Ето моята любима питка, покажете и вашите! - 2-ра тема

  • 114 987
  • 364
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Записче и от мен в тази страхотна тема  Hug
Ето какво сътворих и аз преди една седмица


# 16
  • Мнения: 707
Голяма грешка да се чете темата на гладно  Naughty. Олигавих клавиатурата ...

Супер снимки, ама защо ги няма рецептите? Имам една мая в хладилника и се колебая каква питка да спретна - солена или сладка. Ще разровя форума  newsm78.

# 17
  • С-я
  • Мнения: 37
Здравейте,
за първи път се престрашавам да покажа питката, която направих с ваша помощ. малко съм некадърна и не мога да кача снимките, но надявам се да ги видите ето тук: http://picasaweb.google.bg/polkidot/Pitka#5249264018958649298

# 18
  • Мнения: 22 867
беше доста позагоряла  Confused. Фурната ми е ужасна, от старите комунистически "Раховец"  Mr. Green. Пече добре, но няма никакви екстри като вентилатори и прочие. .......Blush

КорНиШонка, майка има Раховец и пече питките на 150-160. Стават и чудесни. На самото стъкло има указател на градусите, предполагам и при теб е така. Иначе аз пека само на 150 град, но винаги уточнявам, че това е за моята фурна, някъде около 35 мин. Включа ли на 200, всичко прегаря.

# 19
  • Мнения: 7 418


КорНиШонка, майка има Раховец и пече питките на 150-160. Стават и чудесни. На самото стъкло има указател на градусите, предполагам и при теб е така. Иначе аз пека само на 150 град, но винаги уточнявам, че това е за моята фурна, някъде около 35 мин. Включа ли на 200, всичко прегаря.
   И при мен се получава същото.Максимума,на който пускам фурната, е 180 градуса.

# 20
  • Мнения: 7 418
Голяма грешка да се чете темата на гладно  Naughty. Олигавих клавиатурата ...

Супер снимки, ама защо ги няма рецептите? Имам една мая в хладилника и се колебая каква питка да спретна - солена или сладка. Ще разровя форума  newsm78.


   Съветвам ти първо да спретнеш някоя солена питка. Peace
    За рецептите виж старата тема. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 698
Аз пускам фурната на максимум 180-190 и леко като почервенее отгоре я завивам с фолио и допичам. Така не прегаря, а отвътре се изпича идеално.

# 22
  • Мнения: 1 283

 

Въпроса ми е- когато се остави питката да втасва след като вече е оформена (второто втасване)- това ли е приблизително бухването което ще има в завършен вид или трябва когато се пече да се надигне още доста?

Не , че не се надигна ,доволна съм от резултата , но вашите ми се виждат още по "високи". Тавата ми  е с диаметър 25 см.
Благодаря предварително и хубав ден на всички!


Питката е страхотна  bouquet
  А сега за въпросите. След като е оформена, трябва да втасва на топло, докато удвои обема си. При печенето се надига още - така и трябва да е. Много е важно и самото опичане, трябва постоянно да следиш да не изгори, а пък вътре да не е сурова. Това се постига с опита Wink


# 23
  • Мнения: 351
да се запиша и аз

# 24
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Лабрекс, Селма благодаря ви за отговорите. Следващия път ще пробвам да пека на по-ниска температура и се надявам опита ми да е по-успешен  Hug
Ето и обещаната снимка  Embarassed. Не е много за показване на фона на вашите красоти, но обещаното си е обещано  Blush
Както казах добре се надигна 10 см е сигурно е висока, защото тавичката ми е 12 см на 30 диаметър, а самата питка почти стигаше ръбчето на тавичката, но тия загорели кори  Rolling Eyes.

Иначе ето и парченце от нея. Не се вижда много на снимката, но вътре си беше наистина много добре по мое мнение  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 22 867
КорНиШонка, съвсем добре си изглежда питката, с хубава коричка, а на втората снимка си е направоооо.......................прияде ми се Embarassed Не знам, според мен няма защо да се притесняваш, чудесна е!  bouquet

# 26
  • Мнения: 7 418
  Корнишонка,втората снимка е убиец!Страхотно си се справила!

# 27
  • Мнения: 569
  Pepika- благодаря! И аз със скромния си опит знам , че трябва докато се пече също да се надигне още , но незнам , не се получи...
  Следващият път ще оставя да втаса още малко и ще пека на малко по-слаба фурна- моята е на степени от 1до 11 и за печене на тестени неща не съм сигурна коя степен да използвам и коя степен на колко градуса отговаря, за другите неща съм и свикнала , но не и за питки...
  Корнишонка- браво! Много пухкава , бухнала и на конци от вътре! Не се притеснявай за цвета- другият път ще е златиста!!!

# 28
  • Поморие
  • Мнения: 86
Снощи на бързо направих ето тази питка ,не стана много добре оформена ,но малката не ме остави  Rolling Eyes Embarassed

# 29
  • Мнения: 22 867
Снощи на бързо направих ето тази питка ,не стана много добре оформена ,но малката не ме остави  Rolling Eyes Embarassed

Ей, ама много самокритични майсторки тук!  Grinning  dobbito2, какво и е на оформлението, като цветенце е, че и добре се е изпекла. Чудесна си е!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт