Ето моята любима питка, покажете и вашите! - 2-ра тема

  • 115 000
  • 364
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 587
Излиза че я правя по рецептата на свадбарската,но по оформление на "Митковата питка",което пак си е едно и също само първата е по-голяма  Grinning

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Пепика мерси за подробното инфо  Grinning  bouquet
И аз благодаря за разяснението   bouquet Hug  bouquet Hug
asq82 Ще се пробваш за рожденния ден ли Wink. Помня, не съм забравила Grinning
 
Рожден ден ли  Rolling Eyes не помня да съм споменавала за предстоящ такъв  Grinning Peace

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Може да се каже, че съм почти готова  Mr. Green сега втасва в тавата и после я бухвам на топличко във фурната. Ще ви покажа крайния резултат по-късничко  smile3508

# 213
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Искам да се запиша в тази тема.  Party

Ето ми я последната питка - Болярска. За мен рецептата е безспорен фаворит, много е вкусна и лесна, няма тън-мън.

http://www.prikachi.com/users/dorchester/89z.jpg

Снимката е от телефон, извинявам се за качеството.

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Ето какво сътворих, но нещо не ми се наду  newsm78 Sad може би някъде съм сгрешила

# 215
  • Поморие
  • Мнения: 86
Ето и моята последна питка по случай именният ден на дъщеря ми Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 08:46 от dobbito2

# 216
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Леле, Доби, тя три пъти по-висока от тавата, браво  bouquet!

# 217
  • Мнения: 9 776
asq82,  dobbito2, много са ви хубави питките, браво! Сърбят ме и мен ръцете да правя, но нямам време, за съжаление. Ще се наслаждавам на вашите Peace.

# 218
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Забелязах, че има въпросче за съхранението на питките.
От майсторици знам, че питката се напръсква с водичка веднага, след като се извади от фурната, завива се в памучен и вълнен месал и след това се вкарва в голяма найлонова торба. Не се  притеснявайте, ако видите, че торбата е изпотена. На другия ден питката е душичка, като току-що изпечена. Аз винаги си пека питките предния ден.

Моето въпросче е за печенето, тъй като в момента пека в малка соц. фурна, която е със степени. Кексовете се изпичат прекрасно на долна трета и горна втора степен. Сиреч, това ще е умерената фурна. Тази седмица ще ми се наложи там да пека питка за помен, сигурно ще направя тази на Пепика, за което   bouquet Притеснявам се обаче от печенето - как да стане коричката фина, а не дебела. Ако някой има опит в печенето в такава фурна и се включи, ще бъда благодарна. И да добавя - фурната е на село, където токът обикновено е слаб, затова писах на колко си пека по-фините теста.

# 219
  • Мнения: 1 069
Здравейте майсторки  Hug

Не съм се разписвала от 1 година в тази темичка, много питки, много чудо сте направили.

Днес правих прощъпулник на малките ми юнаци и пекох 2 питки. Харесах си "Короната на готвачката" и не съжалявам за избора си - питката е страхотна. За съжаление в суматохата изобщо не успях да я снимам в по-нормален вариант - тя изчезна за секунди, но ето две снимки на които се вижда много добре:

 

# 220
  • София
  • Мнения: 1 312
[img   http://.jpg                   img]
Ето и моята,ама има още какво да се желае. По рецепта на Lambrex,нещо се мъчих с оформлението...ама следващия път дано се справя.... newsm78

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 07:39 от мм

# 221
  • Поморие
  • Мнения: 86
Ето и моята последна
Стана огромна и имаше невероятни конци ,като козунак  Simple Smile

# 222
  • Мнения: 9 776
 dobbito2, дай рецепта за "конците" Laughing. Много вкусно изглежда Peace.

# 223
  • Поморие
  • Мнения: 86
Ами според мен за конците е важна мазнината.Аз лично ползвам равни части олио и кр. масло/ маслото ми дава свеки ,има познати в мандра Crazy/

# 224
  • Мнения: 9 776
А по коя рецепта направи тази красота?

Общи условия

Активация на акаунт