Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 226
Оххх, това захранване... То края на месеца Марина ще прави 4 месеца и ще и е време за захранване, но към момента няма никакви от признаците за готовност. Единствено с лъжичка приема добре, когато и давам лекарство някакво. Никакъв проблем няма с лъжицата, но всички други белези липсват. Ама ще я захраня какво да я правя. Само още се чудя с оризова каша ли или с добрите стари сокчета. Една позната ми каза, че от каша много наддавали бебетата - има ли някой наблюдения по този въпрос.

# 31
  • Мнения: 5 713
Не мисля, че наддават от кашите, знам ли. Може от купешките така да се получава. Може пак да си е до дете. Аз много рядко съм купувала, правех си ги. Наблюденията са ми по- скоро, че Маги се помпеше от  АМ. Можеш да почнеш и със зеленчук: тиква, картоф, сладък картоф, морков.

# 32
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет от мен  Grinning

...и зализаният русичак Жорко на Кори...
Joy аз все го в4есвам на една страна(щото пътя му е от едната страна), а баща му го разрошва и ми вика, 4е така прили4ал на отли4ник по математика  Joy Понякога го заресвам и назад като Митко Бербатов  hahaha

От известно време оставям Жорко на леглото сами4ък и тои се забавлява сам поне половин 4ас  Simple Smile Също така ве4е откри и телевизора и много го зяпа  Laughing Дори в момента гледа ТВ.

Аз ве4е запо4нах да тренирам и да се ограни4авам в храненето(преди ядях мноооого сладко), освен това ходя на антицелулитни масажи, 4е от бременнстта имам ужасен целулит  Sick Ама много болят тези масажи  Shocked Някоя от вас правила ли си е такива ръ4ни антицелулитни масажи? Ноо няма да се отказвам, трябва да се намъкна в добрите стари джинси до зимата Simple Smile

За захранването - също мисля да из4акам поне до 4 месец, ако не и по късно. Дано и педито е на същото мнение,4е хи4 не ми се спори с нея   Mr. Green

4естити месе4инки на вси4ки бебоци   bouquet

Хубав ден  Hug отивам да си гукаме с Жорето  Grinning

# 33
  • Мнения: 12
Добро утро и от нас с малката Елена!

Mimchence, браво!  Hug
При нас няма нищо интересно, все едно и също: спим, ядем, сменяме памперси и така всеки ден.
Днес сутринта си направих овесени ядки (те са фино смляни, като каша) и дадох на върха на лъжичката на Елито. Започна едно облизване, толкова смешна беше. Това беше само проба, не смятам да започвам да захранвам, най-малкото пък със сокчета.

 Kory и мойта вече се заглежда в телевизора и повече време си стои сама без да я занимавам. Нали порастват бебоците, време е да ни оставят и малко на мира  Joy  Joy
 
Приятен ден желая на всички!  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 389
Кори, това за ограничаването и аз съм се замислила сериозно, че забелязвам, че покрай това кърмене вместо да свалям, качвам - ами просто си похапвам добре и не се ограничавам от нищо, а и бирената мая май има този ефект. Първо си мислех, че като спра да кърмя ще му мисля, ама сега се замислям да не е късно тогава... Да не говорим, че още никакви упражнения не съм почнала да правя. Мамите със секцио, да ви питам правите ли вече коремни преси? Мисля, че няма проблем, ама май все още се чувствам некомфортно като се опитам... (или май по-скоро си намирам извинение  Mr. Green)

Яна също много обича да гледа телевизия, или пък екрана на компютъра, когато я кърмя пред компютъра. Също ми е много интересна при кърменето напоследък, как от време на време пуска гърдата и започва да се оглежда или се зазяпва някъде, даже понякога се усмихва, а после пак си продължава папкането. Ама имаме и случаи, когато се сърди, че не може хем да яде, хем да зяпа, където си иска. Големи дилеми  Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 779
Съжалявам, че такъв спор започнах. Просто исках да кажа, че в Интернет има много големи глупости написани и всеки може да си пише каквото си поиска и една майка може много лесно да се заблуди от написаното, затова е хубаво да се слушат специалисти. Нека всеки да си знае работата Peace. Мога да ви кажа, че много от лекарите, които познавам не взимат решение за детето си без консултация с педиатър.

И аз като Инчето си признавам, че и аз бях от майките, който си мислят, че всичко знаят. Като ни изписха с  Марти и не му давах вода - поеади изчетеното в инернет и той пишкаше много малко и имаше кристалчета по памперса. За малко да си обезводня бебето Embarassed. Не ми се мисли, добре, че педито ми се намеси. Знам че много от бебчетата не пият вода, но то си е индивидуално и точно педито преценява, ние много често не можем да решим.

Та в този дух на каква обява за работа се натъкнах -  някакво си издателство търси медицинско лице за написване на книга за отслабване и здравословно хранене Shocked. Е така се пишат тези неща. То това си е бизнес, колкото и да не ни се вярва.

marvele ако Марина не е готова, може да не захранваш от 4 месец. Моето педи ме посъветва да почна захранването със зеленчуково пюре, защото бебчетата обичат повече сладко и ако започна с плодово или каша, може след това бебето да не иска да яде зеленчуци.

Да се върна на темата за плуването -  дадоха ми телефона на една инструкторка по плуване за бебета. До седмия месец - заниманията се провеждат вкъщи, във ваната. А след седмия месец в Банкя в минерален басейн. Който иска мога да му дам телефона на лични. Ние ще почваме от другата седмица.

Лек ден на всички и дано не съм обидила някой Laughing

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 11:09 от vesi21

# 36
  • Мнения: 17
vesi21, искам да ти пусна лично съобщение, но ти е пълна кутията!  Peace

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 11:19 от maristuta

# 37
  • Мнения: 65
...ушите на малкия ги чистя като са мръсни, общо-взето на 3-4 дни, но ноктите ги режа по-често...
Инче, как по-често  Rolling Eyes  smile3556
Аз срам, не срам, признавам си: вчера ги изрязах за първи път от както се е родил  no   33uu Досега ноктите му сами се цепеха и падаха, бяха като...  newsm78 като много тънки люспички (как смешно го казах - люспи, сякаш е риба малкия  Mr. Green )

Хайде момичета, изизаме на разходка.  1stroller

# 38
  • Мнения: 3 743
Днес имаме хубав повод, 4 години семеен живот. Почерпете се за наше здраве:

# 39
  • Мнения: 657
Гали, честита годишнина! Желая ви още дълги години любов и разбирателство!  bouquet

Мира, браво на мъничката Калинка-малинка! Hug Да я нацелуваш от мен и Йойо. Heart Eyes

На Йоана й режа ноктите кажи речи всеки ден, бързо й растат и ако не ги отрежа навреме се драска по дебелите бузки. Mr. Green Ушичките ги чистим след всяка баня, понеже се мокрят. А телевизия си гледа мацката още от ехеее .. като започна да фиксира по-добре с очите. Като я вземем в кухнята при нас шезлонгът й е насочен към тв-то (просто няма къде другаде да го сложим) и най-редовно се заглежда в него. Crazy Вечер не заспива преди да изгледа любимия си сериал Лас Вегас. Mr. Green

За бибите и пиенето на вода - и при нас се получи НЕ така, както си мислех, че ще бъде. Е, не е чак пристрастена към тях, но и биба смуче, и вода пие. Wink Педито каза, че пиенето на вода помага за по-лесно изхождане, и факт е, че на Йоана акитата й са винаги течни и напоследък откакто пие повече водичка, не се напъва толкова и не плаче като ака, докато в първия месец й беше голям зор. ooooh! Давам й чай от копър, в началото не й харесваше, но сега го пие. Изпива по около 50-60мл. на ден. А бибата я смуче за не повече от 10 минутки когато й се спи, после я плюе. Flutter И като каза Рози за вдигането във въздуха, и Йойо я е страх. Laughing Един път реших да я снимаме така и я вдигнах нагоре, та после на снимката се вижда уплашената й муцунка и свити юмручета. Heart Eyes Мама повече няма да прави така! Naughty А пък за банята редовно си плаче, само че като я извадим.  Crazy

Малта, този линк вече съм го сложила на първа страничка, в раздела за захранване е под "Всичко за захранването от БГ-Мама", третия отдолу нагоре. Peace

Пак да попитам аз - чие е това cutie?  Heart Eyes Бързо, мамо, признавай си, че да го сложа и него в рамчица! Peace



# 40
  • Мнения: 24
Здравейте Simple Smile
ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА ГАЛИ,ОЩЕ 20 ПЪТИ ПО ТОЛКОВА СЕМЕЕН ЖИЕОТ ТИ ЖЕЛАЯ   bouquet
  

Аз досега три пъти съм му рязаала ноктите откакто се е родил Simple Smile а ушичките ги 4истя но мн мее страххх Simple Smile

за захранването -аз му давах на Алекс няколко пъти сокче от ябълка(по две три лъжички),а за пюренца,педито каза като навърши 4 мес.И аз така съм решила ,ще го захраня със пюре от картоф и после към 5-тия месец го записвам на детска кухня.С каката бях мн доволна от тази кухня Simple Smile
тук в Русе ,щом бебето стане на 4 мен ве4е има право да яде храна от млечна кухня,незнам в другите градове как е..
Абсолютно сте прави че всеки сам преценявакога ще захрани своето дете.Има време за всичко ,гладни няма да останат  Peace

Ние се побъркахме с този ремонт ,два дни само 4истя от сутрин до ве4ер и не ям нищо и снощи направо рухнах.Нямах грам сила .Мн бях преуморена .И тая сутрин ставам и всичко ме боли и в тая връзка искам да попитам дали  мога да пия аспирин  newsm78  


иначе Алекс ми е мн послушен пупуп не мога да се оплачааа


хайде ставам 4е малкото бръмбър4е  се оцъкли Simple Smile отивам да си го гушкамммм
а вие на целувайте вашите фъстъ4ета Simple Smile


извинявам се за 4ервеняи пост Simple Smile

забравих да кажа за акането,алекс не е акал ве4е 5 дена

# 41
  • София
  • Мнения: 226
А какво готвят в детска кухня? То нали захранването било за опитване уж. Съвсем се обърках вече. Кога се минава на разнообразна храна, а млякото е добавка, а не както сега - мляко основно, а другото за опитване?

# 42
  • Мнения: 24
ами в детската кухня готвят всичко,според възрастта на детето.зна4и първо се запо4ва само със зелен4уково пюре,после пюре и кисел ,към 7 мия месец супа,пюре и кисел и 9 -10 месец ве4е започват не пасирани храни,напр мусака,кюфтенца ,ноооо без подправки и нищо пържено .Аз лично съм мн доволна ,ще видя сега как ще е

# 43
  • Русе
  • Мнения: 620
Благодарско за темичката   bouquet само си стоя на компа и час през час отварям да гледам първата ни страничка  Blush такива сладури, толкова желани и обичани... направо ме разтапят  Heart Eyes

Честито на всички празнували и празнуващи, много любов и послушни бебоци  Peace

Днес да се отчетем и ние в отчетната темичка: 6000гр 61,5см, качили сме 1100гр и сме  се удължили с 3,5см  Mr. Green Има резултат от диетата (6 хранения с Аптамил по 120мл, гледаме да не превишаваме 800мл на ден) предния месец ни беше ошашавил хубавеца - беше качил цяло кило да 19 дни и доста се уплашихме да не пипне рахит. Поставиха му Пентаксим-а в крачето, този път баща му беше с нас и той го държа, аз не гледах как ми боцкат детенцето. Плака малко, доки каза да му дам Панадол бебе 2,5мл като се приберем и още толкова вечерта и да не го къпем тази вечер. Беше голям образ като му давах лекарството - такава физиономия направи, та чак се посъбуди и развесели, посмяхме се с баща му, дано ни се размине температурата  Praynig За сега е жизнен - играеше си въодушевено с играчките, както всеки ден и заспа, че при доки му прекъснахме съня и се разлюти  smile3541

За захранването, с баща му смятаме да изчакаме и да го захраним поне към 5-6 месец. Решила съм да започнем с картофчо  Peace Обсъдихме с него и млечна кухня - категорично против е, също толкова против, колкото да си пращаме детето на ясла  Flutter или аз ще си го гледам или баба му щяла да дойде и да го гледа 1 година, да ама до тогава има време, а и с баба му нали много се обичаме  Stop, та предпочитам да си гледам детето  Naughty

Хубав и спокоен ден ви желаем   bouquet

# 44

Общи условия

Активация на акаунт