Ето моята любима питка, покажете и вашите! - 2-ра тема

  • 115 050
  • 364
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 283
Ееех, тоя Митко, тоя Митко.........На каква пита само е вдъхновение! pepika, да ти е живо и здраво момчето!  bouquet
jmoto, страхотна е!  chef  bouquet
Благодаря ти Лабри newsm03
jmoto    bouquet  chef вече си в клуба на питкоправячките Wink
evak питката е страхотна, като всичко останало, което приготвяш Hug Да е жив и здрав съпруга и все повече поводи за такива погачи помичета.

# 196
  • Мнения: 1 122
Страхотни питки отново виждам. Поздравления на всички.   bouquet

Ето и моите последни:





# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Рецептата ми е почти една и съща, зависи какво имам като мляко в хладилника.
Тази я правих с една чаша прясно и една чаша кисело мляко, едно кубче мая, сол и захар по една супена лъжица, пет яйца. За тези продукти/умишлено измерих брашното/ ми отиде точно килограм и четиристотин брашно.

Аз пак да питам  Embarassed това ли е рецептата за "Митковта питка", че смятам утре да я направя Rolling Eyes и дали може прясното мляко да заменя с кисело  newsm78

# 198
  • Мнения: 7 420
  Ася82,ня знам за Митковата питка,но аз често в место прясното мляко слагам,разредено с водичка кисело мляко.Като преди това в киселото слагам да шупне 1/2 ч.л. сода бикарбонат.  Simple Smile Резултата обикновено е много добър. Wink
  Но нека момичетата ти отговорят. Peace

# 199
  • Мнения: 11 607
Рецептата ми е почти една и съща, зависи какво имам като мляко в хладилника.
Тази я правих с една чаша прясно и една чаша кисело мляко, едно кубче мая, сол и захар по една супена лъжица, пет яйца. За тези продукти/умишлено измерих брашното/ ми отиде точно килограм и четиристотин брашно.

Аз пак да питам  Embarassed това ли е рецептата за "Митковта питка", че смятам утре да я направя Rolling Eyes и дали може прясното мляко да заменя с кисело  newsm78

НЕ! Аз точно по тази се обърках.....Това е рецептата за сватбарската питка. А за Митковата питка Пепика е казала,че е сложила 800гр. брашно. И е казала,че прави питките според зависи от това какво количество мляко има в хладилника. Смятам,че не е проблем и само с кисело мляко да направиш питката.......

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Рецептата ми е почти една и съща, зависи какво имам като мляко в хладилника.
Тази я правих с една чаша прясно и една чаша кисело мляко, едно кубче мая, сол и захар по една супена лъжица, пет яйца. За тези продукти/умишлено измерих брашното/ ми отиде точно килограм и четиристотин брашно.

Аз пак да питам  Embarassed това ли е рецептата за "Митковта питка", че смятам утре да я направя Rolling Eyes и дали може прясното мляко да заменя с кисело  newsm78

НЕ! Аз точно по тази се обърках.....Това е рецептата за сватбарската питка. А за Митковата питка Пепика е казала,че е сложила 800гр. брашно. И е казала,че прави питките според зависи от това какво количество мляко има в хладилника. Смятам,че не е проблем и само с кисело мляко да направиш питката.......
В крайна сметка имали я някъде цялата рецепта за тази питка, че съвсем се обърках вече  Sad

# 201
  • Мнения: 11 607
В крайна сметка имали я някъде цялата рецепта за тази питка, че съвсем се обърках вече  Sad

Не! Пепика сигурно ще се включи надвечер...ти ще я правиш утре...така че изчакай!

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 972
В крайна сметка имали я някъде цялата рецепта за тази питка, че съвсем се обърках вече  Sad

Не! Пепика сигурно ще се включи надвечер...ти ще я правиш утре...така че изчакай!
И аз на това се надявам, дано се включи, че имам нужда от помощ  Hug

# 203
  • Мнения: X
Толкова съм се захласнала по вашите питки,че не ме свърта...
Вчера правих Болярската питка...страхотна е!
Биляна,   bouquet

 

# 204
  • София
  • Мнения: 2 908
И аз като Ася четох да намеря всичкото инфо за Митковата пита обаче намерих само от части и нищо неразбрах,затова очаквам Пепика да се включи и да ни разясни,че и аз смятам да я правя в някой от почивните дни.

# 205
  • Мнения: 1 283
Здравейте момичета! Чакате ме като топъл хляб, а? Wink
Сега ще ви дам обяснение за МИТКОВАТА ПИТКА

Лелеееее...... dohмного въпроси, много нещо!Бе момичета, вие не ходите ли на работа, аз сега идвам и се залепям на компа. Почвам с отговорите един по един.
Първо да ви кажа за "Митковата питка"- тавата ми е диаметър 30 см. и височина 10 см.. Само и единствено в такава ми стават хубави питките - не са разляти, а високи.
За продуктите за същата питка - правих по-малка, за да се изяде на един път.
едно кубче мая, сол и захар по една ч.л.
три яйца- единия жълтък за намазване
една ч. чаша прясно мляко голяма /това имах това сложих/
и приблизително осемстотин грама брашно.
Мамо Цоцоланче, има три втасвания. Първото - маята , второто - като оформиш тестото, третото, като е вече наредена в тавата.
Пека на 160 градуса, долен вентилатор, на второ ниво. Който иска да ме слуша, аз така ги правя. След като се зачерви, покривам с фолио и пека докато боднато шишче излезе сухо. Горе долу около 40 минути. Фурната, предварително загрята, на 50 градуса долен реотан, буташ питката, печеш десетина минути и тогава увеличаваш на 150-160 гр.
Малка Мамма - кифличките са на един ред, но те бухват и така изглеждат. Иначе ги режа на 16 парчета, навивам кифлички и ги набутвам буквално една до друга. Споко, нищо им няма.
rallii - това което го казваш е невероятно за мен. По принцип на общото количество течност, винаги се слага двойно повече брашно. Нарочно опитах твоята рецепта и я препоръчах на Диди, но при килограм брашно, не се отлепваше от ръцете и нямаше никаква форма. Не съм съгласна и за градусите, при тази температура, питката няма да се надуе толкова и ще се запечата. Не ми се сърди, нали затова е форум да обсъждаме, а и така се учим всички една от друга.
Двете питки се различават по грамаж. Сватбарската я правих с килограм и четиристотин брашно и затова е излязла толкова от тавата, докато "Митковата" питка с осемстотин грама брашно, но на нас ни стигаше.
Ако имате още въпроси, насреща съм. Всичко това ви го казвам от личен опит.  Hug Hug



Мамче Цоцоланче,нещо си се объркала душата. Питката за  hahahaМитковден, я правя така:
За оформянето:
Разделяш тестото на Четири топки, като четвъртата е по-малка за топчето в средата.
Трите топки ги разточваш малко по-големи от тавата, мажеш ги с разтопено масло, като последната не я мажеш. Режеш първо на четири колелото, после тези четири на още четири, стават 16 триъгълника. Започваш да ги навиваш, като кифлички и нареждаш, както съм показала в тавата. Първо около краищата на тавата, после в средата около топката.
Ще се радвам, ако съм ти помогнала, а пък и чакам да ме почерпиш ей Wink



Ако имате още въпроси, тук съм засега давайте Hug

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 19:44 от pepika

# 206
  • София
  • Мнения: 2 908
Пепика мерси за подробното инфо  Grinning  bouquet

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Пепика мерси за подробното инфо  Grinning  bouquet
И аз благодаря за разяснението   bouquet Hug  bouquet Hug

# 208
  • Мнения: 1 283
Пепика мерси за подробното инфо  Grinning  bouquet
И аз благодаря за разяснението   bouquet Hug  bouquet Hug
asq82 Ще се пробваш за рожденния ден ли Wink. Помня, не съм забравила Grinning
 За ваше улеснение ще напиша на началната страница всички рецепти за питки, по които съм ги правила Peace

# 209
  • Мнения: 774
За ваше улеснение ще напиша на началната страница всички рецепти за питки, по които съм ги правила Peace

pepika, моля те, дай също и насоки за оформлението на питките!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт