Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка!

  • 11 057
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Днес почти нямам време за форума. Имам си нова придобивка - фотоапарат, такъв, за какъвто мечтаех... Снимам, та пушек се дига. Ама и Калина е една - не ме оставя почти. Само на ръце се носим... Все още изучавам функциите на апарата, че си е бая сложничко, в сравнение с предишната ми сапунерка. Сега се отдавам изцяло на новата си, стара страст... Crazy

Гали, със сигурност е било много забавно на похода. Жалко, че събитията се случват все далеч от мен...

# 16
  • Мнения: 588
Добър вечер и от мен  Mr. Green
не знам как сте вие но аз имам чувството че ще умра от това недоспиване Confused а отностно по-горе споменатия вирус и мен ме хвана и слава богу, че на бебчо не му го предадох.
 Танита - моето бебче още от самото начало го кърмех по 20-30 мин и сега продължаваме в същия дух  Peace
Днес на нас ни беше първаа разходка с кенгурото и много и хареса оглеждаше навсякъде Heart Eyes
е лека ви нощ и сладки сънища на всички бебчовци  Heart Eyes

# 17
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Милони, от бабешките лекове много помага газирано (без значение какво) и лъжица брашно. Разбъркваш и пиеш. Гадничко е, но помага  Peace!

И аз вече мисля да пускам кенгуруто в сериозна употреба. Ми само се носим, за да разглежда младежа и без ръце оставам  Crazy! Заприличах на плувец е гърба   hahaha!

# 18
  • Мнения: 176
Моя бабин лек за рядко щастие - лъжица оцет. Не че ми се е налагало повече от два пъти в живота...  Crossing Arms

Дари, ние сме с кенгурото откак Лакомчо е на 3 седмици - спасил ни е ръчичките. А и много лесно заспива като е в него. Ама да знаеш, понатоварва кръста. Мойто кенгуро хем уж е специално - отзад някакво парче на гърба за да не боли ама... абе след 2-3 часа разнасяне, наболява си.

Май само ние още се храним по час, ама така поне съм сигурна че после поне 2-3 часа няма да огладнее. Иначе... снек бар на поискване.  ooooh!

# 19
  • Мнения: 5 713
Май само ние още се храним по час, ама така поне съм сигурна че после поне 2-3 часа няма да огладнее. Иначе... снек бар на поискване.  ooooh!
И Ясен е така, яде около час, ама викам ша си трая.  Joy Най- често интервалите са му през 2 часа, рядко 4-5. Не се притеснявам. Докато кърмя или тук чета или гледам филми. Сега съм на 4-ти сезон на Кръцни срежи. Чака ме и 5-ти. Отделно разни друго филмчета. Най- ми е притеснено като съм навън с някого от гл. т. на това, че трябва да ни изчака да се нахраним.

# 20
  • Мнения: 13
Добрютрю,мамчета!

Благодаря за съветите!Дари,комбинацията Фанта+брашно е меко казано отвратителна,но май помогна.Добавих и 5-6 полузелени дренки,и сега ще чакам да видя дали не съм си докарала запек.
Тази нощ Норка такова пъшкане и въртене му удари на сън,че аз съответно не съм спала спокойно и минутка.Ама си го очаквах това,защото вчера цял ден спа дълбоко и ето го ефекта.Нямам право да се оплаквам,защото въпреки пъшкането все пак си спа детето,но...
Сега нямам търпение да започне ритуала по разсъняването,че е много сладка,направо да я изядеш.Отивам при нея,за да не го пропусна.
Желая ви прекрасен и усмихнат ден!

п.п.С тези пожелания всяка сутрин заприличах на Миглена Чакръкчиева (бивша Ангелова) Joy

# 21
  • Мнения: 657
Добрютру и от мен!  Mr. Green

При нас положението взе да розовее (да чукам на дърво Praynig) - Йоана вчера имаше колики само на обяд, след това си беше спокойна, поспа си, побудува, чак на разходка ходихме без да се разплаче! newsm44 Вечерта я изкъпахме в 9, в 9:30 яде и спа чак до 3:30, цели 6 часа  Grinning Само че после като се събуди беше освирепяла от глад и си го изкара на горкото ми зърно Crazy Дано и днес да е така, въпреки че то ден с ден не си прилича Praynig
За слузестото ако вече не се притеснявам, а и то повече не се появи  Peace
Милони, дано си се оправила! Hug И аз много обичам ритуала по разсънването, такива физиономии прави и изсипва една торба с усмивки в просъница, направо ни разтапя сърцата. Heart Eyes Преди малко се започна, наредих се да гледам, а тя се понапъна, пръцна два три пъти и пак заспа hahaha
И аз се принудих да си поръчам кенгуру, тъй като при коликите Йоанка се успокоява когато я гушкам плътно до тялото си, та реших поне ръцете ми да са свободни докато правя това добро дело. Wink
Хайде, отивам да закусвам докато ми е дала кард бланш  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 404
Здравейте от мен!Не съм писала дълго,сега ще наваксам и с четенето,но имахме проблем с бебка SadВ сряда докато бях в тоалетната и чух да плаче,отидох,но не можах да я успокоя бързо,а като се укроти и ясложих в леглото,щях да припадна-бяла като платно и неадекватна.Грабнах я и в бърза помощ,там си повъзвърна малко цвета,а педиатъра почна да ми обяснява,че съм я претоплила,имала спасъм на кръвоносните съдове и т.н,изследваха и само левкоцити и хемоглобин,не поискаха да и вземат венозна кръв.Прибрахме се ние,но някак не бяхме спокойни,а следобед ни се видя пак поотпусната и хукнахме за София.На племенницата ми педиатърката водеше изледванията по тел-къде,какво,при кого да се изследва-гледаха я за инвагинация,за сърдечни малформации и най-накрая влязохме в Токуда за консултация с невролог.Д-р Христова се държа чудесно,въпреки моето леко нападателно поведение в отделението Embarassed и накрая излязоха резултатите-Виан е с начална форма на рахит,алкалната и фосфатаза е 4 пъти над нормата и това е било предтетаничен гърч.Сега сме на увеличена доза вигантол и калциев глюконат,до 20 дни трябва да се оправи.Аз не исках досега да и давам вигантол заради всичко,което бях чела в нета за него,мислех,че слънцето е достатъчно,но уви SadТя наддава много бурно-по килограм и половина на месец и явно за всяко дете е различно,а е добре и да се слуша педиатъра,не да се прави майката на доктор ConfusedНяма да си го простя това никога,измъчих си детето от прегкледи и изследвания,щото се направих на по-католик  от папата.За капак като се прибрахме,направих мастит,не можах да се повдигна едно денонощие от леглото,не мога да обърна внимание на каката...намерих си кърлеж,едва се замъкнах до болницата да ми го махнат...не знам курбан ли да си правя или какво.Точно в деня преди да започне всичко,една циганка ми поиска пари-"за здравето на децата',ама аз тъкмо кърмех малката,Ния мърмореше,че иска да и прочета книжката,а един дядо ме гледаше лошо и изгоних циганката,тя си промърмори нещо под носа и сега съм си втълпила,че заради нея ми се случват такива неща.Уж не вярвам,ама пък такава поредица Thinking
Извинявайте за дългия пост,ама като отдавна не съм писала,а и не знаех как да го разкажа по-кратко.

# 23
  • Мнения: 23
здравейте и от нас с Викито   bouquet
ние бяхме на ортопед - за сега всичко е нормално, докито ни препоръча  да слагаме профилактично ортопедични гащички, защото ставичките сега се оформят както трябва и не е изключено по нататък да се получи нещо, тъй като аз съм била в каишки и това може да се предава наследствено . Слагам го от време на време в тези гащички и най интересното е че на малчо му харесва в тях  hahaha и когато е с тях спи по много и доста дъблоко и спокойно  hahaha
Другото което е, че мойто прасенеце расте та се пука по шевовете - миналата седмица за една седмица беше наддал цели 500гр  #Crazy и как няма да наддаде като яде по 2 часа - горките ми ц**и - от дърпане са заприличали на печени чушлета  Joy

Моя мъник свикнада спи в столчето за кола и там се приспиваме и там спи през по голяма част от времето - та се чудя дали не е вредно да го оставям толкова време в това столче  newsm78 - все пак то е с извивки и бебето е едно такова сгърчено в него, въпреки че му слагам възглавничка във вдлъбнатината  newsm78. Вие имате ли мнение по въпроса - да о оставям ли да спи там / защото на него изглежда му е удобно/ или да го изваждам след като заспи  newsm78

Към края на август ще отскочим и ние до морето с малчо

Това е за сега от нас - прегръди и цунки на бебчовците  Hug Heart Eyes

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 11:34 от galika81

# 24
  • Мнения: 3 743
Bili, ужасно е това, което ви се е случило. И аз не вярвам много на разни суеверия, но в този случай бих се замислила дали да не отида при някоя гледачка. В крайна сметка, важното е, че вече сте добре и лошото ви е зад гърба. Целувки за Виан Hug

Май само ние още се храним по час, ама така поне съм сигурна че после поне 2-3 часа няма да огладнее. Иначе... снек бар на поискване.  ooooh!
И Ясен е така, яде около час, ама викам ша си трая.  Joy Най- често интервалите са му през 2 часа, рядко 4-5. Не се притеснявам. Докато кърмя или тук чета или гледам филми. Сега съм на 4-ти сезон на Кръцни срежи. Чака ме и 5-ти. Отделно разни друго филмчета. Най- ми е притеснено като съм навън с някого от гл. т. на това, че трябва да ни изчака да се нахраним.

Вери, и ние сме така. Уж сме по-големи newsm78

# 25
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Bili, много неприятни неща около вас! Ама едва ли циганката, която си е мърморила под носа след като си я изгонила, е причината да ти се случват неприятности. Аз не вярвам на тези глупости... Жалко за детенце. Ама добре, че навреме си реагирала и я е погледнал доктор.
Въобще ли не си давала Вигантол-а? Аз също често забравям за него. Ето и днес просто не се сетих, ама сутрин кое по-напред - Калина гладна и се дере с пълно гърло, аз трябва да я преоблека, да приготвя Ивайло /кога закуска, кога за градина/, а ако не съм изпила кафето си съм съвсем неадекватна, често съм и недоспала.
А този кърлеж от къде го "хвана" /или той тебе!/? newsm78
Незнам какво мога да кажа, какъв съвет /а и ти едва ли търсиш съвет!/ да ти дам! Мога само да стискам палци и да се моля всичко при вас да е наред и малката бързо да се оправи... Praynig

galika81, и аз се чудя за тези столчета за кола - когато сложа Калина в него, дали й е удобно, дали не се е прегънала повече от нужното. Ама и тя спи в него, дори изглежда като много доволна. Ама аз гледам много-много да не я държа в столчето... Peace

# 26
  • Мнения: 33


Марвеле
, честит рожден ден! Да си жива и здрава!


Bili, дано детенце всичко се оправи! По-добре запали една свещ в църквата и не мисли за циганката! То и аз не давам Вигантол...

galika81, спането в столчетата за кола се препоръчва не повече от 2-3 часа в тази възраст...

И аз много се измарям и нямам време за нищо, гледам, че всички пишат все по-рядко Simple Smile. Чак не ми се излиза на разходка, но отивам, че килограмите все така тежат, малко да раздвижа дупето Wink


# 27
  • Мнения: 33


Марвеле
, честит рожден ден! Да си жива и здрава!


Bili, дано детенце всичко се оправи! По-добре запали една свещ в църквата и не мисли за циганката! То и аз не давам Вигантол...

galika81, спането в столчетата за кола се препоръчва не повече от 2-3 часа в тази възраст...

И аз много се измарям и нямам време за нищо, гледам, че всички пишат все по-рядко Simple Smile. Чак не ми се излиза на разходка, но отивам, че килограмите все така тежат, малко да раздвижа дупето Wink За диети ми е малко трудно да мисля, много налитам на сладолед в тази пуста жега!!!


# 28
  • Мнения: 1 404
[
Bili, дано детенце всичко се оправи! По-добре запали една свещ в църквата и не мисли за циганката! То и аз не давам Вигантол...




Аз и на каката не съм давала,но тя наддаваше два пъти по-малко,а и се падна по-хладно време,по цял ден бяхме навън по разходки.Сега големи жеги,повече у дома съм я държала,може би затова така се получи.Невроложката ми се накара,каза,че в кърмата няма никакъв вит Д и Вигантола бил съвсем безопасен...не знам вече,но този път стриктно ще спазвам съветите!
MiRa_55 ,сутрин и у дома е голяма лудница-да дам на каката да яде,ама тя иска заедно да закусваме-сядаме,бебето ревва,аз ставам,Ния започва да крещи....аз бързам да ги приготвя,че да излезем по хладно...не ми се мисли как ще е септември като трябва да бързаме и за градина Mr. Green
Марвеле,честит рожден ден!Много щастие,здраве и късмет!

# 29
Ох, тоя Вигантол  и аз го забрявам редовно сутрин преди първото хранене   Blush
Давам го когато се сетя....преди някое от следващите хранения.
Незнам дали е правилно....  newsm78

Лек ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт