Покажете си вратите

  • 22 987
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 770

Всичките ми врати са като тази на Клото , но малко по-тъмни.Включително и банята е с такава врата и вече 8 години не е мръднала.Входната врата няма да я показвам , защото по мое мнение е грозна - мъжът ми я купи сам !  Confused

# 46
  • Мнения: 5 178
Xenia,има ли материал за врата за баня,който не е алуминий?Нещо,което прилича на дърво,но влагоустойчиво?

Става и естествен фурнир  с добър полиуретанов лак ( дано не бъркам , ни мисля, че идеята беше да се получи влагоустойчиво покритие подобно на ПВЦ) У нас го направиха така и нямаме проблем, въпреки че вратите ни са супер обикновени от строителя

# 47
  • Мнения: 4 380
Хайде малко конструктивизъм от мен, да не звуча само тарторски. Laughing

Една идейка за декорация на талашитената врата.



Да не кажете сега "как я разбра че е талашитена". Не мога да знам със сигурност, само предполагам, т.к. повечето подобни тук са именно такива.  Това му е хубавото на боядисаното, че винаги изглежда като масив. И никога не ти е жал да я декорираш според обстановката.

# 48
  • Мнения: 1 305
Малко се оспамва темата, ама да питам xenia, тези орнаменти се предполага, че са залепени върху вратата, нали? И още един въпрос. Кое точно им е грозното на фурнированите врати, че нещо не схващам? За мен лично талашитена врата, макар и боядисана изглежда доста по-зле. Естествено, при някои стилове обзавеждане може и да се вписва, но не бих го нарекла генерално по-добрия вариант. Както казах наистина качественият масив е ужасно скъп, следователно масовата врата, която да изглежда добре и да е с добро качество, следва да е фурнированата. Да не говорим, че съм виждала такива красоти и то никак не евтини, от 800 и нагоре лева.

WB, според мен не е трябвало да избързваш, с купуването на пвц врати, след като от фирмата са ви вдигнали цената двойно на дървените. Просто е трябвало да потърсиш друга фирма. Нашите струваха някъде между 350 и 400лв, в зависимост от ширината на касата, а това дори не беше най-ниския клас врати, които предлагаше тази фирма.

ПП. Още не съм намерила време да си снимам вратите.  Confused

# 49
  • Мнения: 4 380
Малко се оспамва темата, ама да питам xenia, тези орнаменти се предполага, че са залепени върху вратата, нали? И още един въпрос. Кое точно им е грозното на фурнированите врати, че нещо не схващам? За мен лично талашитена врата, макар и боядисана изглежда доста по-зле. Естествено, при някои стилове обзавеждане може и да се вписва, но не бих го нарекла генерално по-добрия вариант. Както казах наистина качественият масив е ужасно скъп, следователно масовата врата, която да изглежда добре и да е с добро качество, следва да е фурнированата. Да не говорим, че съм виждала такива красоти и то никак не евтини, от 800 и нагоре лева.

WB, според мен не е трябвало да избързваш, с купуването на пвц врати, след като от фирмата са ви вдигнали цената двойно на дървените. Просто е трябвало да потърсиш друга фирма. Нашите струваха някъде между 350 и 400лв, в зависимост от ширината на касата, а това дори не беше най-ниския клас врати, които предлагаше тази фирма.

ПП. Още не съм намерила време да си снимам вратите.  Confused

Първо, качествения фурнир е скъп. Масивна дървена врата ще ти излезне доста по-евтино. По-евтиният си изглежда много евтино и много зле. Второ, такава врата не можеш да промениш. Съответно винаги ще трябва да съобразяваш обзавеждането, стила и цветовата гама според нея. Ако трябва да съчетаеш правилно вратите откъм антрето, ще трябва съответно да планираш декора на всяко едно помещение в съответствие със същия фурнир. Белият цвят е най-универсален и върви на всичко. Ако си направиш труда да поразгледаш дизайнерски интериори в съответните добри световни издания, ще видиш че навсякъде е бяло. Цветът е най-благодатен.
Една боядисана врата може да е от едната страна с един цвят, от другата с друг и да се съчетава добре и с двете помещения. Боядисаната врата е универсална, евтина и дава най-големи възможности за декорация.

А тези орнаменти (това са молдинги) са забити с гвоздейчета ако са от мдф или дърво и лепени ако са от полиуретан. Но полиуретан като правило не се използва за мебели.

п.с. Има качествено пвц, което не е дограмяно и на външен вид не се отличава от други интериорни врати.

http://www.doors-china.com/interior-pvc-door.htm

# 50
  • Мнения: 1 305
За да не спамим повече темата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=329517.new#new

# 51
  • Мнения: 1 054
Ето ме и мен със снимки на врата... не са много качествени, снимах в магазина с телефон Simple Smile
Това е вътрешната страна http://media.snimka.bg/0626/007507656-big.jpg , а това отвън http://media.snimka.bg/0626/007507660-big.jpg

# 52

Така изглеждат всички врати вкъщи(снимката е малко размазана),без една която е махагон с огледало от вътрешната страна и пак венге откъм коридора:

# 53
  • Мнения: 5 297
А какво мислите за бели врати от МДФ? Ще се местим в доста миниатюрно жилище и обмислям този вариант.

# 54
  • Мнения: 824
А какво мислите за бели врати от МДФ? Ще се местим в доста миниатюрно жилище и обмислям този вариант.

И аз на такива ще се спра май,но не съм сигурна още.В апартамента сме използвали достатъчно венге като цвят и мисля,че ако и вратите са такива ще се затвори пространството.Но като,че ли цветните създават повече уют.Ще се радвам,ако някой покаже бели врати на вече готов интериор.

# 55
  • DE
  • Мнения: 967
Моите врати в целия апартамент са МДФ. Даже и на банята и тоалетната, заради което малко ме е яд.
Довечера ще ги снимам и ще ви ги покажа.

# 56
  • София
  • Мнения: 958
Ето нашите, бели, мдф са. Аз лично предпочитам с цвета на дървото, но това е засега.....


http://i152.photobucket.com/albums/s171/Mila_71/Drugi/1c117102417827954_3pic.jpg

# 57
  • Мнения: 5 297
mila71, много са хубави тези врати   bouquet! Ако не е тайна, каква е цената? Днес в няколко магазина цените бяха между 350-450 лв., скъпо ми се видя.

# 58
  • София
  • Мнения: 958
И аз не знам, понеже това жилище така го закупихме, готово направено. А и е в Кюстендил, не е в София. Но ако намериш 3, 4 оферти и сравниш цените ще имаш по-добра база за сравнение и за по-добър избор. Ако аз щях да си ги правя бих избрала цвета на дървото понеже е много по-уютно. Белите врати асоциирам с болница, както и белите щори - но ще трябва да преглътна и двете...... Laughing

# 59
  • Мнения: 8 999
Нашите врати изглеждат като първата на sorss , но са с цвят тъмен орех /по-светло кафяво е от венгето/. Не знам какъв е материалът на вратите на sorss , но нашите са най-обикновени, фолирани кухи врати. Важното за мен обаче, беше цената /около 200 лева/, изгледа /много са красиви/, шумоизолиращите им свойства /перфектни/ и фактът, че не се измятат. След две жилища с врати от масив, които почти не се затваряха, вече година и половина живея в пълна хармония и спокойствие - вратите се затварят "мазно" и тихо, нищо никъде не подпира, леки са и не се тряскат. Дори и вратата на банята ми е като на стаите и няма никакви проблеми /е, не я облива директно вода/.
За къщата на вилата на морето предпочетох алуминиеви бели врати по много съображения и изобщо не съжалявам. На фона на кристално белите ми стени стоят чудесно, а смятам да разнообразя белотата им с цветен тапет, залепен върху ПДЧ плоскостите, с които са запълнени алуминиевите рамки.
Входната врата на апартамента в София е метална, облепена с фолио, имитиращо дърво - тъмен орех, а на вилата е ПВЦ - венге, като дограмата на прозорците.

Общи условия

Активация на акаунт