Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка!

  • 11 056
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 663
привет-мривет Simple Smile ние отново се затрихме по села и паланки Simple Smile ходихме до враца на гости на баба Simple Smile
ще се връщам да чета наза и да пиша като има време, че е една малка лудница у нас в момента, но на прима виста:

честит рожден ден на марвеле  Hug да си ни жива и здрава, много щастлива и обичана и много късмет пожелавам   bouquet

били - направо ме хвърли в тъча с вашите премеждия  Sad добре че поне сте разбрали какво и от сега нататък само хубави емоции пожелавам!! и да си спрятаме скоро местна среща предлагам Simple SmileSimple SmileSimple Smile
а за вигантола - аз точно преди 3 дни нещо пипнах фонтанелата на тедчо и ми се стори даже по-голяма от преди  Shocked
освен самата дупчица и едно такова като цепнатина има напред към челото...
та ме хвана и мен шубето и взех да си давам 2те капки вигантол  Confused

# 31
  • Мнения: 5 713
Били, не знам какво да ти кажа. Дано Виан се оправи, стискам палци.  Hug
Както знаете аз също не давам вит. Д / по- точно Вигантол / и съм против него. Поразрових се в нета и продължавам да вярвам, че причината не е в него единствено и само. Също не съм съгласна, че в кърмата няма вит. Д, но както и да е.

Ето какво четох:

http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2447/subprm/endocrinology/alpha/0.html

http://arsmedica.bg/bg/mdictionary/c_id/929/alpha/210.html

http://bg.wikipedia.org/wiki/Рахит

http://archives.bg-mamma.com/archive/000/079/318/79318/79318.html

" Диагнозата "рахит" се поставя необосновано и на базата на невалидни, непълни и некоректни клинични данни.
Вигантол се назначава поголовно, във високи дози, без да се отчитат допълнителни фактори, като например дали детето се кърми или храни с АМ.
Да, в кърмата наистина вит.Д е недостатъчен, желязото също е недостатъчно, но за никаква друга липса на "хранителни" съставки в нея и реч не може да става.
Как така? Почваме да захранваме от първият месец (само и единствено в БГ и може би в допотопната руска педиатрия), би трябвало да имаме пълноценна добавка, а в същото време всички бебета са с "рахит" (ако се съди по това,колко деца вземат Вигантол)?
Едно е добавка на Вит.Д в определени страни с ниско слънцегреене и определени климатични фактори, друго поголовно даване в неприемливо високи дози. Да, ААП препоръчва регулярна добавка на Вит.Д, но не в дозите, които се дават в БГ и не за страни като Египет или Мароко, например...

Мекотата на черепните кости в областта на шевовете е ФИЗИОЛОГИЧНО до 4-5 месец. Изпотяването на главичката, взето самостоятелно и изолирано, НЕ Е белег на рахит. Вдлъбванията в областта на стернума изобщо не е белег САМО на рахит."

Рахитът е следствие недостиг на вит Д, калций или фосфор.
Първите 2 линка са за тетаничния гърч.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Здравейте! Ето ни и нас, отново. Днес се завьрнахме от 2-седмично гости в Сливен. При нас нищо ново, освен това, че Коки вече се  смее когато му говориш.  Grinning
Честито на всички които са имали повод.    bouquet
Bili, сьжалявам затова, което ти се е случило, стискам палци скоро всичко да се оправи.

# 33
  • Мнения: 24
Били съжалявам за това което ти се е случило Sad
 Hug   Hug  Hug

Оттук нататък вече всичко ще е наред Peace Само положителни емоции  Praynig

След вчерашното падане моята кака,освен че е подуто,вече цялото и лице е лилаво  ooooh! .Но ще се оправи ,няколко дни ще ходи така като нарисувана  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 1 404
Вери,,аз нали това казах-за всяко дете е различно и трябва да се преценява-в случая аз не отчетох,че тя много бързо наддава и че доста дни изобщо не излиза навън,чак вечер по тъмно,тогава се захлажда при нас.Освен това се страхувам от слънцето и покривам тялото и,т.е само лицето е открито -друга грешка Confused
Благодаря ви на всички за пожеланията Heart Eyes
panterkata66 ,бързо да се оправя каката Hug

# 35
  • Мнения: 80
Ели   bouquet за темичката.
Марвеле честит рожден ден smile3525 на патерица
Били пожелавам на малката кукла бързо оздравяване.

# 36
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

...комбинацията Фанта+брашно е меко казано отвратителна,но май помогна.

Радвам се, че си по-добре  Peace! Аз си казах, че е гадничко  Sick!

Bili, съжалявам за това което сте преживели! Аз от доста време се опитвам да кажа точно това, че всички хора и всички деца са различни и не винаги важат общите правила. Дано вече всичко е наред с малката  Praynig!

Ей тази вечер ще ме побъркат  Crazy! Живея под Аязмото, уж в един от най-хубавите квартали и какво .......... Тази вечер съм на концерт на "Планета Пайнер"  Twisted Evil! Толкова силно се чува, че съм затворила прозорците на детето, защото не стига мужиката, ами и гърмят периодично  #2gunfire! Сега отстоявам и чакам да свършат, че да отворя и да си лягам. Аман от тях  #Cussing out! Не стига, че през седмица слушам футболни мачове, всяка година "присъствам" на Ром феста  #Cussing out, а сега и "Планета"  #2gunfire!

Оплаках се  Embarassed! Айде чао и дано да свършат скоро! Почнаха да гърмят  #2gunfire!

Е**ти гърмежите  ooooh!! Имах чувство, че ще падне блока  #Crazy! Добре, че бебчо не реагира  Praynig!

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 00:36 от dari75

# 37
  • Мнения: 3 743
Чакайте и аз да направя едно късно включване Wink.
Ние днес бяхме на сватба. Всъщност само аз и мъжо. Малката я гледа майка ми. Дойде от Разград милата, само заради това. Много съм й благодарна Heart Eyes. Дидито, обаче, заради твърдоглавата си и луда майка стоя гладничка 5-6 часа. Щото аз нито цедя, нито АМ купувам. Искам така от източника само да си намира млякото. Ще видим в петък на консултацията дали постъпвам правилно Thinking. Пък се забавихме на сватбата и като се върнахме Диди такава захапка му дръпна, чак звездички видях. Нищо, това ще ми е излизането за доста време напред.
Най-новият ни номер е да гукаме, докато сучем. Много сладка картинка е мъничето ми - както суче се усмихва, пуска зърното и почва да гука и после пак търси зърното. Ако не стане певица /заради проглушителния рев/, със сигурност ще стане актриса Joy

# 38
  • Мнения: 24



Да ви по4ерпя 4е в4ера станахем на 40 дни  Heart Eyes

Покрай главоболията с каката,забравих в4ера,4е затова днес ви 4ерпя Wink

Иначе у дома си направихем питка баница сладки и се почерпихме,но на църква не успях да отида,та искам да ви питам ,може ли вдруг ден да се иде или трябва то4но на 40 -тия newsm78

# 39
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет момичета  Hug

Аз една седмица бях при мама на гости и ми беше супеееееер Grinning  Обаче вчера ми разказа играта малкото човече. Тъкмо излязохме на разходка и на половината път като се почна един рев и ние с таткото айде обратно и през целия път на връщане сме го носили на ръце и той реве. Хората ме гледата като отровени, кво ли си викат "Тая пък не може да си успокои детето"  Sad На всичкото отгоре на връщане ми потекоха и гърдите(въпреки подплънките) и ми се намокри потника и това още повече ме изнерви и се разревах на улицата. Таткото се видя в чудо - мен ли да успокоява или бебето. После пък през нощта бебчо като се събуди в 3 часа и  час и половина не иска да заспива. Ейй направо много се изнервих и чак се разревах. Тази сутрин пак се събуди в 8 часа, яде и пак не иска да заспива, няма колики ама ей така от инати  Wink И аз пак плача, нещо май хормоните ми се обаждат  Confused А колко хубаво беше при мама...  Heart Eyes

Сега да питам две неща: 1. Тия капки против колики може ли без прекъсване да се дават? В смисъл, че аз пропускам преди някое хранене да ги дам, но по принцип като свърши шишето веднага купувам ново и продължавам да давам. Дали пък не трябва малко почивка  newsm78
2. Как се справяте с масажа и гимнастиката? На мен нещо не ми спори  Sad Педиатърката каза вечер преди баня да ги правим, но тогава Жорко е направо ужасен, кисел и въобще не му е до тези работи. Сутрин пак е гладен и пищи и е един стегнат, абе направо не знам как да му ги правя тези гимнастики. Моля, споделете вашия опит, че вече се притеснявам.

marvele честит празник на патерици   bouquet Много здраве и любов и прекрасни мигове с малката Марина   bouquet

bili, добре че сте реагирали бързо и детенце е добре  Hug  
Аз също давам Вигантол по една капка сутрин, но като забравя го давам с някое следващо хранене, а има дни, в които съвсем забравям  Blush

Днес от 18:30 и аз отивам на шествие в подкрепа на кърменето  Simple Smile

Айде чао за сега от мен, хубав ден на мами и бебоци  Hug

# 40
  • Мнения: 3 743
Диляна днес навършва 2 месеца. Вече като експерт в слагането на фотоси  hahaha, да ви почерпя с нещо сезонно:

# 41
  • Мнения: 3 743

2. Как се справяте с масажа и гимнастиката? На мен нещо не ми спори  Sad Педиатърката каза вечер преди баня да ги правим, но тогава Жорко е направо ужасен, кисел и въобще не му е до тези работи. Сутрин пак е гладен и пищи и е един стегнат, абе направо не знам как да му ги правя тези гимнастики. Моля, споделете вашия опит, че вече се притеснявам.


Кори
, със сешоара пробвахте ли? При нас върши чудеса. Вече по рядко го използваме. Но преди 1-2 седмици, редовно продухвах Диди, докато татко я масажира и облича Crazy

# 42
  • Мнения: 3 663
аз пак не съм изчела всичко назад, но да се включа Simple Smile

кори - ние започнахме да къпем теди някъде около час след хранене
и е супер спокоен, правим си гимнастиката, после седи по 20-30мин във ваната, рита с крачета, оглежда се, абе явно му е кеф
даже на мазането после не реве Simple Smile
малко по-рано идва следващото хранене, защото след банята задължително е гладен Simple Smile
но пък после спи по 4-5 часа като пънче Simple Smile

аз да се похваля, само да не ме чуе  Twisted Evil
днес носихме пак урина на теди - нормалната е чудесна, дано утре и стерилната така  Praynig че да спирам тоя зинат  Tired

честито и мерси на галето и на пантерката за почерпките Wink

# 43
  • Мнения: 148
 Hug Запис и от мен.
Ели, мерси за подръжката на темичката  bouquet
Ние с нищо различно не можем да се похвалим - хапваме, поспиваме добре, гукаме и се усмихваме (особено сутрин, когато на мама най много и се спи, тогава пада голям смях /сигурно ми се присмива, че съм недоспала/)
Гледам момата на сестра ми и не мога да повярвам, че и ние сме били толкова малки (а тя е с 35 дни по малка от нас Joy)
Чета ви редовно - на празнуващите, ЧЕСТИТО, на тези с негативни емоции - скоро всичко да е зад гърба ви  bouquet
Целувки на бебоците от нас Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 24
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА ДИЛЯНА НА ГАЛИ И КАТЕРИНА НА МЕГ Simple Smile


чЕСТИТО И НА ЙОАН НА МИЛА2008 И НА МАРТИН НА  ЮЛИЯНА Simple Smile


ЛЕК И СПОКОЕН ДЕН Simple Smile НА ВСИЧКИ

Общи условия

Активация на акаунт