: 1 587
Запис от мен,чета ви редовно но нещо нямам муза за писане  Blush

# 28
  • София
  • Мнения: 388
vesi21  и аз съжалявам, че се панирах, но вече е късно, уви!!!
T o n i нямаме си ритуал, трябва да измисля нещо. И аз съм забелязала, че като се превъзбуди и става кошмарно но всеки ден спи различно- понякога по 10-15 мин. само няколко пъти дневно, ако я разхождам с количката може и цял ден да откара в спане, но в леглото си не иска - все едно че има пирони - само като я сложа и - рев. Напоследък когато сме в къщи заспива само в ръцете ми и е много трудно да я оставя в леглото - усеща (въпреки че внимавам) и се ококорва и рев...
Направо не знам какво ще правим като не става навън за разходка.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
А да, исках и да допълня за матерната, която ни караха да пием по време на бременността. Абсолютно бредно за бебето, защото му се калцират костите още в утробата и може да доведе до изкривяване и дори и пречупване на костичките по време на раждане. Христомир е точно с такива костички и затова ми каза, че може и по-рано да му изникнат зъбките

Не искам да споря, ама чак пък толкова вредни не вярвам да са тези витамини. Тези доктори вече май нови глупости измислят, всичко отричат, всякакви стари работи са вредни. Кво е това чудо не знам  Rolling Eyes И ако отидеш при десет различни доктора, десет различни неща ще ти кажат  Mr. Green


В курсовете на сп. "9 месеца" обясняваха, че като се пият витамини по време на бременност костите на бебетата стават по-твърди и при раждане черепните кости на местата на т.нар. шевове не могат да се приближат или дори да се застъпят и затова се раждало по-трудно. По-твърди кости=по-чупливи кости.
На мен лекарите не са ми казвали да пия витамини по време на бременността. Аз обаче 2 мес. пих на ХИП витаминозните сокчета за бременни по своя инициатива. Беше зимата, ходех на работа и усещах, че имам нужда от още витаминчета.

Общи условия

Активация на акаунт