Игли и прежди аз обичам - ПЛЕТАЧКА вече се наричам! - 22

  • 45 156
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
здравейте и благодаря на тези който ми дадоха идей за бебешко елеченце в предната тема.Продължавам да събирам мисли около това как да направя свивката за ръкавчето.Плетката вече я намислих каква да е но тази свивка newsm78 и падналото ръкавче не се сещам при условие че няма да е от гръб и две предни половинки а цяло ???

# 16
  • Мнения: 1 172
 tita81 , виж тази рокля http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175687&pid=5567320&lp=-1200

Плете се изключително лесно и може да я ползвш като основа за елечето.
Започва се от врата,а не от долу.Плете се в кръг, на обръч,като постепенно се наддава.Не мога да ти дам точни редове и бримки за наддаване,понеже я плетох на око според мерките на дъщеря ми. Може да си я направиш изцяло лицева плетка, може и 2 х 2, както в моя случай е платката - както ти е лесно. Плетеш,плетеш кръга, ама кръга не го затваряш в обръча, а двата края ти остават свободни и там после ще зашиеш копчетата.Като стигнеш до мястото за ръкавната извивка, трябва да завършиш няколко бримки.Измерваш си колко бримки да са това и колко да ти останат за предница и гръб и завършваш тези,които ти се падат за ръкавна,а другите си продължаваш да ги плетеш.Така плетката ти се разделя на две части,на две парчета,предница и гръб,но са ти нанизани на обръча и ги плетеш успоредно.Едната част я продължаваш със същия конец,а за другата си вкарваш ново кълбо и ще влачиш две кълбета.

Боже....разбра ли ме някой какво искам да обясня......
Толкова е лесно,а аз го направих да звучи ужасно сложно Confused

И така,ако си разбрала до тук,после остава най-лесното - плетеш си двете части,ако искаш право надолу,ако искаш,наддавай тук-там и като стигнеш до желаната дължина, завършваш по стандартния ред.После само ти остава да сглобиш плетивото - от едната страна зашиваш на ръка,от другата - пришиваш копченца,за да ти е лесно обличането и събличането.

Моля ако някой друг има по-качествено дар слово,да обясни човешки!

# 17
  • Мнения: 440
Да, точно като това елече, започваш от врата, наддаваш надолу, като плетеш цяло парче - от едната страна на раменете има копчета, аз отдолу го заших, че вече сме по-големи и го обличаме по-лесно, но ти можеш и отдолу да си сложиш копчета, ако мислиш, че ще ти е по-удобно за обличане. А тук за ръкавите е най-удобно, защото бримките си стоят и можеш да ги продължиш до каквато дължина ти е удобно.
 Примерно за това елече съм започнала със 70 бр., които удвоявам след т.нар. бие- стават 140, после малко преди да стигнеш до под мишницата наддавам пак на един ред, да станат общо 180. Разделям ги за ръкавите или дупките за ръчичките по 40 (общо 80) и по 50 бр. за предница и гръб. Това е за дете към годинка, значи трябва да намалиш бримките - можеш да почнеш примерно с 50. Плела съм с 5 номер куки и прежди от акрилните бебешки - може Беби, Калина. Можеш да го украсиш с едно цвете, панделка или нещо друго, което ти хрумне.
Сетих се още нещо - това елече го плетох отдолу нагоре - като стигнеш до ръкавите наддаваш на палец ли се казва - нанизваш бримките за ръкавите и нагоре на две места свиваш на един ред, за да се получи полукръга. После разбрах, че е по-лесно да почвам отгоре и да наддавам, вместо с тези бримки на пръст, но както ти е удобно на теб...

# 18
  • Мнения: 2 199
Библиотеката не ми се отваря  newsm78  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 120
Дидк@, аз също много харесах жилетката  bouquet
shampur , сменила си аватара Mr. Green
По повод бебешкото елече, което обсъждахте в края на предната тема, исках само да спомена, че като за новородено най-удобно ми беше елече, което от цялата дясна страна е със закопчаване - горе на презрамката и отстрани - вместо шев. Беше ми удобно за обличане и събличане, като се има предвид, че в тези месеци бебчето не може да си държи главичката изправена и е удобно просто да го завърташ на една страна при обличането.
Да,смених го,това ми е една от любимите снимки с Коцето. Hug
venividivince-разгледах ти целия албум-много сладурски роклички си оплела. Hug
Суха Мащерка и на мен също не ми се отваря и аз незнам защо.

# 20
  • Мнения: 7 391
                     Поздрави и от мен!  bouquet За да ви намирам по-лесно!  Laughing Embarassed

# 21
  • Мнения: 9 903
а на мен ми се отваря  newsm78 затова не знам какво да направя...

# 22
  • Мнения: 1 172
и при мен се отваря библ - обърнахте ли внимание да кликате върху картинката с книгите, а не върху надписа?

# 23
  • Мнения: 2 199
и при мен се отваря библ - обърнахте ли внимание да кликате върху картинката с книгите, а не върху надписа?

 Mr. Green
пробвах на картинката да, но не ми се отваря  Tired

# 24
  • Мнения: 120
и при мен се отваря библ - обърнахте ли внимание да кликате върху картинката с книгите, а не върху надписа?

 Mr. Green
пробвах на картинката да, но не ми се отваря  Tired
Вече ми се отваря,незнам какво беше станало. newsm78

# 25
  • Мнения: 1 072
Наминавам само да се покажа. Grinning
Тематичен ми е аватара, нали?!

# 26
  • Мнения: 2 199
Наминавам само да се покажа. Grinning
Тематичен ми е аватара, нали?!

 Mr. Green Peace
Идейно! Да разбираме ли, че фотосесията е приключила  Whistling Whistling Whistling

# 27
  • Мнения: 120
Запис  bouquetИ на една ,и на две куки....Успокоявам си нервите  Whistling

# 28
  • Мнения: 1 072
О да, има толкова много снимки. Трябва да ги разгледам сутринта на спокойствие и да избера. Голямо забавление беше. Повечето от снимките няма да видят широката публика.  Grinning
Ето две чанти. Снимахме ги между другото.

# 29
  • Мнения: 129
Летяща, като виден чантолюбител  Grinning шапки долу!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт