Игли и прежди аз обичам - ПЛЕТАЧКА вече се наричам! - 22

  • 45 179
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 608
Венчи, честито! Hug Да са ти живи и здрави децата и много да се обичат!
Много хубави неща сте показали!  bouquet Браво на всички!
Аз само да изчезна за малко и в темата се появяват много красоти.

# 271
  • Мнения: 525
Ven4i поздрави и от мен за младото семейство!

Два дена разглеждам линка на Snejana_G и заделям интересни модели, но май няма да ми стигне един живот да изплета
всичко, което съм си харесала.

# 272
  • Мнения: 498
http://club.osinka.ru/viewtopic.php?t=41175&postdays=0&p … &&start=0 ето тук е много отблизо, но става с всякакви кръгли мотиви.


Два дена разглеждам линка на Snejana_G и заделям интересни модели, но май няма да ми стигне един живот да изплета
всичко, което съм си харесала.

Така е там, огромни теми с хубави неща. Модел да затърсиш и потъваш, не остава време за плетене.

Тули ти избра ли нещо?

# 273
  • Мнения: 1 102
Здравейте,
много ми харесаха творенията ви, бих искала и аз да направя нещо, нямам голям опит.
Харесах си тази постелка:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=277671
Не знам от каква прежда може да се изработи също и модела на цветчето, моля да ми помогнете. Praynig
Поздрави  bouquet

Здравейте момичета, може ли малко помощ относно каква прежда и какъв номер кука да си купя?

# 274
  • Мнения: 498
Здравей murvet77 постелката с кръгли мотиви ли? Вълна грубо ли ще ти стои? Куката трябва да е подходящо дебела.

# 275
  • Мнения: 1 102
Мисля да не е вълна, нямам голям опит, плела съм на времето, а сега съм в къщи и за да минава времето искам да плета.
Да, за чергата на земята става въпрос.

# 276
  • Мнения: 3 550
Венчи, честито и от мен! Голяма сватба ли беше, не съм гледала репортажа. Колко кошнички изплете?

# 277
  • Мнения: 1 111
ох,като гледам в тази осинка тези теми от по 300 стр. ooooh!....кога ли ще имам време да ги премина всичките....ама и тези рускини не си поплюват и как си изчитат темите незнам... Thinking

а относно тази блузка,с кръглите мотиви - има в пикасата албум как от подобен кръгъл модел се плетат доста разнообразни неща - дори наименованието е такова - "един мотив - 100 модела"

http://picasaweb.google.com/gmarna25/1Motiw100Modelej

murvet77 , според мен ти трябва по-дебела кука,като за чорапи например и по плътна прежда,подобна на рибарските тирета или тези прежди за макраметата

а и да се "оплача",че куклата ми за пръст не се хареса от майката....жалко,с такова желание плетох...но това пак подтвърждава мнението ми, че не винаги ръкоделието е оценено от хората,особено от тези,които не разбират от него

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 13:29 от tuly

# 278
  • Мнения: 1 102
Благодаря за отговорите   bouquet

# 279
Мисля да не е вълна, нямам голям опит, плела съм на времето, а сега съм в къщи и за да минава времето искам да плета.
Да, за чергата на земята става въпрос.

По-подходящи са полиестерни прежди и прежди с вискоза. Поне по лесно се перат, не поемат прах и не се свиват като вълната и памука.
 Гедифра имат вече и ленени прежди, но предполагам, че са доста по-скъпи.


И малко стара информация, но може да е полезна за някой
http://www.newteck.bg/doitself/articles.php?issue_id=25&unit_id=150

# 280
  • Мнения: 498

а и да се "оплача",че куклата ми за пръст не се хареса от майката....жалко,с такова желание плетох...но това пак подтвърждава мнението ми, че не винаги ръкоделието е оценено от хората,особено от тези,които не разбират от него

Чак мен ме хвана яд. Като знам колко е пипкаво, пък и наистина страхотна ти се получи. Съжалявам да ти кажа, че не е оценено ... Sad Всъщност не знам тя какво си е представяла, че ще свърши "работа".

# 281
  • Мнения: 1 172
Не знам дали да споделя нещо - да не ви разваля съвсем настроението и плетаческия дух.Но се сещам често за една позната и една история. Подарила на снаха си покривка за маса,плетена на кука лично от нея.Много красива,тя е майсторка страхотна. Сина и снахата живеят във Варна,не се виждат често.Но на рождения ден на внука бабата отива на гости и влизайки от вратата й се свива сърцето - покривката й лежи мърлява до шкафа за обувки,снахата я ползвала да си лъска чепиците.

# 282
  • Мнения: 402
По принцип ми се струва нормално човек, който не плете да няма идея колко труд и колко желание е вложено в едно плетиво, но чак пък да го ползват за парцал  ooooh!. И по повод разказа на Amelly за плетените неща в Несебър, аз имах възможност да ги разглеждам в Созопол и цените и на мен ми се видяха ниски, иначе се предлагаха основно на пет куки плетива и като знам как се следят едни схеми и как започва да тежи в ръцете ти, особено ако е голяма покривка, бе пълен абсурд е такова нещо да струва 50-60 лв.

# 283
  • Мнения: 1 523
Момичета, да пусна ли нова тема?

# 284
  • Мнения: 120
Хайде пусни.Какво заглавие ще и дадеш?

Общи условия

Активация на акаунт