Отговори
# 270
  • Мнения: 3 743
Maichenceto, аз имах предвид две различни деца на една и съща възраст, и различни кг. Но, както и да е, най-важното е, че детенцето си показва от какво има нужда Peace

# 271
  • Мнения: 1 404
Откраднах си инфо от темичката на юлчетата за промоцията в Кенвело и вече си имам нов спортно-есенен гардероб GrinningИма много сносни неща и на всеки 200лв ти правят отстъпка 100,аз награбих няколко блузки,една грейка и едно късо яке,че с полите,мантенцата и шлиферчетата от миналата година не ми е много удобно да бутам количка или да надявам слинг Mr. GreenСега само чакам да спре да вали и духваме на разходка.
Малкия беше 3730 когато почна да яде 120 вода...Сега сме 4540 и още не иска допълнително Peace...Искам да кажа че и килата нямат значение Hug

моите представи за размер и тегло ли са изкривени или това ми се вижда малко  newsm78
Мммм,зависи на колко точно е бебето,Ния беше точно толкова на 2 месеца,аз още не мога да свикна с шопарския вид на малката Laughing
rallii ,голям екшън е било у вас.Виан спретна нещо подобно на баща си оня ден и вече я гледа само на радиус 20 метра от мен Mr. Green

# 272
  • варна
  • Мнения: 256
Малкия беше 3730 когато почна да яде 120 вода...Сега сме 4540 и още не иска допълнително Peace...Искам да кажа че и килата нямат значение Hug

моите представи за размер и тегло ли са изкривени или това ми се вижда малко  newsm78

Ами като се има предвид че ние сваляхме първия месец и до края на втория бяхме едва 3730 /т.е беше качил само 700 грама за 2 месеца/ , а сега за месец е качил 800 си е направо върха.
Аз не съм споделяла много тука /често постовете ми оставаха фръкнали във въздуха Mr. Green/., но родихме се 3150, изписаха ни 3050,  на 20я ден той беше 2900....аз затова казах одеве, че от акъл ми спря кърмата /да съм давала само от едната, да не съм се цедяла, да съм еди си какво и то от мнгоо експерименти ...../. Минахме на АМ....почна се повръщане на фонтан всяко ядене до края на 2рия месец........та както и да е....Искам да кажа че сме дребни спрямо вас...но си имаме основателна причина Rolling Eyes

# 273
  • Мнения: 15
Здравейте!
Момичета благодаря ви за съветите  bouquet
ksenia и при нас е така.Напълнихме се с всякакви биберони,шишета и млека ooooh!Да те попитам как затоплихте биберона?
Борислава спинка сега,а аз ще ходя да направя нещо за обяд и по-късно ще се включа! Hug

# 274
  • Мнения: 60
Ами като се има предвид че ние сваляхме първия месец и до края на втория бяхме едва 3730 /т.е беше качил само 700 грама за 2 месеца/ , а сега за месец е качил 800 си е направо върха.
Аз не съм споделяла много тука /често постовете ми оставаха фръкнали във въздуха Mr. Green/., но родихме се 3150, изписаха ни 3050,  на 20я ден той беше 2900....аз затова казах одеве, че от акъл ми спря кърмата /да съм давала само от едната, да не съм се цедяла, да съм еди си какво и то от мнгоо експерименти ...../. Минахме на АМ....почна се повръщане на фонтан всяко ядене до края на 2рия месец........та както и да е....Искам да кажа че сме дребни спрямо вас...но си имаме основателна причина Rolling Eyes

видях на първа страница кога и колко е родено детето и ми се стори малко
ама наистина имало защо
здрави да сте
ще наваксате
м/у другото съм те виждала по брегалница да се движиш

# 275
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Gali80, купих си го от аптеката/дори не беше билкова/. Сьстав:копьр-плод, анасон-плод, магданоз-плод, резене-плод, кориандьр-плод. Има и имената на латински, ако някой ги иска само да свирне.  Peace

marvele,   и Самито ми ядеше по 4 пьти/което продьлжава и до сега/ през 4 часа на тази вьзраст. А като новородено по 5 пьти през 4 часа. Така, че детето е спокойно мисля, че всичко е наред.  Hug

# 276
  • Мнения: 3 743
Gali80, купих си го от аптеката/дори не беше билкова/. Сьстав:копьр-плод, анасон-плод, магданоз-плод, резене-плод, кориандьр-плод. Има и имената на латински, ако някой ги иска само да свирне.  Peace

marvele,   и Самито ми ядеше по 4 пьти/което продьлжава и до сега/ през 4 часа на тази вьзраст. А като новородено по 5 пьти през 4 часа. Така, че детето е спокойно мисля, че всичко е наред.  Hug


моят чай е същият без "магданоз-плод" Peace

# 277
  • Мнения: 60
[моят чай е същият без "магданоз-плод" Peace

за магданоза знам че спира кърмата
http://www.predainatatak.bg/news/about104.html

# 278
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет от мен  Grinning
Как сте в този дъждовен ден?  Ние се гледкаме в къщи, спим, ядем и се ровя в нета. След малко като заспи Жорко ще си пусна едно филмче да изгледам  Simple Smile

Благодаря ви момичета за съветите  Hug Днес е по-добре положението, но ще видим след обяд как ще е. Инъче имам кърма, ако му дам два пъти от едната гърда, то другата след 4-5 часа е препълнена и започва да тече, но по принцип ги редувам. Започнах обаче да го изчаквам по-дълго време да суче, за да може да яде и от задната кърма.

Gali80 , аз мисля да започна захранването с цел да замествам едно хранене. Но това май трябва да стане на навършени 4 м. Именно за това питах за тези оризови каши, че тук във форума гледах примерно меню за захранване.
Инъче мисля, че Жорко може вече да се захранва - много обича да му давам с лъжичка, дадох му от пръста си малко кисело мляко(една капка) и такова облизване падна, дадох му от пръста си и малко сок от диня и пак започна да мляска и да се хили, като му сложа играчка в ръцете веднага търси устата и иска да я натика вътре.



# 279
  • София
  • Мнения: 226
Благодаря ви за съветите   bouquet. И според мен най-добре да се ръководя по бебата, ама и все ме е страх да не стои недохранена. От друга страна не изглежда заслабнала - даже си има гривнички на ръцете  Crazy. Но наистина кантара ще покаже как се движим - най-добре да се засилим към педито. Аз все отлагам, че да няма никакви сополки, ама то мина месец и половина от последното мерене  ooooh!

Дааа, чай от магданоз се пие за спиране на кърма.

Препоръчаха ми пюрета Gerber да взема за захранването. Аз мисля да започна със някакво зеленчуково.

# 280
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
[моят чай е същият без "магданоз-плод" Peace

за магданоза знам че спира кърмата
http://www.predainatatak.bg/news/about104.html
Е, сега ме шашнахте...може пьк плода да има др.действие newsm78 ... защото на опаковката пише за увеличаване на кьрмата, а и при мен действа.
Гали а твоя какьв е, може ли снимчица на опаковката?!  Praynig

# 281
  • Мнения: 17
Лелеееее, какво възпитано, тактично и съобразително дете си имам!  Mr. Green Heart Eyes Laughing
Днес сутринта имах да довършвам монтажа на един филм и моето малко цветенце Дея  baby_neutral сякаш знаеше и реши да се събуди в 10.45  #Crazy за да мога да си свърша работата на спокойствие.  Joy
Напоследък когато ряботя у дома, някак си ми става много мъчно, че и отнемам от времето, което би трябвало да отделя на нея.  Tired На моменти вместо да се гушкаме и да учим нови неща, аз работя. Криво ми става някак си. Но няма как.  Tired А и нали трябва да имаме хубав есенен гардероб  Joy (не че от лелята не сме затрупани с толкова много хубави и качествени дрехи, де  Sunglasses).
Бяхме на консултация - вече сме 62 см и сме 5700 гр. Наддали сме 800 гр за последния месец - като по учебник, доволна съм.  Peace

Лелееее, направо не искам да си представям как времето отсега нататък ще бъде все такова мрачно и гадно месеци наред.  Naughty Ей, как мразя това скапано време.  Rolling Eyes Някой да има информация дали ще стане отново 25 градуса, че не успях да облека на Дея една прекрасна рокличка, а много ми се иска?  Mr. Green Wink

Препоръчаха ми пюрета Gerber да взема за захранването. Аз мисля да започна със някакво зеленчуково.
Аз също мисля да започна със зеленчуково пюре (моята педиатърка може да продължава да ми говори за сокчета и плодови пюренца... Joy Laughing), но не по-рано от края на 4-ти месец или дори 5-ти.  Thinking И аз се чудех дали да бъде HIPP или Gerber...

Хубав и усмихнат ден на всички!   bouquet

# 282
  • Мнения: 657
(ех, от кога го пиша тоя пост.. и обяд трябваше да сервирам, и дупе да мия, че чак сега го завършвам) Crazy

Та, благодаря на всички за пожеланията за бързо оздравяване, вече се чувствам значително по-добре. Peace Ходих на терапевт, който прегледа гърдата, която ме боли и се оказа, че са някакви нервни окончания, които се възпаляват ако не се води редовен полов живот.. а аз.. има няма 9 месеца откакто не съм пра'ила такова нещо, като изключим преди месец като си беше тука мъжа, и то беше болезнено - поради същата причина, каза човекът. Препоръча ми да се мажа с хума там където ме боли. Някой знае ли откъде да си намеря хубава качествена хума във Варна? newsm78
Като чета за размерите на вашите бебоци, за пореден път се уверявам, че всичко е строго индивидуално за всяко бебе и сравнения не могат да се правят. Ами моята Йойо още няма 3 месеца, а гони 7те кг.  Flutter Май беше синчето на Чушливо Люте на 3 месеца - 7200, е, ние него гоним май. Mr. Green А сме само на кърма, пък уж от АМ повече се наддавало, казват. Simple Smile Пълним всеки божи памперс, общо минимум 6-7 за денонощие, и пак растем и на килограми, и на дължина. Не съм я мерила колко см. е, но другата седмица сме на консултация и ще видим. Йоана също като Жорко търси да яде на 2 часа, по-рядко на 3, давам й, какво да я правя, няма да я оставя гладна я. И аз следвам тоя съвет - води се по детето си.  Peace Йойо вече съвсем редовно и по различни начини си показва кога й се яде, кога й е мокро на дупето, кога й се спи, кога е отегчена или кога ми се кара  Laughing, така че грешка няма. Peace
За захранването и аз си мисля за към края на 4ти, началото на 5ти месец, но ще видим кога ще се появят симптомите за това. Вече усилено дъвче юмрук, текат й много лигички и се повдига сама да сяда, опитва да хваща предмети и от лъжичка може да яде.. Чудя се дали скоро няма да й излезе зъб newsm78 защото когато смуче юмрука си всъщност го дъвче, чесалката също, и това дъвчене е съпроводено с пъшкане и понякога мрънкане. Абе ще я видим тая работа  Mr. Green
От вчера си имаме ново забавление - малката ми Йойо много се радва и се смее с глас когато някой седнал я държи под мишниците и така тя "подскача" върху неговите крака. Heart Eyes

# 283
  • София
  • Мнения: 864
хм.до преди време и аз имах съмнения че не й стига кърмата на малката. сега пия чая на Хип и ям жито.ей така, за успокоение и да не се шашкам само. по едно време кърмех през 2 4аса горе долу и задължително поне 2 пъти нощем. и мисля че сега вси4ко е ок. гърдите ми са меки но това не озна4ава 4е нямам кърма. още пове4е всеки път слушам малката как лакомо гълта. по-скоротрябва  спокойствие и силна храна и много те4ности, но не само вода.
ина4е за месец сме наддали не пове4е от 600 гр. и 4акам да видя педиатърката как ще реагира като дойде да ни измери. затова пък на см сме си дъъъълги.все купувам бодита дето не ни става и само ги връщам и сменям:)) но пъ детето си е спокойно, жизнено, весело, спинка си добре, пълни памперсите с пишкане. само акането неяо ни куца.един ден акаме 3 пати след това 3 дена сме на сухо...
така 4е си мисля че вси4ко си ни е добре и не се шашкам ве4е 4е нямам кърма..

# 284
  • Мнения: 657
Мацки, хайде продължаваме дискусията в следващата юнска тема Wink

Общи условия

Активация на акаунт