Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече

  • 20 641
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 663
нали съм на тази вълна - ето норми за наддаване
http://www.kellymom.com/babyconcerns/growth/weight-gain.html
пише по едно време It is acceptable for some babies to gain 4-5 ounces per week.
което иде да рече, че май 120гр на седмица е нещо като долна граница за до 4мес, после вече е 90гр

аз ще ходя в четв да го тегля и ако не е качил, може би ще дохраня
без да намалявам интензитета и нощните кърмения естествено

ина - голям сладур тоз любчо Simple Smile
а тедко има един ръб на черепа точно на челото по средата и като го снимам със светкавица и как блести тоя ми ти ръъъб  Crazy Laughing

за къпането след ваксини - винаги съм си къпала, не вярвам да е проблем

били - абе какво работиш, душа, диря си зъболекар в "района" Simple Smile)

# 241
  • Мнения: 657
Ина, голям сладур тоз Любчо! Heart Eyes Пу-пу! Честит ви малък празник! Hug

Хехе, и ние се гледаме в огледалото и Йойо се смее, ама на кого незнам. Laughing В началото гледаше повече мене, но от скоро започна да заглежда и себе си, дори си играем на "дзак" с отражението, голямо забавление. Mr. Green Heart Eyes А най-приказлива става като я оставя сама с някоя играчка - започва да се опитва да я дъвче, подмята я насам натам с ръце и й говори. Grinning Много е сладка. Heart Eyes

Абе, мами, случвало ли се е на вашите бебоци да се събудят с рев? newsm78 Днес така сладко си спеше и изведнъж като писна направо ми изкара акъла. ooooh! После 5 минути докато се организирам да й дам цица плака супер силно и някакси от страх. Дали сънува нещо страшно, незнам.. Tired Чак жал ми стана.. Cry

На нас Пентаксима ни предстои утре, да видим как ще го понесе малката ми бузанка. Heart Eyes

Лека нощ на всички! Hug

# 242
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
здравейте!
Мимченце, на Станислав често му се случва да спи и да се събуди изведнъж с рев.Свеки каза, че сънувал нещо,коеот го плаши и затова.аз като направи така и го гушкам и той спира да плаче.
Ина,бебчо Любчо наистина е мнооооого сладък,пу-пу...Да ти е жив и здрав.
Мойто момче пак не иска да яде Sad Хапва по 90-110 гр на ядене и това е.А преди ядеше по 130...Незнам вече какво да го правя.Ама забелазвам, че като ме види да ям започва да ме гледа и да се облизва едно всякаш иска да ми каже "мамо, дай ми и на мен", ама как да му дам като обикновено ям орехи или други подобни неподходящи храни...
На мен ми казаха , че мога да го изкъпя след ваксината, ама аз не го направих, че ме беше страх.
Ние го къпем всяка вечер със шампоан на Джонсън и после го мажа с лосион пак на Джонсън, които миришат на лавандула.Много ми харесват...И режим си маме-храним се през 3 часа сутрин от 7-7:30 до 22-22:30.
Толкова засега.Лека и спокойна нощ.

# 243
  • Мнения: 1 404
били - абе какво работиш, душа, диря си зъболекар в "района" Simple Smile)
Мммм,мятай се насам,ще ти решим проблемите-може и с бебето-да види мъж ми как е да му реват две наведнъж,после Виан сама ще му се стори песен Laughing

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Момичета, имам една чуденка.  Thinking Нали на детските храни пише от Х-тия месец, т.е. от Х навьршени или от началото на Х-тия?!  newsm78 Мисля да захраня Кокито с млечна оризова каша и да заменя с нея вечерното хранене. Надявам се така  да почне да прави по-дьлга нощна пауза/все си мисля, че не му стига кьрмата или по-скоро не го засища достатьчно и за това ядем и през ноща/, но на всички каши пише 4+, т.е. мога ли да ги ползвам или не?!

# 245
  • Мнения: 3 743
Момичета, имам една чуденка.  Thinking Нали на детските храни пише от Х-тия месец, т.е. от Х навьршени или от началото на Х-тия?!  newsm78 Мисля да захраня Кокито с млечна оризова каша и да заменя с нея вечерното хранене. Надявам се така  да почне да прави по-дьлга нощна пауза/все си мисля, че не му стига кьрмата или по-скоро не го засища достатьчно и за това ядем и през ноща/, но на всички каши пише 4+, т.е. мога ли да ги ползвам или не?!

аз мисля, че става въпрос за навършени месеци Peace. А храната за захранване не трябва ли да се дава сутрин или предиобяд newsm78

# 246
  • Мнения: 5 713
Да, щом пише 4 +, значи става дума за 4 навършени. И за другото Гали е права, че се дава най-късно на обед. Да има време за проследяване на евентуални реакции.

# 247
  • Мнения: 318
InaD, след някои ваксини като Пентактим не дават да се къпе бебето същият ден.
Аз вече втора ваксина "пенаксим" сложихме и си я къпахме същия ден,на нас ни казаха,че няма никакъв проблем да я изкъпем и така си и беше  Peace
Паола се е научила нещо да пищи и по цял ден това прави не реве а си пищи ей така за спорта  Mr. Green пускам няколко снимки да ни видите,като я видях как е застанала направо  Crazy,имам обиколници за леглото,но мислех че е рано да и ги слагам,но маи ще трябва,че не мога да я оставя и в креватчето вече сама  ooooh!



# 248
  • Мнения: 233
... пускам няколко снимки да ни видите,като я видях как е застанала направо  Crazy,имам обиколници за леглото,но мислех че е рано да и ги слагам,но маи ще трябва,че не мога да я оставя и в креватчето вече сама  ooooh!

Рони, и твойта мома много пъргава бе Joy  Joy  Joy
Бъни и тя май беше казала, че веднъж е намерила Росито с крачетата навън през решетките.  hahaha
mimchence, Мишел ми е ревала насън, но това да е траело около 4-5 секунди и после веднага е заспивала. Кой ги знае малките им мозъчета какви сънища сътворяват  ooooh!

# 249
  • Мнения: 75
Здравейте мами  bouquet
Хич не ми е до писане, че и двечките ми съкровиша са хремави и съм се ошашкала, но ви чета когато мога Peace

Марвеле, и ние сме същата картинка и май ще се окажат зъби, като я мажа с гелче и се успокоява но за кратко, пък сега и със сополки направо е драма.

Мойта кака не ходи на градина но ето че сега е наш ред да преболедуваме гадната смяна на времето Cry Лошото е че днес трябваше да ходим за кръвна картина с нея , а по-лошо е че на малката сигурно ще отложим ваксината заради тази хрема.
Сега съм ги разделила - каката с татко в хола а ние с бебка в стаята,обаче след дъжд качулка...
били, май ти беше споменала за аспиратор за носле за прахосмукачка...аз поръчах и тези дни ще ми го доставят,но ако може малко инфо - на бебка мога ли да го прилагам или е опасно newsm78 Hug

Извинете за мрънкането Embarassed
Лека и спокойна нощ на всички

# 250
  • Мнения: 176
Леле Рони, ама тези акробатики на сън ли ги е играла бебката? И продължава да си спи? Браво на вас.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 19:19 от Трънче

# 251
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Simple Smile

Трънче, аз вчера питах педито за това повръщане и тя ми каза след хранене задължително да го оригвам, след това да го поставя за малко под наклон(аз го слагам на една възглавница) и всеки ден да го оставям по дълго време по коремче в будно състояние, за да укрепвали някакви пътища или нещо подобно. Вчера пробвах това с наклона и след хранене не е повръщал  Peace Инъче и Жорко почти след всяко хранене връща по малко, а ако нещо се развълнува и започне да  рита с краченца и доста повече повръща, обаче не на веднъж, а на порции  Crazy  Понякога го слагам да спи(съответно без да съм го оригнала, щото заспива на гърдата) и като се събуди пак връща по малко мляко(пресечено). Абе много гадна работа  Sick

За огледалото - ние отдавна се гледаме и се хилим, че даже се и засрамваме и се крие в мен  Laughing Понякога като съм го взела в мен и някой друг го закача той се хили и започва да си крие личицето, после пак поглежда и пак се крие. Много сладък  Heart Eyes

За тези трънчета - и аз правих масаж на гръбчето, но нищо не излезе.

РОНИ много активна госпожица имаш Simple Smile 

Днес се очертава хубаво време и може да направим по-дълга разходка  Grinning

# 252
  • София
  • Мнения: 226
Добро утро.

Марина от няколко дена започна да се буди към 7 и аз кукуригам от рано вече. Ама така поне правим 5 хранения.

jenik, не е ли рано за зъби? Хич не вдявам от зъби още  #Crazy Ама и дадох една чесалка, но хич не я впечатли. Иначе яростно тъпче ръцете в устата. Вади бибата и тъпче ония ми ти ръце  ooooh!.
За мрънкането аз имам подозрение, че не се изморява достатъчно и не и спи съответно достатъчно. Активната гимнастика вече не и е интересна - абе тия деца много бързо се насищат на новите работи. Сега се чудя дали да не търся от познати друг тип гимнастика, белким за две-три седмици да е заинтригувана от различна забава. Опитвам се да я занимавам все повече, но не мога нон-стоп два-три часа да си играем.
А и ние отложихме втория Пентаксим заради сополките - почти с три седмици, но не мисля че е фатално. А между другото, вчера като я бодоха хич не рева - само малко докато я убодоха и после се успокои веднага. Много се зарадвах, че мина без истерии.

# 253
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Да, щом пише 4 +, значи става дума за 4 навършени. И за другото Гали е права, че се дава най-късно на обед. Да има време за проследяване на евентуални реакции.
И аз така си мислех, значи ще изчакам още 2 седмици.  Hug Колкото до захранването, нямах предвид, че ще захранвам вечер.  Naughty  Мисля да си го захраня/по обяд/ и когато вече е свикнал с кашата и стигнем до количество, колкото за едно хранене, тогава да заменя вечерното хранене.  Peace Така нали става?!  Thinking

# 254
  • Мнения: 3 663
добриутро Simple Smile
тая нощ спахме с теди на спалнята, обаче такова ядене падна, че не е истина
като не спи при нас по-малко се буди, а така ме усеща и седи гледай
но нали се боря за млеконадоя се прежалих  Blush
решила съм да ходя утре да го претеглим и ако не качва все още, ще го дохранвам (че то вече още малки и 20 дни ще станат, смятам са достатъчно), а пък по-натам ще замествам адаптето с твърдите храни и пак ще мине само на кърма
днес и тук е хубаво времето, на мен ми понамаля сякаш потопа и ще има разходчица  Wink


мимченце - теди също се е събуждал с рев, определено сънуват Wink не го мисли  Hug

атина_ели - теди всеки път като ме види да ям и започва да реве! без майтап
отначало си мислех, че си внушавам, но си направих експерименти няколко пъти - абсолютно си реве
сега гледам да не ям пред него Simple Smile кака му ако храня, няма проблем, но аз почна ли да ям и надува гайдата   33uu

аууу, били, как те целнах! съвсем сериозно, искам да си сменя короната на един преден зъб и да облека съседните два с корони, ама хайде да не занимавам народа повсеместно, ще ти пратя скайп и кю на лични, че да се чуем и видим какво може да се направи и как да го организираме Simple Smile  Hug а че ще е с бебето, то е ясно  Mr. Green няма как иначе  Confused

самимами - и аз мисля, че за навършени месеци иде реч  Hug иначе една позната пробва да дава вечер какво ли не - супи, каши, пюрета и не щя да спре да се буди до 11месеца бебето
дано при вас да даде резултат Wink

рони - голяма шавливка паола, браво  Heart Eyes

женик - съчувствам ти за болните деца, много е гадно Sad бързо за оздравявате! аз така и не се научих да боравя с аспиратори и само с клечки за уши успявах да облекча положениет  Confused а за ваксината не се тревожи, теди беше с две отложени заради бъбречните неща, не  е проблем, после като оздравее, ще я сложите  Hug

като говорите за бутане на ръце в устата почвам да се успокоявам, че теди и той е все с ръцете в устата, а нали го водя недохранен и все си мислех, че е затова
но може да е период  Rolling Eyes утре ще разбера Simple Smile
иначе и аз нямам търпение да се научат да ги преглъщат тия лиги, че всичко е мокро у нас, ще се обезводни от плюнки имам чувството  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт