Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече

  • 20 640
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 638
Айде пак съм аз! Simple Smile

Само да ви питам. Днес за трети път Здравко заспива в шезлонга, като го преместя в леглото - рев и само на ръце се успокоява. Не смея да го оставя в шезлонга да спи, той все пак е за забавление, но... ако му харесва и го успокоява...? Вие какво мислите? Опасно ли е?

cveta3 бързо оздравяване  Praynig

# 271
  • Мнения: 233
Само да ви питам. Днес за трети път Здравко заспива в шезлонга, като го преместя в леглото - рев и само на ръце се успокоява. Не смея да го оставя в шезлонга да спи, той все пак е за забавление, но... ако му харесва и го успокоява...? Вие какво мислите? Опасно ли е?
julielm, Мишел през деня почти само в шезлонга спи. Ако е на равно положение, мисля че не е притеснително. Но, при всички случаи и аз гледам да я сложа в леглото. Само дето не винаги ми се отдава...

cveta3, и на вас бързо оздравяване!  Hug А 37,3 висока Т ли е?  newsm78 Къде е измерена? Питам, че да знам и аз.  Peace
Мойта дрисла я оставям възможно по-необлечена и на отворени прозорци, обаче с одеалце де. Не искам да е толкова зиморничава като мен. Дано не се простуди!

# 272
  • Мнения: 638
Аз пък го навличам - боди, ританки и ризка и елече без ръкави. Ми то като го завия и точно след 5 мин вече е отвит. Не мога да разчитам на одеалцето.

# 273
  • София
  • Мнения: 869
мам4ета възможно ли е от ваксината в4ера, по обед ни я сложиха, малката да не иска да яде днес и да е леко нервни4ка?????
ве4е се 4удя какво може да е. не иска тази дясна гърда и това е. захапва я и след това я бута с езиче...
и на лявата по4ти не иска да су4е. да не е решила 4е не иска ве4е кърма:)))

# 274
  • Мнения: 5 713
cveta3, какъв АБ при Т 37? Това не е Т. Бебета по принцип имат малко по-висока Т от нашата. И с този АБ какво ще трепете?
Не знам ти си знаеш, но това давай АБ за всеки случай хич не ми звучи сериозно.
Сега погледнах едно ръководство:
нормална Т подмишницата за бебетата: 36,2-37,2
в дупето- 36,5-38

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 17:00 от Вери

# 275
  • Мнения: 638
Bunnie възможно е да е реакция на ваксината. При нас на първата ваксина Пентаксим на следващия ден Здравко беше много унил, ядеше много малко(но не е отказвал все пак), но на дълги интервали от по 3-4 часа и само по 5мин и само се гушеше,  даже поспа върху корема на мама наколко часа. Като се опитвах да го оставя започваше да мрънка, даже нямаше сили да се разплаче както обикновенно.  Другата седмица ни предстои втора ваксина ще видим как ще я понесе.

Дано бързичко да се оправи детенцето. А защо не иска дясната гърда  newsm78 , някъде имаше и статия по въпроса, но сега не се сещам...

# 276
  • Мнения: 5 713
Ясен през деня, когато сме вкъщи спи в шезлонга. Не се притеснявам.
Също не го навличам. От време на време му се запушва нослето и хърка, но с физиологичен разтвор го оправям. Не мисля, че се запушва от настинка и хрема. Понякога се и закашля, но това е от лигите, които са като река.

# 277
  • София
  • Мнения: 226
Не че съм от много разбиращите, ама и на мен ми се струва, че Т 37.3 не е изобщо страшна за бебе. cveta, иди и при друг лекар, не си тъпчи детето излишно с лекарства.

# 278
  • Мнения: 657
Днес бяхме на консултация и резултатите са - 7200 гр. и 64 см. Mr. Green Не ни се караха, нали сме само на кърма все пак, явно е доста мазна и хранителна, щом беборанката расте като гъбка. Heart Eyes Препоръчаха да започваме със сокчета, ама ще се направя на разсеяна. Биха й първи пентаксим. Обаче още като влязохме в кабинета и като ревна това дете... Сложих на масата да я съблека и тя реве та се къса. Сигурно защото беше на непознато място, а и масата беше доста висока и не ме виждаше от легнало положение. Едвам сме я измерили Tired, а като я боднаха още по-силно заплака. Задави се, повърна мляко, напълни памперса от напъни да плаче и да кашля. Цялата почервеня, чак кожата й стана на петна. Sad Давах биба, вода, цица - нищо не помага. Успокои се след около половин час гушкане, после излязохме и заспа. Прибрахме се, яде и спа 5 часа.  Thinking Сега я пипнах и ми се стори гореща, измерихме 38 градуса Т. Чудя се да дам ли Панадол? newsm78 Засега други реакции няма. Praynig
Йойо също прекарва доста време в шезлонга и дори поспива в него от време на време. Не мисля, че е проблем. Peace

# 279
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
Здравейте!
Станиславчо днес в 18:30 навърши 3 месеца smile3501 .Ех, кога мина това време.Вече си мисля, че утре като се обърна и ще са минали 10-15, че и повече години, без да съм ги усетила и детето мми ще е порастнало без да съм разбрала...Та по този повод ето една скромна почерпка   party023 newsm38 beer Wine Glass cook
Иначе сме ОК.Даже днес излизахме на разходка и мн ми хареса.През цялото  време спа, в къщи си изпапка всичко и после пак спа до 17:30. Laughing Сега си играят с баща му в другата стая, а аз ви чета smile3521 . И се ядосвам, че нямаме кабелна, а е платена.Мъжо им звъня, а от там казаха, че незнаят защо нямаме, направо ми иде да  smile3514 smile3511 smile3515.Тъй де, какво ще правя след малко бебо като заспи.
Е, оплаках ви се.Лека вечер и доскоро.

# 280
  • Мнения: 5 713
mimchence, по принцип над 38.5 се дава антипиретик. Аз даже изчаквам до 39. Т е защитна реакция на организма.

# 281
  • Мнения: 657
Вери, тенкс! Hug Температурата й започна да пада сама, вече спинка сладко сладко. Heart Eyes

# 282
  • Мнения: 8
Мимченце и нашето педи, когато го питах какви лекарства да си вземем за Гърция,за всеки случей каза, че няма нужда да взимама нищо, в крайна сметка и казах, че ще купя панадол и вибуркол-свещички, тя каза  при Т над 38  да се свържа с нея и да дам свещичка, явно и за нея до 38 не е Т.

# 283
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Борислава заспа към 22 часа днес.Малко закъсняхме.
Днес и на нас ни биха Пентаксим.Бебка даже не разбра Simple Smile Никакъв рев  Mr. Green Нямаме температура за сега Praynig
Аз май ще лягам,че утре пак в 7 ще ставам ooooh!
Лека и спокойна нощ Hug

# 284
  • София
  • Мнения: 388
В дупето я меря температурата. Предната вечер я мерих за първи път, защото днес щяха да ни бивт първия Пентаксим и беше 36,4. Според мен доки се застрахова с АБ за евентуално усложнение, а аз съм до толкова изпаднала в ужас, че бебка е болна, въпреки ,че знам , че АБ вирус не мори, че не протестирам. Имам подозрения, че АБ е излишен, но много ме е страх. Голямата ми щерка не е боледувала докато не тръгна на ясла на 1,9г. Поздрави на всички! Ще се приспиваме.

Общи условия

Активация на акаунт