Ето моята любима питка, покажете и вашите! - 2-ра тема

  • 114 978
  • 364
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 867
labrex,красота,не мога да се нагледам  bouquet.
Утре и аз ще правя питка,ако стане за гледане ще я снимам.

max-mama , благодаря ти!  bouquet Ще стискам палци да стане! Grinning

# 46
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Уаааау, Лабрекс, майсторка си голяма  bouquet!

Ей, как ги навивате тия кифлички бе, мойте все не се получават Confused. Я някоя да вади рулетка и да ми каже кръга с какъв  диаметър го разточвате и на колко триъгълника го режете, че срамота вече ooooh!...




 

# 47
  • Мнения: 1 283
Да не ви изброявам поименно, но на всички питките ви са страхотни.  bouquet Поздравления !
Лабрекс, как ги направи тези джаджи Flutterмного са сладурски. Тестото за тях само от вода и брашно ли ги прави и в какво съотношение, за тези четири цветенца?  chef

mari_eta , за кифличките да ти кажа аз как ги правя. Разточвам трите кръга малко по-големи  от тавата, в която ще пека. Режа на 16 парчета, като предварително си отделям тесто за топката в средата. Навивам, като същевременно разтягам триъгълника, за да се получат по-навити кифлички. Това е. Wink Питките ти са много хубави, недей да скромничиш.

# 48
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
pepika , благодаря  bouquet. Аз режа на 8 и се чудя що не стават ooooh!...не скромнича, ама виж сама, че на кифлички нямам. Другата ще е така, само да се наканя.

# 49

Уаааау, Лабрекс, майсторка си голяма  bouquet!

Ей, как ги навивате тия кифлички бе, мойте все не се получават Confused. Я някоя да вади рулетка и да ми каже кръга с какъв  диаметър го разточвате и на колко триъгълника го режете, че срамота вече ooooh!...

mari_eta, няма навиване на кифлички. Тестото е по рецептата на Танита, а оформянето като на нейната усукана питка с орехи и мед. Меся тестото, деля на три части, разточвам едната на кръг, мажа с масло, отгоре втората, пак масло и накрая третата. Нарязвам на секторчета и усуквам. Страхотно и харесвам тая питка на Танита и си оформям и обикновените питки като нея.
Това е.

Да не ви изброявам поименно, но на всички питките ви са страхотни.  bouquet Поздравления !
Лабрекс, как ги направи тези джаджи Flutterмного са сладурски. Тестото за тях само от вода и брашно ли ги прави и в какво съотношение, за тези четири цветенца?  chef
 

pepika, оставям едно топченце от тестото, колкото пинг-понг, намесвам с малко брашно, разточвам и изрязвам с формичка цветенца. Топченцата ги сложих от изрезките, за да не изхвърлям тесто./много съм икономична! Grinning/.

# 50
  • Мнения: 22 867
mari_eta, pepika, дано ми разберете горния пост, че докато разбера, че не съм се логнала, стана един пост.............. Embarassed

# 51
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
  bouquet

Аааа, на усуканата и аз съм й фен...

# 52
  • Мнения: 7 418
   Ето и поредните ми питки Wink .Макар и не бях запозната досега с рецептата на Танита,видях,че моите питки ги правя горе-долу по същия начин,само че добавям и лъжица кис.мляко + щипка сода бикарбонат.Втасват невероятно.Получават се фантастично пухкави,с конци ,влакна и тем подобни ....... Grinning
 
 

# 53
  • Мнения: 388
До сега не съм се включвала със снимки,но редовно следя рецептите във форума и ги пробвам,както се вижда в албума ми повечето рецепти са от тук.
Ето и последните ми питки
http://www.el30.snimka.bg/album.php?album_id=291466&pid=8045807
http://www.el30.snimka.bg/album.php?album_id=291466&pid=8045795

# 54
  • Мнения: 22 867
Селма , V & G, чудесни питки! Много са красиви, че са вкусни не се и съмнявам.  bouquet  chef   bouquet

# 55
  • Мнения: 7 418
Селма , V & G, чудесни питки! Много са красиви, че са вкусни не се и съмнявам.  bouquet  chef   bouquet
   Благодаря!А на вкус наистина са страхотни! Grinning
   
   

# 56
  • Мнения: 7 418
Вчера се консултирах с моята леля,която е професионален сладкар и хлебар,тя ми каза,че добавянето на сода бикарбонат в питка от маяно тесто никак не е излишно.Споделям го,защото веднъж стана въпрос за това..... Peace

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 01:13 от Селма

# 57
  • Мнения: 22 867
Вчера се консултирах с моята леля,която е професионален кондитер и хлебар,тя ми каза,че добавянето на сода бикарбонат в питка от маяно тесто никак не е излишно.Споделям го,защото веднъж стана въпрос за това..... Peace

Селма, а каза ли ти защо? И аз съм го чувала, но не мога да си обясня като има мая, защо е още един набухвател newsm78

# 58
  • Мнения: 7 418
  Labrex,не обсъждахме това.Просто аз й споделих,че съм започнала да слагам содата в питки,а тя вика:Да!Това ги прави много-много по-пухкави!
   Между другото питах я и за белтъците......Каза,че за да се разбият на хубава пяна, трябва да са студени!Но това трябва да напиша в една друга тема. Wink

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 00:43 от Селма

# 59
  • Мнения: 388
Селма , V & G, чудесни питки! Много са красиви, че са вкусни не се и съмнявам.  bouquet  chef   bouquet
Благодаря  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт